Имам неангажираща връзка с момче, но и много въпроси
Здравейте, пише ви жена на 24. Както се разбира и от заглавието, от 5 месеца имам неангажираща връзка с едно момче на 20г. С него сме нещо като приятели с привилегии или нещо подобно. Но има много неща, които не разбирам и ме объркват. Първо защо се реших на подобна крачка? Ами и аз не знам, но останах разочарована от мъжете и връзките си. Първият ми приятел ме обиждаше и унижаваше, вторият беше пълен простак и алкохолик, а на третият не му пукаше за мен, а само за мускулите и фенките му. С последният се разделих преди година и малко, точно когато се запознах с момчето, с което в момента се виждам за секс. Останах страшно огорчена и наранена и от 3 тримата мъже до момента в живота ми. Имам доста обожатели, получавам огромно внимание, но честно казано не му отвръщам със същото. Е, с това момче е по-различно, той ме грабна от самото начало по някакъв начин. Млад, красив, симпатичен, русоляв, светъл, високи най-важното за мен скромен, дори срамежлив, усмихнат, непринуден, приветлив, мил, внимателен и още доста неща. С него се сближих приятелски, беше ми приятна компанията му и разговорите с него, но със сигурност не мислех за връзки, любов или нещо подобно. Станахме си близки приятели, но мен той си ме привличаше физически. Може да няма най-стегнатото тяло или мускули, да не е нахакан и наперен и със самочувствие, но ме привлече, може би, защото е доста чаровен, мил, забавен и интересен. Казах си, че го искам в леглото това момче, инициирах няколко срещи и вечери, всички бяха доста приятни, той беше леко притеснен, но се отпускаше бързо в компанията ми, казах му какво мисля за него и че искам да се виждаме за секс и той беше колеблив, но се съгласи като каза, че не иска да си разваляме и приятелството. И така с него се виждаме от 5 месеца, сексът е супер, харесва ми, искам го постоянно, в същото време си и споделяме и говорим като приятели и на мен лично ми е страшно приятно с него. Но има страшно много неща, които не разбирам и не съм сигурна как да ги тълкувам и как да гледам на тях.
Да започна от там, че той се държи с мен просто прекрасно, уважава ме, мил е, гледа ме в очите, държи се с мен, сякаш имаме връзка, която е повече от приятели с привилегии. Няколко пъти ме кани на вечеря, на кино, на разходка, на обяд или на нещо подобно. В леглото е страшно нежен към мен, целува ме навсякъде, гали ме, после ме гушка и прегръща, играе си с косата ми, иска да остава да спи при мен или аз да остана да спя при него, а не просто да си ходим след секса. Гледа ме в очите, отнася се със страшно уважение и нежност към мен. Нещата, за които ме е молил са да се видим, да ми сподели нещо, да си поговорим, да ме покани някъде да излезем или нещо от сорта. Няколко пъти ми взима букет ей-така без причина и веднъж дори подарък ми направи. Най-странното за мен от всичко е, че той никога не ме е потърсил или не е поискал секс от мен. Пробвах да разбера дали наистина е така и се убедих сама. Всеки път, когато правим секс е по моя инициатива. Веднъж 2 седмици не бях го подканвала да правим и съответно той нито си поиска, нито ми намекваше да правим секс, нито нищо. Вместо това ми беше взел подарък, изведе ме на вечеря и отидохме до един град, близко до нашия. Почти няма ден, в който да не се чуваме, да не ме пита как съм и какво правя, от време на време ме изненадва с някой шоколад или нещо друго дребно и мило. Но никога не ми се натисна, не си поиска, не ми намекна и не каза "Айде да ходим в нас" или "Няма ли да правим секс". Изпращаше ме до вкъщи всяка вечер, когато ме взимаше, прегръщаше ме и ми пожелаваше лека вечер. Говори си с мен като с най-добър приятел, безкрайно мил и внимателен е и не се възползва от най-хубавото на пръв поглед от познанството ни - а именно секса. Е, след като се убедих, че той няма да си поиска, веднага уредих да се усамотим, разцелувах го, гушках го и правихме страхотен секс. Има толкова много въпроси, на които не намирам отговори и неща, за които мисля постоянно и не знам какво да направя. Питам се дали е възможно той да има чувства към мен, да е влюбен, но да не смее да си признае, за да не се отдръпна от него като той знае какво съм преживяла предните пъти и не иска да ме изгуби. Или има нещо друго, което аз не виждам и не разбирам - не знам. Самата аз не знам как да се държа с него, той е прекрасен човек, заслужава да си има приятелка, която да го обича. Цялото му отношение, ласки, жестове и всичко, което проявява към мен ме прави доста щастлива и радостна. Спокойна съм в компанията и обятията му, обожавам сексът с него, харесват ми разговорите ни и изобщо всичко, свързано с него. Понякога дори се чувствам гузна, че не съм готова за връзка и любов, а съм доволна на виждане и секс с него. Той е страхотен, ами ако е влюбен в мен и не смее да ми признае? Ами ако го направи и ми каже, че иска да съм само негова, аз какво да правя? Не искам да го наранявам, той преди всичко ми е страшно скъп приятел, а искам да запазя тези ни отношения. Харесвам го, не го крия, приятен ми е и е възможно да го пожелая да е само мой, но все пак съм и 4 години по-голяма от него, което допълнително усложнява нещата. Какво бихте ме посъветвали вие? Добра идея ли е да седнем двамата и да поговорим, да го питам как се чувства, иска ли нещо да ми сподели по-специално, да му кажа аз какво мисля и какво чувствам. Все пак ние си говорим почти всеки ден, разбира ме се отлично, нямаме някакви проблеми, помагаме си, изслушваме се, не е всичко само единия секс, но с тази идея започнахме. Не искам той да бъде наранен от мен или да страда заради мен. Той не го заслужава, той заслужава да бъде щастлив и обичан. Мисля и аз да му взема нещо, да го изненадам и да го зарадвам. Започнах да се замислям, дали той не е влюбен в мен и въпреки че се разбираме и пред мен е усмихнат и щастлив, е възможно, когато остане сам да се измъчва по мен. Може и да не е така, но искам да се убедя със сигурност дали е така или не. Не е редно да не му дам шанс само защото предните ми 3 избора на партньори са били катастрофални. Той е различен и не заслужава да се измъчва, ако го прави. Вие какво бихте ме посъветвали, може би е добра идея първо и аз да реша какво искам и на какво съм готова. Със сигурност не искам да го нараня и да го изгубя, но пък и не съм убедена, че съм готова за любов и връзка, макар че започвам да го харесвам малко по малко. Сигурна съм, че има много с подобни неангажиращи връзки. Как се развиха те при вас? Станахте ли после двойка или се разделихте? Имаше ли наранени, как се случи всичко? И накрая кое е най-доброто, което мога да направя?
Благодаря

Коментари

1.   Та ти се държиш като мъжа във връзката ви! Ти си го свалила, после си го натиснала за секс, като си му казала, че го искаш само за секс. Това правят мъжете, а не жените. Затова той е объркан и незнае какво да мисли за теб и това, което става с вас. Спри да се държиш като мъж. Мъжете са 'ловци'. Те гонят, 'ловуват' жената. Женята 'бяга'. Ухажват я , свалят я. Къде е всичко това във вашите отношения? Ти си ги обърнала наопакио. Няма значение какви са бившите ти. Всеки има несполучливи връзки, но чак да си смениш пола и да се държиш като мъж, е ненормално. Пък после се влюбваш -типочно за жена и се чудиш или по-скоро ти се иска и той да е влюбен в теб-това е държане на жена. Изобщо тотално го объркваш това момче-хем се държиш като мъж с него, хем като жена. Затова е плах, защото е като в небрано лозе. Най-вероятно ще избяга от теб и ще си търси момиче, което се държи като такова.
А ти седни и си помисли за държането си. С това мъжко-женско държане плашиш всички нормални мъже и затова попадаш на ненормални.

2.   Четири години разлика са почти нищо! Вие и двамата сте млади и нищо не ви пречи да имате втъзка. След като не си готива недей да говориш с него, времето ще подреди нещатс. Мисля, че лека полека и ти си напът да се влюбиш и да се получи наистиба пълнноценна връзка между вас! Не изпускай момчето, че не знам скоро дали и изобщо ще срещнеш друг, като бего! Не рубувай на миналото много дълго, както и на остаряли виждсния. Мисля, че имате доста голям късмет, че стр се срещнали, а и неангажиращите връзки, понякога довеждат до една пълна с любов и разбирателство връзка, защото е започнала точно неангажиращо и човек се отпуска и е себе си в нея!

3.   Ако беше с 1, 2 години по-голяма, не е фатално, но с цели 4 години е друго. Защото след още някоя година, ще искаш да създаваш семейство, а той тепърва ще иска да живее.
И тази спънка, ще ви отчужди още повече.
Малките са наивни, не знаят какво искат, не са насочени към определена цел, а и все пак си му кака, да не забравяме поговорката- "Хвани си кака, да те отрака"!
Най-добре, ще е да си останете приятели, но без привилегии, защото има вероятност, да се отдръпне, като му откажеш било то и тактично, все пак сте само за секс, не е редно удоволствието, да се бърка с другите неща.
Ако бяхте само приятели, без да е имало секс, щеше да е много по-лесно, защото фактически, ако единия от двамата има чувства, а на другия му е все тая, няма как да си останете приятели във всеки един аспект.

4.   Сладури! Много мило ми стана, докато четох историята ти. Ти си се опарила и уж не искаш връзка, ами това вашето какво е, само трябва да си изясните чувствата и да наречете нещата с истинските им имена. Толкова сте деликатни и двамата- той не те притиска и спазва определените от теб граници, а фактът, че ти с такава загриженост внимаваш да не нараниш чувствата му, ми показва колко е "неангажираща" връзката ви. Колкото и да се мъчиш да убеждаваш себе си и другите, че те интересува само сексът, не можеш да ме излъжеш. Ако това беше истината, нямаше да си правиш труда да пишеш историята, не би ти хрумнало изобщо. Вие сте си влюбени и толкоз, радвайте се, че сте се намерили и се обичайте! P. S. И разликата от четири години е направо смешна. Ж. 45

5.   Той ти се възхищава (но възхищението при вас е взаимно) и се респектира от теб (защото си по - голяма от него... и по- скоро, защото си по - опитна)! За него си нещо като богиня :-) А в същото време те харесва и като човек!
Според мен вие сте истински влюбени и ако имате връзка съм 99. 99 процента сигурна, че тази връзка няма да е токсична (доколкото разбрах теб това те плаши).

Номер2 и номер4 са напълно прави. Послушай ги. А аз ще добавя да не си даваш толкова зор да анализираш отношенията ви. Просто се наслаждавай на това, което Е между вас. Няма нужда на всичко да се дава дефиниции..

ПП: А номер3 завижда, та чак се пука :)))

6.   Вие се държите като гаджета, просто продължавайте така. Ти явно искаш да сложиш някакви ясни граници, нещо от типа на "от този ден нататъка сме във връзка и ти ще се държиш така и така, а аз - така и така". А то в повечето случаи не работи така и е по-добре, щото подобни граници и условия пречат на спонтанноста и емоцията. Просто се пусни по потока и не го мисли много-много, нещата ще се наредят както трябва.

Номер 1 е прав, че ти като по-голямата (а мъжете съзряват и по-късно - едно момиче на 20 е по-зряло емоционално от момче на 20) си влязла в ролята на мъжа - активната страна и си започнала всичко. Гледай лека по-лека нещата да се преобърнат, за да не го осакатиш момчето и да го направиш мъж под чехъл.

7.   Здравей, като гледам от това което си написала и двамата сте много влюбени един в друг. Момчето ти наистина е много внимателен, поведението му показва, че се страхува да не те отблъсне ако разкрие чувствата си предвид първоначалната ви уговорка за отношенията между вас. Връзката ви каквато я описваш е мечта за много хора, така че вместо да си задаваш излишни въпроси по добре се опитай да си изясните отношенията и да си разкриете чувствата един към друг. Начинът по който пишеш за него и целия ферман който си изписала показва само едно - една много влюбена жена. Тези неща си личат от далече, просто си го признай пред себе си. Това, че си попадала на боклуци до сега не означава че всички са такива. Колкото до разликата в годините ви - не е малка, но и не е толкова голяма. Имай предвид, че след няколко години изобщо няма да има значение като станете примерно на 30 и 26. Недей да слушаш тука разни големи разбирачи, има хора и на по на над 30 години се държат като тинейджъри. Момчето ти определено знае как да се държи с една жена. Наслаждавайте се на любовта си, в момента няма да тръгнете да създавате семейство и деца, а дори след години да дойде такъв момент, вече тази разлика няма да означава нищо.
М34

9.   Пиле, това вашето си е по-голяма любов и връзка от която повечето имат :)
Това да ти харесва и да търсиш постоянно компанията на някой, си е чиста проба любов(ако искаш му викай привързаност). А е явно че не го харесваш само като приятел - иначе нямаше да правите секс. Че той е влюбен и не смее да си каже е сигурно, не е може би. Аз(и всеки нормален мъж) такива неща и за сестра ми рядко бих правил, камо ли за жена с която се виждам само за секс, особено пък без тя да си поиска нещо подобно.
Единствените проблеми като цяло са че ти го играеш мъжа в тая връзка и че не знаеш какво искаш. Към момента главния е че ти не знаеш какво искаш, а момъка е влюбен. Обикновено при подобни връзки картинката е обратната - момъка не знае дали иска нещо повече от секс, а момата е влюбена. Та най-важното към момента е ти да решиш какво искаш наистина, без да се влияеш от чувствата му. Ако наистина не искаш по-сериозна връзка по-добре да го осъзнаеш сега отколкото по-късно. Той така или иначе ще е наранен и в двата случая, но сега ще е по-леко. А проблема че ти си мъжа във връзката е прост принципно - не си мъж. Рано или късно ще искаш някой на който можеш да разчиташ и на който да се опреш в трудни моменти. А мъж който е готов лесно да играе жената в една връзка едва ли ще е от типа на който можеш да разчиташ ако на теб ти е трудно.
Иначе вие сте си във връзка, въпроса е дали ще си го кажете официално или не. И ако мислиш да я продължаваш и да става по-сериозна - бутни го малко да си поразвие и мъжките качества, ако не искаш да свърши и тя трагично като предните. Защото колкото ти е добре сега когато го имаш за неангаже, толкова повече ще те дразни ако е все така плах и нерешителен и не си взима това което иска.

10.   Аз съм номер 4. Да кажа две думи на номер 3 и 1. Какво е това схващане, че човек като създаде семейство, престава да "живее". А по повод на" нормалните мъже-ловци, вижте колко такива юнаци ронят сълзи в сайта, как не могат да си намерят приятелка.

11.   Значи, приятели с привилегии е нещо съвсем различно от, това което имате вие. Там основен е секса, без приспиване заедно, без излизания на романтични вечери, без подаръци. Щом тези неща при вас ги има, значи е нещо повече от секс. Така, както го описваш, вие си имате една нормална връзка. И какво по-хубаво от това? :)

12.   Знаеш ли, авторке, когато любовта е неосъзната като при вас, тогава е още по-красива, защото е непринудена и спонтанна. Тогава няма излишни очаквания, няма излишни драми, няма обсебване, ревност, притежаване, налагане, неприемане. Както междувпрочем се е случило в предишните ти връзки.

Тогава тя си е просто любов - чиста и неопетнена. Съветът ми е да си остане такава чиста, не я разваляйте с излишни очаквания и слагане на граници и етикети. Това, което имате, си е красиво точно такова, какво си е в момента, без да е необходимо да го назовавате какво е точно. Каквото и да е, то си е красиво и това е достатъчно. Дори това, че се питаш какво е точно, е красиво, защото е непринудено.

Виж децата колко са сладки и красиви в своята непринуденост. Те не се питат какво ще стане в бъдеще, това хубаво ли е, как се нарича чувството, какви критерии и роли трябва да се поставят. При тях има само непринудена радост от красотата на момента. При вас е такова.

Оцени го, защото в живота такива мигове не са много, а са толкова прекрасни.

13.   А на тези, които повтарят, че авторкара се държи като мъж искам да кажа:
абе хора, стига сте слагали всичко в остарелите си схващания! Всеки човек си е уникален и следователно всяка връзка си е уникална!
И също така МИСЛИТЕ ЛИ, ЧЕ АКО АВТОРКАТА НЕ БЕШЕ ИНИЦИИРАЛА СЕКСА МЕЖДУ ТЯХ, ТО ТОВА МОМЧЕ ЩЕШЕ ДА СЕ ПРИСТРАШИ ДА ИНИЦИИРА СЕКС С НЕЯ? (Щото според мен шанса клони към нуличка точно)
И АКО ДА, КОГА - КАТО СТАНЕ ПРИМЕРНО НА 38, има 3 деца и жена, ЕЙ ТАКА ДА СРЕЩНЕ АВТОРКАТА НЯКЪДЕ И ВЕЧЕ ТАКЪВ НАБРАЛ УВЕРЕНОСТ Нааааай - после да правят секс... пфффф.

14.   Номер 3 - Не ревнува, а е дал/дала обективен отговор.
За каква любов говорите? !
В темата няма любов, освен че едно хлапаче, което е имало не повече от 1-2 връзки в живота си, като е харесало какичката се мисли за влюбен.
Имаш два избора авторе-
1- Да имаш връзка с него, дори и да не си влюбено, просто да му дадеш шанс, да видиш, какво ще стане от цялата работа.
2- Да го пуснеш, да си "ходи" на свобода, защото вие не може да сте приятели, а такова приятели с привилегии няма и никога не е имало.
Разсъждавай, като зрял човек и не върти малкото хлапаче, бъди пряма.

16.   И аз съм момиче на твоята възраст и точно преди 2-3 седмици получих предложение точно за такава неангажираща връзка, само че от с няколко години по-голям от мен. Излязохме точно два пъти и той ми заяви направо, че иска да правим секс, че го привличам и съм негов тип, но не му е до чувства и иска нещо неангажиращо. Аз отказах и му казах, че не си лягам ей така с всеки и че трябва да имам чувства към човека. Той по никакъв начин не показа, че ме харесва държеше се много егоистично.
На другия ден се случи така, че излязохме в обща компания бяхме 5 човека и той започна да се прави на инересен само за секс говореше с коя е бил какво е правил, закачаше някои от момичетата минаващи по улицата, по-непривлекателните ги обиждаше, направо. В компаниятата ни имаше още две момчета, но те не се държаха така просташки като него, само му се смееха на простотиите аз и другото момиче също какво да правим. Преди не се е държал така имам чувството, че разади мен го прави всичкото това. След изестно време бяхме на Банско пак в прителска компания стаите бяха по 3-ки и аз се бях разбрала с моята приятелка да сме заедно и той веднага каза, че иска да е в нашата стоя, а като знам какви ми ги говори изобщо не ми се искаше, но остана при нас. Още първата вечер аз съм в банята и си миех зъбите, а той влиза без да почука дори, беше само по боксерки и започна да ме опипва по дупето. Аз веднага му казах да престане и да се маха, и излезе и си легна. Всеки от дните ми говореше за това и въпреки моите откази не се отказваше. Този човек нямаше никакъв срам дори единия път ми каза, че иска пред едно от момчетата и по всякакъв начин се оптва да ме предизвика. Така всеки ден като последния следобед бяхме излезли на разходка и стана така, че групата ни се раздели на 2.
Едната част бяхме аз, той и приятелката ми. По едно време той ме прегърна и започна да ме пита защо не искам, че нямало нищо лошо и такива неща и от тези негови думи на другото момиче й стана неудобно и ни остави сами. Говорихме повече от един час по темата и му обясних на дълго и на широко защо не искам и че не трябва да постъпва така с жените. Той после ми каза, е не бил чак с толкова много жени, че тези историй си ги разказвал за да ни забавлява, че бил с по-малко от 5 и по едно време седнахме на една пейка и настана пълно мълчание. Изеднъж тойми каза добре като не искаш да правим нищо няма повече да ти се моля, но може ли да те челуна поне. За миг ми минаха толкова мисли през главата беше толкова близо до мен няма какво да ви лъжа и на мен ми се искаше, но при други обстоятелства бих го целунала. В този момент обаче го отблъснах и му казах НЕ. След това се прибрахме и на другия ден отпътувахме за града. От тогава не сме се виждали и не сме си писали.
Споделих историята, за да видиш моята гледна точа и какво се е случило с мен.
Твоята история е много по-различна и момчето излежда е свястно и може би наистина има чувства към теб. Аз ти предлагам да говориш с него.

17.   Номер3, Ревност и Завист са думички със съвсем различни значения. Ти ги бъркаш нещо, щото или си крайно прост/а или от зора, дето те е напънал. Пък акъли даваш тука..
Ти ЗАВИЖДАШ бе номер3 :)))
Пукаш се от завист просто :–)

Ся, дали и от какво Ревнуваш, ти си знаеш... никой нищо не ти е казал за ревност ;)

18.   13 - Фактите нямат нищо общо със схващанията. Това кой е инициатора вече не е задължително да е само мъжа. Но ако това продължава и след началото обикновено е проблем който нараства с времето. Явно е дошло времето да се чуди дали има бъдеще тази връзка. И реалния въпрос е дали може да бъде мъжа във връзката и за напред. Почти всеки го е споменал, понеже това изглежда единствения проблем в описаната връзка. Съдейки по предишните и приятели, не е доминираща жена по начало, колкото и да може да е такава в тази си връзка. Но за бъдещ период е силно вероятно да и стане проблем че е доминиращата част във връзката си. И то особено силно доминираща - малкия не поема инициатива дори и за един секс ако тя не го направи, макар че явно му се иска. Та затова е добре да си реши както казаха ако иска да я продължава в по-сериозен вариант - след като малкия не взима инициативата дори като му е предоставена, да го научи да бъде по инициативен като кака. Често има хора които възприемат поемането на инициатива като натрапване - аз бях подобен на неговите години. Може също да е просто прекалено срамежлив - над което също може да се поработи. Често просто да му се каже в прав текст от някоя кака че дори е приятно за жените той да поеме инициативата, да изглежда по-самоуверен, е достатъчно. Но пък ако не възприема, да си реши авторката дали може да е завинаги мъжа в тая връзка.

3 и 14 - първо вижте дефиницията на любов по речниците поне, преди да тръгнете да учите другите какво е, и какво не е. В момента в който започнеш да се чудиш дали ти дават достатъчно в една връзка и дали ви съвпадат предпочитанията - любовта си е заминала(може и никога да не я е имало). От чия страна, няма никакво значение по принцип. Докато си доволен от това което имаш и си готов на компромиси да го задържиш, значи си имаш любов. Описаната ситуация е точно такава. А вие си бройте връзките, броя на сексуалните партньори, парите, предпочитанията, каквото там ви влече, и го имайте за любов ако са близки с тези на партньора ви. Само после не се чудете по едно време ако се появят някакви различия че се разваля "договора".

19.   Това НЕ е секс приятелство, а сериозна връзка. Момчето е влюбено, но изпитва страх да го покаже, най вероятно смята, че може да не му отвърнеш. От типа хора е, които не са достатъчно инициативни. Нямаш никакви основания да се съмняваш в почтеността му. С поведението си ти е доказал ежедневно, че държи на теб. Това дали са те наранявали преди не е извинение, за да го отблъснеш. Бихте могли да преминете на по-сериозен етап.

20.   Към номер 3 ще кажа, че с жена ми сме с 5 години разлика. Тя е на 33 в момента, аз на 28, имаме и детенце почти на 3. Заедно сме от 10 години, даже повече. Когато тръгнах с нея, аз бях на 17, тя беше на 22. Напоследък не са много ок нещата, откато се роди детето, но да се надяваме, че ще се оправят. Както и да е, казвам това по-горе, в тази връзка, че 3-4-5 години нямат толкова голямо значение.
Относно авторката, бих ѝ казал, че ако наистина този човек е такъв с нея, да се постарае да не го изпусне. Какво като е на 20? Той и на 30 да стане, може би ще си е същият готин човек, а друг дори сега да е на 30 в момента, ще си остане същия нещастник. До човек е...