Няма секс,няма любов.. flatline
Заглавието на практика доста подсказва това, за което искам да говоря. Мъж съм на 24 и в живота ми няма нито любов, нито секс дори не съм и близо до промяната.
Да, знам че жените не обичат мрънкащите мъже, но просто исках да споделя с анонмни хора и евентуално да получа някакъв съвет, който по опитни от мен биха ми дали.
От години просто не успявам да създам нещо сериозно с жените. Положението е трагично. Не съм девствен, но не съм и правил секс много отдавна. Интересното е, че съм доста харесван. Звучи нескромно, но наистина е така. Поне чисто визуално винаги са ме харесвали. Когато ме опознаят хората също ме харесват, но въпреки това не успявам и не успявам. Не знам какъв е проблемът. Постоянно се опитвам да се развивам и усъвършенствам.
Чета много книги, но не заради жените, а защото обичам да го правя, а също и съм абсолютен меломан и страшно много обичам да слушам музика.
Може би съм прекалено добър. Опитах се да работя и в тази насока, но е трудно човек да изневерява на себе си и да се прави на нещо, което не е, въпреки че имаше ефект. Не осъзнавам просто кое е това нещо, което отблъсква жените. Единият от проблемите, който си го знам, че го имам е, че съм много пасивен, но пък не ми се вярва дори това да е проблема и с жените, с които съм бил за това да не се получи. Иначе работя и се издържам сам.
Имах периоди, в които обиклаях всички дискотеки в София, но осъзнах, че шансът да си намеря в някакъв клуб или бар момиче е изключително минимален.
Говоря за сериозни отношения. Хората дори ме смятат за сваляч, но просто може би такова е излъчването ми. Никога не съм парадирал с това, че мога да свалям жени, защото би било смешно. Не знам защо така се получава. На пръв поглед всичко ми е нормално, но въпреки това не мога да се измъкна от този кръг.
Не знам какво точно да направя, за да си намеря приятелка. Звуча адски отчаяно и не се понасям за това, но ми трябва решение. Не ми е фикс идея. Имам свои цели и стремежи, обаче в край на сметка е хубаво да имаш човек до себе си, с който да се подкрепяте.
Опитни мъже, а и жени, които четат това надявам, се да дадете някакви предложения какво би било добре да променя в себе си. Не искам съжаление не ме разбирайте погрешно.
Искам просто съвет.

Коментари

1.   Щом изглеждаш добре, това е голям плюс. Просто като си харесаш някое момиче на улицата, в градския транспорт, в кафене, в магазина и отиваш питаш нещо странично или директно се запознаваш. След две седмици ще си излязъл поне с две момичета. После нещата са логични...щом имаш терен - на втората, третата среща секс и т.н. Ако си пасвате в секса, продължаваш, ако не - следващата. Ти всъщност нямаш проблем. Млад, хубав, самостоятелен. Свестен. Дето се казва, мъж-мечта. Бъди просто по-самоуверен и недей много-много да анализираш. Мисленето пречи в тия неща.

2.   Никога не е късно, човек трябва да има търпение.

3.   Абсолютно те разбирам, но няма страшно! Защо не си свалиш tinder? По принцип повечето хора го ползват с цел запознанство заради секс, но не винаги е така. Имам познати, които завързаха много добри отношения с хора, с които са се запознали в тиндър. Хубава опция е поне за секса, а и никога не знаеш какво може да се получи :) give it a try

4.   Хората отиват да се веселят в клубовете. Сериозна приятелка можеш да намериш на друго място - да слушате музика заедно или да си говорите за книги. И не се дръж свалячески, защото това отблъсква жените.

6.   Може да ти се струва клише, но ще срещнеш момичето тогава когато най-малко го очакваш. Аз също бях в подобна ситуация (момиче съм), но в крайна сметка се запознах с едно момче чрез общи приятели и вече сме заедно доста време. Няма смисъл да се притесняваш, всичко ще се нареди.

7.   Ами щото си пасивен, за това е. Аз също съм самостоятелен от 19 годишен, висок съм, имам хубава работа, изглеждам ок, жените ме свалят (аз тях почти не)... но съм пасивен путьо, не знам и аз какво чакам. Затова почнах да ходя на психотерапия, там ми казаха, че съм имал обвързаност с майка си и подобни шитни. Може и при теб да има такива подсъзнателни разни неща. Аз съм пасивен, щото ако си намеря сериозно гадже е все едно да изневеря на майка си (не се ебавам, такава е схемата в психоанализата), затова и се самосаботирам. Може и при теб да е това проблема, но имай предвид, че е много труден за осъзнаване и фактът, че на пръв поглед звучи абсурдно не помага. Като се поровиш в детството обаче може да откриеш определени случки, които са формирали това поведение (а по-често е да НЕ откриеш определени случки, които е трябвало да се случат, за да не се формира това поведение - например баща ти трябвало ясно да показва, че e обвързан с майка ти емоционално, но в българските семейства това става трудно, защото жените често поставят децата пред мъжете си). Промяната не е лесна.

8.   Освен ако не търсиш, няма да намериш.