Любов и несигурност
Здравейте! От година и половина имам връзка с мъж, който е на 30. Той е първата ми истинска любов и му дадох всичко, което имам. И двамата сме правили много неща един за друг, компромисите от негова страна са повече, както и саможертвите в името на това да останем заедно. Винаги е мил с мен, любящ, грижовен и знам, че държи на мен. Много го обичам, наистина много, но...
От половин година не е на работа, има къща на село (не е лично негова), в която не е възможно да се живее, поради това, че й трябва сериозен ремонт и въпреки това той понякога отива там да спи. Баба му, дядо му и майка му живеят в града и доста често остава там. Не иска от тях пари, все намира някакви начини да изкара, но в крайна сметка не се включва, когато е при тях със сметки или с храна. Това много ме дразни.
След като напусна работа беше за малко в чужбина, но го подведоха хората, на които се довери. Постоянно чака варианти за чужбина, за да сбъдне по-бързо желанието си да има свой личен учебен автомобил. Въпреки това аз му казвам да си намери нещо тук, докато излезе възможност да замине, но не... Изкарвал някакви пари, дори и да не е на работа и нямало смисъл да работи за 500лв. Всичко е ден за ден и живее само в бъдещето, където ще изкара по-бързо повече пари. Аз уча и живея в друг град и той идва много често при мен. Реално не живеем заедно. Съгласна съм да изчакам, докато той се вземе в ръце, но с този негов отказ да работи за малко пари, не го разбирам. Има ли надежда да се промени? Когато един човек няма работа, не е ли съгласен да работи дори и за малко пари, ако той наистина е сериозен и отговорен мъж? Не искам да съжалявам след време, не искам да бъда прекалено сурова с него, но все повече си мисля, че не е криза или някаква депресия, а просто неотговорност към момента...
Моля за сериозни коментари, споделяйте опит, ще бъда благодарна.

Коментари

1.   Прaвa си и го знaеш. Не виждaм зaщо дa трябвa дa ти потвърждaвaме очевидното. Стaвa въпрос зa мъж нa 30 години, a не зa момченце нa 15-16. Дори сред тийновете имa много по-отговорни, рaботят си лятото, спестявaт си пaрички.
Не, нямa дa се промени и не, не стaвa зa семейство освен, aко не си готовa ти дa се грижиш и дърпaш и него.
Не знaм кaкви пък чaк конпромиси е прaвил зa връзкaтa ви имaйки в предвид, че си е нехрaнимaйко и нямa кaкво друго дa прaви осврн дa мечтaе и се виждa с теб.

2.   Няма начин, цял живот ще е така, ще чопка по нещо ден за ден. Такива гледат все лесното и винаги в ръцете на хората. Простички хора, елементарни, безцелни.

М32