Постоянно самотна
Здравейте. Момиче на 18 съм и искам да ви споделя моят проблем. Постоянно се чувствам самотна. Имам няколко приятелки, с които излизаме, около мен често има хора, но въпреки това се чувствам адски самотна. Мислех си, дали не е от липсата на любов, но тъй като аз съм изпитвала любов преди знам, че и тя не е способна да запълни празнотата ми. Вече нямам надежда нито за любовта нито за приятелството. Усещам как ден след ден ставам все по-затворена в себе си и някак безчувствена. Не мога нито да се влюбя нито да проявя интерес към хората, по простата причина, че всички ме нараняват и вече ме е страх от връзки и близост с който и да било. Мисля че дори да имам любов пак ще се чувствам самотна. Не знам дали това е просто вродено и ще си остане така завинаги или се е появило след прекалените разочарования от хората. Или може би е някаква много тежка депресия. Преди поне любовта ми бе последната надежда, а сега вече и тя не е. На нищо не се радвам, от нищо не се впечатлявам. Преди виждах смисъл и радост в живота. През последните две години тази надежда се изгуби и вече имам чувството, че всичко, което правя е напразно. Знам, че звуча банално, но искам мнение по въпроса, дори да не ми помогне поне да видя какво мислите за това. Колкото и приятели и любов да имам колкото и да се забавлявам, накрая винаги се прибирам вкъщи, лягам си и плача, защото онази празнота се връща отново и отново. Често си мисля, че нямам душа. Нямам дух. Има хора, които са много по-зле от мен и въпреки това виждат смисъл в живота си и се радват. Сигурно ще си помислите, че съм някоя ненормална лигла, която приема всичко за даденост, но уверявам ви, че не е така. Поне преди не беше така. Защото тогава виждах смисъл в много неща, а сега не го откривам никъде, дори в любовта. Винаги оценявам, когато другите ми помагат, но знаете всичко тръгва от мен самата. Ако аз не успея да запълня тази празнота, то кой или какво друго би могло.. Виждам себе си като една пустиня, без чувства, без емоции, без смисъл. Постоянна празнота.

Коментари

1.   Липсват ти цели в живота, това ти е проблемът. Като начало си постави малки и краткосрочни, като ги осъществиш набелязваш следващата цел. Запиши се на някакъв курс или тренирай нещо, каквото ти харесва. Не забравяй, че приоритетът трябва да ти бъде образованието и изборът на професия. За толкова много неща може да мечтае и да се пребори един човек, ососбено млад! Действай! Не си губи времето с глупости! И още нещо- любовта не може да бъде цел, тя е средство. Първо ти трябва да си емоционално стабилна, "пълна" така да се каже, за да даваш любов, а не само да чакаш нечия, рано ти е още, работи първо върху себе си! Успех!