Срути се пясъчната кула
Здравейте! Момиче на 21 години съм, от София. Тъй като слагам историята си в 'любовната секция', ще започна с тази част. Три годинки изгубих в това да градя нещо, което беше пределно ясно, че няма никакво бъдеще. Но, не! Пустият инат. Сега след като с въпросното момче прекъснахме всякакъв контакт, установих колко шансове за по-добър живот пропилях. Смених работата докато още бяхме заедно. Не мога да се адаптирам все още, пък и колегите са изключително дръпнати хора. Нито си говорим, нито нищо. Извън работното място пък имах хора с които поне време да убия на кафене. Е, познайте - вече и тези хора ги няма. Имах две близки приятелки. Едната е постоянно на работа или с гаджето си, та игнора който ми бие е превъзходен. Другата, която ми се водеше най-добра приятелка, успя чрез връзки да започне работа като сервитьорка, и рязко от 'сдухан метъл' (както всички я описваха) се превърна в толкова надменно създание, че по-далеч от носът си не вижда. Единственият човек който ми беше истински близък, на когото можех да разчитам винаги, е, това беше бившият ми. Сега вече и него го няма. Вкъщи положението е още по-трагично. Баща ми е агресивен алкохолик, майка ми пък няма стимул да се бори за нещо по-добро. А какво да кажа за себе си - най-обикновено момиче, което живее ден за ден. Имах мечти, имах хобита, рисувах, интересувах се от психологията... Гордеех се с това което съм. Самочувствие нямам, но знаех поне, че съм добър човек. Сега мнението което започвам да изгаждам за себе си е, че явно съм просто един излишък. Депресията бавно ме поглъща, и няма кой да ми подаде ръка дори. Бих се извадила собственоръчно, но как? Въпросът е как? !
Благодаря за отделеното време! Надявам се, проблема ми да не изглежда банален, само защото го написах по прост начин. Да разтягам локуми, и да украсявам с изискани фрази и думи, е безсмислено. Това са моите чувства - кратки и ясни.

Коментари

1.   Общо взето "грешката" ти е че няма особена драма покрай теб. А и нямаш влечения по кифленския живот май. Подобни хора не са особено интересни на масата. Та обикновено самотата е често срещана при такива.
Иначе дали си излишък или не си е твой ИЗБОР. Вадиш се като барон Мюнхаузен като решиш сама че не си ненужен излишък. Тогава решаваш какво искаш да бъдеш и най-малкото постоянно да се опитваш да станеш това нещо. Толкова на кратко, макар и може би да не е толкова ясно :)

2.   Това е новата болест сред младите пък и не само-всеки си гледа интереса и хората с тези социални мрежи са станали супер асоциални.

3.   На всеки се случва да има неуспешни връзки. А другите тимприятели просто са си поели по пътя в живота. Така е. А ти си набележи някаква реална цел-учи нещо, за да имаш професия. Начери си табота. Това ти е важно сега. Мъже ще имаш през живота си. Но сега ти е времето да получиш професията, с която ще се издържаш и работиш цял живот. Моят съвет е да заминеш да учиш в друг град, далеч от семейството ти. Може да се наложи да работиш нещо, за да се издържаш. Това са важните неща в живота. Там може да се запознаеш с нови хора и с ново момче. Набележи си цели в живота и направи план как да ги постигнеш.

4.   Щом работиш изнеси се от вас. Това ще ти помогне много повярвай ми. Укоряваш майка ти, че няма сили да се бори за по-добро съществуване, но и ти не правиш нещо по-различно. Потърси си квартира, далеч от притесненията и шумотевицата ще се почувстваш по- добре това е твоето спасение като за начало. Работата може да я смениш в последствие. Приятелство- няма такова нещо. Всеки който влиза в живота ни си и отива от него и пак оставаме сами

5.   Намери призвание.

6.   Запиши се на народни танци, фитнес, за да срещнеш нови хора и да излизаш и да се забавляваш, помогни си сама!

7.   От автора:

Благодаря ви на всички за отделеното време, и дадените съвети и напъствия. Наистина го оценявам. Като човек съм реалист, че дори и към песимист клоня, и затова виждам всичко в такива черно-бели нюанси, но явно по 'един цвят на ден' би било постижимо, стига да се взема в ръце.