Има ли чувства към мен ?
Здравейте :)
Аз съм момиче на 18 години.
Всичко започна миналото лято, когато се запознах с едно момче. Аз веднага си го харесах, беше симпатично, добре облечено, с хубав характер. Той ми прати покана във фейсбук и веднага ми писа. Изглеждаше заинтересован от мен, а и аз също бях заинтересована от него. Той ме покани на разходки следващите седмици и по време на едната разходка ме целуна. Наистина изглеждаше, че ме харесва. Излизахме известно време, но никога не сме били официално гаджета, а се държахме като такива. Докато той не замина за чужбина при негови роднини за 1 месец и след като се върна нито ме потърси, нито поиска да ме види, а по време на неговото отсъствие ние почти не си пишехме и аз много се измъчвах от това. Мина известно време и аз го преодолях, помислих си, че е моментно увлечение и от моя и от негова страна и сякаш забравих за него. В рамките на една година сме си писали 2-3 пъти и то приятелски. Дойде лятото на 2017 година и той реши, че от нищото ще ми пише и ще иска да се срещнем. Аз трудно се съгласих, понеже не знаех какво да очаквам, но все пак приех неговата покана за излизане. Излезнахме, беше наистина приятна разходката, докато той от нищото не ме целуна и аз се дръпнах понеже не го очаквах, а и не смятах, че е правилно да се целуваме. Той разбра, че ми е малко некомфортно и се отдръпна, но все пак от време на време ме хващаше за ръка или ме прегръщаше. Наистина мога да кажа, че ми беше доста приятно това негово ласкаво държание, но си имах едно наум и реших да му кажа, че трябва да се прибирам и той предложи да ме изпрати, защото беше късно. Изпрати ме и ме целуна отново. Отвърнах на неговата целувка и беше толкова приятна и страстна. Наистина се чувствах невероятно в този момент. Следваше интерес към мен, всеки ден ми пишеше, канеше ме на срещи, но след последната ни среща аз заминах при роднини в друг град. Един от последните ни разговори той разкри напълно "чувствата си". Каза ми, че наистина много ме харесва, че съм някак различна, невинна, недокосвана и тази чистота и невинност, която съм излъчвала го привличало наистина много. Влюбих се отново, разбира се и поредното разочарование дойде доста скоро. Той спря да ме търси, спря да ми звъни, спря да се интересува от мен. Няколко пъти аз го търсих, казах му, че искам да се видим след като се върна. Той продължаваше да ме нарича с галени имена, но усещах студенината в думите му, усещах, че отношението му към мен се промени и не мога да разбера защо за такъв кратък срок.

Извинявам се предварително, че историята ми е по-дълга, но наистина исках да я споделя с най-малки подробности.

Очаквам да ми дадете съвет. :) Наистина ли има чувства това момче към мен както твърди или отново е моментно увлечение?

Коментари

1.   Мен лично много ме е страх да се влюбвам по принцип,последно бях влюбена в бившият ми приятел.Не знам със какви цели,и да се одъпнал като е видял че имаш нещо повече от влечение,ама то се очаква все пак от една страна.А пък и може в последно време така да е преценил че ще му е по добре да не се занимва с теб за това е да е такъв развоят на събитията.

2.   Здравей наивно момиче!

Искал е да те има и е станало, ти вече не преставляваш интерес за него, защото си е взел, това което иска.
Още първоначално е било ясно, че той е искал временна връзка с консумация.
Ако даден човек те иска, ще намери начин и време, за да те потърси, за да излезнете на разходка, за да сте само вие двамата и да се отдадете на чувствата си.
Няма значение, дали те е наричал с галени имена, дали ти е казвал и писал че те обича, важно е какво всъщност е чувствал.
Много хора прибягват до фалшивото "Обичам те", "Искам те", за да им потръгне в играта.
Не се доверявай лесно, това да ти е за урок, не си парче месо със срок на годност, което ще бъде разфасовано и употребено, а след това захвърлено.

3.   Няма а какво да се извиняваш дете. Нали сайтът е за това?
Зависи за какъв период отивате в чужбината и в другият град. При вас всичко е хубаво, докато единият не отиде на пътешествие. Ако те потърси отново, просто го попитай защо спира да те търси. Според мен може и да има чувства това момче.

4.   Предполагам,че те харесва,но тъче на няколко стана.Казал ти е, че си невинна,може би разчита за секс на някоя друга?
Ако ти се обади ,го питай директно как ще се развиват отношенията ви.

5.   Много си млада да си поставяш сърцето под риск. Когато някой пубертет ти каже, че си невинна и чиста, предимно иска да те омърси. Една година по-голяма съм от теб, в сериозна връзка съм от повече от година, убедена съм, че когато някой има сериозни намерения към теб, то ти ще го знаеш, той ще действа праволинейно. Ако някой държи на теб, той ще направи всичко, за да те задържи. Ако някой те иска, ще прави небивали глупости, за да те впечатли. Ако някой те обича, ти няма да се съмняваш в чувствата му, защото дори да не ти го казва, ти ще го усещаш.

Момиче, заслужаваш истинска любов, не тръпка с неправилен човек. Заслужаваш някой, който ще отиде на полето да къса слънчогледи, защото веднъж си казала, че ги харесваш или някой, който ще те посрещне от училище с чаша кафе, защото знае, че след 7 часа искаш само кофеин. И на първо място, заслужаваш някой, който няма да те кара да се съмняваш в отношенията ви, в силата на чувствата ви.

Естествено, не ме разбирай погрешно, в живота има ужасно много обстоятелства. Любовта не е всичко и не винаги е достатъчна. Наивно е да вярваш, че някой трябва да прави глупости за теб, да прави малко жестове, да подарява сладки подаръци, винаги да те разбира, да реагира правилно на настроенията ти и прочие. Преди всичко това е живот, ние всички сме реални хора, с реални чувства, всеки си има вътрешен свят и един с друг не си приличаме, макар и да сме еднакви в основата си. Никога никоя връзка няма да е перфектна и никое момче няма да е като онези в книгите и във филмите, но пък си заслужава да плачеш за някой, който те обича, а не за човек, който те разиграва. Сега стани, усмихни се, имаш прекрасни спомени, но този тип ще те нарани, а ти трябва да си щастлива.

6.   Няма чувства. Използва те, когато му е удобно и иска да се позабавлява. Спри да му се връзваш.

7.   Мило момиче, това момче определено си играе с чувствата ти и не е за теб! Лошото е, че ти си му се вързала на игричките 1 път и сега отново те пробва.
Ако един мъж иска да е с теб, (то ще му станеш приоритет №1) и той ще ти го каже откровено още в началото на 2-3 среща и ще ти го показва/доказва всеки ден.
Аз когато се запознах с моя приятел, още на втората среща го усетих че е искрен с мен, не ме лъже, харесва ме и би се получило нещо сериозно между нас. Затова и го попитах директно дали си търси сериозна приятелка или сме само за "по кафе", при което той отговори че си търси сериозна приятелка и аз много се зарадвах, защото също исках сериозна връзка. На третата среща се целунахме за 1 път и официално тръгнахме. Към днешна дата, този месец правим 2 години и честността, искреността, уважението и любовта я има и от моя и от негова страна.
Съветът ми е да си поговориш сериозно с това твоето момче какво очаква от теб и ако той не си търси сериозна приятелка, а ти искаш сериозна връзка - то тогава прав му път... освен ако все пак не решиш да играеш втора цигулка, защото ми се струва, че не си единствената с която се занимава, (сама споменаваш че не те е търсил или писал дълго време) а си резерва...

жена, 24г.

8.   От автора: Той вече спря да ми пише и не мисля да го търся по какъвто и да е начин, ако наистина чувства нещо към мен ще ме потърси.. живеем в 21 век и това да напишеш едно съобщение на някого е едно от най-елементарните неща.

9.   Доста съмнително ми е да има чувства но това че примерно няма или има не е най определящото като причина да не те търси.