Споделена история от Семейство

Не умея да показвам чувствата си
Здравейте! Аз съм едно 22 год. момиче , за съжаление с доста богат опит в живота.... Според мен главният ми проблем е, в това, че не мога да показвам открито чувствата си. Страхувам се дори и пред близките си да проявя някаква , дори и минимална нежност. Струва ми се, сякаш , ще ми се изсмеят за това, че искам да ги прегърна. Показвам пред всички една маска на безразличие, която много ми тежи и ми е супер самотно. Ще кажете, "да й имам проблемите" , нали? Обаче за мен това е сериозно.

Досега не съм ималаистинска връка, само секс за по няколко вечери и после край. Едва ли и някой от партньорите ми е усетил , че имам някакви чувства към него.

Не знам как да се науча да показвам 4е обичам , не говоря само за мъж, а за близки и приятели... Животът още от малка ме прекърши и съм сякаш има някаква стена пред мен и не мога да пусна никой до себе си . Помогнете ми....

Коментари

1.   Мен не ме е прекършвал живота още като малка, а и съм още на 15, но и аз имам същия проблем. За сега съм нямала гаджета, но не е това главният проблем. Също като теб, и аз имам чувството, че ще ми се подиграват, едва ли не, ако ги прегърна или нещо такова....

Може би трябва да си избием тези абсурдни мисли от главите, да си втълпим, че няма логика да ни е срам от това, да покажем какво чувстваме...

2.   Миличка, аз мисля, че когато срещнеш подходящото момче и се влюбиш достатъчно силно в него, просто няма как да не покажеш чувствата си към него. Ще ти дойде от вътре да го прегърнеш, да го целунеш... Явно просто още не си го срещнала. Но не се тревожи, и това ще стане.

Колкото до приятелите и семейството ти - та те са най-близките ти хора! Как биха могли да ти се смеят за нещо, камо ли пък точно за това! Напротив, биха се радвали много, ако им покажеш, че ги обичаш и държиш на тях. Започни постепенно, за да успееш да свикнеш с промяната в себе си. Поговори с тях, когато ти е трудно. Те няма да ти се подиграват, гарантирам ти. Могат само да ти помогнат.
Човек без близките си е никой на този свят. А те, също както и ти, имат нужда да бъдат подкрепяни и обичани. Не ги лишавай от това щастие, а час по-скоро се заеми да поработиш върху себе си и да започнеш да вървиш по пътя към тях. :)
Желая ти успех!

3.   Момичета да не ви пука реакцията на другите аз винаги съм си казвал че не живея за хората така че тези който ви обичат и уважават намя по никакъв начин да ви накарат да се почуствата зле мапротив даже бих казал че ще бъдат приятно изненадани от това изразяване на чувствата. А дори и да се случи обратното просто им кажете майната ви аз съм си аз, не таете всичко в душата си това не е начина човек трябва да чувства и да изразява свойте чувства. Усмихвайте се повече и будете щастливи

4.   Мoмичета въобще не се тревожете за това повярвайте ми аз съм само на 13 но за съжаление пораснах преждевременно миналата година, мисля че се досещате за какво става на въпрос ....Бях с това момче 9 месеца е сега не знам как мога да го махна от главата си ... и уж казват че момчето трябва да е част от нашия живот а не целия, е при мен не стана точно така той беше целият ми живот... прекалено много показвах чувствата си докато мислех че и той изпитва същото като мен, но не се указа така... онзи ден връзката ни приключи с един замах 9 месеца на вятъра той лесно преживя чувствата в кавички а не мен ми каза ще го преживееш... Така че не бързайте да показвате чувствата си пред момчета ще съжалявате... аз го научих по трудния начин