Страх от обвързване след лъжи и разбито сърце
Здравейте!
Аз съм момиче на 21 години. Като всички млади и аз не пропуснах да се влюбя, да ми разбият сърцето, да страдам и да се опитам да започна на чисто. Опитът ми, обаче се оказа несполучлив и се повтори горе-долу същата позната ми до болка схема (вече имам друга). А аз? Аз изгубих тотално вярата в мъжете и надеждата, че ще намеря някой нормален. Като се има в предвид и всички женени мъже, които са търсили контакт с мен по един или друг начин, обвързани момчета са търсели подобия на афери.
И знам, че тук доста от вас ще кажат "Спри да ги предизвикваш! ", но държа дебело да подчертая, че просто се държа по-свободно с мъжете, което не им дава право да си мислят, че искам да спя с тях. Цялата тази история с безразборния секс или т. нар. "приятелства с привилегии"... Нямам нужда от това. Но не мога да се обвържа, страх ме е да допусна някого до себе си, не знам дали нещата ще се получат и в първия момент, в който изпитам съмнение просто бързам да избягам. Дори не знам какво да ми става, не искам да съм сама, но не искам и някой да ме лъже и да се подиграва с мен. Още по-малко искам някой да ме ограничава и да ми казва какво да правя или не. Не знам дали е психологически проблем или просто ми е удобно да мисля по този начин. Бих била изключително благодарна, ако някоя жена изпадала в подобна ситуация се отзове и ми каже как точно се е справила с това?

Модератор: Добавих фраза в заглавието, за да е по-ясно.

Коментари

1.   И аз като теб останах с разбито сърце, измамена, изоставена, предадена, лъгана. Боже, даже като пиша за това - още горчи. Да, ужасно е да се подиграват с теб и да те правят на маймуна.

Но.. си казах. Това е само един мъж. Защо следващият да е непременно същият? Няма гаранция. За нищо и никога.

Какво направих? Отворих една тетрадка и си пожелах идеалния мъж. Писах, за каквото се сетиш. Имаше 33 точки. Да е висок, да е силен, да има чаровна усмивка, да е самостоятелен, да е достоен, да е искрен, да е кавалер...и т.н. А после забравих тази тетрадка :) Оставих времето и самотата да ме успокоят. Казах си, че не на всяка цена трябва да бъда с някого. Светът е жесток към самотните - да, но като го осъзнаеш ти става забавно. Загледай рекламите за най обикновен сок - задължително усмихнат татко, две деца и прекрасна жена домакиня. Навсякъде ни набиват в главата, че едва ли не ако не сме в двойка сме смотаняци - филми, реклами, предавания, музика.

Теглих една на всичко това и се заех със себе си - образование, успехи, мечти. Усетих, че съм абсолютно пълноценен човек, който управлява живота си. Тогава, когато се успокоих и спрях да търся изход от самотата, се появи той - сегашният ми съпруг.

Някога след сватбата случайно намерих онзи списък - ако щеш ми вярвай, той покиваше всичките ми изисквания, а и "тръгнахме" на рождения ми ден.

Към днешна дата вярвам, че любовта е такава мощна сила, че направо сме си късметлии, че можем да я изпитваме. Да обичаш, но именно да обичаш, това, че сърцето е способно на тази обич ни прави наистина стойностни хора. И е напълно без значение дали сме част от двойка или не, защото обичта принципно стига.

Горе главата и остави на времето да нареди нещата по най-добрия начин за теб. Половината живот се решава с търпение, а дотогава - грижи се за себе си, обогатявай се със знания и преживявания.

И не забравяй да благодариш на мухльовците, които са се подиграли с теб, защото те са били твои учители по един или друг начин. Благодари и на себе си, че не си с тях. Мечтай смело и нашироко. Животът е прекрасен.

2.   Концентрирай се върху вътрешните качества на човека, вместо външните.

3.   Още си малка имаш време, има такъв вариант да ти разбият сърцето отново ако се влюбиш пак, но зависи какъвто ти бил късмета. На мен ми се случи няколко пъти да влюбя дори като малка единият не го познавах ама беше ей така по детски. Но когато не са искали да бъдат с теб или са те зарязали най се помни, на мен два пъти ми се случи. За първият отдавна го забравих нито искам да го чувам, нито искам да го виждам никъде, няма за какво да съм му благодарна. За вторият не бих коментирала защото все още имам някакви чувства. Аз за сега съм преценила за себе си тъй като вече не съм младо момиче че ако се появи друг мъж би било грешка да се влюбя, въпреки че е много хубаво но заради последствията много не си заслужава, мен ме е страх дори предпочитам сама да си стоя или с човек към който да нямам силни чувста. Аз ще те посъветвам да не мислиш за любов а да се занимаваш с други по ползотворени неща.

4.   Въпросът е защо ти привличаш женени/обвързани, а като се появят просто не ги изолираш от живота и съзнанието си?
Ж29

5.   Отделно виж момиче ти сама можеш да прецениш дали да правиш секс, дали ще ти е приятно, какъв безразборен секс, жените не събираме бройки, ама сега това ново поколение хич не ги знам

6.   На всеки се е случвало да се влюби и да му разбият сърцето. Това си е част от натрупването на опит в живота. И на всички млади момичета се усукват обвързани заради желанието за необвързващ секс. Дотук всичко е обичайно. Това за което да помислиш е -дали ти не грешиш във връзките си. И ако прецениш че си сгрешила примерно в избора на гадже, да не повтаряш същата грешка със следващия мъж. Или в поведениети си спрямо него.

7.   Тези двама или повече, които са ти разбили сърцето един и същи тип ли бяха? Ако е така, значи трябва да смениш типа мъже. Ясно е, че с досегашния не се получава.

Alpha, ж. 27

9.   Аз дори не искам да чувам за мъже. Никой не ми трябва за нищо. Живота ми дотук така се е развил, че съм стигнала до тези мои думи. Живота ми беше много тежък, без да се изкарвам пред вас някаква жертва. Просто имах тежък живот и в любовта отделно не ми провървя. Изживях тежки моменти, изобщо не се занимавам и никой не ми трябва.

10.   Аз нямам страх, просто не желая никой.