Не знам какво да правя
Здравейте!
С приятелят ми сме от пет години заедно, живеем заедно, имаме сериозни планове за бъдещето, но... Не се чувствам щастлива, той има вредни навици /не че аз съм цвете за мирисане/, но не мога повече да правя компромиси, говорила съм с него много пъти, опитвала съм по всякакъв начин и с добро и с лошо, ефект- няма. Винаги аз го изслушвам, винаги аз му давам съвети, винаги аз съм до него, и като цяло винаги аз правя всичко. Влагам си цялата енергия и давам всичко от себе си, а в замяна не получавам почти нищо. Не ме изслушва, не ме зачита, не ме уважава. Искам някой друг, с когото да съм щастлива, някой който да ми дава любов, нежност, уважение, някой който да ме подкрепя и да ми помага. Не издържам, не е честно да се водим двама във връзката, а аз да "въртя" и къща и работа и емоционалните състояния и на двама ни и ремонти /когато се налга/ имам чувството, че вече мога да стана електричар, механик, компютърен специалист, бояджия и още какво ли не...
Искам да го накарам да ме зареже, защото ако аз тръгна да го правя ще стане много голям проблем, защото ако той вземе решение няма проблем, но ако е нещо което искам аз "съм луда" или "не съм си взима хапчетата" или "съм се надрусала" или "съм се напила" /не правя нищо от тези неща/. Страх ме е да не ме пребие, или даже нещо по-сериозно. Случвало се е да ми оставя синки по ръцете и краката /на игра/ и ме е замерял с разни неща.
Моля ви, помогнете ми! Как да го накарам да ме зареже, не искам да страдам повече и да живея в постоянен страх. ;(
Много ме е страх...
Предварително благодаря!

Поздрави: К. К.
пп: Много е важно да го накарам той да ме зареже, да го накарам да си мисли, че той го иска.

Коментари

1.   Зависи къде живеете. Ако сте на квартира- събираш си багажа докато го няма и го напускаш. Изключваш си телефона и така. Но преди това трябва да си си осигурила нова квартира и хора, които да ти помогнат с багажа ти, но такива, които няма да му кажат какво планираш. Другия вариант е да говориш с родителите си. Иначе ако много държиш да те зареже- надебелей, подстрижи се къса коса, не носи грим и не се парфюмирай. Ще те зареже на бързо, но не е сигурно, че няма да изядеш пердаха в този си вид.

2.   И още нещо. Не е сигурно, че ще попаднеш на свестен следващия път. Определени жени привличат определени мъже. В следващата си връзка недей така " да въртиш всичко", а остави и отсрещната страна да положи усилия.

3.   Защо не спреш да правиш всичко, което си правила до сега? Мързел уважение в къщи, недей да готвиш, закъснявай и се прави, че не го чуваш. В същото време се дръж мило, звъни му постоянно по телефона, разпитва го с усмивка за всичко, бъди досадна, разсеяна и много не режна. Остави домът ви не поддържан и изобщо се дръж все едно си на хапчета. Даже каже ли ти нещо му кажи, пия си хапчетата и ето, променена съм!

4.   Прави му сцени на ревност. Мъжете не обичат това. Дори да нямаш основание и повод. Я е зяпнал някоя девойка по улиците, я си пише с някоя. Нали знаеш забраненото е по-сладко. Друго, такъв тип мъже вечно все някой му е виновен и все имат нужда от подкрепа и вечно искат и изискват от партньора си. Все не им е достатъчно каквото и да направиш за тях. Но иначе постъпките на чуждите хора спрямо тях са високо ценени. Какво да те посъветвам не знам, общо взето да престанеш да си всеотдайна няма как да стане. Това ти е природно заложено и си вече програмирана в степен " всичко мен Чака " и няма как да престанеш то те дразни да го направиш. Можеш да избягаш също е вариант. Съвет за да си говорите не е уместен, защото на приятелят ти не му дреме за твоите чувства, състояния и т. н. Друго може да вдигнеш скандал, но трябва да си много предпазлива да не те оцели и да си тръгнеш. Знаеш ли ще ти разкажа една история, която ми се случи преди години и може да се каже съсипа. Та имах връзка с един мъж, много го обичах, той беше всичко за мен. Помогна ми да се преборя с много мои комплекси, притеснения изобщо той от невзрачно затворено момиче ме превърна в уверена и смела жена. Та така се случи че с времето още повече го обиквах, мечтаех си за дом, семейство с него. Той поддържаше тази илюзия и мислих че всичко е взаимно, но се оказа че не е така. Явно осъзнал, че аз не се шегувам относно тези мои намерения той се промени. Стана студен, дръпнат, държанието му беше злобно изобщо попаднах в същата ситуация в която и ти. Историята и обстоятелствата са дълги няма да те занимавам. Та накрая се оказа, че той всъщност не искал нито семейство, нито деца с която и да е било и лошото му отношение към било с цел аз да се откажа и да прекратят връзката ни. Попитах го защо не ми каза още когото започнах с глупостите за семейство и т. н. а отговорът му беше че ми бил дал дума че никога няма да ме изостави. И затова решил да направи всичко възможно сама да се откажа. Но аз нали съм тъпанарка -обичах го още повече се напъвах и не се отказвах и в един момент се разболях. И явно му стана жал и седнахме и се разбрахме всеки по пътя си. Загубих 4 години в една илюзия, която той самият подклаждаше. В твоят случай явно неговото държание не е с цел да те прогони или може би е....

5.   Това си е опасна игра, мила. Не е работа да се държиш с човек, който освен, че те подценява, те насилва и те кара да се страхуваш от него. Обади се на близки, извикай ги да ти помогнат с багажа, кажи му, че не си щастлива от тази връзка, ще си взела решение и няма никакво значение дали си си пила хапчетата, или си се надрусала (както се изразява той).

Всяка една връзка с времето уляга, но основна грешка на жените е, че в един момент позволяват на мъжете да спрат да се чувстват мъже, а не трябва. Не е твоя работа да въртиш всеки един аспект от живота на двама ви, но много жени почват да се държат с мъжа си като с дете, а не като с мъж. Щом не го обичаш, страхуваш се и не си щастлива, по-добре да прекратиш отношенията си с този човек. Направо го директно и с помощ от близки, защото увъртането и ядосването му са по-опасни от това да му го съобщиш. За да те зареже, трябва да има причина, щом му я дадеш, той няма да е щастлив и ще стане много агресивен, това е лошо решение.