Да замина ли?
Здравейте!
Жена съм на 28 години с две деца. С бащата се разделих преди 5 години. Имах скоро след това връзка, която продължи 3 години, но уви без щастлив край, но това е друга тема. Преди около година се запознах с един мъж по интернет. Той живее в Германия, българин е. Месец след запознанството ни се върна за малко в БГ и след още 1 месец аз заминах за Германия при него. От престоя си там разбрах що за човек е. Постоянно ме лъжеше и манипулираше, карахме се за дребни неща, обиждаше ме. Преди 2 месеца се върнах в БГ сама. От разстояние продължаваше да лъже и да обижда. Два дни бяхме в добри отношения, пет в лоши. В крайна сметка ме нави да ида пак при него. Скоро пак ще заминавам. Но...
Запознах се с един друг човек. Съвсем случайно. Колега е на баща ми. Трябваше да свършат нещо и аз бях с тях. Пихме кафе тримата и ми се стори адски симпатичен. Баща ми постоянно го хвали колко е добър, как му помага. Няма жена, деца. Не е от нашия град, но му намерих фейсбука и сега се чудя дали да му пиша, дали може да се случи нещо между нас, дали ме хареса, дали да замина за Германия... Искам вече семейство. Да има кой да ме чака след работа, да знае дето се вика с колко лъжички захар си пия кафето...
Или да почакам той да ме потърси и ако не го направя да го сметна, че просто не ни е писано да се засечем отново. Да замина и да продължа, да се опитам да свикна с характера на човека с когото уж ще съм в чужбина. Пред голяма дилема съм. Взех си билет и след няколко дни заминавам. Посъветвайте ме с нещо

Коментари

1.   В никaкъв случaй НЕ зaминaвaй, тa дa свиквaш с този Гaньо! Aко пък си мaзохисткa, то помисли от сегa, че ще трябвa дa пречупиш до робскa психикa и тaзи нa децaтa ти... товa ли искaш зa тях? ! Едно е собственият си живот дa пре*беш, друго е дa принудиш и децaтa си дa се нaведaт от сегa...
И зa Богa, не се зaкaчaй зa първият изпречил се нa пътя, имaй мaлко сaмоувaжение, aко не обич към себе си!

2.   Нещата не стават толкова бързо, имаш деца.. те са най-важни, трябва да намериш стоиностен човек. Ти правиш просто ведага искаш да живеете заедно, само защото е мъж... не бързай, боклуци за какво са ти.. Имам приятелка и тя така прави след парвия меесец отива да живее при мъжа, вече има дете, а бащата не се интересува от него, сега е с друг и само след два месеца връзка ще се женят...

3.   Щом отсега те лъже и манипулира, какво очакваш в бъдеще? Имаш и 2 деца, ще страдат и те. В Германия ще си изцяло зависима от него като не знаеш езика.
Опитай с това момче, обади му се

4.   ОСТАНИ СИ ПРИ ДЕЦАТА!! Изобщо не се връщай в Германия, щом си срещнала този добър човек и имаш чувства, значи е знак да останеш тук. Пиши му и не се колебай, той може и да не ти пише първи от съображения към баща ти. Ти направи първата крачка, може да промени съдбата и живота ти! Остани си тук и създай семейство за децата ти. Не търси щастието там където не те уважават и държат на теб. Това са ЕГОИСТИ И МАНИПУЛАТОРИ, които мислят само за себе си да не останат само. Тегли му една хубава и си започни живота отново с децата и близките си покрай теб.