Обсебена и влюбена в много по- възрастен мъж от мен...
Здравейте. Пиша тук, защото вече съм много отчаяна и не знам какво да правя. На 20 години съм, момиче, и преди година се влюбих в 27 години по- възрастен мъж от мен. Не е нужно да ми обяснявате как нямам бъдеще с него, как нищо хубаво не ми предстои, това вече го разбрах. Но, както и сами знаете, любовта не пита. Влюбих се страшно силно, и той се беше влюбил, личеше му, само че аз направих няколко детиснки, тийнейджърски постъпки и той, като зрял мъж на години, ме отписа. Нашият романс продължи 3 седмици, но аз никога не се бях чувствала толкова щастлива през целия ми живот, въпреки това, че ме обсебваше, не ми даваше да излизам и постоянно ми повтаряше как съм само негова и никой друг не може да ме докосва, заплашваше ме, че ако погледна друг, ще ме пребие (никога не ми е посягал, извън леглото) и т. н., но за сметка на това с него се чувствах на седмото небе, не ме питайте как и защо, отговор на този въпрос нямам. Затова и до днес, година по- късно, всяка сутрин се будя с мисълта за него и всяка вечер заспивам със същата. Търсих го, звънях, писах, нищо. Даде ми ясен сигнал, че си е изгирал картите, че съм си вкарала автогол с държанието и грубите ми думи и, че общо бъдеще НЯМАМЕ. Но аз, въпреки това, не мога да се откажа. Наречете ме мазохистка, маниачка, но не мога. Търся го, интересувам се от него, разпитвам за него, знам, че се излагам, но го обичам повече, отколкото мога да ви опиша. Когато се обърна назад и погледна към изминалата година виждам нещо притеснително. Затворила съм се в себе си и толкова съм се обсебила от него, че друг мъж не съм и докосвала. Нямам и желание да докосна. Искам точно моят мъж (или поне този, когото определям, като мой). От друга страна знам, че съм на 20, сега ми е времето, ще намеря любовта, но съм сигурна, разбирате, че в момента ми се струва, че светът е свършил. Мисля за него денонощно, опитах се да излезна с няколко момчета, само той е в мислите ми и не мога да се насилвам. Гледам тях, виждам него, прибирам се след срещата и имам чувството, че го обичам двойно повече, плача, тормозя се и се връщам пак в миналото. Не ми липсва мъжко внимание, изглеждам доста добре, но не искам да приема друго внимание, освен неговото. Каквото и да правя в мислите ми е той. За една минута не съм спирала да мисля за него, от първият ден, в който ми показа, че има някакви чувства към мен, и до ден днешен. Чувствата не се изпариха с времето, то не ме излекува, а напротив, кара ме да го обичам още повече. Дори не го виждам често. От тази една година съм го видяла 4-5 пъти в едно кафе и пак в сърцето ми е само той. От друга страна пък, когато се видим не можем да не се целунем или да не се прегърнем, просто има някакво напрежение между нас, което, когато сме заедно и се погледнем в очите, не можем да превъзмогнем. От тези 5 пъти, в които сме се виждали случайно и петте пъти се награбваме, все едно нищо не е било. На другия ден започваме да се търсим и така в продължение на седмица, пак правя някаква нелепа детинска грешка, той вдига ръце и ме оставя още по- влюбена. Основната причина поради, която не мога да се държа с него, както трябва е, че не мога да съм подвластна и да се подчинявам и да се ограничвам от социални контакти. Опитах се да правя компромиси, не мога, колкото и да го обичам не мога да търпя това, да ме е страх да разговарям с друг мъж, постоянно да се чудя къде е, какво прави, дали е с друга... С него не мога, без него също не мога. И аз самата не мога да проумея, че всичко свърши, че единственото нещо, което ме правеше истински щастлива, вече не е мое... умът ми не го побира. Не знам какво да правя, в задънена улица съм, не съм спала нормално от година, будя се посред нощ и се връщам в миналото, спомням си моменти, казани думи, дадени обещания и сърцето ми се къса. По- притеснително е, че понякога ми минават и мисли за самоубийство през главата. Истината е, че той се появи в животът ми, когато бях изпаднала в дълбока депресия, а той ме извади от нея за дни. Но, както са казали хората... всяко чудо за три дни. В момента депресията ми е още по- дълбола. Знам, че може би ме мислите за глупачка, може би съм такава, но, кажете ми, как да го забравя...? Как да забравя всичко, как да продължа напред? Как да кажа край и наистина да е краят? Как да убия и надеждата, която все още имам, а знам, че я имам напразно? Страх ме е от това, че чувствата не отминават.... имам чувството, че другата година, по това време, пак ще съм на същото дередже. Никога не съм вярвала в подобни неща, но вече започвам да се чудя дали не съм обсебена, обладана, магия ли ми е направена, във всеки случай, моето не е нормално. Искам мнения и на мъже и на жени, как бихте постъпили в такава ситуация? И искрено моля историята ми да бъде публикувана, защото вече съм отчаяна от всичко и това е една от последните ми опции...

Коментари

1.   Според мен ти имаш някаква мания. Отиди на психолог, не е нормално вече твоето. Поболяла си се!
Иначе и аз не съм била никога с мъж на моите години, не съм харесвала млади мъже никога. Първият ми приятел беше с 15 години по-голям от мен, а съпругът ми е с над 20 години по-възрастен. Мога да кажа, че не е толкова лесно да си с по-възрастен от теб мъж, защото той има опита, познанието, които на теб винаги ще ти липсват в сравнение с него, защото и в течение на самата връзка той ще продължи да се развива и никога няма да си способна да го настигнеш. С течение на времето можеш да напреднеш, да научиш много нови неща и от него, и изобщо, но трябва непрекъснато да работиш над себе си, за да задържиш такъв мъж, особено ако е успял и образован. Когато си на 20 г. е лесно да вкараш всеки мъж в леглото си - от 16 до 96 години така да се каже, но винаги за една жена е трудно да задържи мъжа, а мъжът на възраст вече идва с багаж.
Зрелият мъж вече не е готов на компромиси като младите мъже - изпатил си е вече с Х жени преди теб и женските ти номерца не минават. Затова твоят човек никога няма да се върне при теб. Отпиши го. Преди 25 години същият този мъж щеше да е не по-различен от колегите ти в университета примерно. Слушам истории от младостта на мъжа ми, гледам негови снимки от тогава и трябва да си призная - на 25 г. нито би ме привлякал като мъж, нито е имал поведение на такъв. Според мен мъжете са като хубавото вино - трябва им време да съзреят
Аз спечелих мъжа с младостта и хубостта си, но го задържах с акъла си. Непрекъснато чета, образовам се допълнително, попивам нова информация и нови теми, които да дискутираме, така че никога да не му е скучно. Също помагам на мъжа си в много неща, които са му досадни и никога не правя нито сцени, нито проблеми, а от женските номера съм се отказала още в самото начало. Женски номера минаваха до скоро само при дъщеря му, но вече и това свърши и като цяло зрелият мъж не си търси лигла, истеричка, незряла личност за партньорка. Зрелият мъж търси зряла жена в младо тяло, интересна личност и извън леглото.
Този мъж трябва да забравиш, но няма лошо да си падаш по такъв тип мъже, но трябва доста да работиш над себе си. Красиво личице и телце не са достатачни просто.

2.   Под "детинска грешка" да не се има предвид, че си се задявала с някой друг зрял мъж или момче? Това ти го отчиташ като грешка и то "детинска", но за възрастния мъж е ясен сигнал, че ти се живее. Това, естествено, не е лошо, обаче не си на вълна сериозна връзка. Така ми се струва на мен. Разликата ви е огромна, бих те посъветвал да не се навиваш, че след три седмици това е мъжът на живота ти и т. н. Всичко най-!

4.   Това, че те е заплашвал с бой и налагал ограничения не звучи никак добре. Много възможно е да е искал единствено секс и да ти се е наситил. Мислиш за него, защото те е зарязал той, а не обратното. Такава е играта, за изоставения има нещо недовършено и той/тя мислено се опитва да го завърши.

Според мен, не бива да си хабиш години да мислиш за някой, с който не сте имали много общо помежду освен секс и... заплахи. Времето минава, няма да стоиш вечно на 20. Сега си млада и такива терзания са кощунство. А и за три седмици защо стана толкова сигурна, че това е мъжът за теб?

5.   Недей да си хабиш живота с чичовци. След години само ще съжаляваш.

6.   Обсебена! Обърни внимание на собственото си определение. Обсебена!
Ж29

7.   Всичко е относително! Помня една история за един кавказки княз, който на 80 години се оженил за една бедна Петербургска княгиня на 18 години. Тя 60 години го чакала да умре и да го наследи, а умряла преди него! Възрастта не е порок. Пороците са другаде!

8.   Ако си расла без баща наоколо, той замества някак фигурата на по-възрастния мъж. Ако е така си търси по-големи мъже. Те ще са хем гаджета, хем съветници.

9.   Момиче малко и неопитно, не можеш и да си представиш какъв късмет си извадила, че всичко между вас е приключило, защото ако е продължило, този човек е щял да ти почерни живота. Понякога, ако не получиш това което желаеш, просто е прикрит късмет, който няма да разбереш в момента.