Аз и той
Здравейте!
Казвам се И. К., на 21години съм, от гр. Видин.
Имам известни колебания за моя приятел и искам да видя и вашата гледна точка.
Той се казва Д. В. и е на 26г., също от гр. Видин.
Запознахме се случайно в един хранителен магазин.
Бяхме пред един и същи щанд за плодове и зеленчуци.
Исках да си купя грейпфрути, но кисето се скъса и в опит да ми помогне да ги събера, двамата се челосахме и така започна нашата любовна история.
Разменихме си фейсбук.
Още на другият ден той ми предложи да се срещнем.
В стомаха ми летяха пеперудки-всичко беше повече от прекрасно. Вместо да излезем на кафе, той ме закара на хижата и след това си тръгнахме. На другия ден той ми беше обещал, че ще се разходим, но след 30 мин. ми се обади да ми каже, че трябва да свърши някаква услуга на негов приятел и, че ще пътуват и така не се видяхме. На следващият ден той беше дневна и трябваше да се срещнем след работа. Но той намери някаква причина, за да се скара с мен, не намерих логика, беше нещо дребнаво. Заедно сме от 3 дни, но нещо в мен ми казва, че нещо не е наред.
Знам, че историята ми е странна, но въпросите в мен напират. Бях разглеждала профила му във фейсбук от преди години и се оказа, че е сгоден. На профилната му снимка беше сам, нямаше харесване или коментар от въпросната жена. Каза, че иска да имаме връзка, но това ли е връзка?? Не съм се запознала с близките му и приятелите му все още. Може би не иска да избързва или иска да ме скрие от околните.
Да не ходим на публични места като кафета например.
Не съм била и в дома му все още.
Попитах го дали има връзка с друга жена. -Неговият отговор беше, че е имал връзка преди половин година, но сега е свободен. Не ми е споменавал нищо за неговите бивши, както и за този годеж.

Попитах го дали има нещо, което го притеснява. -Отговорът беше не.
И сега въпросите, които ме измъчват са:
1. Има ли си друга освен мен?
2. Дали е все още с годеницата му?
3. Има ли някакви чувства към мен, не говоря за обич още е рано за това?
4. На къде вървят нещата с нас?
5. Как да постъпя аз в случая?
6. Да изчакам, за да се попознаем по-добре или да приключа взаймоотношенията си с него?

Коментари

1.   Според мен наистина има нещо, но нито аз, нито ти, нито някой друг може да е сигурен. Само той си знае истината. Определено държанието му е малко странно и нищо чудно все още да има нещо с годеницата му. Бих те посъветвала да не си даваш надежди и да не започваш все още да се привързваш към този човек прекалено силно. Бъди предпазлива.

2.   *Доста незряло мислене за 21 години, но може би си го харесала до такава степен, че искаш той също толкова да те харесва.

*3 дни са прекалено малко време, за да казваш -"Ние сме във връзка", "Чувства имам, дали и той е така".

Има ли си връзка до сега?

*Не се вкопчвай в него, защото така го задушаваш, а повярвай мъжете не обичат театрите, не обичат да ги контролират, да им казват какво да правят.

*Ще разбереш в последствие, дали има връзка и е още с годеницата си.
И да те запознава с родителите си, това сериозни ли ти е проблем?
Какво общо имат родителите му с вашите взаимоотношения?
Ако иска ще те запознае, ако иска няма!
Като те запознае с родителите си, тогава ще си спокойна ли?
Никой не е тръгнал да се обвързва сериозно или да се жени, за да намесвате странични хора, които не са фактор, че "връзката" ви ще потръгне.

1. Може и да има, това ще го разбереш в последствие.

2. Може би да, а може би не.

3. Рано е да се говори за чувства, това е познанство от 3 дни.

4. Не си прави грешни изводи, може да иска само приятелство.

5. Продължаваш да общуваш с него, но не с надежди. (Бъди приятел с
него първоначално)

6. Винаги е по-добре да изчакаш, вие реално нямате връзка и нищо не губиш.

-Maryjane

3.   4. Нещата вървят към връзка с човек, който най-вероятно просто си играе с теб.

5. Анализирай поведението му и се замисли дали това е поведение на човек, който иска да има дългосрочна и пълноценна връзка

6. Факта, че си намира дребнави причини, за да се скара с теб още в самото начало на връзката не говори добре. Да не забравяме, че също така се опитва да те скрие от публични места. Моят съвет е да приключиш взаимоотношенията си с него

4.   4. Нещата вървят към връзка с човек, който най-вероятно просто си играе с теб.

5. Анализирай поведението му и се замисли дали това е поведение на човек, който иска да има дългосрочна и пълноценна връзка

6. Факта, че си намира дребнави причини, за да се скара с теб още в самото начало на връзката не говори добре. Да не забравяме, че също така се опитва да те скрие от публични места. Моят съвет е да приключиш взаимоотношенията си с него

5.   1. Да
2. Да
3. Нищо освен похот
4. Секс и нищо повече
5. Бягай
6. Отрежи го

6.   Почакай и щЕ стане ясно. Но ми озглежда, че има друга. Може да не е сериозно , но щом така отменя срещите ви, не е случайно.

7.   Познаваш го от 3 дни, 2 от които не сте били заедно и смяташ, че имате връзка? ! Ти сериозно ли? Пишеш, че си на 21, ама разсъждаваш като на 12. Просто няма как да говориш за връзка когато си била с някой 1 или 2 пъти! Че и да му държиш сметка с кого е. Просто приеми, че си прекарала добре с този човек и това е. Обаче да се интересуваш от семейството, приятелите, бившите и т. н. на този етап... е меко казано смешно. Ако след 3 месеца още не те е запознал с никого, да се чудиш защо, ама 3 дни? ! Най-вероятно човекът просто е прекарал малко време с теб и е решил, че не си негов тип и толкова. А ти в какви филми се вкарваш... пък бившата му, пък приятелите му, пък снимката му във ФБ... ОК, впечатлил те е, ама не прекаляваш ли малко? Все пак това е човек, който не познаваш! Добре, симпатичен е, ама да говориш за връзка при тези обстоятелства, е изуми ме.

8.   Зарежи го най-добре. Той си играе с теб.

9.   Благодаря на всички,които изказаха мнение.
В момента съм объркана и не знам какво се случва.
Ще видим на къде вървят нещата.
Мисълта ми е ,че не съм наясно дали си играе с мен или нещата могат да се променят към по-добро.
Не става въпрос още за любов,защото е рано.
Мисля да изчакам и да видя какво ще се случи поне за месец и ще взема крайното си решение.

10.   Това момче ако се хване с теб ще бере големи ядове и ще полудее от твоята ревност... минали са само 3 дни и ти вече откачаш... а си представям примерно след 2-3 месеца ако сте заедно...

11.   Авторке, несъмнено си играе с теб. щом не е споделил някакви неща има причина и тя не е в това че е супер притеснителен или нещо подобно.

12.   Здравейте на всички отново.
Нашите взаимоотношения приключиха.
Поведението му стана агресивно и започна да ме ревнува от приятелките ми дори.
Искаше нещо непосилно за мен, да се среща едновременно с мен и моята приятелка.
Получих и предложение, сещате се.
Доколкото разбрах от моята приятелка(тя е на 20г), той е бил с нея и са излизали, били са на диско, целували са се. Тя съжалява, че така се е получило.
А аз съжалявам защо имах надежди, че по-нататък нещата ще потръгнат между нас.
Оставих го, защото видях, че от него нищо няма да стане.
Простих на приятелката си, която въпреки всичко е знаела, че се срещаме. Той е предложил връзка и на нея и тя е приела и сега са заедно. Знам, че сега ще получа още доза упреци, но все пак тук не е мястото за това, а да се даде съвет на някого в нужда, когато е объркан и не знае как да постъпи. Защото, когато човек има някаква тръпка към някой, рано или късно се превръща и в любов, макар и несподелена. Благодаря на номер
1, 3, 5, 6, 8 и 11.

13.   Авторке съжалявам, но приятелката ти изобщо не ти е такава, щом оставя някакъв мъж да застава между вас. Който на всичкото отгоре е задник и е искал да излиза и с двете ви, пък междувременно те ревнувал от приятелките ти. Това е отвъд егоизъм, направо е психопатия. Ти спомена ли на девойката че господина е искал да излиза с двете ви едновременно?

Честно казано не съжалявай - отървала си се навреме, преди да хлътнеш. Твоята "приятелка" обаче ще се насади здраво с този левент и после ще се чуди на чие рамо да плаче. На твое място бих прекратил контакт с нея.

14.   Надушил я е и нея, че е наивна като теб. Не я чака нещо по-различно. Ама ти не се тревожи, такива като него си намират майстора рано или късно.

15.   Авторе пропусна №2, а тя ти каза най-много в прав текст, не знам защо се обиждате от адекватни мнения?
Сакън да не ви обидят, чувствителни душици имало.
Любов за 3 дни няма, дори и чувства, каквито описваш няма.
Противоречиш си, ту казваш че изпитваш любов, ту сега пък след време се превръщало в любов, ако имаше просто тръпка нямаше да пишеш в сайта.
Влюбваш се прекалено рано, това е проблема.

16.   Той искаше да направи нещо с нас двете по едно и също време. Говорих с негови бивши приятелки и се оказа, че е вървял с 3 едновременно и им е взимал парите. Те първи ме откриха, защото 2 от бившите му са братовчедки, а третото момиче им е приятелка.
Работата е там, че с всеки изминал ден се влюбвам все повече в този мъж, виждам го много често.
Работи в близост до моето жилище.
Завъртял ми е главата още със самото ни запознанство-не знам дали е тръпка, любов или привързване, макар и за толкова кратко време. Ще ми се наложи да приема тази горчива истина и да продължа напред.
Темата я приключвам. Няма повече какво да коментираме. Желая ви, всичко добро!

17.   Авторке вдигни си самочувствието защото се самонавиваш за някакъв паразит, които на всичкото отгоре ти е ясен. Това че си се отървала е добър знак, не причина да страдаш по психопати. Вземи се в ръце и погледни обективно на нещата - той няма какво да ти предложи освен да те обере финансово, емоционално и физически. Говори с бившата си приятелка и ѝ сподели какво е вършил преди, пък тя да си прецени. Ако не ти вярва - остави ѝ контактите на неговите бивши, но не се натискай повече. Накрая и на нея ще ѝ светне но по трудния начин. Отново ще кажа - радвай се че не си на нейно място.