Как да сложа край
Здравейте, пише ви момиче на 20 г. от 1 година имам връзка с мъж на 25г. За тази година сме се разделяли няколко пъти. Имах съмнения, че ми изневерява, след това заради постоянните му ангажименти и т. н.
Винаги, абсолютно винаги, инициативата за каквото и да било е в мен.. Аз го карам да излизаме, ако трябва да се правят резервации и т. н за всичко аз отговорям. Не ми тежеше, правила съм всичко с удоволствие и радост, само и само да сме щастливи заедно, той да е добре, да му е хубаво с мен.. Държа всичко да е взаймно, но до днес такова не съм видяла единствено в случайте, когато е трябвало да ме върне обратно... Лятото беше в Германия заради работата, аз чаках.. Има да довършва проекти, аз чаках.. Нещо му е изникнало, аз чаках. Някой от неговите приятели го е викнал за нещо, аз чаках.. Аз все чаках и все давах всичко от сърце и душа - в замяна получавах само упреци и мрънкане.. В неговите очи едва ли не "не ставам за нищо"... Аз нямам право да му звъня, че съм го притеснявала... Като му пиша на второто съобщение слага край на разговора и аз оставам да чакам в пространството като пълен олигофрен.. Всъщност като се замислям сега не мога да ви кажа нищо хубаво, което да ми е дал, да е направил за мен...
Но ме е страх... Страх ме е от самотата, хора. Искам да сложа край, но не мога... Вече дори и да си тръгна от живота му той сякаш няма да забележи.. Чувствам се толкова слаба и безпомощна... Дайте ми съвет!
Благодаря!

Коментари

1.   Няма от какво да те е страх. Този ти тъпче самочувствието. Това ще ти се отрази след време. Вижда се, че не държи на теб и е свикнал, че си му в кърпа вързана. Вместо да го оставяш и да се чувстваш самотна, ти предлагам един плавен преход към живот, който ще е по-пълноценен за теб. Отдръпни се малко и гледай да не му угаждаш толкова, като се опиташ да организираш собствения си живот. Намери си повече приятели, хобита, излизай с мъже. Не се опитвай да ме егаждаш за всичко и винаги ти да го търсиш първа. Когато преминеш и през този етап, ще си готова за нова връзка. В момента не се чувстваш силна психически, защото той те потиска.

2.   Аз мисля, че има друга жена! Моят когато имаше паралелна връзка, винаги си изключваше телефона, а като му се обадя винаги се сърдеше! Идиоти! Изхвърли го от живота си! Ти си млада и ще си намериш, по-добър! Той да не е от тези рогати зодии-телец, козирогит и овен, дето са невероятни инати и все с рогата напред-само да се завъртиш пред тях, на момента ще те боднат с тях!

4.   Няма от какво да те е страх!!! Само на 20 си все пак. Този да не единствения мъж на света. Според мен, той не изпитва нищо към теб, а пък ти си влюбена до ушите, но от неговото безразличие е почнало да ти писва в крайна сметка. Всяко нещо си има граници! Слагай край на тази агония и продължавай да търсиш правилния човек до себе си. Имаш много време да го намериш, просто не се отказвай и няма да останеш сама! :)
Успех!

>М. 31г<

5.   Както описваш нещата мисля, че края вече е дошъл, просто още не си го разбрала. Човека не се интересува от теб, явно си му някаква резерва в моментите, когато случайно няма какво да прави. Прекратявай отношения с него и си търси човек, който да те цени и да имате пълноценна връзка. Защото това подобие на връзка просто ще ти смачка самочувствието напълно.

6.   Моля? ! Страх те е от самота ли? Момиче на 20 години, я се съвземи! Свършиха ли мъжете вече? И знаеш ли какво- не се страхувай, ти в момента си сама! По-добре сам, отколкото сам с някой! Бий му шута, събери си акъла, наложително е даже да останеш сама, после ще дойде и точният човек! Успех!

7.   И аз мисля, че си има друга жена. Късай с него. Та ти си на 20 г., няма да останеш сама, не се притеснявай. Той не те заслужава.

8.   Ами явно този човек няма чувства към теб и ако това е така и да не сложиш ти края, един ден най-вероятно, той ще го направи. Разбирам напълно страха ти от самотата, но трябва да намериш някакъв начин да го преодолееш. Та ти си само на 20 г., пред теб има още много живот. А и мъжете обичат самоуверените жени, така че, ако положиш усилия да се отърсиш от страховете си (знам, че не е лесно, но ако се изправиш срещу тях, е постижимо) със сигурност няма да останеш сама. Все още си много млада и не бива да се чувстваш длъжна да живееш по начин, който не те удовлетворява. Пък и колкото по-рано прекъснеш отношения с човек, който не дава нищо за теб и не те прави щастлива, толкова по-лесно е и за двамата. Хора, които са в дългогодишни връзки и се чувстват прекалено обвързани и привикнали един с друг, много по-трудно се решават на раздяла, въпреки че не са щастливи. В крайна сметка щом дори не се радва да те чуе и се държи сякаш си някаква пречка за него, какъв е смисълът от всичко?

9.   Авторката:Много благодаря на всички за подкрепата..Макар да не ви познавам за мен е важно ,че вие сте някъде там и сте отделили време да ми напишете няколко реда за кураж! :)