Голямата любов и голямата раздяла
Здравейте, ето я моята история. Имах връзка 5 години, пред няколко дни приключи. Причината за раздялата е родителите му, те не ме харесват. Те ни разделиха. Майка му е каза да избира между мен и нея, и той избра нея, не искал да остава без родители, нямало как да сме заедно, бил и дал думата си. Според вас има ли смисъл да се боря за него. Аз го обичам, и винаги съм си представяла бъдещето си с него, но уви.... Сега ми е много трудно, чувствам се отчаяна, самотна и адски зле. Какво да правя? Да се боря ли или да продължа напред....

Коментари

1.   Абсолютно не се занимавай с такъв мамин син. Хубаво, че сега сте се разделили преди да си създала семейство с такъв. Нека се ожени за майка си....
Ти заслужаваш повече!
ж33

2.   ще си намериш друг мамин син след него, споко

4.   Направо имам алергия към "боря се за любовта си". Ами, не го разбирам. Би ми било под достойнството да насилвам някой да бъде с мен.
Не мисли, че ако се "пребориш за любовта си", там ще ти свършат проблемите. Напротив, там ще започнат. Не мисля, че само маминка е причина приятелят ти да се откаже. Да, със сигурност, вечното мрънкане на майка му е повлияло, но вероятно и той е имал някакви резерви. Не си била достатъчно примамлива за него. А и за 5 години, всякакви мераци изфирясват. Трябвало е по-рано да се вземете или разделите.
Сега се успокой, радвай че че си се отървала от бъдещи мноооого големи проблеми. Ще срещнеш и ти човек, който наистина да иска да бъде с теб.
Обичай се и се грижи за себе си!

5.   Ти леко послъгваш според мен! Просто ти е бил шута. Прави каквото знаеш. Цели 5 години те е търпял. Мислиш ли, че има какво да му покажеш повече?

6.   Предполaгaм, че причинaтa е другa, a мaйкa му е извинение, но не мотив. Дори и тaкa, по-добре зa теб, че сте се рaзделили сегa, a не после с децa и т. н. Aко те лъже дори е по-зле, безотговорен стрaхливец.
Все пaк обaче aко доир и сaмо кaто съветник е зaмесенa мaйкaтa... след 5 г връзкa, вероятно ТИ си провокирaлa дa не те искaт в семейството... ти си знaеш.

7.   Той не е мъж, а мамино синче. Радвай се, че си се отървала навреме от него. ако се бяхте оженили, свекито щеше да ти съсипе нервите. Нека майка му да му роди дете.

8.   Бъдеще ще градите ти и той, а не ти и майка му.
Ако ти нямаш нищо против майка му и не изпитваш, всмисъл, апатия или омраза към нея, тогава защо тя не те харесва и те мрази? В нея е проблема.
А това, че той избрал майка си, няма лошо, но взимайки предвид факта, че не сте 5 месеца, ами 5 години заедно, вече тук идва една въпросителна и едно учудване, защо той избира майка си, след като те познава и е с теб цели 5 години.
Той трябва да говори с майка си. Защо тя те мрази, не те харесва?
Ти трябва да говориш с него-защо не погледне и осъзнае че сте 5 години заедно? Не е ли сигурен в любовта си към теб? И от явно някаква фобия избира майка си...

Отиди и им кажи:

Аз познавам с кой съм обвързана и съм сигурна, че го обичам.
Познавам и родителите му и знам, че нямам нищо против тях, харесвам ги, не ги мразя.

И прехвърли им топката и им задай въпроса:
Какво се случва с моя мъж?
Защо не е сигурен в любовта си към мен?
Защо фобията му от майка му, надделява над любовта му към мен?
И защо майка му не ме харесва?

В нея е целия проблем, пак казвам.
Наистина, не стой просто така ами питай, разисквай, защото да бяхте 5 месеца заедно... ще си кажеш, хм мамино синче, НО вие сте 5 години заедно. Нужно си е, да отидеш и да разпиташ какво се случва? Но Не да си го искаш обратно и да влезнете в някви спорове и сапунени сериали.
Ами да попиташ съвсем спокойно каква е причината? Защото ти е чудно, как просто ей така, се приключва една 5 годишна връзка.
Смело напред и успех. :)

Момче-25

9.   Няма за какво да се бориш, той вече е направил своя избор. Продължавай напред и не поглеждай назад нито за секунда.

10.   Продължавай смело напред!!! Безсмислено е да търсиш, нещо което вече го няма!!! Интересно какво се е случило през тези 5 години. Явно сте имали стар конфликт с майка му? За мен той не те обича вече или нещо се е променило в него за това време! Ако беше обратното, щеше да направи всичко възможно да сте заедно, въпреки родителите му! Все пак всеки гони своето щастие и иска да изгради свое семейство!

Успех!
>М. 31г<

11.   Не знам какви са тези ултиматуми от една майка. Ами да си се жени за него, щом е такава ситуацията. :) Това същество би се мешило във всичко ваше, докато е живо. А той ще върти опашка също толкова време, абсолютно неспособен да вземе свое решение. Пълен мухльо. Не си заслужава да инвестираш време за този зеленчук.

М32

12.   Твоя любим е жертва на емоционален инцест и реално е напълно зависим от майка си. Той има нужда от терапия, но ако няма желание да се промени, каузата е обречена.

13.   Вече са ти го казали, но и аз да го повторя - причината не е в майка му, наситил ти се е и сега се оглежда за нещо друго, ако вече не е намерил другото.
Съгласен съм и с изказването за "ще се боря за любовта си" - нямам какво да добавя, няма как да се бориш за любовта си, просто ще станеш една натрапница.
Приготви се и за един друг сценарий, ако с новата любов не му потръгне вероятно ще се опита да се върне при теб, тогава ще е момента да го попиташ да не би майка му внезапно да е започнала да те харесва.