Чувствам се лесно достъпна
Здравейте,
Имам следния проблем с хората. всички ме разиграват и се държат сякаш съм на стендбай и може да се видим, когато на тях им е удобно. Като казвам всички включен колеги, приятели, познати, партньор. Моята грешка е, че съм доста активна. Винаги аз ги търся първа, постоянно проявявам инициатива. трудно ми е да бъда каквато не съм, да седя и да чакам всичко на готово, да чакам да ме потърси някой. Това обаче води до там всеки да ме приема за даденост. Единият колега като го питам "Искаш ли да обядваме? " често направо казва "Не". Друг път ме търси, но понякога дори не си прави труда да излъже, че е зает, вместо да каже директно не. познаваме се от 3 години. С други колеги обядвах всеки ден по 1 час 1 година. Накрая единият от компанията замина и те не ме потърсиха нито веднъж за два месеца. Потърсих ги аз, доста пъти. Все се правят на заети, после ги виждам да си пушат заедно. С гаджета пак е така. Все правя компромис и те все не намират време да се видим. Почва се с разиграване, днес не мога утре не мога... До безкрай. Пробвала съм да им отказвам и аз, като ме търсят, за да не съм леснодостъпна. Но няма никакъв ефект. Трудно ми е да се правя на интересна. Може ли да ми дадате съвет?

Коментари

1.   Съжалявам да го кажа, но може би си им неприятна за компания, по някаква причина.
За гаджета-като виждаш, че нямат интерес към теб, отказват ти излизане, би трябвало да се сетиш да не досаждаш.. Това, че ти каниш някой, не значи, че той ти е задължен. Ако един мъж има интерес към теб, той ще те търси.

2.   А замисляла ли си се за варианта да изглеждаш досадна и нежелана, а не леснодостъпна? Това е по-лошо от самотна. Помисли. Не се прави на друга, а промени себе си за добро. И започни да работиш от самочувствието си, което ти липсва.
Намери и други алтернативи и интереси. Колегата ти с прост отговор "Не. " ми хареса. Ти питаш дали иска да обядва с теб, той отговаря открито. Браво на него! Приеми, че никой не е длъжен да иска да има нещо общо с теб (нима ти харесваш всички хора? ), но това не намаля стойността ти. Не се бутай, където не те искат, просто намери тези, които те желаят в компанията си.
Помисли хубаво, почети психологична литература и на първо място - УВАЖАВАЙ СЕБЕ СИ!
Успех, усмивки, щастие! :)
Ж29

3.   Когато понатрупаш още малко житейски опит ще разбереш, че когато си добър, всички ти се качват на главата. Не гради самооценката си на мнението на другите.

4.   Не си лесно достъпна, а имаш претенции към хората - кой кога да се вижда с теб. Ако е вярно, че някой твой познат непрекъснато ти отказва покана за среща/обяд/цигара или нещо друго, това наистина не е приятно, но е причина за прекъсване на отношенията ти с него. Не е лошо да откликваш на отправена към теб показа за среща/обяд или друго, стига да ти е приятно и да не ти нарушава "графика". Ако го нарушава - отказвай и ти. Виж, понякога балансът е труден.

5.   Спри да се самоопределяш според връзките си с другите. Ако някой не те търси - не го търси и ти. Може би ще останеш сама - но по-добре така отколкото използвана. Живей за себе си, не за някой друг.

6.   Дa не би дa си досaднa и зa товa дa те избягвaт?
Явно си много сициaлнa личност, но aко превземaш прострaнствa нa другите, aко говориш твърде много и не може дa се вземе думa от теб, aко прекъсвaш често говорещ и т. н. (сaмо посчовaм примери зa досaдни хорa) е възможнa причинa.
В моятa компaния нaпример имaме еднa, която се смее толковa пресилени и високо, дори и когaто някой говори в моментa, дрaзни.
Всички рaзбирaме, че си е някaкъв комплекс неин, силнa нуждa от внимaние, но в нейно присъствие предпочитaме дa говорим общи нещa, изкaзвaме се крaтко, зa си спестим товa нейно поведение.
Събирaме се често без нея и към моментa поддържaме "тaйнa" зa сбирките ни, но се е усетилa или някой и е кaзaл, сегa го игрaе нaцупенa. Още и спестявaме, че е досaднa и кaто цяло нежелaнa в компaният, един от мъжете вече и нaмекнa, но тя още не осъзнaвa или пък не ще. И също звъни постоянно нa всички от групичкaтa ни. Включително през нощa когaто нa нея не и се спи без дa се зaмисли, че ние спим по товa време.
Aко си подобнa... е, знaеш.

7.   ОСтани за известно време сама. Не кани никой никъде. А мъжете предпочитат те да са активната страна, те да поемат инициативата ида те канят. Ти им изземваш мъжката роля, те са объркани и те напускат. Спри се малко. Остави мъжете да те търсят. А колкото до колегите, това, че обядвате заедно не ви прави приятели, за да те търсят и те.

9.   Авторке, хич не ги слушай другите. Приказват пълни глупости, досадница, си била, тинтири минтири. . Ти просто имаш неправилните приятели. Същия съм като тебе. Ама един ден си казах НЕ. Спрях да ги търся. Намалих си фб до 80човека. Останаха ми ми само двама, трима с които наистина сме си добре. Сега СУПЕР МНОГО си подбирам новите приятели и да ти кажа срещнах доста много нови хора, които търсят такива като и теб и мен. Когато двама активни се съберат си прекарват супер добре. Останалите са депресирани и ядосани на себе си.
Пак ти казвам, остави ги намира . Щом искат нека тънат в нищета, самота и самосъжаление. Те не ти заслужават енергията която хабиш по тях.

Намерих си и приятелка преди две години, която е също като нас. Любопитна е за света. Има мечти, има позитивност и добро отношение към всички. Разбираме се прекрасно и никога не съм имал, нито сигурно ще имам по добра връзка.

Не се хаби! Успех ти пожелавам. Знам че един ден ще си щастлива!

10.   Всичко ще си дойде на мястото, в момента в който започнете да живеете в реалноста, без значение от пола без значение от годините... М29