Жена ми ме дразни!
Не пиша с цел да си излея помията спрямо нея върху вас, а по-скоро да чуя съвети от неутрални слушатели. Преди да се оженим и малко след това не беше такава, но около половин година след сватбата вече (2014 година се оженихме през декември), тя започна да става много егоистична по отношение на всичко! Материално и нематериално, тя просто е ужасна. Държи се като някаква кралица. Сега ще ви разкажа за какво става дума. Живеем в София, но и двамата сме от други по-малки градове. Тук плащаме наем, защото все още не сме решили, че искаме да останем за постоянно (заради настоящите професии сега сме тук, но обмисляме вариантите да отидем в друг град или държава, това е отделен въпрос, който не искам сега да разискваме). Децата не са ни приоритет и искаме още 2-3 години поне. Аз съм 92-ри, тя е 89-ти набор. Имаме време. Заедно сме от 2010, не от вчера. Живели сме заедно 2 години преди сватбата. Тогава всичко помежду ни беше общо. Но сега тя държи да няма общ сейф за парите, всеки да си гледа своите и да помогне на другия само ако се наложи, общите сметки точно да ги разпределяме, но всеки да си харчи собствените пари както иска. Добре, аз не съм останал за нейните пари, ама нормално ли е между съпрузи такъв егоизъм, всеки месец е тая тирада - "Мойто си е мое, твойто си е твое - има неща, които са общи, ама има и такива, които не са". Не съм я спрял да си купува нищо, нейна си работа. И двамата печелим горе-долу еднакво. Ама като отидем в ресторант аз плащам всичко, нали? Това при нея може да стане само ако има рожден или имен ден. Въпрос на доверие е, особено след като години сме ходили, не сме имали такива спорове. Как може аз да давам всичко, а тя да се свиди? И не съм крал никога от нея! Но това, здраве да е. Тя и вкъщи наложи този егоизъм. Гардеробите (2 големи са! ) са пълни с нейни дрехи, шкафовете с нейни неща. Не стига, че са много (за което няма да правя проблем, както казах), но не може само тя да се разполага. Аз също имам лични вещи. Не съм изпаднал от небето без нищо. Тези неща наистина ме обиждат. От тук нататък и аз почвам така - ама после да не ми реве, че съм егоист. Едното крило поне ще е само мое, без да си бута нейни неща и моята заплата ще си е само моя, с изключение на сметките. Разбирам, че брачният живот не е само шампанско и рози, ама това нейното е прекалено. Тя създава трудности, които по принцип нямаме! И аз вечно я съжалявам, защото е имала труден живот и трябва да получава разбиране, ама и моят не е бил лек! Нали трябва да поставим ново начало и да гледаме бъдещето, не миналото? ! Друг проблем е емоционалният егоизъм. Все мрънка колко е труден животът й и продължава да е, аз съм този, който не я разбирал. Абе тя колко пъти мен ме е разбрала? Силна жена, която уж се справяла с всичко, ама не минава ден без да се оплаче. Почва да се тръшка и да плаче като й кажа, че е отвратителен егоист, но вече реших да не я щадя. Границата мина, когато тя заяви, че на 28. 10 (моя рожден ден) тя има банкет от работата и иска заедно да сме отишли там - едва ли не хем ще празнуваме, хем няма да плащаме. Ама тя тъпа ли е? Аз планирах да сме си само двамата или пък с най-близките МОИ приятели и нея, а не с НЕЙНИ колеги. И аз ще съм егоист и ще кажа, това си е моят празник, не нейният, че тя да решава. Но тя взела, че приела поканата, за да ме постави пред свършен факт. Сега ще се откажем в крайна сметка, но все пак несъобразителността й остава. Тъпа постъпка. И за жалост, не единствена. Писнало ми е тя да е вечната жертва, пък в същото време чрез манипулации да се прави на шефче. А най-дразнещото от всичко е това, че всеки трябва да се съобразява с нея. Именно затова тя няма и приятели. Всички я зарязаха, защото се превърна в себично същество. Тя се оправдава, че било заради брака, била най-вече отдадена на мен и такива глупости, на които само първокласник ще се върже. Бързо се сприятелява с хората, ама толкова бързо ги и отблъсква заради този арогантен и себичен нрав. Само аз съм още с нея. Та трябва според нейното настроение всичко да върви - като не е на кеф, дума не може да й се каже, ама като е на кеф - не си помисля, че аз може да не съм и трябва да търпя тъпите шеги? Да, държи се като дебил понякога и не й отива на възрастта дори. На косъм съм бил да я удуша, когато веднъж така си направи неуместна шега 100 пъти докато аз се опитвах да й кажа нещо много важно. И преди всички да ми се нахвърлите защо съм с нея, като е такава - преди НЕ беше такава! Просто ме прие за даденост и искам да й покажа, че може да ме загуби. Обичам я много, но искам и тя да види как е от страдащата страна. Търпението ми преля чашата. Смятате ли, че трябва да й го върна и да чакам реакция или какво? Говорил съм вече много пъти, уж схване, ама нали знаете - всяко чудо за 3 дни. Дълбоко в себе си е добър, но наранен човек. Също се притеснявам, ако я оставя, да не направи някаква глупост. Пък и не смятам, че мога да преборя чувствата си, за мен НЯМА друга жена. Но не знам защо стана такава. Късно ли е да я оборя и да й покажа, че не е права? Как трябва да постъпя? Сега съм си наумил да си готвя и купувам храна за себе си, да си крия и своите пари, в ресторантите да отделям своята сметка от нейната, когато реша да си излизам с компанията. Пък да видим тогава как ще реагира тя! Може да се поправи. Макар че не вярвам много в тези работи, аз и тя идеално си отговаряме на зодиите (Скорпион и Лъв) и както аз без да съм я предизвикал, постоянно ставам свидетел само на лошата й страна, тя ще види моята.
Между другото, семействата не искам да ги замесвам, но моите приятели също не я харесват, въпреки че съвсем малко съм им разказвал, те сами са я опознали. А някога те бяха тези, които ни събраха. Това мисля, че говори кой е правият и кой - не. И много се извинявам, че пиша като някакъв неграмотник без лексикален речник, но ръцете ми треперят и много се ядосвам докато пиша. Не ми идват думи.

Коментари

2.   Бягай надалеч преди да имате деца, че тогава ако знаеш какво те чака.....

3.   Значи всеки е прав за себе си. Но вие не сте един за друг определно.
Разведи се. Особено пък щом казваш, че си на косъм да я удушиш.
Вие сте в точкосични отношения!
И просто не ми се мисли какво ще е за едно дете, ако сте му родители. Няма по - лошо нещо от токсични родители.

И това за зодиите, дето казваш, че си отговаряте - в заблуда си - много яко са те излъгали. Скорпион и лъв правят напрегнатия астрологичен аспект квадратура, което значи вечно напрежение най - общо казано. Поне да бяхте скорпион и телец или лъв и водолей. Тогава щяхте да сте в опозиция, което колкото е напрежение, то толкова е и взаимодействие.
Друго нещо от гледна точка на астрология - ами към 2024 плутон влиза във водолей и се очаква да има доста напрежение за скорпионите и телците.. също и за лъвовете и водолеите макар и в по - малка степен. Плутон стимулира трансформация в живота на човек, но често тази трансформация е доста бавна и болезнена. Също така вие като набори 89 и 92 сте с плутон в скорпион и това означава, че когато плутон навлезе във водолей и съответно стигне до градус, в който да направи квадратура с твоя и нейния натален плутон, то ще преминете през плутоновата си криза, която обикновено е към 40 и няколко години на всеки човек. А тя може да е супер-супер-супер напрягаща и изтощаваща и за това си пазете психиката за тогава. Освободете се един от друг.

4.   Било каквото било - сега тя е разкрила истинската си същност. С две думи, прекалено различни сте за да останете заедно. Очевидно не си я познавал добре, тя не се е променила. Сега си мъж по чехъл. Яко, нали. Късай и бягай. Нека остане сама с глупавите си егоистични идеи. ако искаш съвети как да се промени ситуацията, ще получиш само един - развод.

5.   За съжаление тази картинка ми е позната до болка. Колкото ти си толерантен, тактичен и добронамерен - толкова повече това е даденост за нея и ще става все по-себична, намусена и доминантна. Имал съм контакти с такива жени и едно разбрах - доброто отношение и уважението към тях те подсъзнателно приемат като твоя слабост и обратно на всички схващания - това ги отблъсква. Тази жена няма да се промени, егото и няма да го позволи поне докато ти не промениш нещо кардинално в отношението си към нея и не я свалиш на земята. Тя на подсъзнателно ниво има нужда да бъде "мачкана" за да те уважава и да вижда мъжкаря в теб. Когато се държиш добре тя те възприема като слаб и търси друг мъжкар, несъзнавайки последствията - природата и е такава.

10.   Авторе, в брака има редица компромиси, всъщност те идват още от моментът, в който заживееш с някого. Всеки си има нужда от пространството и често двойките се карат заради липсата на такова. Погледнато от страни имате почти нормални проблеми, не наистина нормални, но поне често срещани. За мен е редно всичко да е общо, когато започнах да живея на семейни начела с приятеля ми, първите няколко месеца си беше малък подвижен цирк. Едно вечно разместване на нещата, едни неспазени обещания за подредба, задължения и каквото се сетиш. В последствие се замислих, че любовта крепи всичко. В началото на една връзка всеки е отдаден, когато мине време, хората се приемат за даденост и една голяма част от граденото си рухва под носовете. Така, че разговорите от рода на "Преди две вечери ми обеща, че ще си подредиш дрехите, имах много тежък ден на работа, не ме разбираш въобще", обикновено създават проблеми. Четох доста материали свързани с психология, с правилно изказване и реших да пробвам това, което ми се стори най-правилно. Винаги в разговорите слагай акцент на положителното и на другия човек, всеки обича да е разбиран, да е толериран и да е "топ". Така например можеш да кажеш "Знаеш ли, забелязвам, че ни трябва малко повече място, ако не си уморена, нека да измислим такъв вариант, че и двамата да си събираме дрехите. ". Говори без обвинения, със сигурност и ти си имаш лошите страни, никак не е лесно да живееш с друг човек, дори той да е прекрасен. Опитай се да подходиш с търпение. И двамата работите, вечер сте уморени, и двамата имате ваши си приятели, ваши си хобита и прочие. Както ти искаш място за дрехите си, така и тя иска, просто си вземете още един шкаф, така че да има още място, бяз да ощетяваш нейното... наистина няма особено значение, че тя се разпростира, проблемът е, че и ти трябва да имаш на къде да се разпростираш. Попитай я защо изведнъж е решила, че трябва да делите пари, дали по някакъв начин не харесва как ти процедираш, дали когато всичко е общо на нея не й достигат, дали се е изнервила, че няколко пъти тя е платила тока с нейната заплата. Първите месеци от съвместния живот, понеже и ние бяхме на квартира, си беше пълен екшън. Помня, че се случваше някой да извади от неговата заплата за да плати някоя сметка, при което едната заплата си отива преди другата и рано сутринта в 6 "Мило, нямам пари за обедната почивка", отговор-хъркане, резултат- спор. Отличо! Може би тези неща са я дразнили, ако са се случвали. Може да не й е било приятно да иска от теб и да се е чувствала, сякаш получава джобни- това наистина си е неприятно. Не обвинявай, а потърси корена на проблема, опитай се да разбереш причините... ако тръгнеш да си връщаш, ти няма да имаш здрав брак и няма да имаш щастлива жена, изобщо, блатото съвсем ще ви погълне, по-добре заедно намерете как да се спасите.

11.   Човек става такъв с какъвто се събере, това ме води на мисълта че жена ти се е променила според теб.
Сега се ядосваш че тя харчела сама своите доходи, ми ако вземе да забременее и роди близнаци с ниско майчинство тогава кво правиш? Имате брак, вие сте семейство, в всяко семейство има роли, мъжката роля е да издържа семейството си, да търси начини да изкарва повече пари така че да му стигат да плаща сам сметките, ако жена му изкарва пари супер поне ще си купува нейните си там прически и лак за нокти, а ако помага за тока перфектно.
Разбирам че искаш да сте наравно във всичко, разбирам че можеш да минаваш прахосмукачка наполовина, да миеш чинии наполовина, обаче ме интересува би ли родил половината дете, би ли излязъл в майчинство за около 1-1, 5год, би ли приел да имаш менструация през месец примерно.
Тя е поискала да харчите отделно заплатите си защото ти с времето си съгрешил с харчовете или с мрънкането колко харчи тя, но вместо да осъзнаеш къде си сгрешил защо тя да иска такава промяна ти се навиваш да се гневиш и да отмъщаваш. На кого ще отмъщаваш, на човека който прие за твоя половинка ли.
Като няма място за твоите лични вещи, седни, повикай я, предложи й да даде идея, да обсъдите, къде да поставите новия гардероб който мислиш да си вземеш, и който да е само за твои лични вещи.
Ще продължа друг път сега се налага да излизам.

12.   Хора, исках съвети да знам как да се справя. Не вярвам в астрологията, само пример дадох и това няма общо, съжалявам. Но тя беше друг човек. Един щедър и мил, в който се влюбих. Сега се е превърнала във вечно недоволна, негативна, намусена и много-много алчна и егоистична особа. И не сме си посягали. Никога не бих ударил жена, а тя, колкото и да е дразнеща, не смятам, че би ме ударила. И никога не сме си разменяли груби обиди. Но сме стигали до много бурни спорове и сръдни с дни. Аз повдигам винаги пръв въпроса, ама не аз повишавам тон, а тя не си признава вината просто, а когато го направи - пак повтаря същите изпълнения. Тъй като от доста години сме заедно, пък и се оженихме вече, тя мисля, че си е казала "Сега с тоя каквото си искам ще правя, вече ми е вързан". Но къде са любовта и уважението? Най-тъпото е, че не се караме за важни въпроси като деца, сериозни финансови проблеми или ревност например, а такива ежедневни свади само за дреболии се създават... но това идва от нейната дребнавост! Аз съм малко обидчив и чувствителен човек, но потискам това. Тя обаче като че ли постоянно се опитва да ме провокира. Резкият край не е решението, но...

Автора

13.   Аз съм жена, и наистина не мога да разбера какъв ти е проблема с парите. Разделяте си разноските, и това е. Оттам нататък всеки си разполага с неговата част, както намери за добре, никой никого не контролира, и никой на никого не се сърди защо си е купил това или онова. Ние със съпругът ми сме така, дъщеря ми с нейния съпруг-също. И нямаме никакви проблеми, и дете сме отгледали, и жилища сме осигурили и платили, и на почивки сме ходили, и т. н. Но да, ако си смятал, че като се ожените, че прибираш цялата й заплата, и ще й отпускаш джобни, сега си разочарован. Но да ти кажа, че вече младите и образовано момичета са така, не се оставят да бъдат манипулирани, някой да им взима заплатата, и да разполага с нея, а те да се молят за пари за чорапогащи и дамски превръзки. Това е вече в миналото, така че те съветвам да живееш в реалността.

14.   Aми, прaв си тaкa, кaкто описвaш нещaтa! Действително се е превърнaлa в егоист. Обaче не мисля, че нaчинът зa противодействие който си избрaл е коректен в случaя. Сaмо ще се създaде повече негaтивизъм и поводи зa кaрaници, товa ще отрови връзкaтa ви, a ти я обичaш и искaш дa решите проблемa.
Смятaм, че много повече и по прaвилно ще я рaзтърси aко си вземеш няколко дни и изчезнеш нaнякъде кaто и остaвиш писмо или директно този текст (твоят пост имaм в предвид) и допълниш, че имaш нуждa дa остaнеш нaсaме и обмислиш връзкaтa ви и дaли би имaлa позитивно зa общият ви живот рaзвитие.
Не и го кaзвaй лице в лице, тaкa ще и отнемеш възможност зa убеждaвaния от нейнa стрaнa в моментa, a и ще се стресне нaистинa. Тези няколко дни ТЯ ще прекaрa в рaзмисли, сaмa ще види до къде сте, ще види твоятa гледнa точкa по нaписaното от теб и ще си нaпрaви рaвносметкa.
Когaто се върнеш, остaви ТЯ дa говори, изслушaй кaкво имa дa ти кaже и прецени дaли действително е осъзнaлa вaжните зa теб нещa, дaли тя вече ги виждa по същият нaчин, дaли осъзнaвa. Aко НЕ, aко сaмо се опитвa дa те убеди, че опитa дa се промени....нямa дa се промени!!! Aко обaче истински е осъзнaлa, ще го кaже и покaже, сaмa би трябвaло дa се почувствa егоист.
Aко види, че може дa те зaгуби и осъзнaе проблемa, aко признaе, че греши, е, ще имaш женa си обрaтно кaто преди!
Успех!

16.   Не разбрах кое точно те дразни, ако всеки си плаща разходите, не е проблем, че нямате общи пари, тя готви ли, на ресторант може да си поделите сметката. Има мъже които издържат жените, има и такива, които поемат повечето разходи. Това, че заема пространство-просто е жена. Естествено не трябва и все да и се угажда, но от вас зависи дали ще сте заедно...

17.   Пробвай да и искаш пари, малка сума, виж дали все пак е такъв егоист. Ние с мъжа ми също нямаме общи пари, всеки пазарува когато реши... Ама тва да я удушиш, нещо не са добре нещата.

18.   Такива жени имат нужда да бъдат мачкани, за да изпитат уважение към мъжа, а ти се държиш добре и това тя го възприема като слабост. Не се занимавай с тази глупава пещернячка, развеждай се и я изтривай от живота си.

19.   Пич, това за мен не е семейство. Вие сте като съквартиранти. Аз не бих търпял подобно нещо. Че аз с приятелите си имам повече общи неща, отколкото ти с нея.

21.   Абе, момче! Ти сън не си спал да ожениш, бе! На 22 - това ли беше най-належащото нещо да свършиш? ! Аз имам син - твой набор, хабер няма за женене още! Голяма грешка!

23.   Не знам кой какво е казал преди мен /12 чакат за одобрение/, но ти давам тема, която можеш да използваш както намериш за добре, за да решиш задачата. Казваш, сега деца нямате и не предвиждате близките няколко години. Но щом сте решили, че ще имате, можеш да поставиш за дискусия следния въпрос - как ще отделяте пари за децата. Сега всеки от вас си има почти отделно домакинство, като съквартиранти сте, но дойдат ли децата, това не може да продължава така. Очевидно след като тя е жената и тя ще разжда /което значи да и намалеят доходите/ трябва още отсега да си изясните - кой колко ще дава за 1 бр. дете. Това може да я накара да се замисли за повече общи средства и по-малко егоизъм.

25.   Щом преди не е била така, нещо се е случило и тя се е променила. Разбери какво. Неудовлетворена ли е от живота си, от тебе, от работата си, парите ли не са и стигали. Не реагирай като дете - не ми дава нейната играчка и аз няма да и давам моята. Не я обвинявай, търси причината да стане такава и виж после какво ще правите

26.   Благодаря на всички, очаквам още мнения, дори по-критични. Да изясня няколко неща. Тя завърши университет 2 години преди мен, така че имаше период, в който тя печелеше повече, защото си намери работа по специалността докато аз все още балансирах между университет и работа на смени. Точно тогава заживяхме заедно. Тогава наистина си деляхме всичко. Ако ми е помогнала с пари, върнал съм й ги двойно в различни други случаи. Сега аз взимам малко повече, но разликата не е фрапантна. Има огромна разлика между това всеки да си е със своите пари, но да има най-малкото някакви заделени общо, това говори много за сплотеността на семейството. Не сме нито патриархат, нито матриархат. 21-ви век и нито един от нас не иска да издържа или да бъде издържан. Не съм за парите дори, всичко е много по-дълбоко - в жеста се корени уважението й към мен. И ако бях мъж под чехъл, нямаше всеки ден да споря с нея, извинете. Това, че не я напускам, просто говори, че я обичам и се боря въпреки трудностите. Не съм казал, че съм перфектен. Колкото до женитбата, вярвам в светостта на семейството и след 4 години връзка, от които 2 съвместен живот, мисля, че най-нормалното, което може да се случи е брак (когато и двамата партньори го искат). Не съм контролирал финансите, не съм бил стиснат и най-малко съм очаквал тя да ми плаща каквото и да било. Говорих с нея още веднъж, казва ми, че съм правил излишни драми, но като съм искал - щял съм да видя колко е щедра. Пак недомлъвки... Надявам се да има промяна все пак, тя вече усеща тази в мен.

Автора

27.   Кратко и ясно те съветвам - Бягай... докато е време!
Това няма да се оправи! Просто бягай!
Мисля, че си много приятен човек и свестен. Един живот живеем, не си струва да го скапваме, има още 7 милиарда на тая планета, ти на тази ли се спря?

Жена, 28 години

28.   *Каката те е хванала за нашийника и е спокойна, за това си прави каквото иска, без да я интересуват твоите чувства, без да й пука реално за случващото се.

*Показала си е истинската същност, но разбира се ако беше си показала "ноктите" по-рано, не мисля че щеше да се ожениш и да живееш с нея.

*Млад си, ако не искаш живот изпълнен с постоянни проблеми, ще е по-добре да се разведете.
На 25 години си момче, не си губи най-хубавите години от живота.

*Сега те дразни, а след още някое време, ще я намразиш напълно.
Хубавото е само едно, че нямате деца и може да се разведете напълно нормално, без излишни нерви, без поделения на имущество придобити преди брака.

*Хората са ти казали, как да се справиш, но ти явно не искаш да осъзнаеш, че тази жена не е за теб и е редно да се разделите, за да си търсите щастието.

*Отидете на семеен терапевт.

*Спортувайте заедно и отделяйте повече време заедно.

-Maryjane

29.   Авторе, спомням си в сайта пак имаше афектиран мъж от държанието на жена си... пиша в посока парите в семейството...

Пича и тя изкарваха добри заплати, обаче мацката си изпуквала цялата за дрехи и комзетика, процедури и тн. А той издържал - наем, сметки, храна и всичо останало общо взето. Имали 3 гардероба само за нея за дрехите и някои от тях даже не ги обличала... Този човек беше нападнат в коментарите как парите са си били нейни, щото си ги била изкарвала тя... то все едно той като си вади неговите и те да са си негови и да си ги изпуква и той... и къде отива семейството тогава? На майка си в оная работа... с извинение и без...

Та за тва авторе, обясни на жена си културно, че нещата стават съвместно в тоя живот между двама души, иначе няма смисъл... ако сега тая жена изнаглее след време, когато отношениятя ви са по-сериозни не знаеш какъв ад ще е.

Не те поощрявам да се разведеш, но мисли и действайте в някаква посока с жена си иначе... ще береш големи ядове. За съжаление, в наши дни женската част са по-големите злодей.

Поздрави, Сянката

30.   Авторе, аз съм жена, но не одобрявам поведението на съпругата ти, както го представяш ти. В едно семейство наистина има много разходи, които трябва да са общи, но и сметките в ресторанта могат да бъдат общи, защото ако всеки път ти плащаш, рискувате да намалите вечерите и посещенията си на такива места. Нали се сещаш, че вече не сте на етап в който ти я сваляш и се опитваш да поемеш всичко на раменете си. След като ти прави сцени всеки месец, че е по-велика, че найните пари трябва да отиват за дрехи и глезотии, а твоите да са на масата и да не можеш да си заделяш нищо, помисли си как ще я карате занапред. Сега те е обсебила с някакви гардероби, пълно е с нейни вещи навсякъде, а скоро ще ти вземе и думата, ще се опита да те подчини и обезличи и в живота и сред приятелите ти ти ще изглеждаш като един чехльо без право на глас и думата ти един ден и пред вашите деца няма да значи нищо. А ако тръгнете да се развеждате има възможност да те остави на улицата с малкото пари които са ти останали и да те върне в първи клас. Сядайте и говорете с госпожата и си кажи твърдата дума, че или в тази връзка ще бъдете равноправни или ще си намериш късмета другаде. Ако не и подейства, те съветвам да се махнеш от нея и то много бързо без обяснения. Това не е маловажен проблем.

31.   Аз лично не си представям как си делим сметките с жена ми. Ми по тази логика, ако някой се разболее или по някаква причина някой не може да работи известно време, не трябва да яде ли? Или ако жената примерно е в майчинство?

Жена ми например четвърта година учи и затова не работи. И какво - трябва да я карам да си плаща сама обучението и частта за тока ли? Това са глупости.

Авторе, аз съм на принципа, че нещата първо трябва да станат с добро. Но за целта трябва да има желание и от двете страни. Ако тя изобщо няма такова да се оправят нещата и подобни отношения за нея са нормални - тогава лошо. Тогава вече не виждам смисъл дори да я обичаш, само да се тормозите.

Пробвай с това, което ти казаха по-горе - с дните отпуск. Струва ми се добра идея. Ако не помогне - адиос пара сиемпре.

Твърде сте млади за такива дребни проблеми. Ако от сега не можете да решите подобни проблеми, то какво ще стане по-нататък? По-добре, докато сте млади и нямате деца, всеки по пътя си. Че после става много много по-сложно. И ако сега те изнервя, то тогава ще я ненавиждаш в червата си и ще проклинаш деня, в който си я срещнал.

32.   Писaх по-нaгоре но, AВТОРЕ видях сред коментaрите толковa злобa, тa и зaвист, че съм потресенa! Дaно нaпрaвиш рaзликaтa и извaдиш коректни изводи, a не се поведеш по няколко злобaти в нaй-чистият им вид...ужaс!

36.   Изглежда момичето има психологически проблем. Не ти препоръчвам да играеш номера с емоционалната манипулация. Отидете на семеен терапевт за да си разрешите проблема. Ако жената няма желание за промяна обаче не ти остава много избор освен да се разведеш. Веднъж щом е започнала и е решила че няма да се променя ще продължава така докато ѝ позволяваш, т.е. докато сте заедно. Абсолютно е вероятно да се е преструвала преди брака ви, за да те привлече и след като сте се обвързали да смята че си ѝ гарантиран и съотвено да покаже истинската си същност. Другия вариант е просто да ѝ е минало влюбването и сега да се чуди как да те дразни несъзнателно. По-добре един ранен развод отколкото години пропилени в безперспективен брак.

<?>

37.   Най -лошото е дребнава жена. Че тя утре ще намери някой дето ще и каже мога да ти плащам салатата с две кебапчета всяка вечер и е готова. Бягай надалече млад си още.

40.   До номер 32: Каква злоба бе г-жа, явно и вие сте от независимите феминистки, чието мото е моето си е мое, а нашето пак е мое. Опитваме се да му дадем обективна картинка на авторе, да не изгори съвсем. Аз лично съм потресен не от коментарите, а от поведението на жена му. Тя явно живее в паралелна вселена и я боли г.за за собствения й мъж. Това е истината.

43.   Както казва един приятел: "В началото на брака борбата е за надмощие, по-късно е за равноправие, а накрая е за оцеляване..."
Та и ти си тръгнал по тази наклонена плоскост... :)

44.   32, ти да не си жена му? :)

45.   Ще ме прощават разните феминистки и еманципатки, обаче аз жена, която не уважава мъжа си, не бих търпял до себе си. Ама грам!
Авторе, съветвам те и ти да направиш същото. Деца нямате. Грях няма да сториш.
Шута отзад! И да си намери някой смотаняк да си паразитира върху него.

46.   32, каква завист? Ти добре ли си? За какво да му завиждаме, за жената егоист и мрънкало ли? Авторе, бягай от такива жени. Дори не знам как се търпите

47.   Да използва маската на жертвата и да говори колко е бил несправедлив живота и след това да манипулира. Ха! Имам поне 3 познати, които го правят. Според мен трябва да и покажеш че може да те загуби, но и ако тогава не се промени и не се бори, а дори го направи по-зле - остави я.

50.   Авторе, казваш, че всеки ден спорите за парите, и винаги ти започваш спора. Не ти било за парите, но да покажела уважение. А в какво според теб трябва да се изразява това уважение-може би да ти дава цялата си заплата? И не ти ли омръзва всеки ден да спорите за едно и също, след като е ясно, че приятелката ти няма да отстъпи. Може и тя да смята, че ти си се променил, че си станал деспотичен и прекалено изискващ. Пълно е с момичета, които чакат да ги издържаш, а жена ти работи и плаща половината сметки. Радвай се за това, а не се мъчи всячески да сложиш ръка на парите й.

51.   Това е ТВОЯТА гледна точка,накарай жена си да пише тук и бас държа ,че ще видя темата -Мъжа ми ме дразни!И сигурно същите аргументи.Като се дразните просто не сте заедно,а не да се оплакваш по форумите като...!
М36

52.   Тази е направо отвратителна! А ти си толкова търпелив човек жена съм, и съм на твоя страна бе махни го този егоист! Как така кой каквото има за него са...парите не се ли делят в една къща? И НАЙ-гадното е,че не се съобразява с мнението ти...махай я тази мърла иначе много скоро ще ходиш по психиатрии! Изобщо кажи и край и това е, СПАСЯВАЙ СЕ ДОКАТО НЯМАШ ДЕЦА! Защото тая проклетница и без децата ще те остави, ако ти я пставиш... СПАСЯВАЙ СЕ.

момиче на 20

53.   Ние си делим сметките, винаги. Покзва равенство. Ако единият остане без работа и магически му изчезнат всички спестявания, вложения и прочие, то другия му помага и не се оплаква. Това е ...

54.   Според мен нещата са много прости и лесно изпълними.
Вариант 1: приемаш нейните правила и стриктно ги спазваш, сметките наполовина (били те за ток, вода, наем, ресторант), квартирата наполовина (с усмивка изваждаш вещите и от половината гардероб, нареждаш своите, а тя ако иска си купава друг гардероб), ти чистиш половината къща (буквално половината от едната стая и половината от другата), ти миеш своите чинии, тя своите, купуваш си твоя паста за зъби, боя за обувки, топче тоалетна хартия, разделяш огледалото на две и тя се оглежда в нейната половина, ти в своята. Ако не се усети сега, че я пунтираш, няма да се усети и в бъдеще - просто тест!
Вариант 2: налагаш свои правила, бучиш за всичко, недоволстваш, правиш забележки, гасиш и лампата докато е в тоалета (за икономия), с две думи правиш само това, което на тебе ти е кеф и гледаш сеир.
Ще ти трябват здрави нерви, но както казва Суворов "тежко в учението, леко в боя".
На нея биологичният часовник и трака, ти обаче не си готов за дете и тя търси начин да те провокира - подхвърли и, че е време да имате дете и сподели каква промяна е настъпила!

55.   Авторе, казваш, че сте заедно от 2010 г. Сега си на 25г. Значи от 18 годишен си с нея. Струва ми се ти нямаш добър опит с жените и затова не познаваш добре женския характер. Пък и на всичко отгоре си се оженил за 3 г. по-възрастна жена от теб. Абе ти помисли ли добре преди да се ожениш за нея!? Ами тя след 15 г. ще навлезе в критическата възраст, а ти ще бъдеш баш в мъжката си сексуална сила. Тогава тя може напълно да те пренебрегва сексуално и какво следва след това сам си помисли. Казваш, че тя винаги те дразни. По този начин тя те преценя до колко можеш да я търпиш. Тя вече ти се е качила на главата и ако чакаш подобрение от нейна страна ще си останеш с чакането. Нейното поведение идва от нейната простотия. Имала висше образование и.....Запомни едно нещо, висшето образование не е интелигентност,нито здрав разум. Чрез висше образование получаваш някакви знания в някаква сфера които после ще практикуваш и толкоз. Интелигентността и здравия разум са нещо вродено, които човек проявява от най-ранна възръст. Жена ти няма здрав разум, нито уважаваща интелигентност. Ако тя ги имаше нямаше да постъпва така както ти я описваш.
Вие не си отговаряте и на зодиите. Ти си скорпион, а тя е лъв, за какво съвпадение говориш. Твоята зодия съвпада с рак и риба, а нейната съвпада с овен и стрелец. И в зодиите не си допадате.
Виж колко коментатори, дори жени, ти казаха, че тази жена не е за теб. Към нея ти проявяваш голяма слабост и ако останеш с нея живота ти ще бъде много, много трагичен. Махай я от живота си докато още нямате дете, че ако направиш и тази грешка да ви се роди дете ще проклинаш живота си докато дишаш. Никога не мога да си обясня толкова слаби мъже. Обичал си я!? Питам те за какво я обичаш? Човек се обича за добрите му качества на характера, за доброто му поведение, за неговото разбиране на другите. Явно на нея всичко това й липсва. Тогава се развеждай и повече не я мисли. Имаш още 5 г. минимум да си намериш свястна съпруга. Един мъдър човек някога дал съвет на мъжете: "Преди да се ожениш широко си отваряй очите, а след като се ожениш наполовина ги затваряй". Помисли върху тази мъдрост.

56.   Не си я представям тази картинка - да си готвиш и ядеш сам, а за нея нищо. Явно с нея не може да се говори. Разбирам те и аз си имам едно такова декене вкъщи от мъжки пол. Разбирам, че и не искаш да се разделяте - нормално тя е семейството ти. Имаш два варианта - примиряваш се или вдигаш скандал до небесата да я стреснеш, че малко да влезе в ритъм. Аз така правя търпя, търпя та изпадна в немилост. Под афект разбира се той ми противоречи, но после като се успокоим и прави компромис. Относно парите при нас нещата са така двете заплати -разпределят се за сметките, остатъка се разделя помежду ни и всеки си го прибира и харчи за каквото иска. Преди разпределяхме парите първо сметките и каквото остане го слагахме в една кутия и кой колкото му трябват да си взима за деня. Един ден се прибирам от работа и после решавам да отида да напазарувам бъркам в кутията -празна. От тогава никаква кутия. Сега честно казано е по-добре. Имам възможност да заделям за черни дни. Знае ли се какво може да стане утре трябва да сме подготвени. Но такива аз да си готвя и пазарувам за себе си няма, както и да си делим сметките ако идем някъде. Плаща се според зависи ако той първи се напъне да плати не му оспорвам, друг път си прави оглушки аз плащам но не ми пречи. Помисли си дали ти някъде не си направил грешка и затова тя да е взела такава позиция. Моят харчи много без спирачка. Аз ако похарча 20лв за двама ни, той ще похарчи 50 лв само за себе си. Направо е уникат. За мястото в гардероба, аз си правя сама. Но вкъщи аз се занимавам с това. При вас не знам. Всичко пренареждам докато прибера и неговите и моите неща. Ако все пак не намеря място досаждам дрехите, които не ги е обличал от години да си ги прегледа и помисли за тях дали ще ги облича или да ги хвърлим или да си купим шкаф. Шкаф, който той трябва да сглоби но го мързи и разбира се избира да изхвърлим старите дрехи. Тогава ми се репчи, че съм егоист - а аз не мисля че съм егоист нито съм на гости, нито му лежа на гърба и аз си плащам и аз имам право да има място за моите неща. Знаеш ли ти много жестоко я нападаш с обиди, като обиждаш правиш нещата по-зле и тя още повече ще ти прави на инат. Манипулирай правилно, така и казвай нещата че тя да не може да ти оспори това че ти си прав. Това че и крещиш в лицето че е егоистка и т. н. говори че и ти не си по-назад. Тъпо е да за рожденият ти ден, но си помисли че е помислила за теб в този момент - да ти спести пари, уж с повече хора ще е по-весело, пък и забележи с теб да отиде на банкет, не да отиде сама и да те зареже на рожденият ти ден. Пишеш за твоите приятели, че не я харесват ти си виновен за това. И аз правех така оплаквах се на приятелките, че мъжа ми така онака разбира се че те мен подкрепят, че съм права и накрая насладих у тях едно чувство на неприязън у тях спрямо него. Беше много гадно при едно общо излизане личеше си, че им е неприятен и той усети това. Сподели ми, че усеща че приятелките ми не го харесват и че за в бъдеще да не го карам повече да идва с мен, когато ще се срещам с тях, защото се чувства неловко. Та така то просто това се усеща и твоята жена може да е усетила неодобрението на твоите приятели и да избягва да се събира с тях и да си разваля настроението. Не знам какво да направиш, сам трябва да си намериш начина за баланс. Щом тя от разговорите не възприема значи ти трябва да направиш нещо за собственият си комфорт.

57.   51, това е лошото на подобни истории, че не можеш да видиш другата гл.т. Не казвам, че автора е виновен, но някак така не можем да добием реална представа. Защото на мен лично ми се струва странно как може човек да е супер готин и изведнъж ей така от нищото да се промени. Възможно е и тази промяна да е предизвикана точно от автора. Не казвам, че е така, просто казвам, че ние няма как да видим цялата картина, камо ли да дадем адекватен съвет.

58.   За манджата наречена живот няма готова рецепта, рецептата всеки открива пипнешком и слепешком. Можеш да се поучиш от чужди истории, но точен съвет няма как да получиш, трябва да опитваш, да сменяш похвати, да налучкваш, а после да си правиш изводите - писал съм вече под номер 54, но не приемай написаното дословно, прояви творчество, пусни изследователския си дух, а после не се страхувай да приложиш която и да е тактика за да си отгоре! В скромната си практика допуснах да се оженя за лъв (това е без значение), допуснах тя да е с 3 години по-голяма (също без значение), допуснах обаче тя да разпределя семейния бюджет (голяма грешка). Когато осъзнах грешката си вече нямаше връщане назад, човекът се беше научил да харчи чужди пари, да иска повече и повече, да се грижи първо за себе си, а ако остане нещо и за другите. Години не успях да разбера къде потъват парите, години не успях да накарам човечето да направи минимален отчет (на моите пари, нейните така и не видях). Когато приключих с отровителя си разбрах защо хората са казали "баба знае и 2 и 200" - на моята "баба" 200 не и стигаха, можеше да намести и 1000, стига да има кой ДРУГ да ги осигури. На теб не ти виждам проблема, жена ти е пожелала да си харчи СВОИТЕ пари, което означава, че си свободен ти да харчиш своите, но преди това всеки си е платил дела от сметките.
Сега я карам по друга схема, не сме тръгнали да цепим стотинката, но аз не питам колко струва боята и за коса, а тя не ме пита колко ми е дрелката. Сам си казвам колко съм изпил с приятели, а тя няма претенции, че на едно сядане сме изяли зимните и боти. Моите пари не ги крия и никога не съм проверявал дали е дръпнат лев, но съм сигурен, че и стотинка не е взета. Пари се харчат само ако има единомислие (говоря за големите разходи, една вафла в повече или по-малко не е предмет на дискусия) - казах ти вече, момата иска да осмисли живота си с бебе, но ти си се вторачил в някакви битовизми, нямаш идея за жилище (пещера), нямаш идея за град, държава, планета. Жените брат искат сигурност, постоянство, закрила, а ти все още си някъде из облаците и е нормално, че тя иска да те приземи - тя иска да знае кой е баща на децата и, тя иска да знае, че има къде да ги отгледа, тя иска поколението да е здраво, респективно изхранено и защитено - замисли се какво предлагаш, половин квартира, половин гардероб, половин заплатка, половин сметка и т. н. всичко на половина.
ТЯ нещо ти подсказва, но ти не вдяваш, а се жалваш тук - не допускайте да се обърне каруцата, защото после пътища много!

59.   Всеки трябва да е щастлив? Можеш ли и искаш ли да остарееш с този жена? Ти си интелигентен, но си добряк. Това ако беше някой бай Ганьо щеше да я шамари по 2 пъти на ден. Отиди някъде за седмица сам и не се чувайте. Прости си избистри сам главата. Ако искаш пробвай и със семейна терапия. Повярвай ми на втората среща ще си тръгнал в правилната посока.