Ще заложите ли на сигурността в любовта ?
Здравейте! Аз съм момиче на 23г. Искам да ви попитам според вас кое бихте избрали- да заложите на сигурността с даден човек с когото сте от много години, въпреки болката, която ви е причинил, проблемите, които сте имали, но все още го обичате или да продължите напред с друго момче, което познавате отскоро и виждате че е добро момче и ви харесва?
Моля да кажете за съвет?

Коментари

1.   Новото момче.
Ама ти иначе трябва да се научиш да залагаш на себе си.

2.   Това което описваш не е любов а приятелска обич и навик. Опичай си акъла защото така или иначе няма да си щастлива в тази връзка, което пък не значи че и с другия ще бъдеш. Но докато циклиш в неперспективни отношения с настоящия си приятел времето си минава и ще става все по-трудно да срещаш нови и интересни хора с които може да си подходиш.

3.   Болка и компромиси не са едно и също нещо. Да, нормално е да правиш някакви компромиси- но не когато те пристъпват границите ти.

Помисли какви са проблемите във връзката. Понякога е кармично и ако не научиш това, което трябва има вероятност следващия мъж да прави абсолютно същото нещо, което ти причинява болка. Трябва да видиш какво е трябвало да те" научи" този партньор и след това вече може да минеш към друга връзка.

4.   Сигурна мизерия или несигурно щастие? Аз бих рискувала ;)

5.   Знаеш ли какво е колебанието? Първа стъпка към почти сигурен край на дългата връзка. Колебанието не е щастие и дори сигурност, а мъчение.

6.   Още щом прочетох заглавието на темата, бях готова с отговора. Любов и сигурност са две кажи-речи противоречащи си понятия. Ако търсиш сигурност в любовта, няма да имаш нито едното, нито другото. Любовта е винаги риск. Най-великият, най-прекрасният, най-възторженият риск. Скачай в дълбокото, авторке и хич не му мисли! Щом имаш някакви колебания въобще, значи връзката ти е вече мъртва и е време за ново начало.

7.   Става въпрос за изчерпана връзка.. няма смисъл да продължава...