Онлайн запознанство
Запознах се с един мъж от Англия онлайн, харесахме се и решихме да се видим. В началото плана беше да отида в Англия при него другия месец, но не му се чакаше и реши да дойде той. Той има пари, не са му проблем, но аз нямам. Аз съм на 18 и дори не работя, а той е резервирал супер скъп и луксозен хотел.. Той ми казва да не се притеснявам и, че не ми трябват пари, но аз не мога така.. Какво да правя, много ми е неудобно, а на всичкото отгоре и се притеснявам, за това дали ще ме хареса на живо, а и заради английския.. Не, че нямам никакви знания по английски, но не е достатъчно.. Бях решила да не му пиша повече преди да купи самолетните билети понеже бях супер стресирана, но не издържах и сега е прекалено късно.. Той е добър човек и много красив, не искам да го разочаровам. Само за полета отиване и връщане е платил 700 лева и за хотел ще трябва да плати 500 за 4 дни, а аз не искам да плаща всичко, но нямам възможност да направя каквото и да е. Като цяло съм супер притеснена, дали да не се покрия и да спра да му пиша? Той казва, че е влюбен в мен, а и аз в него, но не знам какво да правя... Моля ви одобрете историята ми и дайте съвет защото следващия петък идва..

Коментари

1.   Браво, като типична източно европейка се продаваш за пари на чужденци. После като те третира като парцал ще има да ревеш.

2.   Ще те правят "бяла робиня".
По рано ги набираха чрез конкурси за красота и ги пращаха да стават "модели" и "манекенки", като тая измама замря, преминаха към "принца на бял кон" - много красив и заможен местен младеж се влюбва в "пепеляшка" от източна европа, кани я на гости, прибира й паспорта и я праща да си "отработва" разходите по пристигането й в публичния дом.

3.   Не си ни дала много инфо, нито си ни дала детаилно такова, а само си ни обяснила проблема си, но ще ти кажа едно: Не прецаквай човека, щом е бил толкова благосклонен да си пръсне хартийките да дойде до България, да наеме хубав хотел, за да те накара да се чувстваш конфортно в негово присъствие, значи му послушай съвета и не се притеснявай..

4.   Притесняваш се за съвсем грешните неща. По-вероятно е да се окаже че като отидеш в Англия ще се наложи да си "отработваш" разходите с най-старата професия. Внимавай много да не попаднеш в капана, защото подобни хора търсят точно наивни девойки като теб. Дори да дойде в България не отивай в хотелската му стая или най-малкото без да оставиш информация на някого къде отиваш и за колко време. Трафика на хора е реалност, която малко се обсъжда в модерното общество.

5.   Той вече те е харесал и идва с настройката да те скъса от чукане за тези няколко дни, през които ще е в БГ и да си замине по живо по здраво. А ти се притесняваш, че само той поема разходите си? ! аз като ходя до БГ да чукам български кифли, не само, че поемам собствените си разходи, ами и техните...

6.   По принцип : дават ли ти, везмай!
Обаче в твоя случай всичко някак прекалено хубаво за да е истина изглежда.
На колко години е твоя човек? С какво се занимава? Да платиш толкова пари- дори и по техните стандарти са доста, за да бъдеш с момиче, което никога не си виждал... не ти ли е малко съмнително. Не казвам, че непременно е някакакъв изратеняк или криминален тип, просто си имай едно на ум. Той като дойде и секс ще очаква. Наистина ли си готова да си легнеш веднага с някой, когото не си виждала на живо? Ей за това според мен трябва да ти е неудобно. Я си представи, че не се къпе, или те кара да правиш в леглото неща, с които не си съгласна? А после ще се прибере в Англия и ще се фука как е забил една българка и какви неща е правил с нея.. може и в интернет да се видиш в действие после. А бе, не ми харесва това в което си се забъркала.

8.   След всички усилия, време и пари от негова страна, най-тъпото нещо, което можеш да направиш, е да изчезнеш и да не му пишеш. Вече ги е похарчил парите, така че поне си изкарайте приятно тези 4 дни. Дори да не си паснете на живо (дано не се стигне дотам), не мисля, че той ше съжалява - в крайна сметка човек трябва да опита, за да разбере дали някой е за него. А и ще е видял нова държава (предполагам, че не е идвал досега).
Не го мисли, отпусни се и си изкарайте готино.

9.   Ами, той ще дойде и ще прави секс с теб. Друго не знам какво очакваш. Изобщо, какви са ти плановете? Някой слънчев ден да се преместиш за постоянно в Англия ли? Щом е тръгнал да си търси жени по интернет, значи не е много читав... В смисъл в Англия са се свършили жените ли, че чак до България ще идва за единия секс? Или е някакъв хахавелник, или е извратеняк, или в най-лошия случай е престъпник, дано да не е! Във всеки случай НЕ СЕ СРЕЩАЙ С НЕГО! Не бъди наивна! В България има много момчета, с които можеш да изградиш пълноценна връзка. Това, че той ще плаща, ти е най-малкият проблем. Това, че се държи мило в чата, не значи, че е добър човек. А това, че е влюбен, да го разправя на баба си... Ти си още малка и му се връзваш, но недей. Правилно си мислиш Покрий се, блокирай го и никога не си пиши с непознати в нета.

11.   Оф, а сигурна ли си, че този човек е такъв, за какъвто се представя? Да не свършиш в някоя канавка, изнасилена и пребита? Извинявай, че се изразявам толкова брутално, но е за твое собствено добро да помислиш за личната си сигурност.
А билети от/до Великобритания има и за около 50 лева...

12.   Ами иди и се виж с него Или ще се получи или не. А за парите не се притеснявай, предвид стандарта на живот там, изброените от теб суми не са нещо нечувано. Единственото за което трябва да се притесняваш е безопасността си, защото понякога хората, с които си говориш онлайн не са с толкова чисти намерения колкото си мислиш, за това те съветвам преди да идеш при него, кажи на някого къде отиваш и че ще му се обадиш до определен час, защото никога не се знае. Хубаво е станало, че не си хукнала сама за Англия при някой, който познаваш само онлайн, защото там сама в чужда страна, без пари и без познати можеше да стане какво ли не. В твоя град е друго, познаваш го, познаваш сума ти хора и т. н. и все пак бъди внимателна. Не искам да те плаща и да ти разказвам страшни истории, не си малко момиче, така че предполагам, че знаеш как да се грижиш за себе си. Знам не звучи особено романтично, но за съжаление светът е жесток и ние трябва да знаем как да се пазим.

14.   За парите не го мисли - той си е взел решението. Да не говорим, че за техния стандарт това не е кой знае какво.
За другото - вижте се, но бъди предпазлива. Недей да летиш в облаците. Мъже, които твърдят, че са влюбени само от малко разговори, са съмнителни - дори и да са наистина влюбени!
Ж29

17.   Типична схема за трафик на проститутки. Ще те омая, ще те заведе в Англия и ще те направят проститутка. Дори да се измъкнеш, животът ти ще е съсипан завинаги. Никой готин мъж, нито англичанин, нито българин, би имал нещо общо с проститутка, дори насила да са те накарали - само това, че си се замесила с такива хора (сводници) е достатъчно отблъскващо.

18.   Ако беше нормален щеше да си намери жена от Англия, щом му се налага да си купува момиче от интернет, значи този човек не е добре и никоя жена в истинския живот не го иска.
Как така е влюбен в теб като дори не те е виждал? Много добре знаеш, че не те обича, а отчаяно си търси секс и е готов да си плати за това.
И знаеш ли какво - ти си също толкова жалка и отчаяна щом се продаваш за пари на някакъв чичко, и си готова да се продадеш още докато си пишете в чата! Много си лека.

19.   Ав торката - Явно повечето ме разбрахте супер неправилно.. Продавала съм се за пари? Как по дяволите го решихте това..
Човека е сериозен, зъболекар е и не е като да лъже, всеки ден ми праща снимки от работата дори и колежките му вече знам.. Няма да споменавам възрастта защото още по-неправилно ще ме разберете. Всеки ден прекарваме пред камерите и в чата по поне 5 часа.. Споделих му, че се притеснявам да отида в Англия и за това той ще идва тук само, за да ми е по-спокойно на мен. Не съм толкова глупава колкото си мислите, нито пък толкова наивна. Ако бях такава дори нямаше да пиша в този сайт.

20.   Момиче, кой е този сериозен човек, който ще се занимава с онлайн запознанства с момиченца, очевидно доста по-възрастен от теб и прекарва по 5-6 часа пред камерата, всеки ден? Аз съм на 32 и честно казано, между мен и момичетата на твоята възраст има вече огромна пропаст в емоционално отношение. Освен това, 6 часа по никакъв начин не мога да отделя на приятелката си, при положение, че работя. Тя на мен също. Това е схема за проституция, 100%! Пази се, направо изчезни от онлайн пространството и повече не го търси. След няколко дни ще се усети, че не му е провървяло. Ако се притесняваш за парите, недей, ще отмени полета и хотела, така че загубата ще е минимална.

21.   Самия факт че си очаквала друг тип отговори е свидетелство за наивността ти. Снимки и т. н. не са никакъв проблем да се изфабрикуват с подходящия реквизит. Ако господина се занимава с трафик на хора, парите нужни да постигне илюзията са капка в морето в сравнение с тези които би направил от поредната жертва.
Особеното на интернет чата е че не пречи да говориш с няколко човека едновременно без да знаят един за друг, междувременно всеки вярва че е най-специален.
Щом въпреки всичко си решила да се видиш с него, просто бъди много внимателна, не приемай питиета които не си приготвила сама и не посещавай хотелската му стая. За парите му не се притеснявай - ако наистина е зъболекар значи разполага с предостатъчно.

22.   Не се притеснявай за парите, щом ще идва значи може да си го позволи, в България е евтино за тях, ако е със среден стандарт. Бъди честна с него и му кажи, че нямаш финансова възможност, но примерно 1 кафе може да го почерпиш.
Съветвам те да не ходиш в хотела му, недей да спиш от 1 път с него и имай впредвид, че са съвсем различни хора от нас, с различен манталитет и т. н

23.   Отиди на среща, но нека да не е в хотел - най-добре на публично място, например заведение. Кажи и на някой твой близък, по-добре мъж, нека да дойде с теб и да стои на съседната маса например. След срещата прецени дали искаш да се срещнеш с него отново, но в никакъв случай сама.

24.   Наивна си не ами и отгоре! И това е обяснимо, защото си на 18 и реално нямаш никакъв житейски опит. Когато го придобиеш, наивността ти ще поизчезне. Та - чудя се на ума ви, момичета, които завързвате познанства онлайн и ги приемате за реални отношения? ! В интернет най-лесно се лъже, омайва, баламосва и т. н. Бил влюбен, ти добре ли си? Той не те е виждал, ти не си го виждала на живо, не сте говорили на живо, какво знае всъщност той за теб или ти за него? Помисли над тези неща и тогава решавай как да се закопаеш точно. Тая история си вони отвсякъде, умната!

25.   И мечтата на 18 годишната българка се сбъдна. 40/50 годишен чуждИнИец. Ще се оженят и ще заживее в приказка...

26.   И така, днес е "следващият петък". Искрено се надявам да сме успели да ти налеем малко акъл в главата и да не отидеш на среща с него. Моля те, напиши, че сме успели!

27.   Да много красив и с пари и ще си търси булка в интернет... И ще се набута с една торба пари да дойде до другия край на Европа, като е пределно наясно, че или можеш да му вържеш тенекия и да изгори с една торба пари, или че можеш да се окажеш не тази от снимките или, че може да се размине със якото чукане за което си точи зъбите. Другия вариянт е да се озовеш на острова и там да те скъсват от чукане по 5-6 до 10 грозни англичнина на ден. Абе момиче ти в кой свят живееш?

28.   От авторката - В момента сме заедно, цял ден си говорим и се разхождаме. Мисля, че се харесахме, той остава в хотела, а аз се прибирам след няколко часа. Утре пак ще се видим! :) Благодаря ви за съветите, оценявам ги, но 90 процента от тях не ми бяха от полза. Поздрави, лека вечер! :)

29.   Не са ти били от полза понеже не съдържат това което ти искаш да чуеш о защото не седна да помислиш дали няма доза истина в тях. Ти не търсиш съвети а окуражение да направиш това което вече си решила. Само че тук е свободен форум и всеки изказва собственото си мнение, без да си е поставил за цел да ти се хареса. Дано се окаже че критичните коментари грешат, защото в противен случай ще ти станат много полезни в ретроспект.

30.   Ти сериозно ли вярваш, че още в самото начало щеше едва ли не да те продаде за бяла робиня? Естествено, че сега следва допълнително омайване, докато те заведе на родна земя... Не била наивна...

31.   Браво, авторке, тръпката е голяма, изживяла съм го и аз. Не слушай обидите тука по твой адрес, ако си с мъж чужденец винаги има такива приказки. И най-лошото е да се покриеш без обяснения точно преди да дойде, бъди искрена с него, ако започнете връзка. Пиши как се развива историята ви и ако имаш нужда от съвети

32.   Е защо ангажираш пространството с твоя проблем, след като си решила да правиш каквото си искаш. Не ти ли си струва, че е обида към тия 90%, които по някакъв начин се опитват да те предпазят или просто искаш да им натриеш носовете. Като искаш троши си главата, никой не може да те спре. Шушумига

34.   Нали си даваш сметка, че може да си облече престилка и да се представи за зъболекар, актьор, ядрен физик и т. н.
Един мой познат, сега е възрастен, на 70, имал едно време приятел в компанията, който се залюбил с някакво ирландско момиче в Златни пясъци. Залюбили са се, добре са си изкарали и момичето се прибрало в Ирландия. След време му пратила за празниците писмо със снимка как е яхнала породист жребец пред някакво имение с безкраен двор, с вековни дървета наоколо... оказало се, че била дъщеря на някакъв си сър, били от стар благороднически род и тн. Нашия, за да не остане назад, ѝ върнал подобна телеграма, също се представил за аристократ (нищо, че било комунизъм), с взет назаем кон от един човек от Аксаково, снимал се пред Девическата гимназия във Варна, уж, че това му е имението. Не ни е изложил, де, добре е представил българския гларус.

Историята е 100% истинска, но колкото и да е весела, ми напомня за твоя случай. Кой стоматолог, какъвто твърдиш, че този „джентълмен” е, ще си остави работата в кабинета, за да си чати онлайн по 5-6 часа с някаква заблудена девойка от Източна Европа. Извинявай за въпроса, вашите знаят ли с какво се занимаваш по интернет?

Гледай си уроците/следването/работата, и недей да търсиш лесни рецепти за социален просперитет. Лесните решения струват скъпо, рискът да те гледаме по новините, че те издирват от Интерпол и разплаканите ти близки в ефир ще мо дойдат в повече, и аз си имам проблеми!

Между другото, четох готин майтап в интернет - по хотелите в Европа и по холандските витрини, нашите момичета веднага се познават по Манту-то

35.   Радвам се, че ви е потръгнало, късмет и за напред авторке, но бъди внимателна! Подрепям теорията, че човека може да не е със съвсем чисти намерения, но коментарите тук са си чист хейт и злоба, нищо повече! Изкарахте момичето проститутка, само защото е решила да се срещне с чужденец. Даже ми се струва, че и малко завист усещам, хаха
Ж28

36.   Говорили ли си! Искаш да ти повярвам, че толкова добре говориш английски, че 5 часа можеш да водиш разговор с англичанин?

37.   Щом само се разхождате и си говорите, добре. Бъди предпазлива все пак. А, и не му пускай.

38.   Авторке, аз живея вече 15 години в западна Европа и мога ти кажа, че чужденците хич не са толкова идеални колкото изглеждат във вашите очи. Тука познавам доста местни които си търсят жена от чужбина по интернет и всичките до един им хлопат даската и нито една жена тука не иска да се занимава с тях. Затова те са принудени да си търсят такива от чужбина, защото знаят че там като цяло се ползват с добра репутация и най-вече че живеят в добре подредени и добре икономическа държава, за която всяка Ганка мечтае. Такива, , чужденци, , може и да са със сериозни психически проблеми, може да има и други намерения към теб, а не тези които представя и т. н. и т. н. Познавам нашенка която също като теб всичко започва с приказка, той идва в бг, хотели мотели забавления, тя се влюбва в него отиват в неговата държава там се женат и не след дълго той се оказва с психически проблеми. Порно манияк. Всичките пари дава за всякакви порно атрибути а тя горката и се налага да живее в недоимак. Ражда му едно дете което явно наследствено също се оказва с психически проблеми. Развеждат се понеже тя вече не може да го търпи. Сега тя е на социялни помощи с болно дете и вероятно ще остарее само с две котки на чужда земя. Не се сърди, че хората ти дават разумни съвети. Аз също съм имал връзки с чужденки, но все още не съм създал семейство, защото те са съвсем друг манталитет от нашия. Бих искал да създам семейство с българка. Да нито ние мъжете българи сме идеални нито българките са идеални. Но по хубавото от едно българско семейство няма. Да, искам да си изживея поне до пенсионна възраст живота в чужбина, но искам децата да са ми 100% българчета. Да говорят български, в нас да си хапваме българска кухня, лятото да си ходими в България на море. И аз и бъдещета ми жена да си говорим на български. Брак българин-чужденка или българка чужденка не трае дълго.

Поздрави М35

39.   Историьта звучи добре. Не се притеснявай, може и да имаш късмет. Но в никакъв слуай не се съгласявай ти да ходиш в Англия. Нека той поостане поне няколко месеца. Да си вземе жилище, да ходите да правите разни неща, все едно си имаш българско гадже. Запознай го с приятелите си, нека той ги приеме, и те него. Само това ще покаже, че той няма скрити намерения.

40.   На каква възраст е този мъж? Ако е до 26-7 години добре, но ако е по-стар значи е някакъв отчаян психар, който не може да си намери себеподобна и бяга от реалността ( като търси по-млада жена от Източна Европа).