Напред или назад.Помощ
Здравейте, много съм объркан и ще се радвам ако получа съвети, защото сега са ми много нужни. Аз съм момче на 24 години, от малък град съм, работя имам си приятелка на 17 от близо година с която се разбираме и прекрасно семейство. Дотук добре, огромния проблем пред който съм изправен обаче е предишната ми приятелка. Когато бях на 15 се запознах с първата ми ученическа любов. Въпросното момиче беше на 14, тя в 8ми клас, а аз в 9-ти, бяхме деца. Бяхме заедно близо седем години доста дълго време, смело мога да кажа че пораснахме заедно. Връзката ни беше много емоционална, постоянно търсехме начини за да прекарваме повече време заедно. Обичахме се много, винаги ми е била слабост, честно казано бях влюбен до уши, никога не съм поглеждал друго момиче, просто защото харесвах само нея, чувствата бяха взаимни. Ще ви разкажа малко повече за нея, тя е луда глава в добрия смисъл разбира се. Правеше страхотни неща за мен, доста често нощем бягаше от тях(докато беше ученичка)само за да дойде и да ме целуне, ходехме на всякакви екскурзии, всяка неделя си правехме пикници, много готин и забавен човек и голяма красавица немога да отреча. Винаги си движеше успоредно всичко и любов и учене и приятелки и семейство. Дойде момента в който тя завърши, записа се да учи задочно, нямахме проблеми с това защото Пловдив е на 30мин и си ходеше с колата когато имаше лекции или изпити, както и работеше в града. Два дни след 20-тия и рожден ден почина внезапно баба и човека който тя обичаше най много, дядо и беше болен от рак, след 3месеца почина и той, месец два по късно намериха рак и на майка й след което последваха 2 тежки операции. Тя беше много зле психически от всички тези неща, преживя всичко много тежко, стана много изнервена, изкарваше си всичко на мен, започнахме да се караме за най малките неща. Знаех че е нормално и правех компромиси, защото знаех че ще мине и този труден момент. Но в един момент тя ми каза че само ме наранява и че ще е по добре да се разделим. Аз не исках та тя ми беше всичко, но и казах че ще е най добре да си дадем малко време защото скандалите ни бяха много чести и ставаха все по гадни наистина трудно издържахме. След това тя замина в Пловдив при приятелките си, не я съдя просто явно е искала да избяга от всичко, за да се справи с тази депресия. Времето минаваше, тя спря да ме търси нацяло, получавах информация за нея само от приятелките й. Повече от година страдах като малко дете, всичко около мен беше сиво, липсваше ми ужасно, любовта ми към нея не изчезваше, заспивах с мисълта за нея и се събуждах с същата мисъл. Появи се сегашната ми приятелка, реших да опитам защото исках да я забравя, Да, обаче не се получава, сега наранявам нея защото обичам друга. Преди месец имах работа в Пловдив реших да и се обадя, тъй като тя много рядко ми вдига, реших просто да пробвам, не очаквах че ще ми вдигне. Но тя вдигна, даже пихме кафе, поговорихме за всичко, в очите и видях че ме обича личеше си че не съм и безразличен... познавам я много добре от тогава аз Немога да мисля за друго. Започнахме да си пишем постоянно, осъзнавам, че тя е човека за мен и искам да съм с нея. Но как да кажа всичко това на момичето с което съм и което е много влюбено в мен, ще я нараня много. Кое ще бъде правилното нещо да се върна при момичето което се настани в сърцето ми и да изживея тази луда любов или да продължа напред, наистина ми е много трудно. Но чувствата ми са по силни от самия мен! Помагайте

Коментари

1.   Приятел, не стой с момичето с което си в момента само за да не я нараниш. Последвай чувствата си и се върни при момичето!

2.   Ами много е важно веднага да оставиш сегашната си приятелка, защото не е справедливо за нея да си с нея. Теб акъла ти е в другата.

3.   Върни се със споделенaтa си любов. И зa новото момиче в животa ти е по-добре тaкa. Ше пострaдa, но ще и мине, ще срещне друго момче с което също кaто вaс ще имa споделенa любов. Вие нямaте общо бъдеще, ти не я обичaш и нямa дa я зaобичaш, ще стрaдaте тримaтa тaкa. Жaлко и кофти зa момичето с което си, но по-добре е дa си честен с нея и със себе си.

4.   Написал си го още в началото: "Имам приятелка, с която се разбираме" - не си написал "обичаме", а "разбираме". Колкото и да се мъчиш, няма да я заобичаш и рано или късно тя ще го усети и ще поиска да се разделите. По-добре се върни при първата, личи си, че всъщност обичаш нея.

5.   Твърдо за лудата любов съм! Слушай сърцето си, изживей го.. ако сегашната ти приятелка наистина те обича, ще те разбере.

7.   Раздели се с настоящата си приятелка и се събери с бившата.
НО, има доста да поработиш върху себе си, твоята бивша също може би. Нужна ви е по-откровена комуникация като цяло, а и малко емпатия - влизане в чуждото положение. Ако си бил наясно че изнервеността ѝ е причинена от тъга, тогава правилното решение не е да отвръщаш със същото или да търпиш, а да отидеш до нея и да я прегърнеш. Да не говорим за това че буквално си се отказал от нея заради това че не си знаел как да постъпиш. Вземи тези неща под внимание и се постарай да не повтаряш същите грешки, за да не пускаш подобна тема отново след време.

8.   Краката да следват сърцето.
Така рече доктор Ох боли.