Как да му кажа да избира между мен и нея...
От известно време имам връзка с обвързан мъж. Постоянно мисля за него и мога да кажа, че съм лудо влюбена. Той се държи много мило с мен, загрижен е, споделяме си един на друг, но постоянно се криеме, за да не разбере приятелката му. Уж се оплаква, че не се чувства добре, че го дразни, но продължава да е с нея и не смея да питам, за да не досаждам. Не мога да разбера, каква точно му е целта, защо ни го причинява и на двете. Страх ме е да му поставя ултиматум, да избира между мен и нея, защото мисля, че знам какъв, ще е отговорът... Страх мее, не искам да го изгубя, но и не искам да бъда втората и да се измъчвам повече.. Моля за съвет от хора, които са попадали в подобна ситуация...

Коментари

1.   Трябва да поставиш въпроса ребром не заради друго, а защото на пича му е много удобно да седи на два стола и да си гали егото. Това е обидно и за трима ви, освен ако и на теб, и на жена му не ви дреме, но случаят не е такъв. Създал си е комфорт с официалната половинка, удобна му е, а ти си свежото забавление, когато има възможност да се измъкне. Класическото хленчете колко му е скучна, колко му било писнало от нея и дъра-бъра. Ми защо стоиш с такъв човек бе, джанъм?!
И в моя случай беше нещо подобно - той с гадже от 10 години, а аз за разтуха. Също бях много влюбена и май това е единственият мъж, пред когото все още ми се подкосяват краката, когато го срещна. Но вече не съм готова да си жертвам нито времето, нито достойнството за мишкуване по кьошетата.
Да, може да имаш отношения с такъв, ако нямаш проблем да си любовница, но не го оставяй да си мисли, че му вярваш на тъпотиите за дългата и мъчителна връзка, която клетникът трябва да носи на крехките си рамене. Пълни простотии. Хич да не ти дреме - питай, нахалствай, искай. След време ще ти е кофти, че си се държала толкова мекушаво, докато господинът си развява коня. Едва ли имаш кой знае колко за губене така или иначе. Моят се ожени за трета, в която искрено се влюби. Тогава нямаше пелтечене и оправдания. Действаше радикално, както и трябва да бъде.

3.   Разбира се, че си втората.... пък кой знае, може и още по-назад да си в списъка... Да, попадала съм в твоята ситуация и затова те съветвам да се махаш от тоя човек. Повярвай ми-никога няма да си"първата"

4.   С тебе се крие от нея, с нея от тебе... ако сте големи хора си вземете живота в ръце. А си питала... а си останала втора. Ако го попиташ коя избира му нарушаваш на човека стройният ритъм и веднага ще си реши проблема.

6.   Как да му кажеш? Директно!
А каквото ще да става.
ж30

7.   Няма как да му кажеш такова нещо. Просто си тръгваш.

8.   Съветвам те да рискуваш, бъди смела и директна. Колкото по-скоро се решиш да говориш с него по темата, толкова по-добре за теб. Да, най-вероятно няма да получиш отговора, който искаш, но поне ще си 100% сигурна какво се случва. Не е редно да правиш компромиси със себе си за човек, който няма да го оцени. Дори да те боли, ще мине време, ще го преживееш.
Пък кой знае, може да избере теб... Въпреки че опитът сочи, че ако мъж изневерява с теб, вероятността да изневерява и на теб е много голяма. Тези мъже стават за секс и евентуално приятелски отношения.

9.   Това положение само ще се влошава.

10.   То е ясно, че няма да избере теб, вече си е направил изборът, че иска да е с жена си, но междувременно да си се забавлява с някоя друга.
Като му омръзнеш, ще ти бие шута, сега ти прави четки, само и само да му угаждаш, защото ако бъде честен с теб, ти няма да се съгласиш и ще си "наранена" от думите му.
Дори и да го питаш директно, да му заявиш позицията си, ще последват обещания, че ще я остави когато му дойде времето, че иска да създава с теб семейство, тези думи ще ти ги казва и обещава, за да те "върже", да си по-дълго време с него и да си прави кефа, докато намери някоя по-изгодна.

11.   Не разбирам жени с такава крайна липса на самоуважение. Жена съм, не бих се поставила в подобна позиция и още по-малко пък бих му увиснала на врата "избери меееен, божество мое" бих се отвратила от себе си.
Намерил си е забавление, не жена с характер и достойнство! Е, защо му е да си разваля рахатлъка?
Ти би ли била в сериозна връзка с човек който си ползвала за забавление и не виждаш нищо повече от забавление? Нещо като вицове в свободното време с щастлив край.