Да бъда обичана - несбъдната мечта
Здравейте, на първо място моля модераторите да удобрят историята ми.
Аз съм момиче на 19 години и макар, , живота да е пред мен'' нещо в мен все мечтае и се стреми към любов и топлина в настоящето. Не съм имала връзка до сега и най-голямата ми мечта е да бъда обичана. Не очаквам той да е перфектен и всичко между нас да е идеално, не се залъгвам и че това ще направи живота ми чудесен.
Липсата на обич адски много ми тежи, чувствам някаква празнота и не знам как да се откъсна от това чувство и да се концентрирам върху друга част от живота ми.
Може би аз не ставам за обичане. В момента харесвам едно момче, но след като почнаха да потръгват нещата между нас, той ме отряза със стандартното изречение, че има нужда от време. Сега се чувствам още по празна и необичана. За втори път чувам това изречение и може би вината е в мен. Аз просто не ставам за връзка. Интересна съм в началото, а после.. не ме искат. Не мога да бъда обвързана и обичана. Какво ми има? Защо не заслужавам поне малко любов? Може би като искаш нещо твърде силно, то ти се отнема. Лошо ли е, че да искам да бъда обична е най-голямото ми желание. Винаги съм смятала, че уроци и работа мога да получа с упорство и труд, но любовта е друго, или някой те обича или не, там нямаш контрол над чувствата на другия.
Знам, че съм само на 19 и има време за тези неща, но празнотата в мен не смята така. Искам и мен някой да прегръща, и аз да съм важна за някой.
Извинявам се за грешките и благодаря че прочетохте историята ми.

Коментари

1-50 от 55

2.   Мъничка си още. Не позволявай стремежът ти към любов да замъглява рационалната ти преценка. Мъжете, които си срещала, очевидно не са били твоите хора. Не прави компромиси. Ако няма реципрочност от самото начало, нещата са обречени. Изчакай и правилният човек ще се появи. А и сега ти е време преди всичко да учиш и да се развиваш.

П.П. ...и ставаш за обичане, разбира се, само малко търпение... :)

Ж 31

3.   Така сме различните не егоисти не използвачи не нагаждачи никой не ни забелязва никога аз искам което и ти ама

4.   Все едно чета за себе си. Всичко е 1:1, но с разликата, че аз се отказах от това да мога да обичам ми е супер. В момента приоритети са ми ученето и спорта и момчетата/ мъжете вече дори не ги забелязвам. :D Поне на мен лично ми писна да чакам нещо да стане. Истината е, че не знам какво точно да те посъветвам, освен да не се вглъбяваш толкова в тези неща или да поемеш моя път, но тогава всички ще ми се нахвърлят.

И не си „мъничка” за тези неща. „Мъничък” си.на 9. То ако сега сме „мънички”, кога ни е времето? - на 29 ли? Хаха, е не.

Black Sabbath

5.   И аз вдигам ръка, и аз искам да се изкажа, и аз се моля за Удобрение!
Момиче, ти и сега си обичана, най-малкото майка и татко те обичат и се притесняват за теб, най-малкото те искат да видят в теб зрял и реализирал се човек. Не наричай с любов желанието ти да си като другите, да имаш гадже, да правите секс, да пиете кафе и да ходите на дискотека. Какво е това "Да бъда обичана - несбъдната мечта" - аз бих го нарекъл копнеж, няма човек, който да не копнене за топлина и ласка, но мечтите са друго нещо, мечтите някак си са обвързани с целите, за реализирането на мечтите се учи, работи, изискват се усилия с две думи.
Радвай се, че си попаднала на свестни младежи, можеха просто да се възползват от копнежите ти и да те оставят да си мечтаеш за нещата, които тепърва ти предстоят, а какво ти предстои само ти определяш.
Пожелавам ти успех и безболезнено помъдряване!

7.   5, има разлика между това да си обичан от мама и тате и да си обичан от гаджето си. Голяма разлика. И мисля, че авторката под "мечта да бъде обичана" не визира правене на секс и ходене по дискотеки, а по- "висши" преживявания.

Black Sabbath

8.   Номер 7, кои са тези "висши" преживявания, че нещо не зацепвам?
Говорим си точно за секс и е излишно да си кривим душите, че ставало въпрос за нещо възвишено - хормони му викат някои, тук му се вика по друг начин, но все тая, авторката сама си знае.
Не знам на теб какъв ти е зора да се подписваш във всяка тема, на мен зора ми е точно никакъв, просто се опитвам да предпазя поредната наивница от употребителите. Знам, че няма да ме послуша и ще се брулне с първия обърнал и внимание, после ще съжалява, но се чувствам длъжен да и обърна внимание на това, че не всичко, което лети се ебе (пардон яде) - на един човек да помогна е все файда!
Ти с какво помогна?

9.   Н 7, коментираш във всяка тема, но си малка за повечето теми.

10.   8, под висши изживявания имах предвид любов, саможертва, компромис и други неща, за които ти не се сещаш, защото явно за теб каквото хвърчи, се е*е. Е, ти не си виновен, че не си способен да изпиташ такива чувства. :)
Аз помогнах на авторката като ѝ казах да не се вглъбява толкова в това, че няма партньор, а ти с какво ѝ помогна? - като ѝ обясни, че това да иска да бъде обичана е всъщност само желание да си начеше междукрачието? Хаха, ега ти "помощта"! :D
Аз нямам зор, явно ти имаш някакъв зор с подписа ми. Не виждам какъв ти е проблема с него, при условие, че в сайта има поне още 10 коментиращи, които се подписват, но на тях едва ли правиш проблем.
Баси, то не е човек да ви отговори с нещо. Написала съм, че има разлика между това да си обичан от родителите си и от гаджето си и че авторката под любов едва ли визира само секс и вече някой е готов едва ли не да ме унищожи, че чак и подписа ми прави на проблем… Не е човек да ви напише нещо.

9, в сайта има много теми и далеч не коментирам на всяка една, така че недей да пишеш глупостите и то нереални! Как така съм малка? Ако пак ще ми обясняваш как съм била на някакви си 14- 15 години, ще го напиша пак - аз съм на 19 ш*бани години, родена съм юли месец 1998 година. Проста математика е! А и на колко трябва да съм, че да съм "голяма" за темите тук? - на 29?
В сайта влизат хора, които наистина са на по 13- 14. Ходи на тях да обясняваш колко са малки, след като толкова държиш на реда в сайта.

Black Sabbath

11.   Номер 5 и 8, наистина има и по-висши преживявания от секса и ходенето по дискотеки - да бъде обичана от момче/мъж. А това че ти не "зацепваш" все още не значи че такива преживявания не съществуват. Black Sabbath e права в своя коментар под номер 7. А на авторката - може би бъди и ти активна, опитвай по някакъв начин да се сприятеляваш и установяваш близост с повече момчета, и все ще стане..

12.   До 9: Напротив, номер 7 е прав/права

13.   От авторката:
Black Sabbath е права. Аз не искам секс, това вече го направих. Въпросът е, че искам любов и топлина. Искам някой да държи на мен и да му пука за мен. Не искам да го прави по навик, а да го чувства.
Black Sabbath в момент се чувствам празна и тъжна, но не мога да се откажа от мечтата си някой да ме обича. Не го прави и ти. Любовта носи смисъл в живота и спокойствие и сигурност. Уроците и спорта пък дори и работата са до време те писват и подсилват празнотата.. знам че от любов повече боли особено когато опитът е болезнено безуспешен.

15.   Авторке, може би имаш приятелки с гаджета. Ако някоя ти е по-близка и й имаш доверие, сподели тези неща с нея, тя да ти каже как е успяла.
Искам да използвам темата, да кажа нещо и на black Sabbath - много си готина, много ме кефи как разсъждаваш. Имаш си мнение по много теми и си отстояваш позицията. А и ми се струва, че си умно и чувствително момиче.
Аз съм мъж над 30 години.

16.   Радвам се, че има хора, които са ме разбрали.
Иначе, съм се отказала от любови и връзки, концентрирала съм вниманието си в съвсем други неща. Не вярвам да ми се "случи" любов и откакто спрях да се тормозя с това защо се случва на другите, но не на мен, се чувствам много по- добре. Отне ми години да стигна до това състояние, така че няма да се върна назад. А и да започна връзка, няма да дам онази любов, която бях готова да дам. Просто се промених и станах по- студен човек. Това да мога да обичам ми донесе само страдание.

Black Sabbath

18.   Black Sabbath, някъде беше писала че си на 19 години. Аз съм №15. От моя гледна точка ми изглеждаш толкова млада... да не говорим в очите на по-големите от мен. Да се откажеш от любови връзки още от сега. дори като станеш на 30 още ще си в разцвета на силите и младостта си.. Със сигурност си минала през доста терзания за да стигнеш до тези сегашни мисли, но пък защо да не допуснеш, че след време ще се промениш отново в друга посока, ще имаш мъж, деца..

19.   15/ 18, благодаря за милите думи, но лошият ми късмет ме накара да спра да вярвам в любовта. А и на този етап на преден план ми излизат други доста по- важни неща, от които зависи бъдещето ми, като изпити, прием в колеж и т.н. Конкуренцията там е жестока.
Прав си, че може да се случи нещо за в бъдеще, но сега, след като се примирих, че няма да имам връзка не се тормозя излишно и ми е много по- спокойно. Мога да се концентрирам върху ученето. :)

Black Sabbath

20.   Black Sabbath, и аз като номер 15 мога само да ти се възхищавам, да не кажа, че направо си моята Черна Събота, толкова много жизнен опит, толкова познания, такива умения за едни 19 години - просто си невероятна! Нямам си на идея кой ще е този щастливец, който се обвърже с теб, но се надявам да не съм аз - аз просто не съм достоен и ще разруша представите ти за света на любовта, а ми е важно да се съхраниш за поколенията, да намериш последователи, да опазиш света от пошлостта.
Поклон!

22.   " Аз не искам секс, това вече го направих. " - ако това вече си го правила много, не се чуди защо сега си на студено! Много разработените не са на почит! Бъди по скромна, любовта сама ще дойде!

23.   20, споко, и аз се надявам да не си ти. Хубаво е, че осъзнаваш, че не си достоен не само за мен, а за когото и да е било. Просто такива злобни индивиди като теб, нито могат да обичат, нито заслужават да бъдат обичани.
Иначе, бих искала да се срещна очи в очи с теб, ама много, както и с всички, които ме обиждате, да видим дали ще остроумничите толкова. Много жалко, че сайтът е анонимен.
Аз окончателно приключих с любовните простотии, а на теб ти благодаря за подигравателните слова. Пак заповядай.

Black Sabbath
От твоята Черна Събота:)

24.   Всъщност, да 20, ако искаш, можем да направим опит да се свържем, след като толкова много знаеш да злобееш срещу мен. Ако ти стиска, разбира се.

Black Sabbath

26.   Моя Черна Събото, защо ми е да се срещам с теб като си имам една такава балалайка в къщата - пардон, излъгах, отдавна си е в собствената къща, сама определя кой да влиза и кой да остава там, сама си печели парите и сама определя миризмите били те идващи от кухнята или от маратонките. На какво можеш ти да ме научиш, та ти не си била дори и в проект, когато аз съм минавал по твоя сегашен път! С какво се опитваш да ме уплашиш, от какво да ми стиска, ще ме надприказваш ли, ще можеш с висок тон да докажеш правотата си по теми, които не са ти се явявали дори на сън?
Аз и в други теми съм ти обръщал внимание да не си толкова категорична в изказванията си или както се казва "голям залък лапни - голяма дума не казвай", и други са ти обръщали внимание, че ти липсва житейски опит, но реакцията ти е същата, нахвърляш се, беснееш на думи, ежиш се зад паравана на нета, а делата ти са видни, ученичка на 19, готвеща се за колеж, занимаваща се с уроците си и пишеща в анонимни сайтове. Бурно те аплодирам за всичко това, което така умело съчетаваш, само че на твоите години аз вече бях в колеж, имах зачислено лично огнестрелно оръжие, перях си сам гащите, гладех, кърпех и косях трева на поляната. Между другото ти до сега изкарала ли си 1 лв. за баничка?
С две думи, ако искаш да не си обиждана недей да даваш поводи за това!

27.   26, да изкарвала съм един лев за баничка, че и повече, защо? Да не би да си единствения, който някога е изкарвал пари? И какво като си бил в колеж на 19? Да не би да си покорил планетата? Аз също щях да съм, просто останах на поправителен след 12- ти клас.
Нещо много, ама много си се объркал, ако си мислиш, че искам да ти влизам в къщата. То само мисълта за такова нещо ме погнусява и както казах - приключих с любовните простотийки, но някой е прекалено умен, че да се сети. Не те плаша, просто ми писна от разни индивиди, които в коментарите ми се правят на голямата работа, иначе като им предложиш среща очи в очи и подвиват опашки или ми пишат някакви нарцистични слова, което ми затвърждава мисълта, че си пръдня под налягане, без особено интересно ежедневие. Но такива като теб бол.
И би ли ми посочил къде съм провокирала да бъда обиждана или ти просто си търсиш поводи да се заяждаш? Твоите подигравателни и саркастични думи ги казвай там на твоята балалайка ли е, кранта ли е, кобила ли е, а не на мен. Аз ще бъда категорична в коментарите си, колкото аз желая, а щом моите коментари ти се струват обидни, то тогава не ги чети!
Не ми е притрябвало вниманието ти, нито адмирации те ти.

Black Sabbath

28.   26, пожелавам ти да преминеш през това, през което преминавам аз в момента. Тогава ще видиш какво ми е на мен и няма да си толкова отворен.

Black Sabbath

29.   26, съжалявам, че пиша трети път. Ти си този, който провокира да бъде обиждан, не аз. В последно време се опитвам да пиша по- смислени коментари, но както винаги при някаква промяна към добро винаги ще се появи такъв като тебе, който да прави опити да о*ере всичко. А и за човек, който се хвали в Интернет с някакви абсолютно нормални постижения за средностатистическия човек, че на 19 си бил в колеж и че си изкарал 1 лев за баничка, някак си не върви да се заяждаш с мен - 19- годишната "с невероятни знания и много богат опит". Нито думите ти подхождат.
Предполагам, че е твой коментар номер 13 от темата с бельото и грозния намек, че едва ли не в сайта лъжа, че съм девствена, а на живо спя със всеки втори. Как би реагирал ако имаш дъщеря на моите години и някакъв лумпен от Интернет тича да се заяжда с нея и пише подобни неща? Не, не ми отговаряй. Изобщо не ми пиши никога повече. Но ти пожелавам да ти се случи, защото такива безсърдечни циници като теб могат да се поставят на мястото на другия, само когато изминат неговия път.
Както казах, не ми пиши повече. Ако може никога.

Black Sabbath

30.   Събото, Събото, колкото и да си черна ще дойде и твоя светъл Понеделник - пожелавам ти го, тогава ще разбереш какви си ги говорила. Тежките ти приказки под номер 28 имаш право да ги изречеш само ако си в инвалидна количка или си на химиотерапия (това не бих го пожелал на никого) - то не се знае де, но и не знаеш аз през какво съм преминал и преминавам, че ми и пожелаваш да съм в твоето положение. Тежко болните хора не са злобни, не заплашват, не се заканват, не кълнат, което ме навежда на мисълта, че не си тежко болна (изключвам менталните болести).
Пак ще се позова на мъдростта на народа "не казвай хоп преди да си скочил". Няма лошо човек да има самочувствие, дори е препоръчително, нооо когато е с покритие, а ти с твоите 19 лета няма от къде да имаш покритие освен някаква имитация на позлата. Не се отчайвай Черна ми Събото, животът е пред теб, а и дано този сайт не се затрие, че да можеш след 5-10 години да си прочетеш отново писанията - добра идея е да се подписваш под постовете си, после по-лесно ще се разпознаеш защото само след 5 години ще се питаш "ама това наистина ли аз го писах".
С уважение към проблемите ти, пък били те и ментални!

31.   26, ти се заяждаш с black Sabbath без да те е провокирала. Aз съм номер 15. Тя има смелостта да се подписва винаги и коментарите й са съвсем добронамерени. В този сайт всеки има право да пише. След като си толкова по-голям на възраст, защо се държиш толкова незряло?! Дори да пише нещо, което е по- неопитно житейски, ти като голям човек, бъди добър съветник, а не дребнав заядливец.
Моля модераторите да публикуват това, защото вече публикувахте нападките срещу black Sabbath.

32.   Обръщам се специално към авторката и към Black Sabbath.
Момичета, аз съм набор 98, навърших 20 години. Уча от сутрин до вечер, защото университета ми е сериозен и специалността ми е тежка. Заминах в нов град с приятеля ми, идеята е да се развиваме заедно, изнесохме се на квартира, за да си помагаме, защото той е задочно и трудно ще поема сам всички разходи. Работя събота и неделя. Работата не е престижна, но е работа и изкарвам пари за храна. Погребвала съм близки, заминавала съм на учебни практики, гледала съм по-малкия ми брат... сега готвя, чистя, пера, работя, уча и правя жалки опити за оцеляване. Не твърдя, че съм видяла много от живота. Напротив, аз съм поредната 20-годишна, която следва някакви цели и се опитва да хване живота за юздите и да се задържи на седлото малко по-дълго от предходния път.
Защо твърдите, че имате дълбок житейски опит, че да обичаш е тежко?

Ами, не съм съгласна. Нямаме опит, имаме цял живот пред себе си. За мен лично агресията в коментарите е много грозна. Грозно е да отричаш любовта и да се опитваш да бъдеш поредния кариерист. Какво печели човек, ако няма кой да му донесе супа, когато е болен? Аз пък много се радвам, че имам родители, които ме обичат и преди да се обвържа, тази тяхна любов също ми беше толкова нужна и важна. Единствено осъзавам, че докато живях при родителите си, не съм ги оценявала толкова високо и не съм ги разбирала толкова добре. Типично дете, беше ме яд на тях, сърдех се, не разбирах защо са нервни. Сега определено съжалявам за всеки един момент, когато съм се карала с майка си.
Естествено, че е важно да обичаш. Човек е човечен, когато има способността да обича и да разбира. Разбивали са ми сърцето, плакала съм, ядосвала съм се, била съм объркана, сама и слаба. И какво? Всеки понякога се наранява, но това не е защото обича. Любовта сама по себе си е всичко красиво в една връзка, споровете и болката са в резултат на неразбирателства и тежки характери, те надмогват над любовта и я развалят, а не са резултат от обич.

Авторке, в никакъв случай не си мисли, че си по-малко пълноценен човек, защото няколко момчета са те наранили. Може би е било за добро, може би те сами са знаели, че не могат да ти предложат това, от което ти се нуждаеш, за което мечтаеш. Първият ми приятел на раздяла ми каза, че имам много добро сърце, каза ми, че имам цели и мечти, че ще постигна много и заслужавам някой по-добър от него. Обясни ми, че знае, че вярвам в него и виждам добрите му качества, но той самия осъзнава, че е кофти човек, че няма мечти, че иска да е прост работик цял живот, че изпитва някакво удоволствие от адреналина, че има нужда да излиза с повече момичета и ще ме нарани, ако останем във връзка. Наистина, за мен и до днес той си остава един прекрасен човек и мнението ми се дължи на неговата честност, защото е бил лош с мен, но никога не ме е лъгал. Естествено, не бях съгласна с раздялата, изплаках си очите и каквото се сетиш, но сега знам, че е било за добро. Единствено не трябва толкова много да се впрягаш на тази тема. На всеки му идва времето да обича, всеки среща онзи човек, който променя възгледите му за живота. "Просто не е бил той."- казвай го за всеки, който те предава. Любовта не идва, когато я търсиш, тя сама те намира и то обикновено точно тогава, когато си спрял да се опитваш да влезеш във връзка. Не се променяй, не ставай студена и цинична с цел да се чувстваш по-добре, защото тези качества бавно, но сигурно унищожават всеки. Тези качества са нещо като дрога, човек се чувства добре в началото, не му пука за нищо, не изпитва болка, живота му върви по някакъв начин, но с времето забравяш как да бъдеш мил и как да оценяваш малките жестове. Любовта на живота ти ще ти подари роза, а ти ще си помислиш "Леле, колко филмарско. И този човек е дал 3лв за едно цвете, което ще увяхне след 3 дни." ... дали някой, заслужава да получи такава реакция? Когато вярата ти намалява, цинизмът расте, човек става студен и праволинеен, емоционално се осакатява за сметка на логичната мисъл и гоненето на кариера, спорт или общо казано успехи. Важно е да учиш, да се развиваш, да постигаш лични цели, но това не е всичко в живота. За щастие ти е рано да създаваш семейство, което означава, че имаш доста време да срещнеш правилен човек и да изпиташ истински чувства. Известно време бях сама и изпитвах тези емоции, които описваш. Никога не съм спирала да обичам близките си, просто нямах гадже и ми липсваше някой, който да ме гушка и да ме ядосва. Гадно е, знам, че си самотна, но и това ще мине, всичко минава.

33.   Black Sabbath - прекаляваш. Спри се вече малко.

34.   Авторке, банално е, но първо обикни себе си и живота си. Не гледай другите - всеки има своя ад, ти какво си мислиш. Това че някои имат мъж/жена и ходят хванати за ръце по улиците нищо не значи. Това са видими отвън неща. Не се сравнявай с другите! Харесвей живота си, прави неща, които ти доставят удоволствие, не зацикляй на самотата. Всеки минава през това - дали сам или с друг човек.
Аз съм на 40 и отдавна съм сама, но вярвам, че това няма да е завинаги. А кога ще срещна подходящия - ами когато го срещна и точка. Дори и да не го срещна, нима това е болка за умиране?! Ти са 19 само, животът наистина е пред теб и тепърва ще ти се случат много хубави неща. Убедена съм!

35.   Авторката: Благодаря ви че точно под моята тема е ви е най-удобно да спорите. Благодаря на тези, които ме изкритикуваха, че под любов искам само секс. Ясно явно съм изключително глупава да мечтая за любов и вие ми го доказахте. Любов няма има само секс и дискотеки разбира се... нали съм разбрала правилно. И под това че съм правила секс имах впредвид, че го направих с човекът, когото харесвам и заради когото в момента се чувствам самотна и празна. Не съм правила ,,много" секс за да стоя сега на ,,студено" - винаги съм била на студено и надали ще се промени това
А

36.   "Предполагам, че е твой коментар номер 13 от темата с бельото и грозния намек, че едва ли не в сайта лъжа, че съм девствена"

Това аз го писах и пиша за пръв път в темата. Бъркаш хората. И не, нямах предвид, че лъжеш, ти дори не си разбрала какво имам предвид. Имах предвид, че понякога даваш акъли за неша, които въобще не си и виждала и нямаш дори и капка опит. Това е все едно аз да давам съвети на тема инвазивна кардиология. Жокер: нямам никаква представа какво е това, само съм го чувал.

И коментара ми не беше злобен ни най-малко, аз даже те харесвам и ти правя евала за ценностната система. Даже ако бях на твоите години, щях да те харесам и като жена и щях да ти предложа сериозна връзка. Беше индиректен съвет. Извинявай, ако не съм се изразил правилно.

40.   Е, благодаря на екипа на сайта, че ми изтриха коментара! Аз верно съм много "хейтвана" от всички тук, чак екипа ме недолюбва.

Така, 30, искрено се надявам пожеланията ти за Светли Понеделници да не се сбъднат. Искрено. Аз съм се променила до такава степен, че и дойде такъв Светъл Понеделник, за мен ще е поредната Черна Събота. Но пожелавам на теб да изпиташ това, което на мен ми се случи скоро, а именно самотата да те промени до такава степен, че сам да не можеш да се познаеш. Тогава няма да си позволиш да пишеш такива отвратителни коментари, защото ще си в моето положение. И тогава няма и да ти е до безпричинно заяждане с когото и да е било. Пределно ми е ясно, че животът ти е лекичък и спокоен и нямаш кой знае какви проблеми, защото нямаше да висиш тук и да пишеш небивалици.
Злоба са твоите опити за заяждане, а голямото самочувствие го демонстрираш ти.
Толкова с теб и както казах, не ми пиши НИКОГА повече.

32, къде съм писала, че съм с дълбок житейски опит и че искам да стана кариерист? Нека ти обясня нещо, мен точно любовта ме унищожи бавно, но сигурно за близо 10 години и ме превърна в студен и циничен човек. Ако знаех, че ще стигна дотук, щях да се примиря с фактите по- рано, но уви. Живеем в свят, в който добротата, скромността и справедливостта не се ценят, а точно обратното - почти всеки гледа да ги унищожи. Че защо тогава аз ги притежавам (риторичен въпрос)?
Докато мен ме обиждаха на какво ли не, момчетата в повечето случаи се хващаха с разни индивиди от женски пол, които идеално отговаряха на обидите, казани на мен (че съм лека, че съм и*род), а аз страдах, заради тази несправедливост, защото бях готова да дам всичко в името на любовта. Повярвай ми, много изревах за това време. Чаках някой да дойде, да ме спаси от собствената ми бездна, да изтрие сълзите от очите ми, да ме прегърне, да ме закриля и в замяна на това аз дам своята любов, своята подкрепа, своята саможертва... Сладко, нали? Но почти никой не го поиска от мен, а малкото кандидати бяха неподходящи по една или по друга причина. И аз вярвах, че любовта съществува, че е свята и чиста, че може да преобърне света и може би някои са късметлии и им се случва, други, обаче, сме каръци и ядем мухите отстрани.
Вероятно, подписът ми Black Sabbath създава впечатление в много от потребителите, че съм някаква грозна и дебела мърла, но за съжаление няма как да докажа, че съм съвсем обикновено и поддържано момиче с нормално телосложение, дори и тениски на групи не нося от година и нещо. Даже се е случвало да ме хване яд, когато видя момче с пълно гадже или някаква истинска мърла, точно защото аз не съм такава, но предпочитания всякакви. Както и да е, решението съм го взела и няма връщане назад. Не искам да обсъждам темата повече. Ще се старая да не пиша провокативни и гадни коментари тук, ако че съм противно и цинично същество и ще помагам с каквото мога. Войната тук я пренасям в реалността. Тепърва предстои да отмъстя на определени хора за отвратителното отношение спрямо мен. Край с темата.

33, не аз прекалявам, а онзи със Светлите Понеделници.

36, сайтът е анонимен и няма как да знам кой къде пише. Но благодаря за подигравката, че си щял да ми предложиш връзка. На всички ни е ясно, че това няма как да стане, най- малко заради политиката на сайта.
Точно подигравките те превръщат от човек в изрод, но само внимавай този, който подиграваш, да не стане по- голям изрод и от теб, че тогава е лошо...

Моля екипа на сайта да ми публикува коментара. Не искам да пиша трети такъв.

Black Sabbath

41.   Black Sabbath, държиш се неуважително с всички. Прочети какво си писала - толкова си разглезена. Усещай се малко и щом има хора, които ти правят забележка и то не един, значи има защо. На твоите години хората имат много по-зряло мислене в живота. Съжалявам, че си повтаряла 12 клас. И най-слаби ученици не съм виждала на поправка в днешно време. Отиди да работиш вместо да плюеш всеки, отправил градивна критика към теб.

42.   От 36

Не, не беше подигравка. Мисля го сериозно. Знам, че няма как да стане и не заради политиката на сайта, а заради възрастовата ни разлика, но аз съм сериозен, като казвам, че ми харесва ценностната ти система.

Да, малко си злобна, но те разбирам, защото и аз на твоите години минах през тормоз в училище и самота години наред. Това, което разбрах, е, че човек не трябва да се озлобява въпреки всичките гадости, защото така отмъщаваш само и единствено на себе си.

Да, знам какво е да плачеш и да си мислиш, че щом във филмите всеки път, когато някой си плаче кротко в парка или на брега на морето, седнал на пясъка през нощта, винаги някой се появява изневиделица, бърше сълзите му и случайно се оказва бъдещата любов на живота му. Да, обаче в реалността не става толкова лесно. Мен дори и от вкъщи са ме гонили и е нямало къде да спя.

Но въпреки всичко аз ти казвам да не спираш да желаеш любовта. И да искаш, не можеш да се лишиш от желанията си. Само умрелите нямат такива. Будистите казват, че страданието идва от желанията.

Аз пък казвам, че страданието идва не от самото желание, а от обвързването му с желаните резултати. Помни, че си смъртна. Сега и да спечелиш, въпрос на време е да загубиш всичко. Така че не се притеснявай дали ще спечелиш. Никой на света не е спечелил, всеки в един момент е изгубил всичко.

Не е това най-важното. Важното е да не спираш да желаеш, без да очакваш резултати. Желай заради самото желание, не заради резултатите. Забележи колко е красиво и чисто желанието ти, когато не е обрързано с терзания дали ще успееш.

Ако доловиш красотата на желанието си, то ще се сбъдне, но парадоксът е, че вече няма да имаш нужда от сбъдването му, защото ще си щастлива и без него.

Предполагам, че нон стоп усещаш някакво притеснение в корема (свит на топка) или диафрагмата, това е всъщност енергията на желанието ти. Ако само я изчистиш от очаквания и само се концентрираш върху самото желание, всичко ще е ОК.

43.   41, първо, не съм разглезена. Точно в момента преминавам през доста труден период, такъв че една глезличка вече щеше да се е самоубила. И казах, че съм останала на поправителен, а не че съм повтатяла 12- ти клас. В предните си коментари написах, ще се готвя за колеж, имам общ успех над 5. 00. Ти сериозно ли си толкова умна, та чак не можеш да направиш разлика между поправителен изпит и повтаряне на клас, понеже разликата е огромна? Явно да и в такъв случай горещо те съветвам да погледнеш ти колко "умно" разсъждаваш, вместо да ме критикуваш и да ме сравняваш.
Далеч не се държа неуважително с всички, това сигурно го измъдри чрез "зрялото си разсъждаване". Ако за теб подигравките и безпричинното заяждане на някакъв индивид са градивна критика, то поздравления за зрелостта ти! :X

Black Sabbath

44.   42, да, не било подигравка, повярвах ти. Както казах решението е взето и не искам да обсъждам повече темата.

А до "зрялата" женица от 41- ви коментар,
преминала съм през много трудности, семейството ми веднъж беше пред развод, сега явно наближава втора семейна криза, един от двамата ми родители се съсипва, близка роднина също, много пъти съм била сама и тук нямам предвид гаджета и ако всичко това ме прави глезличка, то тогава адмирации за зрялото ти мислене!
Съжалявам за втория ми коментар.

Black Sabbath

46.   Хрън-мрън. Това е форум за споделяне на истории, а не "Ама аз това, ти онова" и някакви заяждания, които са присъщи на децата в елементарното. Спрете се!

48.   С тази нагласа, че не ставаш за обичане наистина не си готова за връзка. Как ще дадеш обич като себе си не обичаш?

49.   Авторке, аз писах тук под №15. Виж, за такъв тип проблеми е много трудно да получиш съвет в анонимен сайт, защото не знае никой каква си като човек. А то от това зависят различните житейски решения. За това пак ще кажа и по-горното. Освен приятелки, помисли си за хората, които са ти близки и с които би могла да споделиш. Те те виждат реално, познават те реално. Всеки от тях ще ти каже различни неща. Остави мислите си сами да отсеят това, което ще ти е полезно от чутото. И след като от само себе си се спреш на един съвет, който допада лично на теб - действай! Защото когато човек е зле, бездействието спрямо проблема те смачква. Вглъбяваш се в себе си и в проблема си. И започваш да си вкарваш филми. Аз съм такава, аз съм онакава... А всъщност живота е нещо променливо. Като започнеш да предприемаш конкретни стъпки да си решиш проблема винаги ще има някакво развитие, което ще те накара да погледнеш от друга гледна точка на ситуацията. Иначе си оставаш в лошия филм, който мъката създава за теб.
Ето - казваш -"Аз не ставам за обичане". Ето, че си внушаваш. Действай, търси момчета, може и по-нахална да бъдеш с тях. Ще се въведеш в нови ситуации и те ще ти променят гледната точка.
Успех!

51.   Авторката: СПРЕТЕ ДА СПОРИТЕ ПОД МОЯТА ТЕМА.
Помолих за съвет, а не за кавги. Благодаря на оскъдните коментари, които бяха по темата ми.
Хора живота на всички ни не е песен. Написах темата с цел да получа, някой друг съвет, подкрепа от непознати хора. Винаги съм подкрепяла хората около мен с думите " всичко ще бъде наред". Имам нужда и аз да ги чуя. Имам нужда от подкрепа макар от непознати хора. А вие какво? Спорите и изливата злоба кой над кого е. СПРЕТЕ ДА СПОРИТЕ. Знам че не ви пука за моето мнение, но това е МОЯТА тема и ако ще пишете кометари бъдете така добри да е по темата!!!

53.   Black Sabbath, аз съм 32. Рядко следя теми, но тази не искам да я оставям. Никъде не си казала нищо такова директно, но съветеите ти и изказванията ти ме навеждат на тази мисъл. Съвсем директно, обаче, си си казала, че не искаш да обичаш и се концентрираш върху всичко друго. Няма лошо, човек да концентрира енергията си върху образование и труд, но не и да не иска да обича.
Разбира се, че си страдала и се преживяла нещо. Живеем във време, в което всеки иска да порасне много бързо. Аз не го исках, но за първи път се влюбих на 14, като до последно отричах да е било любов. А беше и вече го знам. Всеки е бил в бездната и всеки е имал нужда от спасение. Мен също никой не ме спаси, любовта на живота ми само дето не ме нарита да се изправя и да продължа. Спести ми всякакви мили лъжи, каза ми директно, че човек или остава на земята, или се изправя. Искала съм да спра да чувствам болка, искала съм времето да спре за минута, плакала съм с часове, крила съм тайни, търпяла съм неразбиране, подценяване и каквото се сетиш. Риторичният ти въпрос беше защо да притежаваш тези добри качества. Защото, другите нямат значение, те може да са дъното на нищожествата, но човек преди да заживее с други, живее със себе си. Защо искаш да си като тези, които са те наранили? Защо ти е да препускаш през чуждите животи, да отмъщаваш и да нараняваш? Ти си плакала с часове на леглото ти и сега искаш тези, които са те наранили да плачат с часове на леглото си. Защо? Това ще промени ли миналото ти? Те ще дойдат на крака да ти се извинят ли? Животът мачка всички, без изключения. На един драмата му е, че не може да си вземе изпита, а на друг че баща му умира, но всеки изживява нещо. Накрая всички се връщат назад и по един или друг начин осъзнават действията си.

Самотата не е да нямаш близки, самотата е да се чувстваш сам самичък на този свят, въпреки всички хора, на които им пука. Вярваш ли ми, че ми пука както за теб, така и за авторката на темата. Единствената причина да чета този сайт е, защото много ми пука за хората, които изживяват нещо, но не споделят на родителите и приятелите си, а го правят анонимно тук. Това са хора, които се нуждаят от съвет. Аз съм се нуждаела от съвети, не съм ги получавала и сега искам да помогна на всеки. Едно момиче обмисляше да сложи край на живота си. Разбирай го директно. Сега тя е най-близката ми приятелка. Не искаше да споделя с никого, беше ядосана, слаба, самотна, търпеше подигравки и тормоз. Аз се срещнах с нея случайно и случайно реших, че каквото и да ми струва, няма да я оставя. Макар и да ме дразнеше много, просто не искаше да допусне никого. Карахме се, много, но бях там и тя не направи нищо. На онзи етап бях доста по-емоционална и не се контролирах, знам, че съм я наранявала с думите си... но бях там и тя остана, защото знаеше, че има някого. В онзи момент си дадох сметка, че има много хора като нея. Тези хора търсят някого и го търсят навсякъде, правят го, защото се надяват. Човек, който се е отказал и е стигнал абсолютното дъно, никога не се надява и не търси начин да се спаси. Представете си го. Аз нищо не печеля, пишейки тези неща. Пиша, защото искам да ме чуете. И ти, и Авторката. Никоя от вас не е нищожество, вие сте просто хора и искате да видите добро. Добре, спрете да комуникирате с идиоти. Търсете стойностното, говорете за теорията на относителността и вижте дали на някой ще му е интересно да слуша, говорете за сериозни неща и вижте кой как ще реагира. За мен начина е да запазиш себе си, да не ставаш по-лош отколкото си. Ако си студен какво печелиш? Само отблъскваш и малкото, които искат да те достигнат. А колко хора ще останат, въпреки лошото поведение и цинизма? И на другите хора им е писнало да ги отразват и да няма нищо ценно и стойностно отношенията им. Те защо да търпят? Човек не бива да се примирява да е заобиколен с хора, които го натоварват, тормозят, обиждат и не му дават нищо хубаво. Не се примирявайте и вие, но давайте добро, за да може някой ден, някой да ви опознае и да остане.

54.   53, аз се влюбих за първи път на 12 и за 3 години не можах да спя вечер, задушавах се при мисълта за въпросното момче и пр.… Но аз не искам да продължавам темата. Както казах, решението съм го взела, промених се и вече и не съм същия човек. Сама ще се спася, а в момента имам по- сериозни проблеми. Край на темата.

Black Sabbath

55.   Black Sabbath в България колежът се нарича университет. :D:D

56.   Така ли, 55? А защо всички му викат Медицински колеж? Защо, когато напишеш "медицински колеж" в Интернет, ти излизат толкова много неща, свързани с въпросния колеж, ако че се води колеж и университет в едно? Защото това, което се преподава там, е различно от това, което се преподава в университета. Хайде, информирайте се преди да давате акъл.

Black Sabbath

57.   А, това си ти, номер 41. Сега видях hash- a. :D Значи, първо не можеш да направиш елементарната разлика между поправителен изпит и повтаряне на цяла учебна година, а сега не можеш да направиш разлика между Медицински колеж и Медицински университет, ако че се водят в едно, но учат на различни неща и изпитите им са на различни дати. Е, отново адмирации за твоето зряло и умно мислене! А това, че си поредната, която си търси безпричинен повод да се заяждаш с мен, само затвърждава мнението ми за "умното" ти и "зряло" мислене и показва, че си много злобни същество.
Авторката помоли да престанем да се заяждаме в темата ѝ, но май твоята зрялост ти пречи да разбереш думите ѝ. Аз ще продължавам да коментирам в сайта, независимо дали на такива като теб им харесва или не.
Авторке, извинявай, че това нещо продължава.
Съжалявам, че написах два коментара.

Black Sabbath

58.   Мила, ти ако учеше за медицина нямаше да висиш тук с дни и нощи. Пишеш цели трактати против всеки - спри се.

62.   58, никъде не съм писала, че уча медицина, а че се подготвям да уча. Написала съм го някъде в коментарите, но няма кой да схване.
Престани да лъжеш, че пиша срещу всички. Имам десетки коментари в сайта, в които не нападам никого. Ти си тази, която виси тук и ме напада, спри се ти.

Black Sabbath

63.   Аз писах тук под № 15, 18, 31, 49.
Авторке, аз написах каквото мисля като съвет към твоята тема, затова с извинение към теб, ще си позволя пак да се включа в просташкия спор тук.
Хора, не нападайте толкова Black Sabbath. Наистина тя отговаря много рязко и гневно, използва остри думи, но също е вярно, че нея първоначално тежко я провокират. Безпричинно я нападате. Аз няма как да я познавам, но ми изглежда интелигентно, чувствително и емоционално момиче. На мен, например ми допада, това че проявява характер винаги. А пък и не всеки е склонен да се подписва със свой прякор.

64.   Black Sabbath, писах, че учиш ЗА медицина, прочети пак. В повечето случаи хората се закачат с теб, а ти им пишеш, че са злобни и какво ли не. Някъде да те нарекох злобна? Всеки може да използва епитети. 63, не знам какво наричаш тежко провокиране. Учили са ме да не употребявам подобни епитети, най-малкото защото накърняват нечие достойнство. Не карай в живота винаги с рогата напред, Black Sabbath. Всички сме преживели тежки неща, да разбирам те. Не съм леличка, а на 26, понеже и така ме нарече - Black Sabbath. Избягвай с големите заключения, не за мен, а заради себе си. Живота не е черно-бял - хората също.

65.   64, учили са те да не използваш епитети, но не са те учили да не правиш грозни намеци като този, че не уча за медицина, защото също може да накърни нечие достойнство. Аз още миналата година взех, голяма част от материала, после всичко необходимо и сега само преговарям. Не ми трябва да уча 24/7, но, разбира се, ти знаеш по- добре от мен.
Неуместната ти забележка с колежите и университетите и това с поправителния и повтарянето, не е "просто закачане", а чисто заяждане и излиза, че ти си човека с големите заключения. Явно доста съм те засегнала с нещо и сега се опитваш да си го върнеш, но няма да ти се получи. По- скоро се излагаш в опитите си да се изкараш голямата всезнайка. За пореден път адмирации за зрялото ти поведение на 26- годишна...
И престани да се занимаваш с мен, защото ти си тази, която виси да се заяжда. Спорът дори не засягаше. теб.

Black Sabbath

66.   Възпитано ще е сега вече никой на не пише на black sabbath и тя да не отговаря, защото завзехме темата на момичето (авторката) с обсъждане на black Sabbath.

1-50 от 55