Има ли бъдеще такава връзка?
Здравейте,
До се сега само съм чел сайта, но ето че сега и аз имам нужда да споделя това което ме измъчва.

Аз съм на 30 а момичето с което се запознах на 19. Преди около месец бях за 2-3 дена в друг град и там се запознах с едно момиче, излязохме и за няколко часа обиколихме няколко заведения, пихме, говорихме и аз усетих тръпката (такава тръпка каквато не бях усещал последните 5 години, тъй като имах връзка, но се разделихме поради изчерпване на чувствата и заминаване в чужбина…след това съм се виждал и с други, но нищо не изпитах. ). След това си тръгнах за моя град, но си разменихме контакти и започнахме да си пишем постоянно да се чуваме по телефона и да се опознаваме, като инициативата беше от моя страна, стана така, че седмица по късно се уговорихме пак да се видим и аз отидох до града й и прекарахме отново страхотно, ходихме на вечеря, после отидохме в хотела за да може да си говорим, да се опознаваме на спокойствие, говорихме почти цяла вечер, пихме и накрая си легнахме заедно (не да правим секс – никой не го е искал), гушкахме се, целувахме се и тн.. беше сладко. На сутринта се разделихме и си тръгнах за моя град. След тази втора среща в мен всичко се преобърна, започнах със всеки изминал ден да се влюбвам все повече и повече, да си говорим постоянно по телефона да се обяснявам в чувства и тн.. до някаква степен мога да твърдя че има и от отсрещната страна някаква взаимност на чувствата, не силни като моите, но все пак разбиране.. (може би аз не мога да повярвам) Говорим си че искаме да е взаимно и да сме заедно постоянно, че иска при мен и тн. Мога категорично да твърдя за себе си, че съм влюбен, не мога да се храня, корема ми е свит, рева, не мога да спя, не съм концентриран да работя, мислите са ми там… Едновременно се чувствам и щастлив и нещастен… След няколко дена имаме отново среща. До тук всичко изглежда супер, НО!
Сега да разкажа няколко обстоятелства които според мен биха направили подобна връзка невъзможна. Момичето е първи курс и учи в нейния град редовно, също така вечер работи и няма много време, някъде по 3 дена в седмицата е свободна в различни периоди, с което се съобразявам и ако ходя до там става така, че имаме свободно време от следобеда до сутринта на следващия ден – общо взето достатъчно време да сме заедно. До тук пак добре ако беше така за постоянно.. Другия момент е че това лято (от средата на май до края на септември) заминава на студентска бригада САЩ, да има още почти 4 месеца до тогава, но аз го мисля.. Последния фактор, който не ме притеснява, защото е чак след 4 години а до тогава има много време.. Твърдо иска след като завърши да замине за винаги в САЩ..
Според вас подобна връзка може ли да съществува или само ще се измъчвам? Тези фактори като това че сме от различни градове, не че е толкова далече 140км. но все пак и двамата работим, свързано е с хотели синхронизиране на времето.. невъзможност да сме заедно всеки ден, да живеем заедно.. а и това заминаване?
Възможностите ги виждам така общо взето, да се оставя на чувствата и да продължим и каквото стане, бъдещето е непредвидимо, реално аз мога да ходя по 3 пъти в месеца до там и да се виждаме или тя до мен и така ще прекарваме някакво време заедно.
Имах нужда да споделя това нещо, да си излея мъката, но ще съм много благодарен, ако някой каже какво мисли?

Коментари

1.   Не го мисли за толкова време напред. Та това са 4 години! Вие може до тогава да се забравите. Щом чувствата са взаимни, отдайте им се. Момичето е пълнолетно, работи, значи е самостоятелна и може да взима зрели решения (надявам се), следователно годините не са ви проблем. А това за разстоянието, не го мисли толкова много. Важно е времето прекарано заедно да е пълноценно. Има толкова много двойки, които живеят заедно, но нямат време да си обърнат внимание, заради факта, че са заети, работа и какво ли още не. Също така мисля, че е прекалено рано да мислиш дали да живеете заедно и изобщо дали е възможно и то на този етап. Вие още се опознавате, възползвай се от този момент, за да не се разочароваш накрая и постепенно с времето, когато и тя вече е сигурна (ако сте още заедно) ще предприемете такава крачка. Стегни се, не реви, момичето има интерес, това е за радване, не за рев и сополи. Опознайте се, консумирайте си чувствата и каквото съдбата покаже, успех!
Scarlet

2.   Благодаря за позитивното и обективно мнение, имах нужда да го чуя :) Наистина времето прекарано заедно (даже и минутите по телефона) е най-важно, тогава сме напълно отдадени един на друг и нищо друго няма значение. Няма да мисля за напред, имаше една такава мисъл, че живота е това което ни се случва сега, докато правим планове за бъдещето... Стягам се, че мразя да изпадам в такива лигави състояния, въпреки че да се реве от от щастие е донякъде и хубаво чувство.

3.   За нищо, авторе, бъдете щастливи. Просто се довери и каквото е писано ще стане. Надей с някакви предубеждения и съмнения и мисли за бъдещето, истинското доверие му е цаката, пък съдбата ще покаже, всичко най-хубаво.
what you think you become
Scarlet

4.   Ревеш? ! Човек, ти на колко си? !
С такова лабилно поведение не само тази, ами и други стабилни връзки не можеш да имаш. Момичето е на 19 и вместо ти да си стабилният, ти си хленчещият тийн!
Дръж се като мъж!
Ж30

5.   Че има шанс, има. Шанс винаги има, когато и двамата го искат и работят по това. Виждала съм хората да правят уникални, немислими неща, за да имат това, което искат. Виждала съм да се случват и чудеса по тази тема. Но за да се получи нещо, за което няма голям шанс, трябва истинско желание и истинско разбиране.
Момичето е пълнолетно, работи, издържа се и от тази гледна точка, всичко е наред, но разликата ви е 11 години и това означава, че вие сте на много различни периоди от живота. Дори да приемем, че тя е зряла, това не означава, че ще иска деца, брак и да промени плановете си, за да бъде с теб. Дори ти да си увлечен, влюбен, да я обичаш и да си готов да обърнеш Земята, заради нея, то това не гарантира, че след 4 години ще заминете за САЩ и ти ще си по-щастлив там. Имаш късмет, обаче, че говорим за цели 4 години, за които човек променя плановете си много пъти. Все пак, на твое място, не бих искала някой да промени решенията си, само защото държи на мен. Километрите помежду ви се превъзмогват, в днешно време има коли, мотори, влакове и автобуси. Има хора, които вечер спят в едно легло, но почти не се виждат, така че едно разстояние ви определя времето заедно и вие наистина ще си го прекарвате заедно, няма да имате удобни управдания, защото ще искате тези срещи, няма да има такова високо ниво на битовизъм . Битовизмът обаче рано или късно ще се сблъска с вас. Не се отчайвай, никой не може да ти каже, че една връзка няма да я бъде, но помисли над всички негативи и как те биха се развили в бъдеще. Готов ли си за това?

7.   Забравих да спомена, че мъж на 30 г. да си легне с момиче и да не иска секс ми звучи много странно. Автора друг път като пише за такова нелогично поведение да го обмисля по-добре.

8.   Това са глупости, не може веднага след първата втора среща да я заведе в хотела и ясна работа.... И да му се е искало се е спрял, просто може иска да я опознае и е сериозен, това не означава, че не трябва да го правят, но не веднага от вратата за краката, всъщност ще си дойде в подходящия момент.

9.   н. 4, ж30. Автора на тази история не е мъж. Аз го казах много ясно в предния ми коментар н. 6 но модераторите го цензорираха. Как може да споделяме откровенно когато съвсем нормални коментари не се публикуват. Абе тук в "Сподели. нет" има по-голяма цензура отколкото по времето на жестокия комунизъм. Жалко, а уж имаме свобода на словото и живеем в демократична България. Явно модераторите съвсем не са демократични, а свобода на словото има само ако се говори за секс във всичките му извратени разновидности. Модератори и този ли коментар ще цензурирате?