Не мога да си намеря (млада) приятелка
Пише ви млад мъж на 25г. От едно известно време - около 2 години, ме терзае това, че не мога да си намеря млада приятелка. Опитвам се да заговарям и да комуникирам с млади момичета, но видимо нямат интерес към мен. И в социалните мрежи също не мога да завържа разговор с младо момиче, където в момента пребивават голяма част от хората като цяло. Не се оплаквам от липса на секс. Винаги в интимно отношение нещата са били сравнително нормални. Преди 3-4 години излизах с млади момичета предимно по-малки от мен и имах интимни контакти с такива, но последните 2 години излизам все с големи жени. Не казвам, че е лошо, доста е хубаво, защото научих много за жените, както и за себе си, но виждам различията в мисленето и поведението. За много неща мислим еднакво и гледаме в горе-долу една посока, но възрастта си е възраст. Не знам за в бъдеще ако това продължава как бих могъл да имам семейство или по-сериозни взаимноотношения, при положение, че някои от жените, с които съм бил вече имат деца и не желаят такива и то от млад. Вярно на някои им бях просто любовник, а с други нещата бяха сериозни, но... всяко нещо си е с времето. Не казвам, че подобни взаимоотношения не биха били успешни, но бих искал да излизам с млади момичета.

Предишната ми приятелка беше на 35г разведена с дете. По-предишната беше сингъл на 32г, по-предишната на 29. Много съм им благодарен в чисто човешки план, защото ме научиха да ценя много неща в жената и да се радвам на неща, на които преди на обръщах внимание.

Иначе ако трябва да се замисля, като цяло комуникирам с големи хора много по-лесно, приятно и без да се ядосвам, отколкото с млади. Когато отидем на гости у някой приятел, си говоря повече с родителите му, отколкото с него. Нямам срам да заговарям големи жени, докато млади момичета, понеже виждам, че нямат никакъв интерес към мен, дори не ме и заглеждат, понякога не ги и заговарям. А и виждам, че таргета им са по-големите мъже. Искат истински мъже, докато аз си приличам на младеж на 20г, въпреки, че съм си на 25.

Коментари

1.   И аз на твоите години имах за гаджета с 10 г по-възрастни жени. Изобщо не съжалявам и с тази разлика продължих да си имам любовници, въпреки брака. Лошото е че в един момент когато станах на 50 вече чисто физически каките вече не желаеха секс, а младите гаджета изискват време и пари, които аз нямам.

2.   Ако ти си на 25, а тя на 29, кое точно ѝ е старото?

3.   Не звучиш като 25 годишен а като 55!Сори,но тази сухарщина би отблъснала всяко "младо"момиче.Освен ако не си поредния дърт фейк на което много ми прилича!

5.   Защото си задръстен. А възрастните, не могат да си намерят млад, и затова. Търси проблема в себе си. 25г-си младо момче, а разсъждаваш като бабичка. Та дори и на 30 да си, пак си млад.

6.   Човекът имаше предвид, че иска да си намери приятелка на неговата възраст. Стига с този хейт. За мен не е окей да има такава голяма разлика в годините, каквато той е описал. Момиче на 22 години съм и си мислех, че всички момчета на моята възраст или с 3-4 години по-големи от мен са недорасли и не мислях с главите си. Но ето, че явно има и сериозни момчета. А вие му обяснявате, че бил задръстен и мислел като бабичка. Ами, не. Той просто е зрял за годините си. На автора искам да кажа да се развива в личен и в професионален план, а момичето ще си дойде само, стига да го искаш достатъчно силно.

7.   Нормално е да имаш претенции, само не разбирам защо разлика от 5-6 години в полза на мъжа е тенденция, а в полза на жената - краят на света. Честно казано за мен възрастта наистина няма значение, но разбирам защо хората искат близки до възрастта им. Но не може мъж на 25 да каже, че 30-годишна е стара за него, но 20-годишна е добре, защото разликата е абсолютно еднаква и минимална за мен. Не е нужно да се прави от мухата слон. Повечето жени не харесват дребнави мъже. И ако си търсиш жена за връзка, по-добре да забавиш сексуалните изяви от първи срещи, те убиват 90% от възможността за пълноценна връзка.

Julian

8.   Автора

Благодаря на тези, които ме подкрепиха и дадоха добри съвети, а на тези, които ме определиха като дядо или чичак на 55 години - да спрат с квалификациите. Не съм казал нищо лошо нито за жените на 30, нито за тези на 35-40-50...Дори смятам, че жените на тази възраст са си съвсем окей да бъдат интимни и да правят всички неща, които прави един млад човек. За мен са нормални хора, но казах, че има разлика във вижданията и намеренията. Много от тях вече са с деца, мъже, имали са братк или
са разведени и не желаят деца или да се омъжват отново (а аз искам деца и брак не след дълго). И им се стои на повечето вкъщи пред телевизора (ако ме разбирате) и ходене няколко пъти в седмицата на ресторант и тук там събота и неделя някъде. Те са преминали през младежките неща, които сега няма да ги изброявам, но бидейки нормални хора вярвам много вас са ги преживели. Аз също съм имал страхотни моменти с всякакви хора къде ли не, но все още искам да имам.

Докато един млад човек като мен все още кипи и му се живее. Което не означава спане с всякакви жени, а момиче на моята възраст, с което да споделям хубави и интересни моменти.

Julianе (Номер 7), искам да ми кажеш къде съм казал, че жена на 30 е стара? Искам да ми покажеш къде съм го написал, защото не е добре да слагаш думи в устата ми, които не съм казал.

Аз казах, че по-големите жени са вече устроени в живота и нямат мисленето и намеренията на един млад човек.

В професионален план разбира се, че съм се погрижил за себе си. Имам сравнително нормална работа, която ми осигурява нормален за страната доход, от който мога да живея сам и да не завися от родителите ми.

Дали съм по-улегнал от връстниците ми нямам представа. Понякога ми казват, че съм, но понякога се държа младежки и се опитвам да се слея с обкръжението ми, което в различна степен е по-голямо.

Така и не разбрах кое ми е задръстеното? И как определяте един мъж, че е задръстен?

9.   авторът е прав, иска да си намери младо момиче за да му роди здраво бебче:) напълно те разбирам, авторе, търси по-млада, не възрастни (колкото и повърхностно да звучи)

10.   Аз пък съм на 32 и ми се лепят предимно 20 годишни,а тези на моите години,с които мога да имам бъдеще, не ме взимат особено насериозно :)

11.   http://spodeli.net/4/story-123419.html

Моля прочети коментарите в тази тема, да разбереш за какво става въпрос.

12.   Авторът не се изразява като пиян каруцар, отгледан от бездомници, звуча на поне средно и телектуално ниво и не псува като пиян хамалин от Хасково, следователно е сухар и задръстен.

Честно казано, бих желал повече хора да са ,,"задръстени сухари", че положението е плачевно.

13.   Авторе, не се връзвай на тези злобни коментари. Естествено, че ще си търсиш жена на такава възраст, че да отговаря на твоите виждания и етап от живота. Тук повечето само критикуват и обиждат, вместо да вникнат в историите и да коментират адекватно и с нормален тон.

Мисля, че точно коментиращите са "чичаци" и "лелки", а не ти. И то "лелки" не като възраст, а като манталитет, което е страшното. Иначе няма лошо да си "лелка" като възраст.

14.   Ти заговори за по-предишните си приятелки и спомена, че едната била на 32, а другата на 29! После обясни как мисленията ти се разминават с техните и се оправда с възрастта. Извинявай, ама как може жена на 29 да ти се струва негодна за семейство или прекалено възрастна за сериозна връзка с теб? В индивидуален случай, може така да е било, но това няма общо с възрастта. И да, каза го по заобиколен начин. И жена на 40 разбирам да е била омъжена, майка и т.н., но жените на 29-30, които познавам повечето още не са омъжени с по 2 деца, а сега го плануват. Не знаете колко време отнема изграждането на стабилна кариера, но това е друг въпрос. Защо си мислиш пък, че с 20-годишна ще имаш по-пълноценна връзка, като повечето още купони и life is live им е в главата (не на всички, разбира се). Противоречиш си малко. Точно жена на 25-30 според мен е за теб, съдейки по описанието ти. Колкото за семейно щастие - ожених се на 38, а жена ми беше на 36, за пръв път беше и за двама ни. Не сме закъснели и си имаме две деца вече. На 42 съм сега. Това е отделен въпрос, имам предвид, че на 29-30 не всички вече са били семейни. И изобщо не те смятам за сухар, личи си, че си интелигентен и приятен човек, но не съм съгласен с теб и имам право да се изкажа.

Julian

15.   Авторе търсиш в правилната посока/24-26 годишни максимум/, за щастлив живот. По възрастните са вече добре"обучени" от майките си, каки, лели, приятелки и държавата. Те считат че всички мъже са им длъжни и гледат на тях, като на ресурсни центрове за жизнеобезпечаване. Особенно разведени и такива с деца. Само младо момиче можеш да припаснеш по своя характер и да имате дълъг съвместен живот. За другите ще си мъж-касичка.
Успех

17.   Номер 15 е много прав според мен. Жените над 25 са точно такива. Наскоро попаднах в женски колектив на работното си място с жени 25 и съм силно разочарован.

18.   от Автора до Julian

Ма кой ти е казал на тебе, че жена на 29-30 не е годна за живеене или деца или семейство бе, сляпо момче? Ти виждаш ли изобщо какво ти се пише или влизаш да нагнетяваш обстановката и да дразниш само???? Прочети пак какво съм писал!!!!

А на останалите благодаря за подкрепата. Ще се опитам да си намеря момиче около моята възраст. Дали са касички или не жените, нямам представа. Всяка една жена си иска грижата и вниманието, както си следва. Разбира се има го и материализма, който при някои хора е до болест.

19.   Малко неуважително от твоя страна към Юлиян,все пак ти е батко

20.   Не се тревожи изобщо и горе главата и аз също като теб съм млада на 21 съм а ми се лепят само по възрастни мъже над 30 и аз не знам къде е проблема в мен ли е... Но както и да е искам да ти кажа да не се отказваш и да не се предаваш това е моя съвет към теб и всичко ще се нареди в правилната посока ;)

21.   Споко, авторе, млади си. Имаш едно три години да си намериш жена. Не е малко като време. Търси, общувай, трупай опит. Гледай е да е по-скромна, мила, добра. Има и такива. От кифли и златотърсачки, както и от кухи лейки бягай.

22.   Аз не мога да ви разбера мъжете какво толкова харесвате на по възрастните жени, все едно няма по малки за вас.

23.   Абе аз ти пиша като нормален човек, защото ти си този, който се хвали, че преди време с по-малки си излизал само. Това за хвалба ли е? Никой не те кара пък да излизаш с по-възрастните, това ще ти кажа! Кат не щеш мира, на ти секира! Да беше казал от началото, че искаш жени на твоята възраст. Не първо да се изтъкваш, че с по-млади си бил главно, после да правиш комплименти какво са ти дали по-зрелите жени. Като говориш много, накрая осираш нещата, с извинение. Не съм ти виновен, че нито търпиш критика, нито можеш да се изразяваш. Интелигентен си, но ми промени мнението за това колко си приятен. И ти не си длъжен да се съгласяваш с мен.

Julian

24.   Харесваме, харесваме, зрялата жена е като зряла смокиня - сочна, сладка...
Знае какво иска, има самочувствие, има опит, прави всичко, готви мусака... как да не ги харесваме? !
М34, любител на каките

25.   Мен не ме кефят по-възрастни жени. Младото си е младо, има живец в него. За какво ми е опитна?