Сгреших ли?
Здравейте! Преди година и половина започнах връзка с мъж с 25 години по-възрастен (искам да добавя, че не е имал семейство), аз съм на 20, ако има значение. Майка ми беше против тази връзка, беше ми забранила да се виждаме. Баща ми, от друга страна ме подкрепяше. В последно време толкова много мислех за майка ми и как тя не одобрява връзката ни и реших да се разделя с въпросния човек. Разделихме се, той много страдаше, знам, че чувствата му още не са се заличили... аз бързах да започна нова връзка, за да го забравя по-бързо, но вече 4-ти месец има моменти, в които като си позволя да мисля за него по-дълго и започвам да плача.. много.. толкова ми липсва, но знам, че такава връзка няма бъдеще, пък и едва ли аз ще издържа на критиките от обществото.. Сегашният ми приятел е добър, умен, забавен, но сякаш.. не е истинската ми любов.. Хората казват, че любовта на живота ти рядко е и последната ти любов. Споделям това тук, защото няма с кого да поговоря. Ще се радвам на мнения. Хубав ден!

Коментари

1.   Не си сгрешила

2.   Не си сгрешила и това го знае най-добре този, с когото си се разделила. Притеснителен обаче е фактът, че сте се разделили заради мнението на майка ти, а не защото сама си преценила, че няма бъдеще. Вслушвай се в съветите на майка си, имай ги предвид, но не се оставяй тя да ти диктува с кого да бъдеш, лесно можеш да я научиш да те командори, а историята не помни успешни бракове, диктувани от тъща или свекърва.

3.   Когато правиш нещо, не го прави заради майка си или който и да било друг, прави го заради себе си. В този случай не си сгрешила, сама казваш, че такава връзка няма бъдеще и си права. Дай шанс на приятеля си!

4.   Грешка е, че си се разделила с него заради майка си. Самата раздяла ОТ МОЯ ГЛЕДНА ТОЧКА обаче е най-рационалното решение. НО всеки трябва да преценя за себе си според частния си случай.
Бъди щастлива!
Ж30

5.   Какви критики на обществото, коя връзка няма бъдеще? ! Момиче, ти сама си си поставила някакви тъпи ограничения и страдаш заради това, 5 години разлика са нищо - съвсем нормална разлика, не е фрапиращо като 15 да речем! Това да зарежеш някого, когото обичаш заради някакво общество, с което явно се съобразяваш твърде много, е едно от най-глупавите неща, които можеш да направиш, според мен,

6.   Защо на всяка цена е нужно една връзка "да има бъдеще"?
Alpha, ж. 29

7.   Момиче, ако чувстваш, че това е твоят мъж, бори се за него. Не се влияй от хорското мнение, коментари и приказки. Ти си тази, която ще сподели живота си с него, а не те. Подготви се за нападките на околните, просто защото обществото ни е такова... Познавам двойки с 20 години разлика във възрастта и да, щастливи са и не съжаляват за избора.

8.   Знаеш ли в кое не си много права? Че веднага си се метнала на заместител за да забравиш някого-това е огромна кардинална грешка на много жени. Заместителя никога не замества никого, а губещата си единствено ти. Дерзай!
Ако има значение-жена съм и никога не съм търсила да замествам липсата на някого

9.   Когато обичаш възрастта е без значение Имаш много който ще искат да бъдат с теб както е и с мен в случая но дали те интересуват.

10.   Сгрешила си, съжалявам!
Момиче.

12.   За добро или лошо вече си взела решение - няма смисъл да се връщаш назад.

14.   Н. 5 ти като четеш къде ти е акъла. Авторката казва, че има връзка с мъж който е 25 години по-възрастен от нея. Ти елементарен текст не можеш да разбереш, а си тръгнал да коментираш.