Имаме годишнина, какво да я изненадам този път
Здравейте, скоро със съпругата ми имаме годишнина. Всяка година и подарявам нещо, което е желала - парфюм Dior, Burberry, Carolina Herrera или чанта или нещо друго, но тази година, понеже вече имаме бебе, искам да я изненадам с нещо различно, защото тя вече е майка. Мислих си за екскурзия, но сами се сещате, че това не е удачно, понеже бебето не бива да се води по хотели, а да си спи в чисти условия у дома, където има всички удобства, затова този вариант отпадна и ще го оставя за лятото. Според вас една жена на кое би се зарадвала повече:
а) да поръчам готова храна от най - хубавия ресторант и да вечеряме, без да я натоварвам тя да приготвя вечеря и да си играем с бебето и да сме тримата
б) пак да сме с бебето, няма как, хаха, и да ги заведа през деня в зоопарка, а след това да бутам количката, докато тя има глътка въздух в мола за да си погледа неща за нея, плюс вечерята, но приготвена от мен, макар че не знам дали ще се справя добре.
в) да я попитам какво иска и да решим така, но се губи изненадата
г) беше харесала едни чаршафи от памучен сатен на TAC, да измеря спалнята и да и ги подаря...
д) предложете вие нещо... червена роза ще има! Но без вино, защото кърми.

Коментари

1.   Здравей! Много е хубаво, че помниш кога Ви е годишнината и с е подготвяш. За всяка жена този ден е много скъп и важен и биха искали да го запомнят дълго. Смятам, че най би се зарадвала на б), като вечерта прекарайте време заедно тримата. За финал на деня бих ти предложил да и разкажеш вашата история и да и споделиш наистина колко много държиш на нея и колко важна част е от живота ти. Просто говори и мили думи :) Много би го оценила, сигурна съм.
Дано си прекарате незабравимо!
Ж 19

2.   Комбинирай Б и А или Б и Г.

3.   Може да и подариш ваучер за прическа, маникюр или друго. Може да се посъветваш с нейна приятелка, за помощ.
А може и ваучер, за фотосесия на открито или в студио. Индивидуално за нея или за тримата с детенцето.

4.   Цялата къща да е в свещи и РОЗИ, много рози по леглото, романтична вечеря, любим филм и най-накрая някакво подаръче. Изненадата ще и хареса повече от подаръка.

7.   Странна ми е тази тема.
1. Била вече майка и заради това си искал подаръкът да е нещо различно.
Тя на първо място е себе си. Ти, като си вече баща, не си ли себе си? Просто има нов член на семейството ви и ново ежедневие, но вие сте си личности.
Иначе е добра идея да е различно, но заради самата изненада. Не заради друго.
2. Нищо им няма на бебетата да са на екскурзия (съобразена по някакъв начин все пак). Многократно съм пътувала с бебе на големи разстояния.
3. Малко вино понякога по никакъв начин не пречи на кърменето. От опит ти го казвам, а имам вече 4-годишен кърмачески опит. А ако не се доверяваш на опита ми, вземи попрочети малко по темата и поговори с няколко лекаря. По темата ще ти вметна, че алкохолът достига до кърмата около 30 минути след консумацията му и се задържа в нея за същото време, за което се задържа и в кръвната плазма. Малко количество непосредствено след кърмене ти гарантира добра комбинация, но и да поеме минимално количество алкохол, нищо няма да му стане на бебето. Не говорим тук за битов алкохолизъм.
4. Това с бутането на количката, за да има тя глътка въздух, не е подарък за нея! То е ежедневието на семейството и е подарък за двама ви да имате бебе и възможността да се разхождате с него. Разбира се, много хубаво е да е част и от празника ви.
5. Някак ми оставяш впечатлението, че като цяло като че ли сте доста меркантилно и комерсиално настроени и двамата. Не ви обвинявам, разбира се, но защо не помислиш за нещо, което е напълно ново и за двама ви. Така изненадата ще е пълна. Не ви познавам - ти си знаеш какво не сте правили/имали и би ви допаднало, но роза с вино (шоколад не казвам, защото не влияе добре на някои бебета, но малко парченце едва ли би му повлияло) и семейна фотосесия, запечатваща момента е добра идея. Като може да допълниш и нещо друго. Най-добре изживяване!

Весел празник! :)