Отслабнах страшно много след раздяла!
Здравейте! Отслабнах адски много за кратко време след много тежка раздяла(дългогодишна) и имам чувството, че имам хранително разтройство. Не го правя нарочно, но просто не ми се яде! Преди си хапвах доста.. закуска, обяд, вечеря обилно. Не съм била дебела.. в движение съм постоянно а и не съм яла мазна и калорична храна. Притеснявам се за себе си! За един месец от 62кг станах 53 кг при ръст 175. Нямам желание да се храня.. сутрин ставам и ми става много лошо а през деня имам чувството, че ми се повръща! Опитвах се на сила да се храня, но ми става опе по-зле.
Не съм имала намерение да отслабвам.. харесвах си се! Но не знам какво се случи и защо така се получава.
Може би е на психическа нагласа.
Ако продължа с това състояние не знам какво ще правя. Появи ми се и акне по кожата и петна!!
Моля ви.. помогнете ми!

Коментари

1.   И аз бях в такава ситуация. След раздяла, спрях да се храня и при ръст 172, станах 48 кг. Дори бях с постоянна температура, от 37 С, без да съм болна.
И започнах да ям неща, които не са много полезни, но колкото да не е без нищо- сладко, пържени картофи, ядки... И на често си правих бананов шейк. Него можех да го пия, без ограничение.

Така че, помисли какво би могла да си похапваш на често, какво обичаш. И след време, може да ти дойде апетита и за по- качествена храна. Не знам дали ще ти е от полза съвета ми, но на мен това ми помогна.

2.   Здравей! Наскоро и аз приключих дългогодишна връзка, която приех много тежко, особено когато разбрах, че момичето с което бях ми е изневерила. По същия начин както и ти, изгубих всякакъв апетит, желание за каквото и да е, единственото което ме успокояваше беше да пуша цигари. Аз също отслабнах с поне 5кг за две седмици, чувствах се много зле. Права си, всичко е до психическата нагласа, в момента в който реших, че не си заслужава да страдам по този начин, че трябва да продължа да живея щастливо, че всъщност не съм изгубил нищо, малко по малко апетита ми се възвърна. Опитай да се разсеяш, да осъзнаеш, че всичко ще бъде наред и че по-добри неща те очакват, наистина е така, просто си дай малко време и успокой мислите си! Знам през какво си преминала/преминаваш, но ще отшуми с времето, гарантирам ти! Разговаряй с приятели, разхождай се, занимавай се с нещо което ти харесва, мисли положително!!! Огледай се и ще видиш, че има много неща за които да си щастлива в живота си, обръщай повече внимание на малките неща :) Надявам се да се оправиш скоро и горе главата!!!

3.   Отиди на психолог! Всичкото е от стрес, бъди силна, ще премине и този период!
Ж19

4.   От любов бях станала кожа и кости. Сега съм си нормална.

5.   Здравей, напълно осъзнавам колко си отчаяна, до скоро и аз бях в твоето положение. Аз също не ядох и не спах с дни, плаках по цели нощи, изчетох стотици статиипостове в интернет за за раздялата, преструвах се че не ми пука, напивах се до несвяст и какво ли още не, когато ти се плаче-плачи, не го задържай в себе си. Клише е, но от времето ще ти мине. Трябва да се разсееш, ако имаш възможност отиди някъде за седмица, отдай се на пълно спокойствие и не гледай телефона си, ако си с приятелка още по-добре. Вземи си някоя хубава книга с мисли за живота например. Сподели на близък човек, при мен особено много помогна това, че споделих на родителите си. Дори посети психолог ако сметнеш, че е нужно. Любовта има научно обяснение, няма човек който да не може да преживееш, знам че сега мислиш, че светът се е срутил отгоре ти, и в главата ти наистина е така, разбирам нежеланието ти да се храниш и мъката, която изпитваш, но ще дойдат по-добри дни. Може утре да срещнеш човек с по-добри намерения, от този, който познаваш от години, времето не значи нищо. Дръж се, на всички ни се е случвало, всички ще го преживеем, и ще продължим към нещо по-добро. :)

6.   Опишете подробно почасово и по количество какво приемате в рамките на един ден, например днес 12.02
вода,течности,сън .Вие сте изтощили тялото си и то вече се чуди как да ви спаси, като насочва всички остсатъчни ресурси към мозъка. Петната и акнето са предопредителен червен сигнал за срив в храносмилателната ви система.

7.   Благодаря на всички за прекрасните съвети! Просто тозо човек за мен беше всичко! А сега накъде?
Страх ме е, че ще остана сама а и трудно ще приема друг в сърцето си!

8.   Бил е всичко защото ти така си го поискала мила. Знаем че боли но тази болка ще ти помогне да порастнеш. Дай си малко време и се огледай наоколо - светът е прекрасен и не си струва да се съсипваш заради миналото. Гледай напред, ще дойде и истинската любов!