Аз и тя.
Здравейте. Искам да ме посъветвате какво да правя. С едно момиче бяхме заедно доста малко време, около месец, но бяхме истински щастливи, тя има чувства, аз също имам чувства ( не говоря за обичане, влюбване, а просто ни е добре заедно и всичко беше супер). Скъсахме, защото тя ми каза, че не е готова за сериозна връзка и в момента й е по-добре да е сама, но не иска да ме губи от живота й. Като цяло тя е в една емоционална дупка, заради предишната й дълга връзка и не иска да излезе от нея. Аз бях доста разочарован, защото си мислех, че иска нещо сериозно с мен, а не.. да съм й като изтривалка едва ли не. Иска да се видим тези дни и аз й казах, че ще помисля дали искам, защото не знам как ще издържа без да я прегръщам, целувам и т. н. Въпросът ми е - дали да продължа да се виждам с нея, да се сближиме повече, просто да сме приятели? Аз съм готов на това, да ще ми е трудно, но все пак няма лесни неща нали? :) Просто не искам да я губя и щом сега не е готова за връзка, може би след известно време това ще се промени, как мислите? И съм сигурен, че ако продължихме да се виждаме, в даден момент пак ще се целунем.. И тя няма да се отдръпне :) Дайте ми съвет какво да правя, ако някой е бил в такава ситуация или не, няма значение. Всеки съвет е добре дошъл :)

Коментари

1.   Направи се че не ти пука за нея да видиш как ще дотича "осъзнала" че не може без теб

2.   Щом иска да се видите е добър знак - отиди и въпреки това не и нахалствай. Съмнявам се, щом ти е казала ,че не иска връзка чувствата и да се върнат, но, ако толкова държиш на нея не се отказвай.

3.   Просто бъди търпелив, с времето тя ще види, че си добро момче, нямам предвид да й се доказваш и т. н., а просто ще може да се отпусне с теб с напредване на времето и ще преживее всичко неща останали от предишната й връзка (и за чувства не говоря, в една връзка човек чувства много неща, отделни от въпросния човек, с когото е бил), и така тя ще може да започне нов период от живота си, с теб : ) просто не я притискай.
Това е абсолютно нормално и тя не те е взела за изтривалка.

4.   Мацето най-вероятно не иска сериозна връзка С ТЕБ!
Съветът ми е да не пишеш препинателни знаци в заглавията. Това е правилното. Изключения понякога има с художествена цел.
А относно ситуацията - прави, каквото чувстваш, че искаш да направиш, пък каквото - такова.
Ж

5.   Ако имаш силни чувства няма да ти е лесно да сте само приятели.. Бих казал невъзможно

6.   Аз лично не бих се занимавал.

Виктар 420

7.   Недей. Кажи и, че няма как да си и само приятел.
Кажи и, че ще и оставиш колкото време е необходимо да си преодолее старата връзка и ако реши, че те иска за връзка да те потърси.
( Кратко и ясно. ) И недей да я чакаш. Ако те потърси- хубаво, ако не те потърси-всичко е наред.

Недей да се стремиш да си удобен.
Ж, 22.

8.   От автора към коментар 2: Тя чувства има, проблема е, че не знае какво иска в момента, поне на този етап.. Дълго мислих дали да се откажа или не. И реших да не се отказвам. Хората са го казали " Не се отказвай от нещо, което те прави щастлив. "
към коментар 3: Попринцип съм недостъпен мъж, винаги съм се държал, че всеедно не ми пука за нищо и съм се държал с хората както и те се държат с мене. Тя не можа да повярва какъв човек съм, когато беше с мене, защото когато съм с някого и реша да му се разкрия съм много добър, така че тя това, че съм добър го е видяла. Силно се надявам, да преодолее всичко и се осъзнае, че не може да тъпчеш на едно и също място цял живот, а трябва да опиташ наново с човек, който ти показва, че държи на теб и за него ще си като богиня.
Ще се видим утре и ще преценя по държанието й дали има още чувства. И ще го карам по - бавно просто. Когато му дойде времето може да започне да ми пуска знаци дали иска да я целуна и т. н. Но въпреки всичко не мисля и да не я докосвам през това време, но в рамките на нормалното, колкото да свикне още повече с мен :) Благодаря ви за отговорите.

9.   Мое мнение остави я

10.   П.с.намери си друга

11.   Една жена, ако те харесва достатъчно, нищо няма да и пречи ;) и аз съм ги имала тия емоционални дупки, магически изчезват с правилният човек насреща, пред другите и аз се оправдавам с подобни отминали неща. Мацката най-вероятно те държи ей така, за резерв, да има с кого да си губи времето. Не я чакай.

12.   Няма да се откажа лесно.. когато вече видя, че наистина няма смисъл, тогава :) Просто ще бъда човека до нея, ще й помагам и времето ще покаже :)

13.   Никога не съм чувала приятелство с любима да не е донесло болка, някому... Не зная... Препоръчително е да пазиш дистанция, според мен. Ако ѝ залипсваш ще те потърси сама.

14.   Ако искаш да си с нея я подкрепяй, не я пришпорвай за нищо! В даден момент ще си проличи дали наистина има чувства към теб, тогава ще можеш да прецениш дали да продължаваш. Моя съвет е да се опиташ, щом виждаш, че е стойностен човек. Не губи кураж и в най- трудните моменти, но ако видиш че след време продължава да се връща назад към предната си връзка се замисли по- внимателно