Съществува ли изобщо "моят човек" ?
Здравейте.. На 21 години съм от София. Имам се за готин свестен и забвен човек. Красива съм леко пухкавка но много секси и съм много социална личност.

Проблема е че не мога да си намеря приятел. Имах само една връзка която беше онлайн и продължи 2 години и когато се видяхме той ме обиди много. Както и да е от тогава малко или много самочувствието ми падна въпреки че постоянно забелязвам как ме заглеждат усмихват ми се намигат ми и тн. Преди излизах постоянно. Много хора ме харесваха но просто някак си никой не усещах като моя човек. Изобщо не ми пука за външността чесно казано искам отвътре да е океан а мъжете около мен са локви. Хората с които излизам ги ползвам от малка знам всичките им приятели и просто няма и няма нови хора. Дори и да се заапозная с някой който да си мисля че може да е свестен след 2-3 седмици всичко се проваля като опозная човека. И аз до ден днешен не съм правила секс. Все чакам и чакам и чакам а то времето си минава. Проблема ми е че не мога да си намеря подходящ партньор за връзка като разбирания желания и тн.

Хората и обществото са толкова повърхностни.. Ако съм хубава на никой няма да му пука че душата ми е кенеф примерно. Като цяло не влизаме ли във връзки за да сме с този човек за цял живот? Иначе защо изобщо да бъда в тази връзка? А това за външността е като метафора за едно великденско яйце боядисано красиво или обикновенно важно е отвътре да е читаво защото черупката се маха и ядем вътрешността цял живот.

Чувствам се зле ходя на работа на лекции и всичко ми е толкова сиво всички хора са ми едни и същи всеки един разговор ме отегчава да смърт. Чудя се дали има човек някъде на планетата независимо мъж или жена който се чувства по същия начин или който си мисли същите неща. Някой самотник в тълпата от хора. Не знам как и къде да го намеря този човек... Дали изобщо някой на планетата е точно "моя човек". Не знам в главата имам хиляди въпроси и няма човек с който да ги обсъдя и да си поговорим.

Вие как бихте постъпили?

Коментари

1.   Имах приятелка, която беше харесвана, но никой не успя да почувства като нейния човек. Харесваше винаги най-готиния и известния в даскало. Гаджетата на съученичките ги определяше
-видя ли Светла какъв идиот е хванала, ами Мария с тоя дебелак как си ляга с него и т. н
Остана си сама и девствена до 33, когато явно от мъка хвана първия ненормалник защото вече не може да чака
Давам ти този пример, защото при теб не е късно
Преди да се омъжа, имах 6 гаджета. Не са били кой знае колко умни, красавци, богаташи, но всеки ми даде ценен опит и урок. Всеки ми помогна да разбера какво търся в един мъж и какво НЕ търся. Имам забавни случки с тях и не съжалявам за нито един.
Моля те пробвай, хората не са само външност.
Един скромно изглеждащ човечец, може да се окаже такъв веселяк който да разнообрази дните ти, да е дяволски добър в леглото, и след нощ с него не само че дните ти няма да са сиви, душата ти ще лети.

2.   Ако бях на твое място, щях да поискам имейла на този готин коментатор, който ти пише сега. Спокойно, шегувам се - не съм толкова отчаян!

Сега сериозно: бих ти препоръчал едно от двете - да предприемеш поредица от промени в живота си с цел да увеличиш шанса да намериш търсения или да се примириш, че сега не му е времето и да се фокусираш върху лекциите и работата. Първото би могло да ти помогне в намирането на търсеното, а второто поне ще те накара да се чувстваш по-добре, щом няма шанс скоро да срещнеш твоя океан от чувства или поне средно голямо цунами, прикрито зад тропически остров (метафора, не знам колко добре ми се получи, но и да не се е, не ми пука - в живота има по-важни неща от чуждото мнение, а според мен метафората си е добра).

3.   Външният вид е това, което е привлекателно за околните, за да опознаят съдържанието. Може би пълнотата ти не е сексуално атрактивна или не позволява да имаш чар или не си толкова готина по душа колкото ти се струва.

4.   Здравей, задавам си същите въпроси всеки ден, не си сама и аз се чувствам по същия начин с малката разлика, че постоянно прескачам от връзка на връзка и нищо... но вярвам, че моят човек е някъде там, вярвай и ти :)

5.   Не се отчайвай а продължавай да търсиш. Това че търсиш океан й мъжете около теб са локви ме разсмя искренно! Мъж съм но като гледам наоколо какви мухлъовци са се нароили, не е за вярване. Ще срещнеш любовта някой ден, но не я чакай за да правиш секс, времето лети. Успех.

6.   Ако не ти се получава.. може би имаш определени изисквания, на които не можеш да покриеше критериите.
Има умни, красиви, работещи мъже и каквото там се сетиш, но те си искат равностойна приятелка.
Това, че "ако си красива, но душата ти е кенеф" е оправдание, защото не искаш да промениш себе си. Стани по-добра версия на себе си, мъже опашка след теб ще има.
Ако трябва промени визията си, ако трябва започни да ходиш на нови места, научи се да разказваш истории по интересен начин.
Няма как да си същата и да имаш друг резултат.

Другата опция е да промениш критерии. Мъжа да не е чааак толкова красив/интелигентен/ успешен- Т. е да можеш да покриеш това което той би приел. Защото ако искаш 10 от 10, а ти си 7 или 8 от 10 просто не сте равностойни. И дори и да излизате ако не сте равностойни няма да имате дълга връзка.

Ж, 22

7.   Ако не ти се получава.. може би имаш определени изисквания, на които не можеш да покриеше критериите.
Има умни, красиви, работещи мъже и каквото там се сетиш, но те си искат равностойна приятелка.
Това, че "ако си красива, но душата ти е кенеф" е оправдание, защото не искаш да промениш себе си. Стани по-добра версия на себе си, мъже опашка след теб ще има.
Ако трябва промени визията си, ако трябва започни да ходиш на нови места, научи се да разказваш истории по интересен начин.
Няма как да си същата и да имаш друг резултат.

Другата опция е да промениш критерии. Мъжа да не е чааак толкова красив/интелигентен/ успешен- Т. е да можеш да покриеш това което той би приел. Защото ако искаш 10 от 10, а ти си 7 или 8 от 10 просто не сте равностойни. И дори и да излизате ако не сте равностойни няма да имате дълга връзка.

Ж, 22

8.   Разбери, че няма идеални хора. Всички сме малко или много луди и лоши. Така стоят нещата. Ако търсиш "твоя човек", той може хиляди пъти да е бил под носа ти, но ти да не си го видяла, защото погледа ти е бил обърнат някъде в птиците по небето. Всеки има лоши черти в характера. За мен лично повечето стойностни хора са доста трудни. С който и да си, ще мине месец, два и ще започнеш да виждаш лицето му по друг начин. Аз на пръв поглед съм много спокойна, уравновесена, повечето хора ме мислят и за добра. В един момент ме виждат ядосана. Оценявам това, че остават до мен, понякога мисля, че не го заслужавам. Аз правя същото за тях. Приемам ги с лошото в душите им, а то се забелязва в един момент и розовите ми очила са счупени завинаги. Мъжете ще те нараняват, но това не е и наполовина толкова болезнено, колкото ще те наранят собствените ти очаквания към тях. Ти можеш вечно да търсиш някой идеален, но наистина няма да намериш такъв. Максимумът възможно постижение е да намериш този, за когото няма да ти пука, че понякога е груб дори към теб. Любовта е да приемаш другите, да ги обичаш въпреки всичко. Любовта е още и грижа. Не говорим за мазохистични връзки, а за чисто човешки отношения. Не е редно да приемеш мъж, който ти посяга, който ти изневерява и те приема за част от интериора, но не съди останалите мъже твърде жестоко. Не си единствения самотник на планетата. Бъди спокойна, понякога и онези с куп близки се чувстват сами. Самотата е по-скоро усещането, че никой не може да те разбере, независимо колко много се обясняваш. Но ти се опитай да говориш за важните за теб неща, опитай се да приемаш другите, опитай се да даваш малко любов на всеки човек, с когото се запознаваш занапред. Някой ще забележи и ще те оцени, не спирай да вярваш.

9.   Все едно аз съм го писала това. Чувствам се по-същия начин. Всичко и всеки, всеки ден е толкова еднообразно. Някак няма нови хора. Най-страхотните хора срещнах 2012-та, след това с извинение или без само "боклуци". Тогава срещнах един много специален човек по интернет, но когато се видяхме ме обиди и от тогава нещата в личен план само се влошиха. Та мисълта ми е, че не си единствена. Знам, че има толкова страхотни хора, но да заговориш на улицата или в градския някой, който се различава от тълпата, би било много странно.
Усещам, че и ти се различаваш от тълпата, приятно е да срещнеш макар и виртуално, широко скроени хора.
Но, въпроса е как в реалния свят, да се намираме с тези хора, не само да се разминаваме.

10.   Ако целта ти е да откриеш правилния човек не бива да се срамуваш от това коя си и от това, че си все още девствена.... Когато спре да ти пука той ще дойде сам при теб когато най-малко очакваш и нещата ще си дойдат саами на мястото... Не се форсирай. Ж28

11.   Излизай с мъже, ако ще да е просто ей така да си запълниш времето. Опознавайки техните характери, ще можеш да си изградиш една по-реална представа за човека, с който би прекарала живота си.
Сигурна съм, че в момента имаш изграден образ в главата си. Но този образ е приказен и нереален. Само опитът в реални отношения ще ти даде способността да отсяваш хората.
Междувременно може и да се влюбиш, дори повече от веднъж ;)
Забавлявай се, сега ти е времето.
Ж29