Възможно ли е да се влюбиш във виртуален човек
Възможно ли е да се влюбиш във виртуален човек..
Човек, който не си срещнал.

Здравейте! Реших да споделя моята безсмислена история.
Пишем си от 4 години и съм емоционално привързана.
Той е далеч, но го чувствам много близък, и той мен също.
Споделяме си много, особено от начало всичко, дори от детството.
Мисля, че по-скоро искам приятелството му, отколкото любовта му.
Нямам много приятели и явно за това е важен за мен.
Не сме спирали да си пишем. Карали сме се, но пак сме продължавали.
Има ли някой с подобни истории? Чувствам се зле.
Благодаря за отделеното време.

Ж, 25

Коментари

1.   Може и още как. Зависи колко са сериозни нещата между вас и дали ще претърпят развитие. За 4 години щом не сте се срещнали може да отпишеш тази връзка.
За пример ти давам моя мъж. Дойде от другия край на света и продължава да идва колкото и да му е трудно да го съчетае с работата. Оженихме се и чакаме дете.
Казвам ти го, за да разбереш, че винаги има ли желание - начин се намира :) Успех

6.   Разбира се, че може. И то толкова силно и истински, че чак не мога да повярвам....

7.   Може, разбира се. На мен ми се случи няколко пъти през годините, а последният такъв контакт го приключих точно в последните дни на миналата година. Беше ми много криво, но нещата нямаше как да се получат…

Black Sabbath

8.   Аз съм имал виртуална приятелка (не гадже, а обикновена приятелка) и бяхме по-близки, отколкото с хора, които съм виждал лично. Какво да ти кажа? Някой ден ще срещна и жена си тук! Сигурен съм. За съжаление тук ясно си личи какъв е човек - навън се преструват прекалено добре. :(

9.   Напълно възможно. Миналата година се влюбих до полуда в мъж от интернет. Заппзнахме се тук, в сподели. Пишехме си денонощно, не можех за нищо друго да мисля, обожавах всичко което си говорим. Но не бях готпва да се видим, исках малко време... Съвсем малко, защото съм много приъеснителна, но той не ми го даде. Не искаше да чака. И така се напрегнаха нещата, че всичко приключи. Още си мисля за него. Може и да прочете това. Да, С., още мисля за теб.

11.   Може, да... емоционална привързаност, навик да си пишеш или да се виждаш виртуално с този човек. Но за 4 години защо не сте преодоляли разстоянието?

12.   Странно ми е, защото го чувствам много близък и той също. Но или ще се скараме, съответно единия от двамата не иска да се виждаме.
Преди много спорехме.
Не искам да съм разбрана погрешно с темата си. Чувствам го като някой от детството. Не мога да го нарека любов, не знам какво е, но е привързаност. Понякога виртуално хората си споделят много повече.
Седяла съм и реално и съм живяла и не съм споделяла толкова. Знам, че и с писане може да си това, което иска другият, че реалността е друга, но..
Зависи от човека. Явно просто съм имала нужда да си споделяме. Объркана съм и мисля, че съм в детска ситуация.
Не пиша да ме съдите определено.
Автор.

13.   Моя приятелка се запозна с мъжа си в един сайт. Той дори беше в др. държава и си пишеха доста и се чуваха. 10г са заедно и вече имат дете. Вярно е, зависи до колко се развият нещата към реалността.

14.   Възможно е. Влюбена си в отношението му към теб , в това че може да се отпуснеш , да споделиш без да получиш присмех насреща или да ти се обърне гръб и още много примери мога да ти дам. Не иска среща защото тази магия ще се развали. Има сигурно някакви притеснения, че може да останеш разочарована както и ти имаш подобно. Но да ти кажа такава връзка е загуба на време , един ден ще съжаляваш за пропиляно ти време и пропуснатите възможности. Настоявайки за среша

15.   Н9, ние пък точно защото те се видяхме се сближихме повече. Нали знаеш, неизживяното остава докато не го изживееш.
Не знам той защо се е нацупил.

16.   Ами да възможно е! И аз имам такъв човек, с когото много обичах да си пиша, но в един момент, когато той си намери приятелка и не ми каза за нея, разбрах, че е същия като всички останали лъжци и интриганти. Няколко пъти му прощавах - в смисъл като ми пишеше след като късаше с приятелката си му отговарях, обаче не е трябвало да го правя. Сега той е с нея - доколкото знам са сгодени, за дете не знам дали чакат, но нито ме помни вероятно, нито ще ми пише вече някого. А и да пише не бих отговорила на такъв "задник" с извинение, защото колкото го обичах, толкова рани ми докара в живота и сега само и трудно да мога да гледам напред. Ако е безмислено всичко го оставяй докато е време, ще се тормозиш, ако един ден се влюби и примерно го видиш или пък не ти каже, а започне да те отбягва.

17.   При мен след двугодишна почти виртуална любов, която реших че е истинската и най-прекрасната. Всичко си споделяхме всичко си казвахме, видяхме се прекарахме вълшебен двуседмичен период заедно. После няколко виртуални месеца пак на любов и щастие и... решихме да заживеем заедно. Това придължи около 4 месеца. Соряхме да си говорим открито и свободно почнаха битовизми и... фиаско

18.   Излез от филма и започни да излизаш навън. Само си прецакваш психиката така. А и сама осъзнаваш, че това не е влюбване, а запълване на липса от приятели. Намери си приятели, а покрай тях може и истинско гадже да си намериш, с което да имате пълноценна връзка.

19.   Н 14 не в отношението точно, винаги чи е казвал нещата каквито са, дори да знае че обижда понякога си казва истината директно.
И да точно запълвам липса на приятели. На него мога да споделя, точно защото си казва директно.
Имам и реални приятели, но въпрос на интереси. Едни са с теб, дпуги те изоставят като нямат изгода.
И да, не сме се видяли, защото може да се развали всичко, реал, битовизми и т. н.
Не съм казвала, че искам да сме заедно, а ме интересуваше за други подобни истории да узная

И не не съм във филм, просто съм намерила начин да споделям.
Не пиша тук да ме съдите /повтарям се/.
Автор.

20.   Зависи. Ако общувате по камери и разговаряте е възможно, защото ВЛИЗАТЕ В КОНТАКТ. Ако само си пишете - забрави, това не е любов а твоето впечатление от него и по-скоро е привличане.

21.   Може, но само при хора за които любовта е разбиране и общуване. За повечето любовта е химия и обмяна на телесни течности. Преносът между двете, в коя да е посока, обаче е често невъзможен. Особено като минат повечко години. Нещата които споделяш "виртуално", често са толкова дълбоки, че нямат практично изражение в "реала". Т. е. кое е наистина е "реално" и кое "виртуално"?

22.   Ами ако си намери приятелка? Няма ли да те нарани повече, отколкото да излезете и да се разочароваш от него?

23.   Н22, може и да е така. Ние сме. на моменти с него.
Двете крайности.