Гаджето
Аз съм на 16 години от София и съм момиче. Имам гадже на 17 годишна възраст. Моите родители не знаят за гаджето ми. С гаджето ми сме в едно училище. Проблема е че аз и приятеля ми не излизаме навън, защото родителите ми ще задават много въпроси с кой ще излизаш, къде ще ходиш. Аз не излизам на вън с приятели, защото нямам приятели не искам да лъжа родителите ми, че излизам навън с приятелка, а съм с гаджето. Не знам какво да правя гаджето ми иска да се виждаме извън училище и аз искам. Но като кажа на родителите ми, че излизам ще ми задават много въпроси и аз ще трябва да ги лъжа те знаят, че аз нямам приятели. А като им кажа, че имам гадже те ще ми кажат още си твърде малка и тема подобните изрази. Моля ви за съвет и моля редактора да пусне темата.

Коментари

1.   На 16 не си прекалено малка да си имаш приятел. Заведи го у вашите, да видят, че е нормално момче и да ви имат повече доверие, не го крий.

2.   Казваш, че излизаш с дадено момче - казваш име, години, тъй, тъй, тъй и обясняваш къде ще се разхождате, нещо нивзрачно за училище, дали спортува нещо и в колко ще се прибереш. Няма какво повече да питат като ти първа им обясниш.

3.   Имаш 2 варианта, да им кажеш или да ги лъжеш. И няма какво да ти направят. По-добре сега да им кажеш, отколкото да се чудиш как да ги лъжеш.

4.   На 16 си, не си чак толкова малка, може и да реагират по-добре отклокото очакваш