Проблем със зъб
Здравейте, имам един малко странен проблем. Имах един голям кариес, между предните два зъба. Преди около седмица, ми поставиха пломба и ми "лакираха" двата зъба (не знам "лакиране", дали е правилната дума). Нямам много опит със зъболекари.

Та, проблема ми е, че от няколко дена, изглежда, като обелен лак, на нокът. Като се погледна на силна светлина и си личи. Минах с нокът и се отлепи някаква тънка люспичка. Това нормално ли е? Защо слагат това нещо на зъбите, ако веднага ще почне да се лющи? Или не е направено както трябва?

Коментари

1.   Не знам акво са ти сложили,не е нормално да се лющи.Върни се при доктора,но обсъди с него намеренията му.

2.   Направили са ти фотополимерна пломба, като тези люспички са част от смолата която поставят при такива пломби. Кога е в повече се обелва и пада. Няма проблем може да отидеш да ти полира още малко пломбата да се заличат ръбчетата.

3.   Авторката: Номер 2, това нещо не е само в областта на пломбата, а целите ми два зъба, са лакирани. Отначало усетих, че нещо не е наред, между венеца и зъбите. Първо там започна да се обелва и помислих, че емайла ми е заминал. Но след още ден, два, започна от всякъде да се вижда обелено и не знам...