Имам ли основание (морално) да я напусна?
Мъж съм, на 38 г., женен и имам дъщеря на 15. Жена ми си е имала любовник/ци немалко време, което аз установих наскоро. Тръпка между нас няма особена от доста време. Може би и аз имам вина. Работя в чужбина и за доста пари, за да не им липсва нищо тук на нея и на дъщеря ми. И не им липсва. Разбира се, това значи поне 50% от времето да съм навън и сам. Не мисля, че и двете го оценяват. След като установих, че ме мамят зад гърба започнах да се замислям за развод. И така около година. През това време се отчуждавахме още повече, а тя не е спирала любовните си похождения. Наскоро срещнах една жена, в нея бях и съм влюбен от години, да кажем една университетска любов, която не избуя по ред причини. Тя е свободна, на 33 е и няма деца още. Известно време изпитвах угризения, че искам да съм с нея, все пак имам семейство. Реших, че твърде дълго съм глупакът в уравнението вкъщи и предложих справедлив край. Имам 2 апартамента, големи и на мое име - купени с моите пари. Имам и кола. Имам и доста пари в банкова сметка в чужбина, не тук, така искат да ми плащат от компанията за която работя, за да не плащат данъци. Предложих на жена ми да вземат и двата апартамента с колата, единия го пишем на дъщерята, договаряме се за добра издръжка докато стане на 18 г. и готово. И двете скочиха в общ фронт срещу мен. Явно съм им изпуснал края, особено на дъщеря си, на която винаги съм й давал каквото иска, когато иска и е станала една глезла, която напълно подкрепя майчините си курвенски номера срещу баща си. Жена ми иска и 2/3 от парите ми в чужбина. Сега, да сме наясно. Говорим за офшорна сметка и никакви закони, ни български, ни всякакви могат да ми вземат и 1 долар от там. Изобщо не говорим за моралнтие такива. Казах им на двете. Всичко съм ви осигурил, а за дъщерята ще й платя издръжка и после образование, но за жена си спирам кранчето. На нея болката й е това, че лукса ще секне. Обясних им, готов съм да дам 1000 лв. издръжка, дават единия апартамент под наем и са готови. Е, ако искат по-добре казах на дъщеря си - накарай майка си да работи, не е работила от 23 годишна. Малката започва да ми държи сметка колко получавам видиш ли, наистина прекали. Казах й, че ако ме дразни още ще заведем нормално бракоразводно дело с майка й да види колко пари ще й отреди за издръжка съдът, в никакъв случай няма да са 1000 лв. защото аз заплата дефакто нямам! Компанията е чужда, сметката е офшорна, договора за работа е фейк, нищо не могат - нито договор да намерят, нито сметка да изискат, нищо! Жена ми иска да се сдобряваме сега, както преди. Прави невероятни циркове, основно оръжие - дъщеря ми. Аз искам да бъда с другата жена, и тя иска да е с мен. Не искам дъщеря ми да е наранена, но е на 15 г. и не е малка, а и не ми харесва в какъв човек е напът да се превърне. Любовникът на жена ми й отказал да живеят заедно, сякаш е имало съмнения относно това :). Малко или много ме гризе, обаче, възпитан съм много патриархално от моята покойна майка, тя държеше много на семейството и не би одобрила развод в никакъв случай, камо ли втора жена....

Коментари

1.   Ами жена съм , но няма да съм солидарна със съпругата ти. Имаш вина голяма че си отгледал два паразита. Има вероятност детето да не намрази. Обаче що за живот ще имаш ако останеш с тая съпруга!? Тя те е направила посмешище. Което си решил според мен е най правилно. Раздяла и всеки по пътя. За детето ще е здравословно да разбере от къде изгрява слънцето. Успех с новата любов!

2.   Пич, ако майка ти е жива ще иска да си щастлив! По този начин явно не си...

Ако това, което казваш е вярно - бягай далеч.

И да си има любовник, и ти да си имаш любовница - наглостта нд трябва да взима връх. Може да си има любовник и пак да те уважава като човек и баща на детето ви. Те обаче и двете издребняват.
Издръжка от 1000 лв и ЕДИНИЯТ апартамент на името на дъщеря ти е предостатъчно! И то и го правиш без право да го продава до 25 години.
Другия си го дръж за теб. Не им го давай. Млад си - работиш. Обаче човек не знае как ще го завърти живота. Покрив над главата трябва да имаш!
Жена, 26

4.   Ако нищо не ти е останало към тази жена, тръгни си. Така и двамата ще започнете да градите нов живот, малко по малко.

Аз също винаги съм-За семейството. Но заминат ли си чувствата, съжителството се превръща в мъчение и мисля, че няма смисъл.

5.   Много им даваш, единия апартамент им стига. И ако ще плащаш образование, искай пълен отчет, включително оценките на дъщеря си.
Може и да предложиш на дъщеря си и по-добри условия, ако избере да е под твоя опека.
Изтървал си края, то е ясно. Твоята вина е, че си се предоверил. Ако по някаква причина се излъжеш да се съберете искай пълен отчет за всяка изхарчена стотинка и без глезотии.

Дядо Торбалан

6.   Според мен бъди щастлив с другата жена :) А лиглите, дето си отгледал искал, не искал ще се оправят :)

7.   Ако не ги напуснеш, никога жена ти и дъщеря ти няма да се научат на отговорност в този живот. И не бъди толкова щедър - задръж единият апартамент за себе си.
Бихте посъветвал още - веднага да се изнесеш и да отидеш да живееш при другата жена. Докато трае развода спри да им даваш пари и ги игнорирай. Нека жена ти да си намери работа.

8.   Няма какво да се чудиш - развеждай се без да те интересува дъщеря ти. Тя ОК ли е, че майка й спи с чужди мъже докато баща й се трепе от работа сам като куче? Жена ти е к*рва и използвачка, много ясно, че няма да се откаже лесно. Намери много добър адвокат, остави един апартамент на дъщеря си (въпреки че не го заслужава) и издръжка до 18 и толкова. Как така ще й оставяш на тая два? Не трябва да се оставяш да те измъчва чувство за морален дълг и вина - ти си длъжен единствено на себе си да правиш това, което теб те прави щастлив. Не се оставяй да те използват и да те излагат тези мързеливи егоистки - те ти дължат за всичките години в които си се трепал за тях.

9.   Имаш пълното основание веднага да я зарежеш. Изчакай три години - не се развеждай, дъщеря ти да навърши пълнолетие, подари й единия апартамент, а майка й да ходи да работи. Това е. Нито ще се занимаваш с издръжки, нито нищо. Ще даваш колкото прецениш за детето, само три години. Грешката ти е, че си допуснал да ти се качат на главата, а жената си незаслужено си глезил. Спри кранчето веднага и то без никакви угризения. Аз направо бих побеснял и бих я изгонил на момента при любовника, а детето ще задържа да живее с мен. Не се поддавай на сантименти и манипулации. Иначе ще си парцал, а не мъж.

10.   Решение за брак се взима от двама. С развода не е така, там и един е достатъчен. Нямаш кой знае какво морално право да се ядосваш на изневерите на жена ти, защото хем си избрал материалното пред емоционалното, хем сам си искал друга през тези години. Но ще бъде напълно малоумно да ти кажа, че сам си виновен, защото не е така. Всеки има глава на раменете си. Сгрешил си, че си създал дете не с жената, с която си искал. Сгрешил си, че не си присъствал във важните моменти за дъщеря ти, а сега я съдиш... тя подкрепя родителя, който е бил около нея, докато се е страхувала, растяла е и е преодолявала личните си пубертетски проблеми. И е на 15 години, изобщо не осъзнава цялата картинка. Но никой не е бил жена ти по главата. Тя е можела да работи, можела е да не ти изневерява, да цени това, че се опитваш да дадеш по-висок стандарт на семейството ви, можела е изобщо да не се омъжва и да не остава с човек, на когото ще изневерява и ще играе маскарад на щастлив брак. Ами, не си виновен, че ти е изневерила, тя е взела това решение, защото е по-лесно, отколкото да те остави. Ти имаш правото да се разведеш мирно и кротко, но определено не мисля, че трябва да протестираш и да хвърляш прах и жупел срещу бившата съпруга. Не си съвсем чист и невинен, но физически не си изневерил, правил си го емоционално.

11.   Ми имаш разбира се! Даже е цяло чудо, че ги търпиш тия двете, но няма какво да се лъжем, че 50% от вината е твоя. Все пак ти също си родител на това момиче и е трябвало по-адекватно да подходиш към възпитанието ѝ. Жена ти пак сам си си я избирал и дундуркал 23 години. Защо? Някои хора подхождат твърде наивно, очаквайки искрена признателност и благодарност, след като осигуряват и издържат семейството. Уви, в много случаи просто ти се качват на главата, а ти ставаш кранче за пари. И ти пак продължаваш да си твърде щедър.

Моят съвет е да ги оставиш да се оправят, както могат. Само си отговори на въпросите дали ти харесва да те правят на маймуна и използват като финансов донор? Струва ли си да жертваш щастието си заради две меркантилни и злобни женички? Откъде накъде? ! Само си представи как изглеждаш в очите на любовниците ѝ - глупакът, дето снася, а половинката му ходи да мачка чаршафите с тоя и оня. Сигурно с твоите пари и подаръци им е купувала, и сметки е плащала. Страшно готино. Ако те кефи да те правят на идиот - давай си по старому.

12.   Първо защо сте се разделили някога. Това не го разбирам. Работиш там, събирате се цялото севейство и живеете. Както и за е. Няма как и на кого да се обясняваш. Оставаш жилище на дъщеря ти, къде да живее, не и прехвърляш нищо, защото така не и правиш услуга и не и в. емето за това. Наемат адвокат, който да уреди нещата и спират комуникацията с жена ти, а с дъщеря ти ако така се държи също, поне за период клдокато и уври главата. Даваш издръжка, колкото да си покриват основните неща и жена ти почва работа, а дъщеря ти пораства и разбира какво е животът. Ще ти се обади да те помоли за пари, защото иска да учи. Не знам какво се обясняваш и тя какво искала. Тя може да иска и ракета. Не си къскай нервите, няма смисъл. Нямаш повече комуникация с жена си само заради дъщеря ти.

13.   Животът е твърде кратък за да го прекараш в нещастия и терзания, за това развод и край. Да се оправят! Даже е много благородно, че си решил да им дадеш апартаментите, че повечето мъже и това няма да направят. Просто не си струва да се съсипваш за обречена кауза. Нито жена ти ще се промени, нито дъщеря ти изведнъж ще стане примерно дете и ще започне да те обича и уважава, така че най-много да търпиш още унижения и да продължават да те правят за смях, докато ти си някъде по света и се опитваш да им осигуриш луксозен живот. Да се жертваш за хора, които го заслужават, ама тези двете май просто не оценяват това, което правиш за тях, така че просто сложи край без никакви угризения.

14.   Аз затова никога няма да се оженя.

15.   Имаш! Действай!

16.   Един живот живееш, според мен разведи се с жена ти и бъде с другата, в която казваш, че си влюбен. Прави това, което те прави щаслив, не робувай на клишета, ценности, традиции и т. н. Казвам ти го от личен опит. Според мен ще направиш голяма грешка, ако им дадеш двата апартамента. Не го прави. Пусни ги да живеят в тях, но не им ги преписвай в никакъв случай, нека си останат на твое име. Така или иначе един ден ще станат на дъщеря ти. Колкото до издръжка - нека всичко си мине по законен ред. Нека съдът да ти определи една издръжка, коята да минава през банка, за да има черно на бяло, че ти и даваш пари на дъщеря ти, пък ти отделно на ръка си и давай, колкото си прецениш, защото след време, за да те "изцоца" може да те съди, че не си плащал издръжка и да те накарат да и платиш за минали години, нищо че си и давал пари на ръка. Пък момичето един ден ще порастне и ще разбере в случая дали ти си бил прав, или майка и. Още повече, че сега като им опре ножа до кокала и не им е широко около врата, ще се проличат и истинстиките отношения между тях двете. Усех.

17.   Човече, с талпата през лицето както се казва. Това ли заслужаваш след като се трепеш навън? ! Трябва да има справедливост - и двете не работят, осигурени са от всякъде, а за награда получаваш рогца? ! Това не е семейство. НЕ и според моите разбирания.

На твое място развод по обичайния начин, издръжка за детето до 18 години и да се оправят. Искал си - дал си живот, от там насетне как ще се развие той и в какъв човек ще се превърне детето ти са все неща, които не зависят ИЗЦЯЛО от теб, още повече когато се трепеш в чужбина.

Гони любовта приятелю. Тя остава до гроб! За всички ни е максимата - на каквото си постелиш, на това ще легнеш!

18.   Човече, ти си класическият случай, в който жената си намира мъж да и направи дете, да я отглежда, а той горкият да се трепе от работа, докато жената си вее пу... из квартала...
На твое място не само, че бих и секнал лукса, ами ще отида на барикадите... Една стотинка няма да види, ще разтягам и протакам всякакви дела, няма да ме има, ще съм в Занзибар, имотите ще бъдат прехвърлени на доверени хора, абе разбирай, на война като на война.
Не е глупав който яде баницата, а който му я дава.
Естествено, че любовникът на жена ти не е малоумен да я вземе при него, нали после той трябва да я издържа...
Тази заслужава да бъде натирена без една стотинка на улицата, пък нека си води после безкрайни безнадеждни дела срещу теб.
В един инженер има блог, в който описва същия случай с него и как е направил така, че нахалната мързелана да не види нито цент от него....

19.   Отговор на заглавието - имаш пълното право да я напуснеш! Дори си закъснял, ама не си знаел...
И друго - не им оставяй и двата апартамента. Остави им само единият и то на името на дъщеря ти. Нека жена ти разбере що е то изкарване на пари и прехрана. Покрив ще им подсигуриш, кола също. От там нататък да се оправя.
Както сам описваш, дъщеря ти поема по кофти път, не я разглезвай още повече. Като гледам и какъв пример е взимала от майка си - картинката е пълна. Опитай се да я стегнеш малко, постави някакви ултиматуми. Издръжката според мен е много. По-добре с възпитателна цел да е по-малка, а като има някакъв напредък в поведението и, винаги можеш да и дадеш пари като баща. Другият апартамент си го остави за себе си, не защото нямаш възможност да си купиш друг, а защото пак ще им дадеш "мекото на баницата" по този начин.
Успех!
Жена 37г

20.   Тези двете нищо не заслужават! Нека съдът да отреди, колкото трябва за издръжка, дори и апартаментите, на твое място, нямаше да им оставя, камо ли 1000 лв. издръжка плюс образование после. Махай се от тези изчадия, айде, поне на дъщеря си остави единия апартамент, все пак ти е дете, а на оная усойница жена ти - нищо. Заслужава да спи на улицата и да проси. Разведи се, вече не живеем в патриархален свят, разбирам ценностите ти, но човек е създаден да се нагажда според условията и обстоятелствата. Успех!

21.   Могат да се напишат много неща и предположения. Съпругата е имала любовници, ти от години си влюбен в друга жена. Пред проваления брак сте двамата наравно. Жените винаги усещат когато не са единствени. Така или иначе си живеете далеч един от друг, занимаващи се с извънбрачни дейности и най-вече сте наясно с всичко това. За какво ти е развод изобщо? Кое те кара да мислиш, че с другата жена ще бъде по-различно?

22.   Пич,
Сам си отговаряш на въпроса. От изложението ти разбирам, че инстинктивно сам си наясно, кое е правилното и в общи линии подозирам, че ще постъпиш по най-правилния начин. :)
За какъв морал става въпрос? Какви „деца”? ! Какви 5 лева? !
Дай им едното жилище само и някой лев за издръжка. Прекалено си добър да им даваш всичко.
Ти си отишъл, да правиш пари и да им осигуриш добър живот, а жена ти е решила, че е полигамна...
Аз. честно казано се вбесявам и погнусявам от такива хора, независимо дали са жени или мъже... Буквално ме е гнус от такива личности.
Брака не е само деца, а съюз между един мъж и една жена.
Интимен, свят съюз - в който няма място за нещо външно и чуждо...
Жена, която се фрагментира и може да допусне друг човек с такава лекота и толкова „естествено”, заслужава да бъде напусната моментално.
Секса не е нещо с което да си играеш. Не е нещо което се прави току така с който ти харесва. Ок. Щом иска да „спортува” с други пичове и го възприема, като нещо нормално, да си хваща пътя и да си го прави с който си иска. Но да не те занимава с глупости.
Няма нищо непатриархално, да биеш шута на една курва. Това е задължително и полезно за теб, а и за нея. Ти не си глупак-рогоносец, а тя си прави каквото си знае, но без да има обиден, измамен и балък.
Никой мъж не заслужава унижението, да му слагат рога. Особено, когато е верен, добър, прави пари и осигурява дома си.
Като и се ебе, да се ебе с който си иска. Стига да не те прави на глупак.
Никой няма. да се обиди и разсърди, ако ти каже:
„Скъпи, между нас няма вече. нищо. Да се разведем и всеки да прави с остатъка от живота си, каквото му харесва”
Но за съжаление жените не правят така. Флиртуват, влюбват се, срещат се, чукат се с други и после хайде в къщи, на топло при балъка, който се блъска да прави пари и да осигурява комфорт...
Живота ми прилича, до голяма степен на твоя приятелю... :)
Разведи се. Не се колебай нито за миг!
Не се поддавай нито на сълзи, нито на сополи. Курвите, като им секне кранчето, се събуждат и се паникьосват, че секват екстрите и кинтите.
Аз лично бих дал само едното жилище. Прекаленото благородство, нито някой ще. го оцени, нито ще ти благодари. Пари - само определената от съда сума за издръжка.
Помисли, никак не е малко за 15-16 години тая „твоя жена”
е на кяр цял апартамент. Качвала ти се е на главата през цялото време. Постави я на място.
Човече, тя те е предала! Какво и дължиш? !
Разведи се. Като си вземеш решението за развод и си отново свободен мъж, започни си връзката с жената, която те цени и в която си влюбен.
Всеки има право на обич и щастие. Всички си го получаваме. Рано или късно, всеки си плаща за всичко.
Има неща, които се прощават, има неща които не може и не бива да се прощават.
Предателство - не се прощава. Никога.
Така или иначе ти ще постъпиш, както го чувстваш. Имам усещането, че ще постъпиш по правилния начин. Онова, което е естествено е и правилно.
Разкарай от живота си всеки който те е предал и те предава. Не давай никой да те мами, да те прави на глупак и да те използва.
Събери се с жената, която си срещнал. За да дойде нещо ново, трябва старото да си отиде.
Събери се с новата жена. Вижте и двамата, как ще потръгне. Давайте го полека.
Ти имаш право да се защитиш. Имаш право да си щастлив. Направи го искрено, достойно. Без лъжи и криеници. Открито, ясно и точно.
Крият се мижитурките и лъжците.
Желая ти да си щастлив с новото момиче.
Не се колебай, когато си прав. Така е правилно. Така е редно.
Горе главата и не се колебай!
Повярвай ми - Целия морал на света е на твоя страна. Няма такива филми, деца и тн тн...
Да е меслила тя за деца, като си е вдигала краката докато си бил в чужбина...
Сега е твой ред да си щастлив. Тя се „наяде” с нейното щастие.
Сега е твой ред. Просто и покажи как се прави. Ясно, открито, почтено.
Живота е кратък за глупости. Боклука трябва да се поставя на място.
Читавите хора имат право да се усмихват, да са щастливи... Да обичат и да бъдат обичани...
Успех пич! ;)

23.   Развеждай се по устав, каквото и колкото отреди съдът. И двете не заслужават уважението и отговорността ти.

(жена, 42)

24.   И ти още се чудиш и колебаеш! Слушай мъжки, стегни се и се закълни, че няма повече да бъдеш милостив с хора, които само те използват. Това означава - на тъпата шунда абсолютно нищо, никакви апартаменти, нищичко! Предложи и да и плащаш наема, докато дъщеря ти стане пълнолетна, т. е още 3 години и след това да се оправят и двете. На дъщерята може да и помогаш, ако толкова види зор и ти се примоли, но първо да се научи да не е такъв егоист. Усетила е тя, че с новата жена може да се появи и ново дете, и я е страх да няма конкуренция за ресурси. Колко си изкарваш си е твоя работа. Тия пари не ти падат от небето и само ти си знаеш какво от живота си си вложил за да ги изкараш. Най-добре ги остави първо без нищо, да се научат да те уважават и да ценят, това което са имали. После ако решиш винаги може да им дадеш нещо, но трябва да има благодарност, признание и разкаяние, а не да го считат за даденост понеже са свикнали да те водят за носа.

25.   Майка ти е от друго поколение. Преди не са им давали да изберат за кого да се оженят, а какво остава за развод. Живели са за какво ще кажат хората, а не как ще се почувствам аз. Това е много грешно. Ако не си щастлив с някого, това е основание за развод.
Жена ти те използва и унижава, нямаш морален дълг да я търпиш. Струва ми се много нагло, че не само си спи с чужди мъже, но й парите иска да си получава на твой гръб. Даже любовникът й не е толкова глупав да я прибере. Защо ти да го правиш? На твое място бих преписала един апартамент на дъщеря си, издръжка до 18 каквато отсъди съдът и това е. Това, че ти е дъщеря не означава, че трябва да търпиш отношението й и че й се полага да те използва по рождение.
Изглеждаш много свестен, съжалявам, че не си попаднал на жена, но още си супер млад и имаш време да си свиеш ново гнездо с новата жена. Остави си другия апартамент за второто дете :), дай колата на жена, която наистина те обича и уважава. Ти го заслужаваш и определено не е грешно като си хванал в изневяра и като явно те използват да кажеш край и да си създадеш ново семейство. Смело напред, ако си намериш свястна жена, ще се чудиш как си ги търпял тези двете толкова време.

26.   Вижте, какво означава "патриархално", когато вече няма семейство, и когато има отявлена измяна? Всичко е пределно ясно - Вие постъпвате повече от честно, и имате пълното нраствено право да устроите отново живота си. Аз съм вярващ, и считам (вече НАИСТИНА патриархално), че брак следва да се сключи с пределна яснота за последиците и кръстът, който предстои; иначе може да се окаже, че просто е сменил един ад с друг, независимо от все още живите студентски чувства. Вървете към брака с откритост, но и с търпение. А колкото до сегашното Ви положение - то е ясно, и решението е само едно, но явно от типичната в такива случаи обърканост Вие не можете да го видите ясно. Разбирам Ви.

28.   Поредното доказателство, че парите не са най-важното нещо в живота.
Какво да ти кажа - на дъщеря ти съвсем си й изпуснал края, което е много тъжно. Тя е на страната на майка си, защото жена ти през цялото време, когато си отсъствал, е оказвала влияние върху начина й на мислене. С това трудно ще се конкурираш. И да я вземеш под твоя опека, тя ще пречи на отношенията ти с другата жена, да знаеш. От друга страна, като родител си длъжен да покажеш на детето си, че винаги ще го подкрепяш. Дъщеря ти си мисли, че си само чичко-паричко, сигурно гледа на теб просто като на средство... Разбито ти е семейството вече.
Що се отнася до жена ти, хич не я мисли нея, тя ще си намери друг, който да дой. Напускай и не се обръщай назад.
Дано да ти потръгне с другата жена и да бъдете щастливи. А дъщеря ти най-добре я прати да учи в някое сериозно училище в чужбина и да вземе да се стяга, че живота не е само парцалки от мола и гримове.

29.   Първо, веднага говориш с адвокат. Едното жилище - с право на ползване само, от дъщерятата и майка й до 18 г. Тоест след навършване на пълнолетие, хурвата може да я изриташ и от там. Те имат роднини, да отидат при тях. Ще дължиш около три години минимална издръжка /щом нямаш доходи тук/, по твое желание на детето ще даваш повече. Дал си им досега за три живота напред. Време е да платят сметката.

30.   Добър човек си, майка ти би искала да си щастлив, тя би ли одобрила как жена ти постъпва с теб? Сам вземи решението, обмисли всичко добре, искаш да ги осигуриш и да си с чиста съвест, но жена ти май колкото и да и дадеш, ще иска още, ще ти прави проблеми, ще настройва дъщеря ти срещу теб, дали е така - помисли си и се посъветвай с добър БРАКОРАЗВОДЕН адвокат. Дъщеря ти може да ти каже тежки думи, приготви се и за това.
С другата жена не бързай да се обвързваш сериозно, първо реши какво ще правиш с брака си. Но задължително се посъветвай с адвокат, дори с 2

31.   Язък, че толкова неща си изработил, а искат да ти ги откраднат. Защото жена ти, че и дъщеря ти те предават в момента, и са станали неблагодарни и шантажиращи мръсници. Но и ти си оставил така да се развият нещата през годините.

Най-моралното което може да направиш е да им дадеш жесток урок, защото богатството не поучава, но бедността да. Не си раздавай имотите и сметките, измисли начин да се разведеш запазвайки всичко за себе си, и като останат без нищо, малко по малко им давай, за да те уважават. И им напомни, че може тия имоти да ги завещаеш на племенници/братовчеди ако искаш.

Трябва да те гризе за това, че не те имат за нищо. Дъщеря си може и да я поправиш, но щом жена ти иска 2/3 от другите ти пари, за да си прави кефа с любовници, никаква прошка не може да имаш за това.

32.   Нямат законово основание да имат толкова големи претенции. Леко пояснение за развода - ако разводът е по взаимно съгласие - трябва да сте постигнали съгласие по чл 51СК. Споразумението се прави от адвоката - лесна работа. Ако не се постигне съгласие се преминава към втория вариант, който е малко по тегав - развод поради дълбоко и непоправимо разстройство на брака. Така ..... по първия вариант - не е СИО движимо/недвижимо имущество придобито преди брака, също и придобитото по наследство. 3а да има семейна имуществена общност /СИО/ трябва да има СЪВМЕСТЕН ПРИНОС. При прекратяване на брака спира да съществува СИО дяловете на съпрузите са равни, НО може да се определя ПО-ГОЛЯМ ДЯЛ на един от съпрузите ако неговия принос ' надхвърля приноса на другия съпруг'. Искът по чл 29 СК обаче е конститутивен и има едногодишен срок за предявяване от прекратяване на брака.

- с адвоката си ще обсъдите всичко подробности -

И3ДРЪЖКАТА - 1000 лв издръжка , хах, сериозна сума, поне за България. Най-често се отрежда минималната.
Издръжката е регламентирана отново в Семейния кодекс - чл 142. Минималната издръжка е една четвърт от минималната работна заплата за страната - за 2018г минималната работна заплата е 510лв, като при ежегодното изм на 3БДОО може да се промени.
Кажи-речи се определя от нуждите на детето и вашите финансови възможности. Все пак трябва да остават пари и за покриване на вашите нужди.

- Ако искате да укриете доходи - адвокатите са царе в това отношение и винаги могат да измислят вариант да плащате по-малко. -

УСПЕХ.
И не позволявайте да ви използват по такъв гнусен начин.

33.   Нямат законово основание да имат толкова големи претенции. Леко пояснение за развода - ако разводът е по взаимно съгласие - трябва да сте постигнали съгласие по чл 51СК. Споразумението се прави от адвоката - лесна работа. Ако не се постигне съгласие се преминава към втория вариант, който е малко по тегав - развод поради дълбоко и непоправимо разстройство на брака. Така ..... по първия вариант - не е СИО движимо/недвижимо имущество придобито преди брака, също и придобитото по наследство. 3а да има семейна имуществена общност /СИО/ трябва да има СЪВМЕСТЕН ПРИНОС. При прекратяване на брака спира да съществува СИО дяловете на съпрузите са равни, НО може да се определя ПО-ГОЛЯМ ДЯЛ на един от съпрузите ако неговия принос ' надхвърля приноса на другия съпруг'. Искът по чл 29 СК обаче е конститутивен и има едногодишен срок за предявяване от прекратяване на брака.

- с адвоката си ще обсъдите всичко подробности -

И3ДРЪЖКАТА - 1000 лв издръжка , хах, сериозна сума, поне за България. Най-често се отрежда минималната.
Издръжката е регламентирана отново в Семейния кодекс - чл 142. Минималната издръжка е една четвърт от минималната работна заплата за страната - за 2018г минималната работна заплата е 510лв, като при ежегодното изм на 3БДОО може да се промени.
Кажи-речи се определя от нуждите на детето и вашите финансови възможности. Все пак трябва да остават пари и за покриване на вашите нужди.

- Ако искате да укриете доходи - адвокатите са царе в това отношение и винаги могат да измислят вариант да плащате по-малко. -

УСПЕХ.
И не позволявайте да ви използват по такъв гнусен начин.

36.   Аз съм на по-друго мнение, въпреки че сега сигурно ще ме оплюете:))
Аз на автора съвет не мога да дам, много са неизвестните, че да си позволя коментар! Да се оправят!
Обаче съм против много от написаните коментари! Защото само жената поема негатива, а всъщност виновни са и двамата!
Първо, когато чувствата са ти изстинали към даден човек, се разделяш с него и ако имате деца си поемате грижите, за това спор няма!!!
После не оправдавам в никакъв случай жената! Да е ясно! Намерила му е лекото и се възползва, не е правилно, разбира се, но такива са фактите!
Вие, обаче, сериозно ли мислите, че и мъжът не е имал любовница, през това време, макар и само за секс! Хайде стига, не сте толкова наивни! Аз съм чувала мн. истории за другия вариант-жената тук си гледа детето, а мъжът в чужбина работи, праща пари, но чука нещо чуждо, докато жена му си е сложила железните гащи!
За обратния случай, обаче не съм чула и не го вярвам! Още повече, че героят на историята не се знае как точно изкарва парите си и с какъв бизнес се занимава! Определено обаче не е бране на ягоди, примерно!
Самия той казва, че не желае жена му да е там и че не му е липсвала! Тъй че и неговата отговорност не е малка!
Единствената жертва тук е детето! Няма нормален пример за подражание нито от майка си, нито от баща си! Не е виновно, че е станало такова и за това са отговорни и двамата родители!!! Не само майката! Бащата, ако беше толкова загрижен за семейството си, защо не се събраха заедно в държавата в която той работи!!! Не е като да е нямал доход да ги издържа там!
Така че, мили ми коментатори, преди да давате присъди и да пишете кой колко заслужавал или не, помислете логично!
А иначе, да, животът е кратък и няма смисъл да сме с хора, които не обичаме, без значение чия е вината! Най-малкото нямаме право да губим и тяхното време, а да им дадем възможност и те да срещнат любовта!