Търпя, защото съм тъпа!
Здравейте, аз съм момиче на 23г. Живея с приятеля ми от 6г. Историята ни е следната... откакто заживяхме заедно той не прави нищо вкъщи защото „ходи на работа”(аз също ходя), не излизаме защото е уморен (от работа), не играем настолни игри защото са тъпи а и без друго е уморен (от работа), секс правим когато той иска и не е уморен(от работа естествено) което е рядко може би в началото а понякога и към средата на месеца... Аз еинаги съм обичала чистотата (то и какво друго да правя), когато искам да излезем на вечеря примерно, трябва 1-2месеца да го ПОДТВЯ, да изчисли колко ще похарчим, защото НИКОГА нямаме пари... И нрая да ми каже е ще е по-добре да си сготвим вкъщи(както всеки ден правя).. От няколко месеца нямам никакво желание за нищо, нито да чистя, пера, готвя, мия чинии, нито за игри, скандали(които са постоянни)... Е разбира се не оставям къщата да потъне в мизерия но не е и както когато искам.... Той постоянно ми крещи, вика, бута, псува и обижда... Последно време започна да ми вика защото много съм отслабнала, може би 15/16кг за 2-3месеца и мисли че е заради някой друг, а то може би е от нерви или някоя болест съм развила от нерви и страх... за всяко нещо казва че е негово, да не го пипам(говоря примерно за дрехи да прибера, за телефона да изместя от масата) но капака беше днес, когато исках да включа телевизора а той каза че телевизора е негов подарък и без да го питам, нямам право да го включвам, пак се скарахме и аз се запитах защо го търпя, а той каза че е защото съм тъпа.... Истината е че го търпя защото нямам къде да отида, при нашите не мога, защото са 2 семейства в двуетажна къща със сестра ми и семейството й (мъж деца) а и не искам да ги притеснявам, мога да изляза на квартира но нямам пари, защото той ги взима и ги внася в банката на своя сметка... в момента имам 70лв но няма да ми стигнат до никъде... и така, търпя защото съм тъпа.... Казвам всичко това, защото имам нужда да споделя...

Коментари

1.   Ти си луда да търпиш такова отношение.

2.   Не знам за тъпа... дори си луда да му даваш парите си. Има центрове за домашно насилие. Спешно се обърни към тях.

3.   Ами елементарно - не му давай парите си, събери си ги и после си наеми квартира.

4.   В началото историята ми звучеше като поредното средностатистическо семейство в България.
Втората част доказа, че си попаднала на гаден противен егоист психопат.
И с какъв акъл му даваш заплатата си? !

5.   Веднага се махай вашите или някой ще ти даде пари а и ти може да си поискаш твойте и оставяй го да се оправя. Ще работиш и ще ги върнеш или точно преди заплата си замини.

6.   Веднага го напусни тоя ненормалник!!! Иди при вашите, колкото да си взимаш ти заплата, спести и излез на квартира! Бъди умно момиче, успех!

7.   Очаквай в скоро време да ти строши зъбите.
Съветвам те временно да отидеш при родителите ти, а след това на квартира. може да се комбинираш с други момичета. Отиването при вашите е за да не му даваш запалатата си и да излезеш от тоя омагьосан кръг.

8.   ... Прочетох до средата, и повече не ми трябва (имам достатъчно житейски опит). Само едно ще кажа: БЯ-ГАЙ-ТЕ! Идете при родителите си - все ще се намери решени, но не оставайте и ден повече в такова положение!

... И не се поддавайте на подтици да се върнете, или на увещания от негова страна. Ужасно е болезнено и трудно, но иначе ще престанете да уважавате себе си, а и до много сериозен сблъсък може да се стигне, или да нарушите безвъзвратно здравето си.

Бя-гай-те - на всяка цена! Спасявайте се!

Ще се помоля за Вас.

9.   Ами спри да му даваш парите си и се изнеси...

10.   Здравей. Момче съм на 21 от София и бих желал да се запознаем! Можеш да прочетеш темата: "Тема за размисъл в наши дни! ", а по темата мен като момче такова поведение ме дразни от страна на мъжката част и не мога за бога да си отговоря защо масово момичетата си падате по такива а тези които правят всичко за вас ги тъпчете и ги предавате и после се получава къде са свестните момчета? !!? ! Не знам по какъв начин да разменим някви кординати... а много ми се иска

11.   Горката. Как си живяла толкова време с този мъж? Защо изобщо? Той няма право да ти взема парите. Нямаш ли някоя приятелка, при която да отидеш?

12.   Тои ги взима и ги внася в банката? На свое име??? Момиче!!!???

14.   Тъжна история. Ти си свободен човек, а не роб все пак.

15.   Сама си си го казала-тъпа си. От всичко обаче знаеш ли кое ти е най-тъпото-че си му дала парите си, сега си бери крушите от дървото

16.   Аз не мога да повярвам как жените целите все такива, некадърници в животите си и реално толкова време ги търпите..
Просто съм изумен, в женския ви нюх за избиране на половинки, и надеждата, че един такъв човек правейки такива неща години наред ще се промени ако му се даде време.
Съжалявам да го кажа обаче или ти си наивна, или приятеля ти е прав.
Съжалявам наистина, че го казвам но написаното сочи към това.
Замлатен M24

17.   Как така ще ти внася парите в банката? Кой е той, че да ти внася парите в банката.

18.   Не му давай заплатата си, иди при вашите на първо време. Като си стъпиш на краката, ще се изместиш. Семейството е за това, да се подкрепя в трудни моменти. Като ти чета историята, по-добре няма да става, само по-зле. Търпиш, защото си "тъпа", ами спри да бъдеш "тъпа" и да си живее сам с работата, да си готви, да си чисти и да си пази скъпоценния телевизор. Не си изтривалка бе момиче! Той не те притежава, нито теб, нито парите ти, нито свободата ти! Сега те обижда и ти седиш. Чакаш да започне да те бие ли?

19.   Я си отивай при вашите! Веднага!

Време е това лайно, с което си в момента, да остане сам.

20.   Позната история. Ами ще търпиш, щом на 23 години още си на отглеждане. Най-добрият (за теб) вариант е следващите няколко месеца да отделиш да влезеш в добра форма, да се стегнеш, натокаш и т. н. После, докато той е на работа да си търсиш друг мъж - бая по-състоятелен. Едва СЛЕД като го намериш, тогава вземи пусни досегашната лианата и се хвани за следващата.

Още си млада, нямаш деца и дори да не си много хубава, много мъже ще ти вържат. После, като се закрепиш при другия опитай да ПОРАСНЕШ и да не зависиш толкова от него, колкото и да си мислиш, че се обичате.

21.   Сигурно колегите ще ме нахейтят, но верно си много тъпа. Отивай си при вашите и това е, толкова ли в двуетажна къща няма едно легло? Второ в кой век е това мъжът да взима парите на жената и без да имате брак да си ги взима за себе си?? !! Цялата история дъха на невероятен провинциализъм. Модерната жена е образована и независима ти си се нанесла при приятеля си на 17 и сега няма къде да отидеш?? !!!

22.   От авторката- извинявам се з решките които съм допуснала, просто бързах и затова така се е получило!!!

23.   От авторката... Хора мислите ли че аз взимам заплата, прибирам се и му ги давам? Е, не... Не е така, той ги взима по един или друг начин!!!

24.   ПАК Авторката... Не мога да отида при родителите си или при приятелка защото не искам да занимавам и притеснявам никого... Родителите ми от самото начало бяха против това да живея с мъж още повече с него... В началото си бях на квартира и всичко си беше ОК, след това се появи той и всичко беше чудесно, впоследствие си купихме жилището ЗАЕДНО и всичко започна да отива на зле. Прекъснах образованието си 2-ра година, когато той започна да ми взима парите... И това е... Сега мисля да постоя известно време в това положение докато взема поне 2 заплати и ще му кажа че ми бавят заплатата... Надявам се ме разбере.. Към 20! Не изглеждам никак зле, ще намеря някой, няма да остана сама... но не е там въпроса! Благодаря на всички за съветите но родителите ми и приятелка са някакъв съвсем последен вариант, който предпочитам да не се осъществява

25.   Като вземеш заплатата - бягай, как така ще ти взима парите за себе си. Не се съсипвай, ако трябва известно време ще седиш при вашите....

26.   Аз мисля, че е опасно за живота ти, съжителството с този човек. Ти не го осъзнаваш, но това е истината. И предвид сериозността на положенивто, мисля, че е най- разумно, да отидеш при родителите си и да им разкажеш всичко. Може да са били против връзката ти, но ти си им дете и никога няма да ти пожелаят злото. Преглътни гордостта си и постъпи разумно. Говори с тях, сега. Не след месец или два.

Ако му кажеш, че ти бавят заплатата, може да те счупи от бой. Хора, като него са страхливи и супер - подозрителни. И най- вече опасни! Избора е твой!

27.   До Авторката от номер 10 . Да намерим някъв начин да си разменим кординати ?

28.   До авторката. Съчувствам ти напълно.
Ти не си тъпа а просто нямаш избор и той го знае и се старае да си остане така и да те работи как си иска(долно е това което прави той).
А пък за любов въобще не може да става и дума, играе се играта на зависимост и притежание.
Независимост е много-силна дума но трябва да си я извоюваш.
Спестявай пари без той и никой друг да знае и търси алтернативи, ако положението по някое време стане нетърпимо трябва да се збогуваш с него иначе едва ли нещо ще се промени.
Не уважавам мъже използвачи и насилници, никак не ги уважавам...
Р.

29.   Щом си в такова положение, използвай малко хитрост. Постой, 2 месеца максимум или 3, за парите лъжи, че ги бавят, че иа проблем в работата, изнеси се скоро. Добро момиче си, всичко ще е ок. Само малко смелост.

30.   авторке, наистина си много тъпа! какво значи да не искаш да притесняваш никого - семейството е затова, да се подкрепят в трудни моменти. дори да не си много близка с тях, говори, ако трябва си посипи главата с пепел, кажи им, че са били прави за него, че не е трябвало да се събирате на 17 г. (то наистина е така, но е друга тема) и се върни при тях поне докато си стъпиш на краката. не може в двуетажна къща да няма едно местенце за теб!
как ще ти взема заплатата и ще я внася??? ти добре ли си?
и какво значи "купихме жилището ЗАЕДНО" - на чие име е то? твое, негово или на двамата? ако е на негово, а ти си дала пари за жилището, не си тъпа, а много тъпа

31.   Преглътнете гордостта си, поискайте прошка и се пренесете при родителите си - но ВЕДНАГА. Не оставайте и секунда повече в такова положение, защото после напускането ще е по-трудно и, боя се, по-опасно за Вас.

Агапе

32.   Ама ти наистина си много тъпа. Или ще го търпиш завинаги, или ще отидеш при родителите. Или спри да работиш и като няма какви пари да ти взима той самият ще те остави. Аз не бих работила при положение, че някой друг ми взима парите. Сега си на 23, до кога мислиш да си при него?

33.   И как ТОЧНО ти взема заплатата? !

34.   Авторката... жилището е и на двамата на името! С нашите говорих, не им обясних всичко, но им казах някой неща, оказа се че НЯМА място при тях и че аз съм си виновна за всичко!! Сега повеме от всякога съжалявам че говорих с тях.... казах им че имаме малък проблем и за ден-два имам нужда от помощ но уви.. не всички родители са еднакви!!! Тръгнах си така, както и през последните няколко години... Той разбра (от сестра ми)че съм била там и стана малко по-грозно от обикновено, но всичко мина леко!! Координати не знам как можем да разменим №10!!!

35.   Бягай! Уважавай и обичай първо себе си, за да да го правят и другите с теб. Като млада и аз позволявах подобно отношение, но нямаше кой да ми каже, че не си струва. Само губиш от живота и си съсипваш здравето. Бъди смела.

36.   33, благодарете се и скачайте от радост, че не сте попаднали на насилник и манипулатор, който много лесно ще Ви прибере заплатата, че и заем ще Ви накара да изтеглите. Момичето е изтеглило късата клечка, това е. Присъединявам се към останалите коментиращи - бягай, мила, с пари, без пари, ако трябва и гола, но не се връщай, ако ще и по корем да се повлече!

37.   Миличка, не си тъпа, а нерешителна. И докога ще търпиш? Докато почне и физически да ти посяга? Я се стегни и от другия месец и 1 стотинка от заплатата си не му дай, а после се изнасяш на квартира, ако ще и да е стайча с хазайка, пак ще ти е по-добре и го остави тоя с "неговия" телевизор да си правят компания. Мъж като този не заслужава да има жена до себе си.

38.   Така... имаш до себе си съвършен егоист, който на всичкото отгоре е и агресивен. Такъв мъж не можеш да промениш. Няма да му даваш заплатата ти и ще се изнесеш - ОК, но аз имам друг въпрос. Какво ще стане с общото жилище? Предполагам, че той е плащал вноските (независимо, че е било с твоите пари)? Колко време го изплащате и какво точно смяташ да правиш с него? Ти ипотекарен длъжник ли си? Това е нещо много сериозно и може би ще е добър момент, предвид доста покачилите се цени на пазара на недвижимите имоти, да продадете този апартамент, да погасите кредита и да си разделите парите (ако остават такива). Консултирай се с адвокат. И не се притеснявай да се обърнеш към родители/приятели. Да не мислиш, че те не се досещат какво се случва? Типична българска черта е обаче да си затварят очите (за приятелите говоря, родителите са се опитали да те спасят). Типично за жертвата пък е да се срамува от избора си. Ти не смееш да се изправиш открито срещу насилието, което половинката ти упражнява над теб (не само физическото насилие е такова, психологически той те е смазал! ). Моят съвет е да се обърнеш към родителите ти, те са хората, които най-много ще ти помогнат. Да, може и да има критика тип "казахме ти", но ще ти помогнат, вкл. финансово! В двуетажна къща все ще намерят къде да те настанят, дори временно. Ти имаш същите права като сестра ти.
Ако имаш волята и силата, ще е махнеш от кошмара. Само че имай предвид и нещо друго - твоят красавец ще се появи с агнешка кожа, ноооо помни, че вълкът козината си мени, но нрава - не!!! Колкото и звезди да ти свали, не се обръщай назад.
Помисли как да излезеш от тази връзка по най-добрия за теб начин, т. е. без задължения и без големи финансови загуби. За мен най-показателно е, че не ти е позволил да завършиш университет - той те иска слаба и зависима от него. Бягай, докато можеш!

39.   Здравейте хора, аз съм авторката... до №38!! Жилището го купихме кеш, както се казва! Не дължим нищо, на никого! Аз не искам нищо от него, нито пари, нито подялба! Да е жив и здрав! Вчера разбрах че съм бременна, по много тъжен начин! Оказа се че не закъсня и физическото насилие. Всичко с бебето е долу-горе добре, но ще се справя! Трябва да напусна работа но не мога да си го позволя, просто ще отида при баба на село и от там ще пътувам до работа всеки ден. Сега вече отговарям и за друг, много желан от мен човек! Благодаря на всички за коментарите, утре или вдруги ден ще предприема и тази крачка, надявам се мога да Ви пиша, как е минало всичко!! Лека вечер за сега от мен!

40.   Много се радвам за Вас! Бъдете смела! Моля се за Вас!

Агапе.

41.   В такъв случай - медицинско и в полицията! Ти си вече и жертва на физическо насилие. Купи си спрей и ако те доближи действай!

42.   АВТОРКАТА... Здравейте, днес ме изписаха от болницата и затова чак сега пиша!! Вече съм на село, хубаво е и спокойно! Когато му казах че си тръгвам започна да ме бута и скубе, след това започна да ми крещи че ако не е бил той... и т. н. аз само мълчах и чаках да свърши.. След това ме бутна на земята и започна да ме удря и стиска. Чак когато започна да ме удря и по тялото, казах че съм бременна... стоя като попарен... изведнъж всичко се промени, вдигна ме, започна да се извинява и ме заведе в банята да се измия, когато се измих започна пак да ми обяснява как ще се промени, как всиччко ще е ОК!! Не му повярвах този път. Казах му че съм категорична и че не мога да си позволя да остана там, още повече с бебе(най-голямата ми грешка), започна пак да крещи че бебето е виновно и да ме стиска по корема. Няколко пъти ме попита дали съм сигурна, а аз бях повече от сигурна. Помня че ми удари главата в плочките след това се събудих в болницата... казаха че бебето е било на косъм, но са го спасили, казаха също така че главата ми е била разбита и че съм била в безсъзнание 33часа. От болницата са се свързали с полицията и от там са задействали всичко нужно... съседи са влезли вкъщи защото изведнъж станало тихо и са ме намерили в банята... Това е новото около мен, благодаря на всички че ми казахте това което знаех, явно съм имала нужда да го чуя/прочета и от други хора!!!

44.   Малко обичаш да украсяваш, чак и часовете в болницата знае, само до това ли ти е било... Хора, измислена история.