Какво мислите за английските мъже
Здравейте прекрасни хора:)

Както се смята пт заглавите, бих искала да се обърна към женските читателки.

Живея в Обединеното кралство вече доста години, имам връзка с англичанин от близо 4 години, наскоро се преместихме в ново жилище също така. Всичко е толкова хубаво, че чак ме е страх, че не е истина, имала съм отношения и с прекрасни български момчета, но те не бяха като че ли така освободени. При нас вкъщи няма мъжка или женска работа, двамата чистим, готвим, наскоро даже ми нае и чистачка да не се натоварваме. Вие дами какво смятате за мъжете в UK, харесва ли ви културата, учите ли го и на български език (аз го правя и се получават много комични ситуации) :) Интересна ми е и друга гледна точка

Коментари

1.   Както навсякъде по света, сред английските мъже има всякакви. И добри и лоши, хубави и грозни, възпитани или не итн. Как може само да групираш мъжете по националност...

2.   Добър ден първо! А сега по темата за английските мъже, както всички мъже при тях се намират от хомо до хетеро някои ще миришат а дриги не като цяло е това и си го знаел/ла но просто точно като мен си нямала какво да правиш :)

3.   Англосаксонски боклуци, това мисля.

4.   Живеея в Обединеното кралство и не съм особено впечатлена от мъжете тук, самите британци с нищо не ме грабват, останалите са от всевъзможни националности и сблъсъка на различните култури ни прави несъвместими. От друга страна настоящият ми партньор е израснал в Лондон, но е с литвенски произход. Невероятен мъж, с обноски, красив и внимателен.
Много е относително.

5.   Бъра-бъра, сто чадъра! И аз чистя и готвя, що не дойде при мен? Е, не съм в уредената и богата Англия, а в София...

Български мъж

6.   На мен англичаните също ми се виждат хомо сапиенс. Доколкото знам, са станали велики пътешественици и мореплаватели заради красотата на английските жени.

7.   Със сигурност по-добре от българските простаци и всичко българско. Всеки опит да обичам този народ бива разбит на пух и прах от злобата и простотията му. И пакистански мъже ако трябва, но не и български.

8.   Това българките и източно европейките само парите гледат.

9.   Сигурно зависи от човека. Имах сексуални отношения с мъж от Великобритания, но близки познати нямам за да направя някакви умозаключения. В леглото беше доста по-добър от повечето българи, с който съм била.

10.   От 4 години била с него, пък нас ни пита какво мислим. Звучи ми като опит да ни накараш да въздишаме по английския ти мъж. Като цяло съм останала с впечатлението, че много хора, като заминат за Англия, ведага им порасва работата и започват под път и над да парадират с това, сякаш тая Англия видиш ли е върхът на света. Просто на тази мисъл ме навежда темата ти, иначе ако въпросът ти е сериозен, е малко жалко, защото за 4 години би трябвало да имаш мнение за мъжа си. Не за английските мъже, те да не са правени всички по калъп, но за твоя човек.

11.   Предпочитам испанците, но стига да не са араби, всички други националности са по-добър вариант от българите.

12.   И на мен ми е любопитно какви са, живея в друга западна държава. Чувала съм че много пият и се лигавят

13.   номер 7, като всичко българско ти е толкова омразно, какво въобще търсиш тук? Свят широк, ходи се асимилирай някъде и не пълни българските форуми с още ненавист, злоба и провокации. Моля.

14.   И ако всичко е такава приказка защо публикуваш история тук. Какво мнение очакваш, когато всяка втора тема е за развод и неволи. Да ти потвърди някой шестицата от тотото?
Според мен има някаква празнота в теб. Типичното мосю си си хванала, но ти липсва нещо. Искаш да усетиш доминантност, а той не е такъв. Угажда ти на всичко, за да си ок, но някой от бившите те е привличал повече, и сега те гложди. Скъпите ресторанти и екзкурзии не са ти толкова интересни вече, ли какво?
Мислиш, че е приказка само защото е любезен и богат. Много ще търсите български мъже по света. Не говоря за ония с ракията и салата. Защото познавам много мъже в България, които не отстъпват на твоя лигльо нито по пари, нито по отношение, нито по интелект. Но на мъжете в България, особено успешните, им е вроден баланса в отношенията. Знаят как жената да е на мястото си, а ти с твоя /джентълмен/ няма да го усетиш това!

15.   Авторката: Останах изумена как някои хора ме изкараха, че едва ли не съм му гледала парите (никъде не написах, че не работя и живея на негова издръжка). На всеки, който си мисли това, ще кажа, че се е объркал, работим двамата наравно, имаме си отделни банкови сметки и си делим раходите. Как може на някакъв съвсем невинен въпрос, породен от любопитство, такава злоба да се изсипе? Имах пари и преди да го срещна, работя във една от водещите банки, завърших и образованието си тук, така че съм финансово осигурена, не ми трябва някой да ме гледа. Попринцип от горчив опит бих желала мъжа до мен да е поне финансово независим, защото преди време има връзка с Български мъж, който упорито не желаеше да работи тук, майка му носеше пари, а в един момент явно аз трябваше да я заместя.

До номер 1... не групирам мъжете по националност, не разбирам как стигна до това заключение, въпроса ми е повече от нормален. Така е, всички мъже са различни, но има нещо което свързва повечето от тях в определена държава, а това е културата, манталитет и традиции.

16.   Нямам наблюдения, защото не съм била с англичанин. Някои хора казват, че са доста грозновати като нация - и мъжете и жените. Според мен и това е относително, защото Том Хидълстън и Бенедикт Къмбърбач са големи симпатяги и са англичани и двамата :)
Според мен във всяка една нация си има и плюсове и минуси на индивидите, затова не можем да ги класифицираме по националности. Например тук в България съм била и с пълен простак и с най-добрия възможен мъж на света (с който съм и в момента) - тук е момента да ме оплюете, че и аз се хваля ;)
Авторке, не се напрягай заради някакви хора, които са влезнали тук само за да си чешат езиците, а не да дискутират темата :P

17.   От 12: Не се връзвай на злобарите, винаги една хубава тема я превръщат в заяждане, анализи. Дано винаги връзката ви е такава, но животът ни поднася изпитания понякога. Радвай се и бъдете много щастливи

18.   С първия бях 2 години, живе в България. Говори български, но какво от това. Много мързелив и несериозен човек, разделихме се, защото не виждах никаква перспектива, освен напивания и партита. И досега сме си приятели. С втория бях една една година и ме заряза, защото си търсеше богата жена. Това, че готви, работи и други подобни дребни сметчици просто не ме интересуват. Сега не искам и да чуя за това леке.

19.   Авторката просто иска да се похвали с какъв мъж е, останалите българки, които са с българи да й завидят, а пък нашенките с чужденци да нахрачат едно хубаво гадните български мъже. Това е нещо, което забелязвам у всяка българска жена, която се хване с чужденец - желанието да показва и доказва каква късметлийка е.

Колкото до английските мъже - от наблюденията ми, варират от много готини и свестни типове до страшни дегенерати и отрепки, ама то май при всички нации е така. А иначе младото поколение са страшни лигочи, не се шегувам, 20 и кусур годишни се държат все едно са малки деца.

20.   Авторката до номер 10.
От толкова злоба излята в коментара Ви, госпожо, дори не разбрахте смисъла на темата. Аз не търся мнение за мъжа ми, аз съм си изградила такова за него, така че вашето не ми трябва. Исках да започна интересна дискусия, но вместо това се превърна в поле за някаква уникална злоба. Ще Ви дам един съвет... не злобейте така за хората, ако не искате да дискутирате нещо, не се обаждайте, Вие сте злобен човек, нищо по темата не написахте, а само се заяждате, един интелигентен човек няма да напише подобен отговор. Лек и спокоен (най-вече) ден Ви желая.

21.   Какво значение има от къде е бе хора?
Не можем да слагаме под общ знаменател всички. Щом е англичанин значи пиянде, лигльо и богат-Глупости
Моят приятел е англичанин- много мързелив, но голям джентълмен. Не се е замислял да ми посегне. Бившият ми-българин ме шамаросваше редовно
Много е спокоен. Не е умен, но в живота се справя чудесно.
Не е богат-изкарваме еднакви пари които са общи за разлика от бившият ми, който дори не искаше да знам колко изкарва
Има хубаво тяло-не шкембе като бившия ми който пиеше бира от сутринта.
Не ми помага в къщи, но не ми натяква ако е поразхвърляно или ако не съм наготвила-бившия ми правеше скандали ако не съм свършила домакинската работа.

Привлече ме с русия си бретон и сини очи-и поляк, руснак да беше не мисля че щеше да ме интересува. Просто се влюбих. А щом си паснахме по характер не виждам причина да злобеем кой с коя националност е обвързан.

22.   Всеки емигрант използва думите - злоба, завист, бг манталитет. Хей, диви селяни емигранти, това е лично мнение, няма да го сменя, защото не ви харесва, ФАШИСТИ !

24.   Мисля за английските мъже,че са мъже като всички останали три милиарда мъже по света. :)

Не е до нация или държава, а до човек.
Може би като цяло имат някакво преимущество по отношение на това,че в Англия не е имало турско робство и най-вече не е имало комунизъм. Исторически погледнато Англия е имала по- благоприятно развитие като държава, била е колониална империя ,.никога не е била под робство или някакъв изроден политически строй. Това дава в някаква степен преимущество на английските мъже на пръв поглед, от гледна точка на материалната обезпеченост и липсата на комплекси по отношение на битовизмите ... Но на пръв поглед.
В емоционално и интимно отношение, мисля че хората са си хора. Без значение на етнос и държава.
Но съвременния свят е предимно материален и е нормално жените да се изкушават от възможността да са с парньор от развита и богата държава, това предполага, че би могъл да предложи повече материална сигурност ...
Но всичко е много относително ... :)
Всеки влак си има пътници, всеки човек си има шанс, съдба и ... късмет. Който където го намери - негов си е :)
Успех ;)

25.   Ами така кажи, авторке, че е голям жентълмен, щото не те бие. :D
Рекапитулатив: много мързелив, тъповат, финансово драпа, не помага вкъщи, но пък няма шкембе. А ти ПРОСТО си се влюбила, доста ПРОСТО.
Обаче пък е хубаво, че не те млати, ако не си сготвила.
Отиди на психолог.

26.   От толкова коментари, само няколко са написали нещо общо по творбата, всичко друго е яко злоба

27.   Хубав коментар на номер 24 - смислен и уравновесен.
А за 26 - една единичка от мен. И той не се е изказал по "творбата" (хе-хе, брей - "творба", бях чела тук за "статии", за "писатели", ама чак пък за "творба" - не), както обвинява другите коментиращи.