История с разлика във възрастта
Знам, че подобни истории вече са качвани тук, но нека и аз да кажа следната. Тя се отнася до една близка на мен персона. :

Млада жена на 31 г. и значително (скандално) по-възрастен мъж на 56 г. се запознават по време на командировка на мъжа във фирмата на жената. Завързват кореспонденция по интернет. Нищо не е станало, виждали са се само няколко пъти, но и двамата са открили изненадващо много прилики помежду си.

В този момент и двамата са свободни - мъжът отдавна живее сам, а жената е претърпяла няколко разочарования вече и се колебае ужасно, преди да се хвърли в поредния риск, още повече с човек на възрастта на баща ѝ. Но пък е силно впечатлена от него и от неговите качества, каквито не е срещала до този момент. От друга страна, тя открива неща, които са малко стряскащи за нея - вместо нежност и окуражаване и чувства, прекалена сериозност и избягване на темата за тяхната връзка от негова страна. Но положителното все пак надделява. Парен каша духа, и тя избягва всякакви възможности за пряка среща, тъй като не се чувства сигурна, което на свой ред обърква мъжа; още повече, че и самата кореспонденция от нейна страна не издава кой-знае каква заинтересованост - по-скоро заради нейната несигурност, отколкото поради отсъствието на зараждащи се чувства. Той усеща, че не може да започне да се обяснява по пощата на почти непознат човек (който упорито се стреми да се капсулира и да не открива нищо за себе си), и страненето на жената го кара да се чувства в много изкуствено положение.

Жената се и срамува от предишните си връзки, страхува се какво ще каже той, страхува се, какво ще кажат родителити и приятелките ѝ, ако даде ход на тази връзка, което я сковава и прави неадекватна в кореспонденцията.

На три пъти жената решава да си даде пауза, пък ида го поизпита колко е сериозен и се оттегля без обяснения. В първия и втория случай нещата продължават някак си, въпреки огорчението на мъжа, докато при третото рязко оттегляне мъжът се чувства разиграван и сам прекратява общуването. Когато тя усеща това, започват мощни нишани от нейна страна, но мъжът оставя нещата зад себе си, въпреки че не му е лесно.

Та това е историята. Ще ми е интересно да чуя коментарите ви, въпреки че тя май е приключила.

Коментари

1.   На три пъти пауза а и да го пробва! Умряла работа!

2.   Да кажем, че и аз съм в същото положение, но от страната на жената. Толкова ми се иска да му кажа и толкова нелепо ми изглежда, че се държа неадекватно в негово присъствие. Даже почти не излизам от вкъщи за да не го срещна някъде случайно, защото не знам как бих реагирала. Щеше ми се той да е малко по-настоятелен. А теб бих те посъветвала да не си толкова пасивен, ами да и кажеш другия път като я видиш. Още повече, че и двамата сте свободни, при мен има фактор бебе и токсичен брак, вероятно изчерпан.

3.   "... решава да го доизпита и прекратява комуникацията без обяснения ..." и това цели три пъти. Вие не търсите сериозни мъже, а луд без умора. Но ще намериш, и такива има. ;)

4.   Млада жена на 31. Я по- сериозно. Млада си на 25. На 31 квот дойде.

5.   Стига, не се излагай. На 56 няма вече пилот в самолета. Да, секса не е всичко, но без него него сте просто приятели, колеги и познати. Хахаха.

6.   Стига с тези глупости за възрастта, тя не е важна аз съм на 23, а приятелят ми е на 37 и какво? Важното е да се чувстваш добре с човека, да ти дава сигурност, уважение и любов:)