Споделена история от Здраве

Хемороиди - не знам?
Здравейте. Момче на 15 съм и мисля, че имам хемороиди. От няколко седмици забелязвам нещо около ануса ми, което расте с всяка седмица. Не знам дали е хемороид, но прилича на такова. Не ме боли, когато седя, но при допир се чувства дразнене и то закрива достъпа до ануса ми отвън. Когато се мия със сапун се чувства парене и дразнене.
Ако е хемороид не знам какво да правя. Дали трябва да отида на лекар? Все още е малко и прочетох, че може да се лекува с крем. Не знам как да кажа на нашите. Срам ме е и да отида на лекар за такова нещо. Кой иска непознат да му гледа ануса? Не знам какво да правя. Според вас какво е?
П. С. моля редакторите да пуснат това.

Коментари

1.   Възможно е да е хемороид, няма страшно, излизат ми 1 път в годината или през година, мажа го с крем витасин всяка нощ, слагам парче памук големичко да не цапа бельото и лягам да спа.
На сутринта го махам и така 4 5 вечери и дупето на 5 6 ден ще е като ново

2.   Има два вида хора - такива, които имат хемороиди и такива, които ЩЕ имат хемороиди.
Като начало, както го описваш изглежда да е точно хемороид.
Второ, няма нищо страшно, всекиму се случва рано или късно.
Трето, и аз съм имал период с хемороиди, преди и след него няма проблеми.
Минават от само себе си, ако боли има крем за хемороиди във всяка аптека за жълти стотинки.
Не е казано, че ще нараства. Може да изчезне и да се появи друг път на друго място. Всъщност е спукване на капилярни съдове и се образува малък кръвоизлив под кожата. Тялото го разгражда само с времето.
Общо взето никаква причина за паника, мажи се с крема и всичко ше е ок.

3.   Най - вероятно е хемороид, по това, което описваш.
Относно срама от лекари, мога да ти кажа, че те толкова са се нагледали с годините, че въобще не им прави впечатление. Аз като жена примерно, да ме е срам, да отида на гинеколог. Не би трябвало. На тях това им е работата.

Ако все пак изключваш варианта за лекар, иди в някоя аптека и кажи да ти дадат, нещо за хемороиди. Все ще те облекчи, предполагам.

На моя мъж все му излизат, дори се пукат понякога и изтича доста кръв. При него е хронично. Тъй че, ако случайно видиш и кръв, да не се шашкаш. Спокойно, от това не се умира, но все пак е хубаво, да го види специалист. Хем и ти ще си спокоен.

4.   Хемороид е. Споко, хемороидите са нормални, проблем е когато се възпалят. Прочети в интернет от какво се възпаляват и се пази. Не се мий с обикновен сапун. Вземи си интимен и се мий само по веднъж на ден със сапун, защото така се изсушава лигавицата и става по зле. Хемороидите са досадни но са търпими и отминават. По лошо е фисура- сцепва се и не зараства, тече кръв и много много боли. Но ти нямаш такова. Набутвай го това топче навътре и го мажи ако е 2 началото и вазелин помага, ако не, има хапчета и кремове по аптеките без рецепта. А най доброто е Антифлегмин. Купува се от ветеринарна аптека и си мажеш гъза 2 пъти на ден. Не се притеснявай, че е за животни, действа като чудо на хемороиди. Аз имам винаги от него. И да знаеш, че всички имат хемороиди след 30 дори след 20 имат доста.

5.   Използвай мокри кърпи, аз имам след раждането. Кремът само облекчава сърбежа.

6.   Значи при мен спадна мн лесно. Сложих си свещичка от картоф обелен и преспах с него и спадна. Резни едно парче и направи го тънко като химикалка и го скъси 7-8 см и го сложи ама не цялото.. да ти стърчи и лягаш да спиш