Изоставих любовта на живота си
Здравейте на всички четатели на spodeli.
Вече десетина дни откакто се разделих с половинката си се чувствам ужасно
Да поясня, че раздялата ни не е плод на изневяра от моя страна, не е продиктувана от някоя нейна лоша черта в характера, това беше връзка за пример, мога смело да го заявя
Връзката ни продължи повече от 2г, но все едно сме били заедно от 20.... много пъти сме си казвали, че всеки е открил в другия сродната си душа. Дните ни минаваха безгрижно, обичащи се, планове за семейство, усмивки, любов..
Искам да подчертая, че с това момиче за този дълъг период, който сме били не сме се скарали нито един път.... нереално беше, така се разбирахме, само с поглед дори
Та по същество. Преди 10 дни взех може би най-трудното решение в живота си-да се разделим, колкото и да я обичам, колкото и да исках да остарея с човек като нея, много много трудно решение от моя страна, като знам колко ме обича, аз колко я обичам, но трябваше да го взема. Причината-наистина основателна, тя я знае и е такава, че бъдещето ни заедно е един пълен Х, т. е. занапред и да се обичаме няма да бъде това, което сме си мечтали заедно
Казах и многократно, че за мен е важно да бъде щастлива занапред, но с друг, аз няма да и дам това щастие, което заслужава, а тя заслужава да е щастлива.
Та искам да ви питам, това, че сме оставили човек, който сме обичали и той нас, но го правим с цел за доброто на двама ни, макар и разделени грешка ли е? Грешка ли е, че по тоя начин нараняваш любовта на живота си с единствената мисъл, че тя заслужава по-добро бъдеще с друг, защото ти няма да и дадеш това, което би крепило едно бъдещо семейство -щастието от което биха се нуждаели тя и децата ни?

Коментари

1.   Не знам за връзката ви. Но вие сте роден за политик. Някак си сте успял в толкова дълъг текст да не кажете нищо.

2.   Да, грешка е.

3.   Грешно е само едната страна да взима решението.Ами ако сега е нещастна.Поне да и беше посочил мъж,който смяташ за по-добър от теб.

4.   Имам един единствен въпрос. Ако всичко ви е било толкова перфектно, колкото го описваш, каква е била причината за изневяра? А и аз се чудя тя как изобщо е искала да остане с теб след подобна постъпка.

5.   И защо да е Х не разбрах? Просто ей така, има любов, но...къде е проблемът?

6.   Много добре го е написал човека,това,че някои са свикнали да четат само приказки не ги оправдава

8.   Щом си я изоставил, значи не е любовтана живота ти. Иначе нямаше да можеш без нея. Бил си влюбен, вече не си. Пусни си следващия слайд.
Поздравления за коментар номер 1! Авторе, директните хора всеки ги уважава. Не увъртай!

9.   Е, и коя беше причината за тази раздяла?
Бягство от отговорност от твоя страна, понеже не можеш да ѝ осигуриш щастието, което заслужава? !
Много детинско ми се струва всичко...
В края на краищата връзките не се правят заради щастието на участващите в тях, а за да се създават, отглеждат, възпитават, образоват деца. И който си редставя нещата по друг начин е малко встрани от еволюцията...

10.   Щом се обичате, какъв е проблема? Защо да страдате? Казваш основателна причина, но каква? Ако семействата ви са против, ако имате различни цели в живота, зависи от много неща. Откъде си сигурен, че тя е любовта на живота ти? Щом се обичате и двамата, бъдете щастливи заедно, всеки иска да срещне любовта, вие я имате и захвърляте, защо?

11.   Напълно те разбирам.. Спокойно, не си само ти. Едно е всичко да е цветя и рози, но съвсем друго е истинския живот. Преди 5 г. аз направих същото. Връзката ни беше просто прекрасна, но аз знаех, че съм спънка за него. Той все още не може да приеме това, че не сме заедно. Но ето, че след като се разделихме той успя да се реализира в чужбина, да сбъдне голяма част от мечтите си. Макар че страшно много го обичам, и ми липсва наистина много, се радвам за него. Той успя да постигне много, но ако бяхме останали заедно съм сигурна на 99%, че почти нищо от това, което той постигна нямаше да го има. Вече живее живота, за който е мечтал. През всичкото това време не е спирал да иска да се съберем, не е спирал да ми повтаря, че аз не съм спънка за него, а неговия живот. Но като гледам как той жъне успехи, не искам да му преча. Защото знам, че аз наистина ще му преча, дори той да не го осъзнава. Но ще ти кажа едно, ако я обичаш повече от всичко на света - не се отказвай така. В този живот всичко се постига, но да намериш любовта на живота си е веднъж. Успех!

13.   Номер 11, не мога да те разбера, защо решаваш вместо него? Той 5 години не те е забравил и иска да сте заедно. А казваш, че любовта в живота била веднъж. Съберете се, бъдете щастливи

14.   11, вземете се съберете с човека, с какво толкова го спъваш не мога да разбера, защо се случва това? !! о. О Ние трябва да сме отговорни към хората до нас. Естествено тоя човек, ще е най-щастлив и мотивиран, ако си до него в успеха му и го подкрепяш, той се нуждае от теб! Ти не си неква стена да му пречиш на човека... щом държиш на него и ти липсва, вземете поговорете и се съберете, зарежи предрасъдъците, комплексите, забраните и бъди по- уверена, живей си живота просто, без да ти дреме! Сигурна съм че ти си много умна и можеща, ако си уверена в себе си и ти ще постигаш успехи, отърви се и изхвърли от главата си всички тия рамки, граници и разни такива твърдения, всеки има потенциал да постигне нещо, дай шанс на него и на себе си най- вече, защото виждам една неувереност, а изглеждаш умно момиче. Етикетите, рамките само дърпат човека назад и го смачкват! Не разбирам, обичате се, ти го обичаш, оставила си го защото си си втълпила, че не можеш и само пречиш, не мисля че си пречка? Think outside the box и давайте по- уверено и отговорно....