Той иска да му плащам почивката
Здравейте! От 1 година излизам с разведен мъж, който има дете на 7г. Аз не съм била омъжена. За първи път ми се случва такова нещо мъж да ми казва резервирай почивка за трима, т. е и за детето му, като дори не споменава за финасовата част. Аз бих поела своята си част, но да плащам за трима просто не мога, не защото нямам пари, а защото смятам, че не е редно и ако веднъж го позволя вечно ще си плащам. Само да вметна, че той печели добре има собствена фирма и си играе с пари, защо да плащам аз със заплата от 700 лв месечно, като и аз имам разходи в домакинството и за лично грижи. Искам да споделя още нещо с вас, на 8- ми март не получих даже и едно цвете, много ми стана обидно и досега се сещам са това. Според вас какво да правя? На кръстопът съм и смятам, че заслужавам малко повече уважение, като жена. Дайте ми съвети, много съм объркана...

Коментари

51-76 от 76

53.   Моля авторката, да ме извини, благодаря!
до 43 от 30
Въпросния термин го научих в този сайт от трактатите на женомразците от твоя отбор - чичото, един превъзбуден момък, който се е изпляскал и в настоящата тема под номера 9 и 10, и един особено ехиден философ, който много ми напомня за теб. Не изключвам и да си нещастния чичо с дъщерите, но по-скоро съм за първото си предположение. Не ви възприемам като отделни мислещи личности - не виждам смисъл да се обръщам към промити мозъци персонално. А иронията е, че съм толкова далеч от феминизма, че не знаеш колко си смешен, парадирайки с някаква свръхпроницателност.

54.   Авторке, не казваш за тази една година кой е плащал излизания и други подобни. Ако той е плащал всичко в продължение на година, мисля че е нормално и ти да поемеш някой разход. Това колко пари изкарва той няма абсолютно никакво значение. Според мен той те изпитва, защото много добре знае за какво го търсят жените и се е напатил. Възможно е и точно заради това да се е развел. Мъжете ставаме много внимателни щом се опарим веднъж.

55.   Към #54 от авторката:
През тази изминала година сме си поделяли сметките по ресторанти и т. н. Февруари месец реших да резервирам аз един уикенд в Банско, като всички разходи поех аз, както и пътните!! Тогава съжалих, че изобщо съм отишла, то не бяха забележки от това какво съм говорела и т. н. Същата вечер си поплаках от сърце, излязох и седнах в един ресторант, защото дори не успях да вечерям това, което ни бяха сервирали в хотела преди това. Той изобщо не ме потърси, беше заспал сладко- сладко, когато се върнах обратно. Искаше ми се да не бях пила онези 2-3 чаши вино да си запаля колата и да се махна. Както и да е.. Сега като се върна назад си давам сметка, че изобщо не трябваше да продължавам тази връзка, не се хващам само за тази случка имало е други, които не са ми донесли хубави емоции. От известно време 2-3 месеца той, като че ли започна да плаща по- често, когато сме навън това е било някой обяд примерно.
Във връзка с темата- спомням си един ден пътувахме до някъде и той ми каза: - Ти ще дойдеш ли тази година с нас на море? Казах може, защо не. Отвърна ми: - Ще ти трябва обаче една заплата, нали знаеш? Аз казах, че е нормално няма да отида без пари естествено. Той ме е подготвял от тогава, явно за да не съм му в тежест, което аз не бих допуснала. Не е начина това да кажеш на някой, че искаш да си плаща, просто е грозно и то от човека, който обичаш. Аз не съм използвачка и дори и да ми е платил нещо винаги гледам да се реванширам, като платя нещо следващ път. Само искам да кажа, че се виждаме и доста рядко, защото не сме от едно и също населено място. От вчера съм го блокнала навсякъде, прецених че не ми е подходящ. Напоследък ми обръща и по- малко внимание, все работи и т. н аз съм млад човек, сега ако не ми е хубаво кога? ! Криво ми е, но се надявам да издържа и да не го търся.
Благодаря на всички за съветите, благодарение на някои от тях си отворих очите. Всъщност аз ги знаех тези нещата , въпросът е, че ми трябваше някой да ми ги потвърди. Не исках да притеснявам близките си, особено майка ми, щеше да превърти( тя не знае, че излизам с разведен) и по- добре, че не й казах.
Бъдете здрави и се обичайте!

56.   Какви изпитателни срокове, какви глупости? Не стига, че авторката няма против да излиза с разведен мъж със 7 годишно дете, ами и щял да я тества да им плаща почивките - все едно умряха всички мъже и читавите жени на опашка се редят за такъв...

Авторке, бягай оттам с 200 и не си губи повече времето - разведените мъже обикновено вече имат кофти настройка спрямо жените като цяло, мисленето вече е изкривено и деформирано там и трудно могат да се изградят нормални здрави взаимоотношения - не искаш да плащаш за чужди грехове. Не е и работа да отглеждаш детето му - на тази възраст няма да те приеме като майка, а и ще ревнува, ако си родите второ общо дете с баща му. Mного потенциални трудности. Лош знак е и че се е скатал за 8ми март.

Да ти дам пример с моя позната - тя самата е разведена, започна да излиза с мъж с две деца - на 8 и на 14 г. С излизанията се редуват. Когато той я кани на среща и съответно той плаща, я води по кафенета или или заведения за бързо хранене и идва на среща сам. Koгато тя го кани и извежда на вечеря и тя плаща, той се появява на среща с двете деца без да е предупредил, че ще ги вземе и има и претенции за избора на заведение, като избира ресторанти от по-висок клас - съответно тя плаща скъпа вечеря за четирима. Oтделно като я покани у тях, половин един час преди тя да дойде започва да и звъни и да и съобщава какво е забравил да купи и съответно тя да вземе по пътя. Tя ходи на гости с пълна пазарска чанта или най-малкото носи вино и торта или някакъв десерт, всеки път подаръци за децата - той се появява у тях обикновено с празни ръце. И тя между другото това го приемаше, въпреки че се натоварваше, защото човекът все пак с две деца, може да няма, нея и неудобно да отказва итн... Докато той с цялата си наглост и изтресъл, че я тества, дали ще е щедра с децата му и дали става за майка - като комплимент разбираш ли, че добре вървят нещата и ако поупорства скоро ще издържи тестa... се едно голяма награда я чака накрая - а той изкарва двойно повече от нея. Tъпото е, че тя наистина се беше привързала към децата му и беше готова да ги приеме - обаче тези стиснати номерца на дребно супер много дразнят. A и как гледа той на нея - възприема я единствено от гледна точка на това, с какво може да му е полезна... добре че тя навреме се усети и се дръпна.

Бягай оттам, не губи повече времето си, че е ценно! И най-добре директно избягвай разведени - обикновено има защо да са сами.

57.   Авторке, би ли била така добра да отговориш ЗАЩО не искаш да се изясниш с човека в ПРАВ текст, а прилагаш мълчание, блокиране, ровене в миналото за едностранното му тълкуване?
Благодаря предварително, макар че се съмнявам, че ще получа отговор на директния си въпрос!

58.   За да е разведен има причина . Мъж с дете не ти трябва , макар че детето сигурно живее при майка си . Аз също си деля разходите с мъжа ми . То вече всички мъже гледат да не се минат с нещо . Щом ти си го водила на твой разноски е редно поне следващия път той да направи същото . Намери си мъж без ангажименти .

59.   Към номер 57
Какво има да изяснявам с човек с който съм говорила хиляди пъти? А и на дали е толкова тъп, че да не схваща за какво иде реч! Смятам, че след като си решил сериозно да си с един човек няма лошо да се поровиш в миналото му, особено когато не ти се дава информация от самия човек! Не мислите ли? Така трябва да се проучва с какво си имаш работа, а не да се хвърляш. Аз имам много какво да губя най- вече, че ми предстои да създавам семейство и искам да е с някой който ме разбира и цени най- вече! Такива от които не получаваш нужното уважение, като жена са под път и над път. От ясно по-ясно е че този мъж не е за мен!

60.   По горния коментар е от авторката! :)

61.   Жените обичат като има някой, който да ги хрантутка, затова не обичат стиснатите мъже... Жалко, че повечето жени са универсални в този аспект, ама никой и дума не продумва за това. Стинсат мъж не може, стисната жена може, че даже е редно и да иска, еми момичета, не може равност с всички бенефициали и без недостатъците...

62.   След 57 мнения, с едно включване на авторката и разразила се полова война, с всички обичайни обвинения, така и не стана ясно, той само да резервираш ли е имал предвид или да резервираш и да платиш...

64.   57 - Искала уважение... Първо, никъде не е видно неуважение от негова страна. Второ, от това, което тук си изписала тук, не си личи да заслужаваш уважение. Някакви еснафски долнопробни подозрения на комплексирана кифла, която един въпрос не може да изясни прямо, като хората. Най-добре остави човека да си намери адекватна партньорка, защото с такава дребна душица, като теб, без грам акъл в главата, ще има да пати.

65.   Точно така 64, авторката е дребна душица, която с нейните 700лв заплата ще иска мъж, който да и плаща поне 80% от всички разходи, а дали с дете, без дете това няма значение, човека добре си опипва почвата по тоя начин и ако го напусне ще му направи услуга дори.
А ти авторкее събирай багажите и го отървавай човека

67.   Как какво да изясняваш-ситуацията!!! Ти май не си много умна...

68.   62, аз съм 57, и как ще стане е ясно като тя не иска да го пита директно! Предпочита интригите и не пращи от акъл...
Дори не ми разбра въпроса за миналото. ..

69.   Авторке, номер 15 съм. Ще си позволя да ти дам съвет, помисли и реши дали да го приложиш.
Според мен наистина е добре да се изясните. За теб самата. Да развиеш такива навици. Много често отношения - любовни, приятелски, бизнес, се разпадат, понеже се опитваме да четем мислите на другия от една страна, а от друга очакваме той да чете нашите. Не си единствената. Прочети за психологическия феномен "четене на мисли". Масово е. И е добре човек да излиза от зоната си на комфорт и да изяснява нещата, които предполага.
Вече ти си знаеш дали ще останеш с него или не. Но е добре да свикнеш да изясняваш нещата, понеже това ще ти е полезно и в други взаимоотношения.

70.   До 67 от авторката.
Теб какво те касае да не би да пряк участник? А това дали съм умна или не, не можеш да знаеш... явно ти не си щом си позволяваш такъв език. :)) дишай и по- спокойно!
А относно това дали ще изяснявам или не, не ти влиза в работата . Един съвет от мен спри да спамиш!
До 64 и. 65 - няма нужда да се правиш на двама души, начинът “ Ви” на изказване говори достатъчно! Аз на дали съм дребна душица, но “ вие” със сигурност сте такива! Освен това “ вие” не сте критерии за оценка!! най- вероятно сте разведен с деца и никоя жена не би ви погледнала,! Само че като намерите такава някоя по наивна искате да и се “качите”на главата и да си предавате претенциите! Ще ви дам пример: Вие сте като онези пчели в един кошер, наречени търтеи от които няма никаква полза... особено такива типове като “ вас” не заслужават втори шанс, защото са отровни и тровят с негативизма и пресметливостта си всичко около себе си...
коментарите “ ви” не съдържат нищо съществено, така че си ги спестете. Бъдете здрави и по- позитивни.
68- чудесно ти разбрах въпроса, ровя си в миналите случки, защото съм ги запомнила и ти не можеш да го промениш, колкото и да ти се иска ;) дерзай . Явно си ти много нисък коефициент на интелигентност щом си позволяваш да използваш такива изрази, освен това жена ти, ако имаш такава - горко й!

71.   От авторката -69 благодаря за съвета. За тези които се интересуват от развръзката. От 4 дни не съм комуникирала с него. Нито аз съм го търсила, нито той мен. Започвам да свиквам. И без това не се виждахме често, а сега прекратихме и всякаква комуникация. Имам чувството, че се отърсвам от всичко и ми олеква на душата, няма я онази черна бездна от която преди не можех да изляза. Чувствам се леко и се надявам скоро време да си върна живота, които имах преди.
Нелепа е ситуацията по която се разделихме, но съм взела това решение на базата на различни фактори. Разбира се няма идеални хора, може би аз не съм подходяща за него, както казаха някои хора, макар че това не ме е накарало да взема това решение. Той ще е по- щастлив без мен и аз също, пътищата ни се разделят тук..
П. С Моля редакторите след публикуването на мненията да премахнат темата или да я затворят само за четене! Благодаря!

72.   61 Приема се че мъжете взимат по- високи заплати. Жената най често готви и чисти и следва, че мъжа за да направи и той нещо в семейството плаща повечето неща, но не е задължително. А ако някой има възможност и се стиска, не е добре. На никой не му е приятно половинката му да се стиска.

73.   72 -Стиска се са да има за сина му, а жената да се оправя. Той не гледа на нея като човешко същество, а така сякаш му е длъжна да го търпи да му чисти, готви, пере и т. н и да я използва. Сякаш тя е разведена и има деца които той да се налага да приема!! Там им е грешката на разведените, като си намерят добра половинка искат да я изцедят до последно без да ги е грижа тя как се чувства. За нея тепърва животът започва и вместо да получи подкрепа от човека до себе си да я оцени, защото тя не е минавала по този път и вместо да е горд с това, че му се дава втори шанс, той проваля всичко с дребнавостта си! Да не се разбере погрешно, нямам предвид да плаща всичко той, но да го казва по внимателно на жената не с нахалство, сякаш му е длъжна с нешо... ще се съглася с всичко написано на номер 57. Право в десетката

74.   Има много да патиш, докато разбереш, че никой не може да ти чете мислите и ти си отговорна за начина, по който се чувстваш. Какви игри се опитваш да играеш - на мълчание, цупене, недомлъвки, ама той как не се е сетил, значи не ме уважава... Животът не приема тези игри и ти вземи се наиграй най-сетне и започни да се държиш като зрял човек. Като не си сигурна в нещо, питаш. А не да си измисляш сценарии, да слагаш на другия думи в устата и да играеш в драми. Нито жена, нито мъж могат да изтърпят това. Хората искат да живеят с разбрани хора, с които могат да се разберат. Рязко ти го казвам, но имаш нужда от изтрезняване. Не казвам да се върнеш при точно този човек. Казвам ти го, за да имаш шанс изобщо някога с някого.

75.   Бабо авторке аз съм Н. 37. Казах го и пак ще го повторя, че ти си една голяма лъжкиня и дребна бабешка душица. Винаги лъжеш и все скрояваш истории в които за всичко обвиняваш мъжете, а себе си представяш като най-порядъчното момиче, жена. Престани да лъжеш бе бабо, как не ти идва акъла в главата. Много си мизерна. Не можа ли да разбереш, че вече почти всички те усещат колко глупава си. Тук обвиняваш мъжа, че те карал да му плащаш почивката, а в други истории, че мъжете те бият, а в някои други, че ти самата искаш груб секс. В коментара си н. 37 съм ти посочил историите в които си писала глупости до самозабрава. Дано някои посетители ги прочетат и се уверят каква лайнарка си ти, а не да питаш: "Всички мъже ли са лайнари" в отдела "Семейство". Защо се молиш модераторите да затворят темата, психарке. Най-добре е ти да се махнеш от този сайт завинаги. Ти само отрова разнасяш тук. Скрий се завинаги.
Моля модераторите да публикуват коментара ми. Тази авторка е срам и позор за целия сайт. Тя не заслужава да пише повече глупости тук.

76.   Номер 72 - Напротив приема се, че жените и мъжете получават еднакво заплащане и жените нямат никакво основание да очакват някой друг да плаща за повечето неща. Ако искаш такива отношения трябва да се въведе обществен ред подобен на шериата, там жената може да е като държанка чакаща на мъжа си за всичко, но ще му се подчинява на всичко. Да иска права обаче, но не и свързаните с тях отговорности обаче - не, съжалявам.

77.   До №70- което трябваше да се докаже, ти побърза да го докажеш: че човек, който не може да сравни двата hash-а на два поредни коментара, преди да ги обяви за писани от един човек, наистина не е с акъла си. Всичките ти приказки са пример за махленска посредственост и простотия. Самолюбие, емоции и проклетия без никакъв интелект. Горкият човек.

78.   Щом си позволяваш да даваш съвети- един пък от мен: намали наглостта и наблегни на образованието и проникновението, иначе ще патиш в този живот...

79.   Че какъв е проблема, освен че нямаш пари?
Аз моя искам да го водя в Китай, всичко плащам, ама той не ще, че много дълго се пътува, Всеки с проблемите си да ти кажа.
Ама с приятелка ще отида, пък да си прави квото ще. Насила убост не става. Те така,те.

80.   Не разбирам защо се изписаха тонове мастило по толкова ясен казус. Нещата стоят така: в една двойка мъжът очаква жената да плати общата им почивка, тя няма тази възможност, но открит разговор по темата между тях е невъзможен. Проблемът е именно в тази невъзможност за комуникация, а не в това кой пръв ще извади кредитна карта. Аз също съм "организаторът" в нашата двойка - билети за културни събития, за пътувания, резервации, подаръци на близки - всичко това е моя грижа, но сметката кое, кога и как може да си позволим я правим заедно. Ако нямам пари, казвам "Да, ще намеря време да мина да платя екскурзията, обаче да знаеш, че оставам без стотинка до 10-о число (примерно)". В отговор чувам: "Спокойно, приготвил съм кеш цялата сума за пътуването, оставям парите еди къде си, използвай ги". Друг път - ако разполагам с достатъчно пари - хич и не го занимавам с подробности. Обаче след като пръснем моята заплата по курорти, после живеем с неговата, докато не наваксаме. И няма драми, няма съмнения, няма обиди. Ако нещо ни се стори скъпо, просто не си го позволяваме и това е. Докато тук общите разходи са тема табу за двамата участници в историята. Тази срамежливост на тема пари е характерна по-скоро за началните етапи на една връзка, а не за зрели отношения, каквито предполага почивката с дете. Щом авторката не може спокойно, без излишни емоции да каже: "Ще направя резервация, друже, обаче дай да видим общо с какъв бюждет разполагаме", то за мен тук любов и взаимност няма и изгледите връзката да просъществува в бъдеще са минимални.

51-76 от 76