Приятелката ми е алкохоличка
Здравейте! Имам връзка с жена която според мен е алкохоличка! В началото знаех, че пие но не предполагах колко пагубно ще е това за връзката ни. Заедно сме от 3 години, в началото беше умерено с течение на времето започна да се отпуска и да се напива понякога до несвяст, става заядлива, защо съм я отбягвал и не ме ли привлича? Защо ли? Съсипа всички почивки на които отидохме, скандали на обществени места, падане търкаляне по улиците. Опитах да говорим за проблема но не съм разбирал нищо те всички пиели по едно след работа! Почна да пие тайно в по малки количества но редовно, намирам бутилки скрити в цялата къща, пак опитах да говорим пак не се получи! Тези изцепки с времето ме отблъснаха и отчуждиха! Не мисля, че имам сили да продължавам да страдам?

Коментари

1.   Баси, това все едно аз съм го писал. Моята поне признава, че е алкохоличка. Ама пак се налива. Няма оправия.

2.   На колко години е? От кога пие? Защо пие?
Ако не знаеш отговорите на последните два въпроса - питай я, нека ти разкаже, ти само слушай, без да я съдиш. Ако осъзнава, че пиенето й е проблематично (пречи на живота й), то - трябва да спре, ако не осъзнава - остави я да се осъзнае, помага се само на човек, който иска помощ. Ако ми напишеш отговорите на въпросите ми, ще ти кажа повече. Много е важно да не акцентираш върху вас, а върху нея, тя има проблем, ще е проблем за нея в бъдеще, независимо дали сте заедно, акцентирайки върху нея, показваш, че те е грижа за нея преди всичко, връзката ви е второстепенно нещо в случая, това как се чувстваш ти - също не е важно към момента. Нито ти, нито връзката ви, не бива да бъдете използвани за мотивация или аргумент.

3.   И защо си го причиняваш? Бозаеш ли от нея, та не можеш да я пратиш на майната ѝ? Или просто обичаш да си в ролята на принцът-спасител?
Безнадеждна работа, приятел! Алкохолът и наркотиците не прощават.
Знам, че я обичаш и съжалявам, че ти го казвам...
Но аз от такава жена деца не бих имал... Едно, че има голям шанс да станат като нея, и второ, че с почти 100%-ова сигурност ще са увредени по някакъв начин от пиенето и изцепките на майка си, дори и още сега да престане да пие окончателно.

4.   Алкохолизмът е страшна болест разбила много човешки съдби и семейства.
Вие сте от много време заедно за да те съветваме да я зарежеш. Но ако няма желание да откаже пиенето и да вземе живота си в ръце, не оставяй да разруши твоя.
Най-малко ще се влуши здравословно. Дай й пример че цирозата е смъртоностна.
Кажи й че алкохола погубва красотата и изсмуква младостта от човека.
Тя работи ли? Как се справя в работата под ръка с чашката?
Съсредоточи се как да й помогнеш но няма да е лека задача. Затова не се чувствай виновен ако я оставиш да се оправя сама с кашите си.
Не че е много важно но може ли да споменеш възрастта ви?

5.   Няма да стане, братле.
Жената до теб е пристрастена към алкохола и има нужда от лечение.
Най-доброто, което можеш да направиш за нея е да я оставиш.
Може да се стресне и да направи нещо по въпроса с алкохола, дори и да приеме вариант за хоспитализация.
Иначе цял живот се обричаш на пиянски изцепки и нулево семейно щастие.
Алкохолиците не се променят, освен ако не преминат дълги години лечение, а дори и тогава е трудно.
Живяла съм с такъв човек и това е единственото, което мога да ти препоръчам.
Напусни я и й кажи причината за това.
След което продължи живота си напред, без да обръщаш внимание на пиянските й изцепки и обаждания в 4 сутринта ( а такива определено ще има).
Ако има малко акъл, ще се оправи и ще ти е благодарна след време.
Ако няма, то живота си е нейн и тя би била единственото отговорно лице за сполетялата я съдба.

7.   На 34 години е. Не знам от кога пие, може би в началото по добре се прикриваше! Вчера пак имаше изпълнение прибра се от рожден ден залитайки и омазвайки всичко (ако ме разбирате какво искам да кажа) имах планове за уикенда но уви. Взех си въдиците и отидох за риба или да остана сам със себе си, на следващия ден се прибрах и заявих, че ако това се повтори няма да ме види повече! Извинението и беше, че е яла нещо развалено :)според нея няма проблем с алкохола!

8.   Ако тя само пиеше, нямаше да пишеш тук. Харчи ли ти парите по казина? Повечето жени пияници го правят. В казината зарибяват с уж безплатен алкохол (най-некачественият). Прибира ли се рано сутрин, спи ли до обяд?

9.   Почти няма алкохолик, който да си мисли и дава сметка, че има проблем с алкохола. Всеки си мисли, че само да реши и веднага е в състояние да го спре. Оттам и по- трудното справяне с този бич.

10.   След като смята, че няма проблем с алкохола - попитай се дали я обичаш и способен ли си да опиташ, да й покажеш, че има проблем. Не знам каква е емоционалната интелигентност на двама ви, но от това зависят отношенията ви, заради подхода и разбирането ви към вас самите.