Приятелят ми се опита да ме изнасили.
Здравейте, от заглавието се досещате за какво става дума. Накратко той за малко да ме насили да правим секс без аз да го искам, не се случи, пусна ме накрая. Сега ми се извинява, говори какъъв е глупак. Въпросът ми е дали да му простя, дали това, което казва, е истината, дали, според вас, той ще се опита отново. Благодаря Ви предварително и ще помоля модераторите да качат историята ми, защото вече се побърквам, трябва ми някакъв съвет.

Коментари

1.   Нека започна с цитат от твоето писмо: "Сега ми се извинява, говори какъъв е глупак. Въпросът ми е дали да му простя, дали това, което казва, е истината, дали, според вас, той ще се опита отново. "
Тоест той казва, че е глупак, а ти ни питаш дали това е така...
Това не можем да го знаем ние. Но мога да ти кажа следното:
Без подробности за вашата връзка, възраст, отношения един към друг, докъде се е стигнало преди да те остави, имало ли е алкохол или други субстанции замесени итн. не може да се каже много по темата. Ако искаш по-адекватен отговор ще трябва да опишеш по-подробно нещата.
Аз лично щях да го приема като недопустимо нарушаване на моето право на самоопределение и бих го пратил на секундата по дяволите. Но всеки е различен, има жени, които търпят такива неща години наред по различни причини.
Моята любима поговорка е: ако нещо се случи веднъж, то може никога повече да не се повтори... ако се случи два пъти, то със сигурност ще се случи и трети път....

3.   А ти за какво мислиш "ходи" с тебе? За да си пипате ушичките и да си гъделичкате петичките ли?
Въобще: защо мъж и жена се събират според тебе?
Ако не си готова за секс - не за почвай връзки просто!

4.   На колко си години не казваш и от колко време имате връзка пак мълчиш. Ами ако имате връзка от една година и още не му си пуснала много ясно, че ще те насили малко. Предполагам ти си 22-23 години и още си девствена, така си мисля аз. За какво още чакаш, за принца на белия кон ли. Ако не искаш да правиш секс защо въобще си хващаш приятел.

5.   Да пак ще опита. Не е станало с добро, според него, опитал е с лошо но на неправилно място и затова не е успял сега пак известно време ще опитва с добро докато не те хване на тихо и далеч от хора място където и да викаш няма кой да те чуе.
Простиш ли му сега, той няма да го възприеме за прошка, а за това че си почти съгласна да правиш секс с него но не е уцелил момента.

6.   Няма как да се даде адекватен съвет, при толкова оскъдна информация. На колко сте години, правите ли секс, при какви обстоятелства се случи почти изнасилването?

Дядо Торбалан

7.   Щом се е опитал веднъж, има вероятност да се повтори. Не мога да проумея, как би могла да продължиш да бъдеш с такъв човек.

8.   Аз не бих. Смятам, че дори адски много да харесвам някого тялото си е мое и аз решавам кога искам да си легнем. Ако сме заедно това значи, че ме привлича и евентуално това така или иначе би станало. Но не обичам да ме притискат, това за мен е достатъчна причина да си тръгна от връзката.

9.   Като човек във връзка аз не бих го видяла като изнасилване, защото и аз много пъти съм се натискала на приятеля си, но щом ти така го виждаш според мен трябва да се видите и да му обясниш всичко това как ти го виждаш и да му кажеш да не те притеснява, когато не ти се прави. Ако не искаш да си повече с него, скъсай с него.

10.   Според мен скъсай с него.Ако те обичаше нямаше да прави такива глупости.Просто мъжете искат само секс!

11.   А защо ти е приятел, ако му се налага да те из асилва за да прави секс с теб? И съответно ти като излизаш с мъж, не си ли наясно, че мъжа и жената се събират с цел секс? Къде си тръгнала по гаджета, а после ох изнасилиха ме.

12.   3. "А ти за какво мислиш "ходи" с тебе? За да си пипате ушичките и да си гъделичкате петичките ли?
Въобще: защо мъж и жена се събират според тебе?
Ако не си готова за секс - не за почвай връзки просто! "

Мъж съм и със риск да прозвуча старомодно, така и не разбрах кога смисълът на връзките се преобърна така че на много от моя пол им пука главно за секса. Ако не си готов да бъдеш романтичен с и отдаден на това момиче, без да очакваш секс в замяна, а само нейната прекрасна любов и женственост, то тогава що за връзка имаш с нея?

13.   Номер 12, голямо щастие е, че още съществуват хора като теб! Сякаш си излязъл от рицарските времена...

14.   Прав е 12. Връзките не се създават заради секса. Секс човек спокойно може да получава без да се обвързва. Стига да не е един от многото социално инвалидизирани индивиди.

Пълно с мъже, които имат затруднения в свалките и в общуването като цяло. Басирам се, че приятеля на авторката трудно би се ориентирал да свали някоя, с която просто да се чукат. А в същото време главното нещо, което той иска е секс. Такива като него са от хората, които с 300 зора свалят жена и обикновено е някоя доста наивна и супер несигурна в себе си, която всъщност иска романтична връзка и има вероятност да пожелае секс чак след дори 2-3 години, което си е нейно право и нейна воля. А както обяснявам аз, тези момчета/мъже се вкарват във връзка за да получат секс, защото не могат да свалят някоя, която е склонна лесно и бръзо да им пусне - да им даде това, което искат.
Ето 3, 4 и 11 са точно такъв тип мъже. Затова и са солидарни с този.

15.   Той е насилник, бягай надалеч не се занимавай.

16.   Късай с това леке, нямаш гаранции че няма пак да се повтори. Мисли за себе си и не толерирай насилника.