Изневерявате ли и колко често?
Живея със семейството си от доста време в чужбина, малко след сватбата заминахме. На 36 съм и съм спал с около 25 жени преди моята. Повечето ми приятели също гравитират около тази бройка, +- 5, това го казвам по отношение на въпроса ми най-долу.

Не съм изневерявал на жена си, имало е закачки с други българки тук, но само дотам, тук някакси е по-трудно за такива неща. За чужденките и не помислям, особено с колежки, с техния sexual harassment. Примерно като си дойда в България за по 2-3 седмици, веднага правя разликата, и ми се струва, че ако си бях тук, 100% щях да изневеря, но сигурно не бих имал постоянна любовница. От друга страна, май е по-добре така, и не ми е фикс идея.

Та мисълта ми е дали е вярно, че тези които изневеряват повече, не са имали връзки преди това, или са имали по-малко партньори, а другите, които са се "находили" преди това, се кротват след брака или т. нар. съвместно съжителство.

Коментари

1.   По мои наблюдения точно тези, които са "живели", изневеряват най-много. Първо се кротват изестно време след брака, но после когато рутината в брака, започне да се прокрадва, старите навици се връщат. Просто като са опитали сладостта от разнообразието, после е трудно да се сдържат за дълго време. Разбира се, не ангажирам никого смнението си.

2.   Тук на календара съм си отбелязъл, че трябва поне минимум един път месечно, иначе не съм хапи. Няма такова животно наживял, ще се наживееш на 2 метра под земята. Хората изневеряват защото няма уважение, ако ще и с 100 да си спал след дълга връзка имаш чувството, че е бил само този човек. Това е като да кажеш опитвал съм всякаква храна и от тук нататък мога да карам само на боб. Ти можеш, но имаш ли волята ? Който може изневерява, който не може да си чувства изневярата.

3.   Бройките нямат нищо общо в случая. Причините за изневяра са хиляди, оправданията също, но да оправдаваш изневярата с предишни бройки или "не наживяване" е несериозно.

4.   Аз съм мъж на 25 и не мога да разбера защо темата за изневярата така се обсъжда, като нещо нормално. После иначе наричаме жените курви.
За какво ти е да изневеряваш щом имаш жена и тя ти е вярна ?
Опитай се да промениш нещо във вашия живот и в леглото, за да се преоткриете един друг. И като изневериш и се върнеш при нея, много ли ще ти е готино ?
Може и да разсъждавам, като жена, обаче за мен това не е, ама грам мъжкарско. Ако тръгна някога да изневерявам и го направя, след това ще и кажа и ще я оставя да си тръгне, ако пожелае, обаче няма да се крия, като мишка по чуждите апартаменти само и само да докажа колко съм добър в леглото с жени за по 1 път.
Най-много мразя мъже и жени, които изневеряват на хора, които дават всичко отсреща за тях. Защото има и такива. Раздават се, правят всичко, за да бъде другия щастлив, обаче получават от другата страна изневерява. И не могат да седнат и да си признаят, а се крият.

5.   А защо го създаде това семейство, да запитам на свой ред аз? След като е въпрос на време да изневериш на жената до теб. И въобще въпросът ти е с цел да си проведеш някаква статистика, за да се водиш по нея ли?
Мисля абсолютно като номер 1.

6.   Много е важно, човек да е наясно със себе си. Обикновено, това при нас - мъжете се среща по-често. Имам предвид следното: В повечето случаи, дори и един мъж да "изневери" т.е. да прави секс с друга жена, а не неговата съпруга, той е наясно, че жена му е съпругата му, майка на децата му и т.н. и тя е на първо място. Като това води до други задължения, дори и при изневяра - дискретност, внимателно подбиране на безпроблемна партньорка (здравословно и емоционално) и т.н. Докато, жените, в повечето случаи са много по-емоционални и когато получат от друг мъж, това, което им липсва, обикновено се стига до влюбване, емоции, мисли за развод и подобни неща.
Идеята на всичко това е, че дори и да се изневерява, това трябва да се прави с мозък и то така, че никой никога да не научи какво се случва. Всички сме хора и на всеки му се е случвало да се поддаде на изкушение, но това по никакъв начин не бива да рефлектира върху каквото и да е от заобикалящите ни хора. Казва го човек, който има достатъчно опит в тези отношения.
М 42

7.   Защото са мозъчно и душевно увредени - 4. Първата ми връзка е била на 20 години, не съм страдала преди, абсурдно е да за мен да страдам във връзка, ако не си допадаме-не сме заедно.

8.   А какво означава "наживяване" - когато хората си правят глупави оправдания, за да правят глупости от сорта на много секс с различни хора, напиване и наркотици, защото знаят че морално не е правилно.

9.   Може би съм прекалено малка (на 18г. ) за да разбера защо мислите по този начин, но за мен с изневярата лъжете само себе си. Какъв е смисълът да си във връзка ако ще изневеряваш, само нараняваш човека до себе си, по-добре се разделете и като търсите толкова разнообразие намирайте си случаен секс, пак можете да го правите толкова често колкото ако сте във връзка, но няма да чувствате че “изпускате” нещо. Смисълът на връзките е да имаш човек до себе си, на когото се доверяваш напълно и си отдаден на него/нея. За мен изневярата показва неуважение към човека до теб и липса на всякакви морални ценности и силно се надявам не всички мъже да са такива.

10.   Към 6: - Най - добре престани да бъдеш толкова уверен в себе си, защото няма такъв филм никой да не научава. Винаги има по някой страничен човек, на който ако не ти, то жената, с която го правиш ей така ще си сподели в мохабетче ;)
Аз за няколко души съм точно такъв страничен човек. И не съм единствения страничен човек за тези няколко души.. знай, че жените винаги говорим - това е в природата на всяка една от нас. Без изключение!
Който иска да разнообрази не трябва да е във връзка с никой! Затова и подкрепям мнението на 4. Аз също просто прекратявам всичко, вместо да ходя да се крия и да лъжа.
А номер8 да почне да внимава да не яде мазно по време на пости и да не се бърка на свободните хора. Между другото аз лично познавам семейни, които периодично си правят партита с твърди наркотици - имали нужда да разпускат от децата.. Не идеализирайте толкова задомените.

11.   Пожелавам искрено на всички, които са изневерили - да им изневерят, за да видят и усетят каква болка носи това...
Изневерилите и изневеряващите не мисля, че дори имат право да говорят за МОРАЛ.
Ако не сте щастливи в семейстовто, което сте изградили - разделяйте се. Затова съществуват браковете.
Имайте смелостта да си тръгнете щом ви шарят очите, защото да изневериш е ДОЛНО, а още по-долно е да гледаш в очите онзи, на когото си дал обет...

12.   Аз съм имала доста сексуални партньори и не изневерявам на моя мъж. Избрала съм си го и си харесвам избора. Не ми е толкова тръпка да се занимавам с нов. А и моя съм си го научила на някои неща. Не ми се занимава с нов да го уча отначало. А за секса, връзка само за секс не ме влече.

13.   Който изневерява трябва да е готов да си носи последствията или да му се отвърне със същото. Аз не бих изневерила и съответно не толерирам подобни изяви. Въпрос на себеуважение.

15.   Винаги ми е правило впечатление, че курвите и курварите много се засягат като стане дума за такива теми...
Ами просто е... на пръв поглед е просто. Оставяш човека до себе си и прави каквото искаш. Така няма лъжи и измами. Толкова ли е трудно???

Но не, започват оправданията... „Не правя секс с половинката си, затова изневерявам... Иначе много го/я обичам, но рутината, еднообразието... ”

Глупости и глупости и глупости....

Човек трябва да му стиска да поема отговорност за постъпките си и да е откровен.
Като не ти се яде само „боб” Ок. Тръгни си и яж цялото меню на света. Не се крий зад деца, брак, уважение и пр. глупости...

Щом предаваш, какви деца какви пет лева... Та ти си жалко същество. Защо се криеш, защо се оправдаваш? Ако е „нормално” защо трепериш да не се разбере? Не можеш ли просто да кажеш - Чао, не мога да бъда повече с теб. После прави каквото искаш.

Толкова е грозно, да се оправдаваш с ценности, които не споделяш. Които не струват нищо за теб...

Какво „приятелство”, „деца”? Та ако ти пука за тях, би ли се поддал/а?

Седиш си спокойно в уюта на доверието, което другия ти е дал и го мамиш в очите.... Мамиш го с надеждата, че няма да разбере.

Но се разбира... Вашия кеф се превръща в ад и кошмар на невинни хора... Защо?
Искате някой да ви разбере? Казвате, „Не знаеш какво ми е на главата. Не знаеш защо стигнах до тук... ”

Ами Ок, като се стигне до „тук”, тръгнете си. Това е цената. Така е справедливо.

Децата са си деца. Ще пораснат някак си. Ще се справят.
Това ще е по-малкото зло... Но не, вие искате да мамите. Това прави още по-сладко за вас... да сте долни и измамни предатели. Вие се делите, в главите ви живеят няколко личности... делите секса от любовта, делите чувствата от нагона, делите приятелството и доверието с тайни и нередни отношения...

Винаги имате оправдание за безобразията си... Толкова силни и логични оправдания, че сами си вярвате в тях... Но се криете като мишки, криете се като страхливци...

Трудно е да си искрен с някого... Още по-трудно със себе си...
Себе си мамите. В крайна сметка най- измамения е... измамника.

16.   А, кое е по-лошо, изневярата или връзка с неправилен човек. Та си мисля, че изневярата идва следствие на избора ни. Никой нормален човек не изневерява за човека, който желае и обича. Изневярата стандартно проявление на духовно нисшите хора. За тях тя е нещо стандартно и начин на живот.

17.   Ей, 15, разплака ме-по -задълбочен, по-искрен анализ на изневяра не бях чела. Ей за един такъв дето описваш съм омъжена. Родила съм му две невероятно умни и добри деца. Дето ми изневеряваше-иди прийди, но ми я влачеше и в къщи, да и шетам и сервирам. Не се и притесняваше да ходи у тях и да пие на мъжът и ракията. Е, моля някой да ми обясни колко трябва да си долен за да правиш така? Ходи, но бъди малко от малко дискретен, цени достойнството на човека до тебе-защото и той е човек, и той е дете на някого. И когато му омръзна и нещата приключиха се почна-сгрешил съм, нямал съм чувства, нямам семейство за разваляне, нито пък жена за оставяне. И само с едно не съм съгласна с теб-че най-измамен е измамника. Обратно-най-невинния плаща цената-с депресии, алкохол, страдание от отвратителното предателство. Желая ти здраве...

18.   Чудя се каква причина те е накарала да споделиш бройката преди жена си.
По същество не, не изневерявам, защото нямам нужда тъй като получавам всичко от, което се нуждая, за да съм щастлива и задоволена.