Определението На Любовта !
Изкуството да бъдеш човек, и да обичаш!

Кога за последно казахте на някого че го обичате, и чувствахте ли го наистина?
Или може би го казахте просто така, като пореден опит да вкарате някой в леглото си?
С любовта не бива да се преиграва, нито да се преструваме.
Любовта не се измерва в секс, нито в пари, нито в имоти, красоти и т. н.
За мен любовта е чувството че притежаваш целият свят.
0нова прекрасно чувство което дава усмивка в денят ти
и светлина в нощта ти.
Истинската любов е една душа живееща във две тела.
Тя не се нуждае от думи, защото само поглед е достатъчен за да си кажеш всичко.
Тя не се купува, нито продава с пари. ТЯ НЯМА ЦЕНА!
Тя не се вижда с очите, а се усеща само със сърцето.
Тя не иска подаръци, нито преструвки.
Любовта не е секс, Любовта е сладост и романтика.
Много хора бъркат любовта, месейки я с понятия като секс, пари, красота и т. н.
Това означава че тези хора всъщност изпитват нещо друго но не и истинското чувство Любов!
Те живеят в една заблуда, сътворена от тяхното изкривено мислене, която няма нищо общо с истинските чувства и стремежи.
Да обичаш означава да боготвориш един човек.
Да имаш очи само и единствено за него.
Сърцето и съвестта ти да не допускат дори да се загледаш в друг човек.
Когато обичаш истински, самите ти чувства никога не биха допуснали да наръниш по какъвто и да е начин човекът до теб.
дори за всички други, този човек да е грозен и непоносим, той за теб е най-красивият
най блаженният, и най-прекрасният.

П. П. АДСКИ МАЛКО СА ХОРАТА В ДНЕШНО ВРЕМЕ, КОИТО СА СПОСОБНИ ДА ИЗПИТАТ ТОВА КОЕТО ОПИСАХ ПО НАГОРЕ..

Коментари

1.   Хубаво написано. Но какво става като изчезне това чуство "да притежаваш светът "? Потъваш в отчаяние и самота. Филията има две страни и когато падне от към намазаната какво се случва? Иде ти да умреш. Ставаш без желание, храниш се без желание, излизаш без желание, лягаш без желание, работиш без желание, дори чукаш без желание... говориш с хората без желание, светът ти е крив и неможеш да го обясниш на никои....
Напиши нещо за другата страна на филията.

Таз

2.   "Да обичаш означава да боготвориш един човек.
Да имаш очи само и единствено за него. " - това разбира се са пълни глупости, разсъждения на ниво "детската градина". Да обичаш означава преди всичко да познаваш и уважаваш самия себе си, а след това осъзнато да признаеш другите за равни на теб. Изграждаш ли йерархии и поставяш ли някого отгоре (освен може би Господ) - спукана ти е работата. Не почувстваш ли, че всички (хора) сме едно цяло и сме безкрайно свързани един с друг (дори това да не ни се иска и да не го осъзнаваме) - рискуваш скоро да изпаднеш от едната крайност в другата (от боготворене да го превърнеш в най-черния дявол, а всъщност всичко това да е проекция на теб самият).

Да, наистина много малко са хората, които в днешно време са способни да обичат по описания начин. Може би само тези, които в момента преминават през "средновековния" етап от духовното си развитие. Така е, понеже колективното съзнание на човечеството се променя и развива. Вероятно през Средновековието този начин на преживяване на любовта е би релевантен на реалността, но да не забравяме, че същият онзи период се е славел и със значително мракобесие, робство, подтисничество, безпросветност, индивидуализъм, еднолични монархии и т. н...
Ти така или иначе (временно) притежаваш целия свят като арена където да развихриш творческата си енергия и да усъвършенстваш уменията и дарбите си. Друг е въпросът колко "нива" от този свят ще успееш да отключиш за краткия си текущ живот и колко ще останат за още дълго време скрити от тебе.
Но.. - учи се да обичаш, лошо няма... прочети това, което написа и след 10 години, както и след 10 живота и го коментирай...

3.   Като гледам номер 10 по-скоро иска да отключва нива в живота си и да се развива, отколкото да обича някой. Не бъркайте егоизма с любовта, тя е точно обратното.

4.   КРАСИВО написано..
но наистина какво става когато загубиш този човек..
съгласна съм с номер 1

5.   Аз съм съгласна с No. 2.
Това е истинската безусловна любов, която е без обект.
Няма как да стигнем до нея, ако не минем през любовта към обекта, която не е и любов, а обсебване и желание да притежаваш... Да, не сме се развили много от средновековието до днес... май отсега ще почваме да се развиваме.

6.   Момичета и момчета, много хубави и красиви неща могат да се кажат за истинската любов. Но на практика тя е достойна само за произведенията на изкуството. Между партньорите винаги има разминаване /дори и за минути/ и то води до различна позиция в отношенията. Влюбих се до уши, така че сам не разбрах кога "прегънах крак" пред жената, която обичах. Обичах я правилно и разумно, с цялото си сърце, с житейския опит, който съм събрал. И смятах, че тя ще оцени и разбере. Няма такова нещо. Сервантес го е казал : Жените обичат мъже, които ги пренебрегват и пренебрегват мъже, които ги обичат! Това и стана с моята любов. Тя бе пренебрегната. Така, че пишете стихове и песни, рисувайте, творете в името на любовта, но знайте Тя е един мираж, който всички виждаме, но никога не достигаме.

7.   Цеко, ти ли си, бе, мой човек? Познах те по антисекс изказванията и по нарЪня. Много поздрави: Б******

8.   Не е така, 6. Любов има само когато е ВЗАИМНО - и от двете страни. Ти си обичал нея, а отсреща не си видял същото - не е любов това.
И не е мираж, ако беше, тоя свят отдавна би отишъл по дяволите /не че не е, но все пак... /.
И на мен ми се е случвало това, което казваш. Жена съм. Но това, че така е станало при мене, при тебе, при други, не значи че любовта е мираж, не е.