Обсебена ли съм?
Здравейте. Ще се опитам да бъда максимално кратка. Момиче на 17 съм. Миналия септември се запознах с едно момче на 21 в интернет. Доста дълго само си писахме, забелязах, че явно иска секс, но това не беше единствената ни тема на разговор. Всъщност не сме навлизали в подробности за това. Искаше да се видим, но аз отказвах, главно защото имаше приятелка (естествено през мен каза, че няма). Разделиха се и се видяхме. Ходихме на кино и през половината време се натискаме. По принцип не бих го направила с друг, но няма да лъжа, че отдавна исках да се срещнем и ми беше изключително симпатичен, а и няколко месеца си бяхме писали преди това. Втората ни среща мина по същия начин. Третия път се разхождахме и си говорихме с часове, забелязах, че доста говореше за бившите си приятелки и намекна, че не иска сериозна връзка. Четвърта среща не е имало. Писахме си още няколко пъти, аз лично съжалявам за пътите, в които съм го търсила, защото имах чувството, че изглеждам жалка и отчаяна. Когато ми пишеше той ме питаше как съм и след още няколко реда разговорите ни приключваха. С две думи-в един момент просто спря да ме търси, аз се бях уморила да чакам да ми пише и след куп изхабени нерви го блокирах навсякъде. Имаше моменти, в които не знаех как ще живея ако спрем да си общуваме. Изби ме на депресия, следях постоянно какви снимки харесва. С две думи бях напълно отчаяна. Мислех, че знам какво е да се влюбиш, но явно съм бъркала това чувство с детското харесване. Та след като го блокирах се успокоих. Пак се сещах за него от време на време и се чудех как съм могла да си помисля, че живота свършва без този човек. С две думи го изтрих от живота си тотално. Е да ама... Наскоро пак се присетих за него. Стана ми интересно какво прави, дали има нова приятелка. Видях, че има нов профил в инстаграм и го последвах от фейк профил, защото неговия беше заключен. Не прие последването няколко дена и махнах поканата. След това го последвах от моя профил, след час той прие и ме последва обратно. Половин час по-късно качи клипче на приятелката си. Въпроса е, че в момента най-вироятно той е в Англия при семейството си за лятото и приятелката му е от там. Би трябвало да се върне есента заради университета и при тези мисли манията отново ме налегна. В значително по-лека фаза, но осъзнавам, че този човек ми липсва. Да, след само три срещи. За това се чудя-влюбена ли съм или обсебена? Моля ви, дайте ми съвет как да се справя с това, не искам историите от началото на годината да се повтарят.

Коментари

3.   Здравей. Същата съм. Преди много време се запознах по интернет с едно момче. Писахме си много и излезнахме 1-2 пъти. Вече нямаме никакъв контакт. Той ми игнорира последното съобщение месец март. От тогава не съм му писала, защото виждам, че ако имаше интерес щеше да пише. Макар че си имам приятел от 5 месеца, често си мисля за него. Липсват ми чатовете с него. Според мен сме обсебени от спомени, може би тогава ни е било приятно и затова ..