Обича ли ме?
Здравейте, искам да споделя моята лична драма и да ми дадете вашето мнение, защото се чувствам объркана и не знам какво да правя. Момиче съм на 20 години, имам приятел от 2 години всичко е прекрасно, като изключим моята първа любов. Преди четири години се запознах с него и беше проблем, защото той е с 11 години по-възрастен (да го наречем Н. )Нещата така станаха преди време, че той една вечер ми се обясни в любов и изчезна. Неговият приятел се влюби в мен и искаше да бъдем заедно, но аз обичах Н. и никой друг не ме интересуваше. Мина се време и срещнах моят сегашен приятел, всичко беше цветя и рози бях забравила за Н. Докато миналато лято той не се появи отново дойде при мен пиян и започна да ми обяснява как преди ме е обичал, обаче не можел да бъде с мен, заради неговия приятел. Говорише ми неща, които мечтаех да чуя преди време, но аз не трепнах, защото знаех, че съм във връзка и не е правилно. Но след два месеца започнахме да си пишем постоянно си отговаряхме срещи, накрая не излизахме и така продължаваше до това лято юни месец. Той ми звънна настоя, че иска да се видим и аз се съгласих. Когато излезнахме всичко беше добре говорихме си общи приказки, но той настояваше да го целуна. Не го направих, защото ми е кристално ясно, че е женкар и мисли и използва жените само за секс. Но преди седмица ние отново излязохме. Бяхме в колата му и слушахме любовни песни, говорихме си абе всичко беше много приятно. Накрая се целунахме. Аз бях седнала в него, целувахме се и всичко беше много романтично. Той ме гледаше с едни очи... Все едно искаше да ми каже нещо. Попитах го за преди, дали ме е обичал наистина и той не даде отговор. Каза ми да продължа напред и да си живея живота. След като романтиката свърши той настояваше за секс или свирка и тогава вече се почувствах супер зле. Обичам го от дете и го гледам като Бог, винаги съм го защитавала пред другите, когато са говорили лоши неща за него, а той се отнася така с мен. По принцип обича много са се шегува по гадни начини, но на мен не ми е приятно. В момента ми е много объркано, защото не знам дали наистина той има чувства към мен. Н. е такъв, че ако не му дадеш секс той просто те зарязва и повече не те търси. Обаче имам странно чувство, че аз за него съм по-специална, защото иначе още първият път, когато му отказах да се видим щеше да ме зареже, а той не го направи. Искам съвет или просто да изкажете мнение. Разбирате ли наистина го обичам, опитвала съм да го забравя, но той винаги се поява и ми обърква главата. Казвал ми е, че ме обича, но беше пиян. А сега, когато го питам на трезво не казва нищо. Благодаря ви за отделеното време.

Коментари

1.   Още една нарцистка, която мисли за себе си, изобщо не я интересува човека до себе си и гледа да си начеше крастата! Ами помисли до човека до себе си, защо искаш да накърниш достойнството му? Раздели се с него, пък след това мисли какво ще правиш с "първата любов". Аман от такива като вас, егоисти!

3.   Няма как да знаем, не го познаваме.
Какво усещаш ти? Но махни романтиката, думите му към теб, махни своите желания и очаквания към него - как го преценяваш като човек в другите сфери на живота му? Мъжът и жената си личат в любовта по това какви хора са.