Обичам го, но е нисък
Здравейте!
С моят приятел сме заедно от 2 години. Той живее в чужбина и от тези 2 години сме се видели само 5, 6 пъти. Водим връзка от разстояние. Наистина го обичам много, той е като другата ми половина, винаги ме кара да се усмихвам, да забравя за другите си проблеми. Красив е на лице, но е доста нисък - не повече от 169 см. Не че аз съм висока (160 см някъде). Но когато е до мене почти нямаме разлика. Това ми тежи много, защото не се чувствам приятно, сякаш не съм защитена. Жените винаги искаме по-едър мъж от нас. Не съм от тези, които се комплексират от външният вид, но това не е само външен вид. На 23 години е и няма да расте повече. Ако продължа с него и децата ни ще са ниски.
Понякога не искам да продължим повече, но понякога не мога без него.
Ще се радвам, ако дадете съвет и ваши гледни точки по този въпрос.

Коментари

51-84 от 84

54.   до 40 от 33: Имам достатъчно прилика с баща си (физическа и не само), че да знам, че той ми е баща. Въпросът е, че той е бил отгледан в мизерия, а аз съм отгледан с доста по-добра храна и грижи от неговите, освен това от ранна възраст бях запален по баскетбола, предполагам тези неща са повлияли, за да се реализира по-голяма част от генетичния потенциал.

55.   40, и аз имам доста познати, чиито родители са ниски, а те високи или обратното. Не вярвам всички да не са от официалния си баща. Аз самия съм такъв пример и предвид приликите, определено баща ми ми е баща. Разбира се, гена си е ген и има най-голямо значение, но все пак не винаги се мяташ на родителите си.

56.   Мисленето на жените като на номер 49 показват, че жените са истинските нацисти и в последно време стават все по-агресивни. Жените вече имат цялата власт да решават кой ще се възпроизвежда и кой - не, а повечето мъже като послушни миньони следват женските фюрери в опит да им се харесат.

57.   Н 51 здравей, дребосък ;)
Сега ще ти обадя каква е разликата м/у дребна жена и дребен мъж:
Дребният мъж има възможност из м3жду дребничките жени... ако те го поискат.
Дребната жена се котира между дребни, средни и високи на ръст мъже, пак тя избира.
Дребните жени съвсем не сме длъжни да "клякаме" на дребни мъже, особено отчитайки комплексарщината ви.
Ето... от има-нямаш може би до 170 см ръст, тръгна да обиждал дребната авторка на пигмеи хаххаххаха.
Да, ама "пигмейче" с избор, пък ти си обиждан колкото искаш и после удари една злобарка.
Хубав ден, дребен!

58.   Авторката:
След всички обиди и мнения, реших, че е необходимо да уточня някои неща. Първо аз не съм перфектна за да искам перфектен мъж, не става въпрос за перфектност. Човек когато е силно влюбен не се интересува с недостатъците на другия. Аз го обичам, той е много ценен за мен. Но не съм влюбена до такава степен, че да не виждам реалността. Длъжна съм да мисля логически. На 22 години съм и вече не искам несериозни връзки. Съветът, който исках от вас беше да споделите не кой колко е висок , а дали една връзка може да продължи дори и с тези негативни мисли. Дали външният вид при дългогодишни връзки оказва влияние? По-точно искам да знам дали след години още повече ще ми пречи или изобщо няма да мисля за това.
Второ, аз не казах, че високите мъже ме привличат повече. Напротив моят идеал е нормален ръст с нормално телосложение.
И някои са писали, че историята е измислена, фейк и тн. - интересно ми е как са достигнали до тази мисъл.

59.   56, "Жените вече имат цялата власт да решават кой ще се възпроизвежда и кой - не", жените ВИНАГИ са имали цялата власт по този въпрос!

60.   "Съветът, който исках от вас беше да споделите не кой колко е висок , а дали една връзка може да продължи дори и с тези негативни мисли. Дали външният вид при дългогодишни връзки оказва влияние?"

В твоя случай както виждаш оказва. Реално сама си отговаряш на този въпрос и казваш, че това те дразни, какво повече искаш да чуеш? Щом въобще го правиш на въпрос, според теб влияе ли ти? С времето ще те дразни още повече, защото сега в някакъва степен го идеализираш, понеже ритуната не си е казал думата.

Ако нямаше да повлияе, изобщо нямаше да ти минават такива мисли дали щяло да повлияе и т.н. Щеше да отдаваш значение на съвсем други неща, а това колко бил висок, щеше да ти последния дерт.

Ако беше някоя по-улегнала и по-зряла, нямаше да повлияе, но в твоя случай определно ще повлияе. Явно не си случвала на мъж, който те тормози примерно или е пълен егоист, тогава щеше да осъзнаеш, че ръста изобщо не е критерий дали връзката ви ще е успешна, но очевидно имаш още хляб да ядеш, докато осъзнаеш някои неща.

Не знам дали ме разбра правилно. Все едно да си купиш хубава къща и да те дразни, че вратата примерно не е 2,20 м, а 2м, след като така или иначе не можеш да опреш горе. Така изглежда отстрани. Дребнаво и незряло. Ако си патиш с къща, която постоянно тече, руши се, събаря се, постоянно трябва да се поправя, да се харчат пари и въпреки това проблемите не свършват като в кошмар, тогава последното нещо, което ще забележиш в къщата е дали врата е 2,20 или 2м. Или ако имаше съзнанието да оцениш истински важните неща, въобще нямаше да си задаваш такива дребнави въпроси.

Тя връзката ви започнала и продължава вече толквоа време, ти се питаш дали ръста щял да повлияе. Ами ако ще се питаш дали това ще повлияе, хвани си направо висок мъж, какви са тия глупости, които ги правиш? Точен бил, ама нисък. Ами намери си и точен, и висок, защо си губиш времето с ниски, след като това те кара да си задаваш такива въпроси, че и неговото време губиш?

61.   59, не винаги имат тая власт, понякога просто се примиряват с каквото им позволяват качествата. Ако е някоя грозна и тъпа, абсолютно никаква власт няма.

62.   До 59 от 56: не е вярно. Извън модерната западна култура сексуалността е подложена на много по-строг контрол. В една традиционна култура една жена няма много избор кого ще й изберат за съпруг. Дори да пожелае друг, ако я хванат в изневяра то или ще я отхвърлят от обществото или дори по-лошо - ще я убият с камъни например. Просто последно време в разпадащата се западна култура на жените им създадоха илюзията, че са много ценни и важни, въведоха свободно аборта пак само според избор на жената, а стадото преследващи ги разгонени мъжки допълват картинката.

63.   59, като човек който е учил история, мога да ти кажа, че едва през последните 50 години и то само в Европа и Америка жените избират кой да се размножава и кой не. Преди това никой не ви е питал, ами родителите са ви омъжвали за когото преценят, че е подходящ. И до днес е така при някои народи (араби, индийци, роми). Да знаеш. И не са ви давали секс преди сватбата. Радвай се, че си родена в 21 век.

64.   Според мен проблема не е във височината а в една незрялост на женския характер. Става въпрос за това когато нещо е наред, тя ще започне да го-чопли и да му намира недостатъци, да иска повече и по-добре докато го развали. После плач, сълзи и драми, аз каква глупачка бях, не го оценявах, дай на следващото нещо/връзка обаче и там не мога да се посветя, защото си мисля с тъга за предишната и т.н. Това е проблема с такива жени - липсата на доволство от това което имат.

65.   Едно нещо не мога да разбера... Вече сте две години заедно! Две години! И ти чак сега се сети, че е нисък. Да не би да има нещо друго, което да те дразни в него, че сега за височината му се захвана?
Иначе, правилният съвет е да го оставиш. Щом това е такъв проблем не можеш да се насилиш да го приемеш. Само не му казвай, че това е причината.

66.   Авторке, а за да те критикуват толкова много хора вкупом и никой д ане те защитава, не мислиш ли, че има защо? И това не е, защото не харесваш ниски, а заради незрялостта и факта, че си го загигравала 2 г.

67.   Ей девойко, и аз много харесвам високи мъже, а и едри. Но съпругът ми не беше. Имам син. Порасна детето мъж и половина стана. Не е спортувал волейбол или баскет. Просто децата обикновенно надрастват родителите си. За дъщеря ми какво да кажа... 178, 58 кг, гръдна обиколка зашеметяваща. От където и да я погледна... ми нямаме такава жена в двете фамилии. И сме ниски и сме плоски... е ама божа работа :-)!

68.   До 62 от някоя си: В една "традиционна" култура един мъж също няма много избор коя ще му изберат за съпруга. И любовница трудно може да си намери, следователно няма избор от кого ще има деца.

70.   Аз не бих го нарекла връзка.Чат може би,така че онлайн няма значение кой колко е всиок ;)

71.   до 68 от някой си: не баш. Традиционно, най-често родителите са сватосвали младите, факт. Друг често срещан вариант е бил по любов, т.е. момчето и момичето от по-отрано се познават и харесват (примерно са се запознали на мегдана) и родителите им, ако се разберат, ги оженват. Трети вариант е бил краденето на булката. Момчето харесва някое момиче, нейното мнение няма значение. Родителите обаче може да не се разберат, тогава се пристъпва към крадене. Днес това събитие е останало като "крадене" на булката преди сватбата, но в миналото си е било фактическо крадене на булки. В някои държави краденето още се практикува, например ето документален филм за краденето на булки в Киргизстан - https://www.youtube.com/watch?v=DKAusMNTNnk

(Интересното в случая е, че майката на момъка помага в процеса да убеди откраднатата булка да остане и да съдейства, което в повечето случаи се осъществява.)

Друг факт е, че реално жените никога, освен в някои изолирани общности, и като изключим близките десетилетия, не са имали почти никакъв избор откъм партньори. Били са заменяни, продавани, крадени, изнасилвани. Никога жените не са имали избор както сега. Избор, който допълнително се подхранва от онлайн комуникацията.

И днес, когато жените имат избор, четем теми като "обичам го, но е нисък". Жалко заглавие, показващо нивото на днешната жена. "Обичам го, но искам някой по-висок". Каква обич е това? Никаква. Друго, което четем е разни "миньончета" да се подиграват на ниските мъже и да ги обявяват за комплексари. Да, комплексари са, защото жените имат избор и не ги избират. Ако жените нямаха избор, нямаше да са комплексари. Ироничното е, че тогава и жените щяха да ги харесват повече.

72.   Не знам как те търпи приятеля ти, некъв мазохист ще да е. Кой ще иска да тръгне с толкова повърхностна лигла. И до висок мъж ще си като джудже - пълна карикатура.

73.   (58) "Човек когато е силно влюбен не се интересува с недостатъците на другия. Аз го обичам, той е много ценен за мен. Но не съм влюбена до такава степен, че да не виждам реалността."

Последно - "силно влюбена" ли си " не си влюбена до такава степен" или просто има друг на хоризонта ;)

Дано да те зареже той, че да видиш какво е ;)

74.   До авторката: Ако имаш негативни чувства, да, те ще се отразят, дори засилят. Според мен оправданието ти е ръста му, но причината е, че е несериозен. 2 години е доста време за една връзка от разстояние. Време е да се съберете на едно място. Разбирам те като жена жена, време ви е да пристъпите към сериозната крачка. Постави му ребром въпроса. А за ръста? И моя е толкова висок, в началото имаше значение за мен, сега - не.

75.   Винаги са ми били странни двойки, в които мъжа е примерно 190, а жената с нейните 150-160 му стига до задника. Отстрани изглежда меко казано смешно. Разбирам жена 170-180 да иска висок мъж, ама такива по 160 да искат високи мъже само от някакъв каприз, не го разбирам.

Авторката да беше 180 и да стърчи половин глава над него, щях да я разбера, ама това си е чист каприз. Толкова ли няма за какво друго да се хване, че е опряла да се хване за ръста?

76.   Н 75 не е каприз, ПРИРОДА.... която именно вие мъжете не спирате да повтаряте когато става въпрос за вашите нужди. Е, това пък влиза в нашите. Ще трябва да мълчите и се съобразявате пък вие с нашите си природни нужди ;)

77.   В бъдеще ако започнете да се виждате по-често или ежедневно, ръста му ще ти бъде проблем. Навярно. Защото ти го чувстваш като такъв.
Аз също съм 160см, но два-три месеца излизах с един младеж с 4-5см по-нисък от мен. Беше страхотен във всеки случай. Толкова романтични моменти, толкова невероятен любовник, много умен и талантлив. Прекрасно си изкарвахме. Но как ме беше срам като излизахме, не е истина. Не успях да го преодолея и се разделихме като му казах друга причина, защото не исках да го комплексирам. Иначе си е прекрасен човек.
Мъжът ми обаче е само с 2-3см над мен, не се забелязва. Това обаче не ми е драматично, не ме кара да се чувствам зле, а и той определено не е тип, който да не те кара да се чувстваш закриляна и в безопасност. Докато предходния бе по-изнежен така да го кажа, по-романтичен определено, но в комплект с ниския му ръст май ме караше да чувствам, че излизам с юноша. Което не е приятно като си минал двайсетте.

78.   Еееее нисък бил. Ти пък стани по-дебела от него ;)

79.   Тук се говори за природа, инстинкти, но нека погледнем фактите. Наполеон Бонапарт е бил около 1, 65. Никога не е страдал от липса на женско внимание, нито като войник, нито като офицер, нито като император. Ако един мъж има висок социален статус, властно присъствие или харизматично излъчване, жените ще му се лепят в пъти повече, отколкото на срамежлив строителен работник, с ръст 1, 85.

Дядо Торбалан

80.   Това че го обичаш са само едни кухи приказки. Откъде знам ли? Има един универсален критерий - любовта сметки не познава. А това твоето си е чисто сметкаджийство - той е такъв и онакъв и дали да не потърся нещо по-добре, защото после може да стане еди какво си. Когато приемеш човек такъв какъвто е и се чувстваш добре с него без да те гризят подобни мисли, тогава ще знаеш, че обичаш истински. Много хора са като теб. И мъжете си мечтаят за високи жени с голям бюст, светли коси и зелени очи. Предполагам не бива тогава да ни учудва, че жените харесват високи мъже със здрава фигура. Това извира от подсъзнанието и няма смисъл да се опитваш да го обясняваш логически, че не си се чувствала защитена. Никой не може да те защити с физическа сила, защото човешкото общество функционира много по-сложно. Всеки акт на агресия води или до отмъщение или до правни репресии. За да отмъстиш някому не е нужно да си Рамбо, а да си коварен. Някое пишлеменце ще ти извади я нож, я пистолет, а може и в някой тъмен ъгъл да те причака и да ти забие ножа в гърба, а ти гледай после кой колко е висок. Или обратното - ще вземеш да утрепеш някого, а гледай после как ще ти мине живота по съдилищата и цялото ти имущество за адвокати. Интелекта миличка ръководи всичко и само той може да те защити. Както са казали хората: ум царува, ум робува, ум патки пасе.
А това, че евентуалните ви деца щели да бъдат ниски също не е вярно.
От родители с ръст като вашия, в днешно време средностатистически може да се очаква момче с ръст 175-177 см или момиче между 168-170.
Ти самата си дребосък и не разбирам какви претенции имаш. Имай предвид, че след десет години ще бъдеш вече и дъртофелница и въобще няма да ти се редят на опашка да ги избираш. Гледай да не дойде време да те отмерят със същата мярка, с каквото мериш ти сега.

81.   До 71 от 68: Ами ако тази "открадната булка" не ти "пасне" в леглото примерно?
Както и да е, да се върнем в нашето общество. Казваш жените не избирали ниски (или заради друг физически признак) мъже. Но да не би пък мъжете да нямат избор днес? Днес и двата пола избират. Но винаги ще си остане факт, че мъжете са тези, които гледат повече външния вид и изобщо са по-материално ориентирани. Повече са жените, за които е важен човека, характера. Това е факт, който напоследък се оспорва - защо - нямам представа. Къде са тия мъже, за които външния вид не е важен, че и толкова се възмущават от такива теми, не знам...
Какви теми има в този сайт не е никакъв показател. Темата може да е измислица, може да е писана от мъж, същото важи и за всяка друга такава тема.
Комплексарско е това да си мислиш, че не си "избран", заради ръст или нещо друго и да обявяваш всички представители на другия пол за еднакви. Всичко е късмет. За какво ти е да те "избира" жена, за която такива неща имат значение.

82.   Обичам я, но е тъпа, кво да правя? Да я подостря ли, или направо да и бия шута?

83.   До 32.
Мъжат ти е луд, че е с теб. Сигурно ще е някакъв изостанал и крайно отчаен човечец.
До авторката. Ти много ще страдаш. Въпрос на време е! ...

84.   Н 57:
Здравей, лилипутче. Гузна, негонена, но бяга. Радвам се, че острия ми коментар ти е порязал кл*тора.

Само да коригираме 2 твои заблуди - спокойно, пунктуацията и правописа не са сред тях (толкова ви учат на село, все пак).

189 са, насред с статистическите 175 на повечето българи (казано просто, висок). Съвет - не си прави труда да предполагаш, особено когато изписваш "между" като "м3жду" (просто интелектчето не ти стига).

Може и да имаш избор измежду животните във фермата и курника, в който си отгледана, не е така с хората обаче. Като си кинта и двадесет, няма мъжленце над 140 да си намериш. И не се прави на знаеща (явно те друса здраво комплексчето) - това че Сульо и Пульо нямат търпение да ти се изтропат на челото не означава, че те искат за нещо повече от това.

peace, my niggas

87.   И аз харесвам високи мъже, именно затова мъжът ми е висок 1, 90. Но да даваш надежди на един мъж две години, като междувременно се чудиш: да го зарежа ли, да не го ли зарежа... Не е ок тази работа, авторке. Ти просто не го обичаш, няма я тръпката. Кажи го на момчето и го остави да си намери жена, която да го харесва такъв, какъвто е.

89.   Номер 30, така се опитват да ви внушат, но си в заблуда и то огромна. Казвам ти го като човек, отмъкнал момиче на такъв с висок статус. :) Той има пари, но страхът му се оказа по-силен и от най-дебелите пачки. Тия глупости се насаждат с конкретна цел, жените да забършат повече гащнинци и да ни е калпаво населението. Нарича се глобализъм, но бързо очаквам някой от многото умници в този сайт да си нацвъкат минусите на поста ми. Кое ще е здравото дете на една жена.. от боксьор или от метросексуален мъж? Честно.

90.   Номер 89, на въпроса ти няма 100% категоричен отговор, тъй като дори и двамата родители да са напълно здрави, се случва понякога детенцето им да се роди с ужасна болест. Обаче много голяма роля играе здравето на човек, произтичащо и от начина му на живот. Към въпроса ти: Много зависи този боксьор с какви химии се зоба (дори наглед невинните хранителни добавки имат вреден ефект в дългосрочен план), дали и колко цигари и алкохол приема, взема ли наркотици или не (например, пушенето на уж безобидната марихуана може да доведе до лудост и други увреждания на мозъка), каква храна приема, каква вода пие, дали диша чист въздух или не, дали е изложен на вредни облъчвания (чести говорения по телефон, пуснат Wi-Fi вкъщи) и т. н..

91.   Години ли ти трябваха, за да разбереш, че не харесваш ниски? И аз съм ниска, само 155 см, но високите момчета винаги са ми били слабост, сегашният ми приятел е 190 см.
Ж19

51-84 от 84