Несподелена любов към омъжена жена
Така.. Значи моят проблем е, че съм влюбен в омъжена жена. Не сме някакви дечковци, за да кажа, че ще ми мине. Аз съм на 29, тя е на 24. В една компания сме и като се запознахме аз бях обвързан, а тя вече омъжена. Веднага ми хареса още, когато я видях. Красива е и много остроумна. Събираме се често цялата компания и тя е идва с мъжа си. Имат малко момиченце на 1 година. Мисля, че се привързах към нея като гледах отношението към мъжа й и детето им. Рядко може да се види възпитана, грижовна и забавна жена в днешно време. Мъжът й е сякаш пълната противоположност. Пълен грубиян с огромно самочувствие. Мисля, че я тормози. Не мога да си я избия от главата и скъсах с приятелката ми заради нея, но нещо ми липсва кураж да й кажа как стоят нещата, за да не я объркам. Според вас да говоря ли с нея и, ако да, то как?

Коментари

1.   Олелеси.. явно момичето е рядко свястно. Бъди настойчив и вратите на Рая ще се разтворят за тебе. А пък ако си прав и за мъжа ѝ, работата ти е почти в кърпа вързана!

2.   Ами не, мисля, че си направил огромна грешка. Съветвам те да не даваш проявление на тези си чувства, защото ще доведе до много неприятна и сконфузна ситуация.

3.   Не. Имай малко уважение към брака.

4.   Вие с тази любов откачихте.

5.   Приятел, знам как се чувстваш. Остави я, избий си я от главата. И аз съм минал по тоя път.

6.   Не те съветвам да се навираш в чуждо семейство. Какъвто и да е мъжът и, щом тя си го търпи, изборът си е неин. А откъде да знаеш-може дори да го обича, въпреки цялата му грубиянщина. Най-много да си изпросиш някой бой от него.

7.   Действай! Дали ще си ти, или някой друг, но все ще се намери човек, който ще покаже на това момиче какво значи някой наистина да я желае и обича.
А и така или иначе най - късно след 4-5 години от само себе си ще ѝ дойде акъл в главата, че се е обвързала с ужасен човек. Много е глупаво човек да се вкара в задомяване преди 30, защото в повечето случаи се озовава в положението на това момиче - нещастна връзка, но заварена с дете. Сега старите поколения ще ми се озъбят на това изказване, но нека гледат себе си и 'своето време', защото времената се менят, хората също.

8.   Пич, не приемай поста ми като заяждане или нещо подобно. Просто ми се иска да ти отворя очите, въпреки, че очевадно доста си хлътнал. Първо, постъпил си глупаво. На 29 си, а си реагирал все едно си на 15. Погледни ситуацията отстрани и сам ще се съгласиш, че не е сериозно да оставиш приятелката си заради жена, която си виждал няколко пъти в обща компания. Ами, ако имахте деца, пак ли така щеше да постъпиш? Второ, ти тази жена изобщо не я познаваш. Мислиш си, че я познаваш, но не е така. Виждал си я няколко или повече пъти в обща компания и толкова. Обикновено, хората в подобни ситуации се държат малко или много различно, за да се харесат на останалите. Някои го правят по-скоро подсъзнателно, други съвсем целенасочено. Както я описваш или по-скоро, както описваш мъжа й, тази жена е от вторите. Да не говорим, че според мен е доста елементарна. Никоя сериозна жена не си взема мъж, тип селяк. За да са заедно, манталитета й е същия, като неговия. Това са нейните разбирания за мъж на място. И трето, може би най-важното, дори и тази жена да е най-свястната на света, ти пак нямаш място там, просто защото е омъжена, освен това си има и дете. Свестните жени си гледат семействата, точно и заради това са свестни. Преди около 3 години аз също бях изпаднал в подобна ситуация, само че в началото не знаех, че жената е омъжена. Засичахме се почти всеки ден, понеже работим сравнително близо един до друг и в един момент осъзнах, че много ми харесва. Реших да разбера повече за нея, но доста време не ми се удаваше. В крайна сметка се оказа, че имаме общи познати от там разбрах, че е омъжена. В тоя момент историята за мен приключи. Продължавам да я виждам често и все още ми претръпва стомаха, когато я срещна, но само толкова. Предпочитам да е щастлива с мъжа си, отколкото да се окаже някоя пчеличка, скачаща от цвят на цвят. Така, че моят съвет е да не си губиш повече времето, а да си потърсиш свободно момиче, на което да държиш.