Къде са онези свестни, добри и красиви жени, които си стоят сами?
От ивестно време насам чувам от различни места, как имало свестни, добри и красиви жени, обаче те си стоели сами, защото не можели да си намерят приятел и едва ли не тях не ги искали.

Предполагам, че някои от жените, които четат и пишат тук ще се оприличат на такива, за това ми е любопитно да чуя тяхното мнение. Интересно ми е те къде търсят половинка, как подхождат и защо според тях не им се получават нещата.

И въпрос към всички останали - как решавате за себе си, дали сте свестн и добри хора? Красотата няма да е коментираме - всеки си има огледало в къщи.

Коментари

51-100 от 137

54.   Проблема при жените като цяло е, че когато са млади и най-търсени имат най-малко жизнен опит и обикновено се хващат с "най-вървежния" кандидат, което е аналогично на "ковра" при жените. Няма мъж, който да се е хванал с "ковра" и да е прокопсал. Така се получава и при жените. Мята се от една мъжка ковра на друга, минат години, остарее, повехне, свестните се оженят и ето ти красива самотна жена.
И остави това, но все още смята, че е като на 20 и зад всеки ъгъл я чака "нова любов".

И те така ;)

55.   Номер 54, много добре обосновано от твоя страна и напълно вярно!

56.   Не пиша често тук, но провокирана от коментарите реших да се включа.
На 27г съм с мъж и дете. Заедно сме от 9г. Смятам се за красива, свястна и добра, защото го чувам постоянно. 80% от мъжете с които съм говорила през живота ми са ми казвали, че съм най-красивата жена която са виждали. Добре облечена и възпитана съм , никога не съм се натискала на мъж. Била съм само с един мъж през живота си. Искам да ви кажа, че когато сме на бар с приятелки виждам, че мъжете ме заглеждат, но никога никой не идва при мен. Докато при моите приятелки е поток от мъже и почерпки. Може би се плашат от мен, казвали са ми че изглеждам недостъпна.
Истината е че мен не би ме привлякал мъж, който го е страх от мен, харесва ми мъжа да доминира и да има самочувствие.
Факт е че мъжът ми ме глези и винаги съм получавала това което искам, но и аз доста негови постъпки съм простила.
Лично за себе си мога да твърдя - Да!! Красивите и добри жени могат да бъдат с когото си поискат и винаги имат няколко под ръка. Имат избор. Важен е подхода към тях, защото красивите жени винаги мислят, че някой им е длъжен!!

57.   Номер 56, ти или не си жена, а мъж, или си жена с голямо въображение, по-подходяща за темата, за българката с нереалистична представа за себе си.

58.   Кое ти се видя нереалистчно? Всичко което съм написала са нещата от моя живот. Вярваш или не от дете чувам, че съм най най както от мъже така и от жени. Аз лично не се имам за толкова хубава колкото всички ми казват. Изобщо нямам супер високо мнение за себе си. Аз съм кротка седя си вкъщи и си гледам детето. Защо ти се струва невъзможно?

59.   Къде са при прасетата и боклуците, които искат само да ги чу... т. Наскоро едно красиво и свястно момиче, което не е имало приятел, попадна на един такъв боклук. Омая я и докато я на.... е. Не знам защо поговорката хубавите ябълки, прасетата ги ядат-важи с пълна сила.

60.   Номер 56 - " Искам да ви кажа, че когато сме на бар с приятелки виждам, че мъжете ме заглеждат, но никога никой не идва при мен. " - Защо ти е да идват при теб, нали си имаш мъж? Флирта, социалния контакт не е за обвързани той е за свободни хора с цел да се съберат. Аз не разбирам, защо заети жени се бутат да привличат мъжко внимание след като не искат нищо и не са свободни? Първо така пречите на свободните да се намерят, второ - това е нелепо, някакъв опит да си помпате фалшиво самочувствието след като не принадлежите на тази среда и трето щом не идват да флиртуват с някоя жена значи мъжете имат основателна причина и тя е в нея а не в тях. И са напълно прави - ти не си свободна и не търсиш връзка, просто лекомислено и напразно искаш внимание и да им губиш времето и да им отнемаш възможността да срещнат някоя свободна, защото ти липсва самочувствие и трябва да го получаваш от другаде.

61.   Дам, в тази тема е време да споделя и моя опит с жените, който никак не е малак. Тези жени, за които става дума ( скромни, добри, психически Стабили) ги ''грабват'' още от 17-18 годишна възраст или най-късно в университета. В единия случай попадат на читав мъж и са резервирани до смърт, а в другия някой гамен им разбива емоционалната система и стават крайно предпазливи, наплашени и резервирани, но към мъжете ( не всички, разбира се ). Попадал съм на такива, не една или две, само миналата година бяха две на брой, но се разминахме, защото аз не бях в период, в който можех да се обвържа емоционално. В почти всичките коментари имаше не малка доза истина, но тя е някъде по средата, защото самата думичка - ''свестна'' е относителна.

62.   Жена съм и пиша от личните си наблюдения:
според мен пък е наистина много вероятно да е реална 56, ако е в някое малко градче. Защото в малките населени места обикновено остават да живеят разни такива по - свити хора. А повечето от по - свитите и притеснителни хора обикновенот са с не особено добър външен вид и 56 поради това изпъква. А и като цяло повечето хора в малките населени места почват да си запускат външния вид още докато са сравнително млади и малкото, които не допускат това, изпъкват сред тях много силно.
Но пък ако една жена е топ мацка няма как да не остане незаговорена от мъж, ако отишла на бар с приятелки. Е освен, ако не я знаят, че е сериозно обвързана и с бебе.

63.   Бих попитала къде са подобни мъже и защо са сами. Не твърдя, че всички, които си стоят у дома (образно казано) със скръстени ръце, са свестни. Според мен е въпрос на усещане, потребност, зрялост, желание, осъзнатост цялото поведение на индивида към отсрещния пол... С годините свикнах да не виня никого за изборите си.. А и трябва ли целенасочено да се търси партньор? Сещам се и за един съвет от възрастен човек към жените : "обърни се и виж този, който тича след теб" ;)

64.   До авторката на 42, мъж съм на 34г.
"И междувременно.. се прибирам сама всеки ден. " И при мен е така, но знаеш ли, кое най ме жегва отвътре? Когато прекарам време с племинницата ми. Осъзнавам какво нямам в живота и какво искам.
Осъзнавам, че кариерата не може да запълни тази празнота, колкото и да работя. А прибирането в празният апартамент... 4 стени не правят дом.
"Опитвам последно време да съм по-отворена към околния свят, да дам шанс. " С годините човек става резервиран към нови познанства. Но понякога трябва да отвориш вратата за нещо ново.
Бих искал да се запозная с теб.

65.   В работата имам няколко красиви колежки между 25 и 30, които са сами. Къде са така и не разбрах. А дали са свестни и добри.... нямам представа. Чакат принца на бял кон най-вероятно, защото имат комерсиален вид. Според мен са склонни да чакат с години докато се появи, няма да се минат с някой, който не е принц.

66.   Красивите, умни и добри момичета се радват на върволици от досадници, но нали добрите момчета се сещате, че по-нахалните мъже обикновено са женкари и същите тези момичета са се научили с времето да ги разпознават, но понеже те самите са свикнали да се радват на твърде много мъжко внимание, не поемат инициативата също като онези добри ломчета, които ги е страх от отказ.
Е, понеже не могат да стоят безкрайно дълго сами, в крайна сметка започват връзка с някой напорист женкар, който си дава сметка на какво съкровище е попаднал, но след 3-4 години въздържание истинският му нрав започва да избива и ето ви една наранена жена...
След година-две самота св озовава в поредната връзка с женкар 2, изгубва още няколко години от живота си с него и накрая осъзнава, че в действителността не е като в романите с художествена литература.
Ако иска качествен мъж, трябва да го намери по друг начин и задължително трябва да действа, а не да чака.
Привличането първо трябва да е на ниво ум, личност и едва тогава - външност.
Ако една жена има и ум и красота, винаги намира доста добра партия в живота.
От една жена минала по този път и от две десетилетия омъжена.

67.   Наскоро, след поредния, който въодушевено реши, че съм жената на живота му, а аз го погледнах с учудване, разбрах, че съм свястна и добра, погледнах се в огледалото и видях, че съм симпатична с чаровна усмивка и очи, що-годе секси тяло, но красива не бих казала. Все пак - достатъчно за един мъж. Отминала за 35- те години да кажем и нагоре вървя. Казват, че не ми ги дават. Тъй да бъде. И така. Защо обичам да си живея сама? Ставам когато си искам. Лягам когато си искам. Чистя, готвя, гледам телевизия, къпя се, излизам от вкъщи и се прибирам когато си искам. Защо трябва да се съобразявам с още един човек кога ставам (за да приготвя закуска или да закусвам с него), да се прибирам "навреме", да има сготвено за другия, а аз нямам сили и време сега да готвя, да излизам с него, защото му се излиза и т.н. и т.н. и т.н. Имам приятел, с който си ходим на гости достатъчно често и секс изобщо не ми липсва. Работя, плащам си сметките. Живяла съм и с 2, и с 200 и пак мога да живея и с 2 ако трябва. Дългове нямам, защото си правя сметката. Питам се за какво й е на една съжителство с мъж, освен ако страстно не иска бебета , които все пак е здравословно за тях да имат правилната среда от майка и баща и то живеещи заедно и в разбирателство. Но ако не иска деца или децата са големи? Понякога си мисля, че ако има естествено хиперразбирателство бих заживяла с мъж (отново, в смисъл живяла съм, не да не знам какво е). В секундата, в която ми направи забележка, че съм закъсняла, или че говоря много по телефона, или с кого говоря, или че говоря силно, или че няма ли да стана да направя нещо за ядене, или защо съм рошава ... е просто изхвърчал от сърцето, дома, мислите ми, живота ми... Единственото предимство на съжителството с мъж е малко повече секс, което си е предимство, но заради това да реорганизирам целия си комфорт ми се вижда доста неизгодна сделка. Та питам аз защо една добра, работлива, организирана, достатъчно сексуална симпатяжка трябва да отглежда (готви, пере, глади, лекува, придружава) и изобщо да мисли за един мъж 24 часа, при това няма гаранция, че не заглежда лекинко чуждите моми когато е без нея, колкото и астлив да се чувства ( примерно не говорим за изневяра и за желание за изневяра, а за мъж, който наистина се чувства добре и щастлив с тази стойностна жена)??? Също съм се питала за какво му е на един мъж, който примерно има достатъчно пари жена? Той може да си наеме домашна помощница за готвене, чистене, гладене, която всеки ден ще прави това, може да си наеме мед. сестра за периодите на болест. И? Какво остана да му липсва постоянно? Секс. Значи му трябва постоянно присъствие за секс. Ако пък е разбрал, че има периоди, в които му се прави секс с различни жени, даже и такова постоянно присъствие не му трябва. Иска деца? Да, тогава му трябва постоянна жена за да има психически здрави деца. Трябва му жена за секс и приятелство, съвети, разбирателство, обмяна на идеи? Чудесно. Има нужда от една - решава да заживее с нея. Има нужда от повече от една такива приятелки - има 2 варианта - едната е у дома за да не страда от самота, а другите - извън дома или всички са извън дома, но налични.Като казах самота - често мъжете търсят жена, като заместник на самотата, което е доста обидна роля за една жена. Иначе наистина обичам мъжете, отнасям се с уважение, не ги тормозя и използвам, говорим си много, позволявам да ме черпят, държа си се женствено. Но за какво ми е мъж за постоянна сериозна връзка, м?

69.   Аз съм от тези жени, които са сами, въпреки добрите си качества и доста добър външен вид, без да се определям като красавица. Нито съм надута, нито с прекалени изисквания. Нормален човек, с чувство за хумор, земна. Правила съм си експеримент на събиране в заведение с много хора. Свирят блус, всички, подчертавам, всички други жени от компанията ги поканиха разни мъже да танцуват, само мен никой не ме покани. Е, затова съм сама. Стигнах до извода, че мъжете ги е страх от мен, страх ги е дори да ме доближат. Много ми е трудно, но това е положението. Нямам обяснение защо е така, повярвайте, все едно с някакъв антимагнит отблъсквам мъжката аудитория, за секс да не говорим, това е някакъв мираж.

70.   Аз бях такава и още съм... На 19 години се срешнах първия ми приятел, запознанство от нета. Беше много по- голям на 40. Момчетата на моята възраст и в класа ми никога не с ме привличали. Държаха се глупаво. Лепяха си оревръзки по главите. Постоянно чукаха момичета по тоалетните и си мереха хуйовете... Пиеха, пушеха, заведения... Аз търсех сериозна връзка, не пушех, не пиех, не харесвам да излизам по дискотеки. Красива съм, но не полагам грижи д се набивам на очи. Не се гримирам, нося спортни дрехи. Младите момчета забелязват винаги курветата и предизвикателното поведение.
Иначе в секса харесвам и давам всичко, но за избранника на сърцето ми.. След неуспешбата връзка на 19, която продължи 7 години, пак в нета се срещнах с друг мъж и се омъжих за него. Пак доста по-голям.
С годините мъжете оценяват коя жена е свястна и я виждат от далече. Докато младите търсят само секс.
И така, домошарка съм, естествено харесва ми да излизам с мъжа ми, да хапнем навън или да отидем на заведение с музика или някъде, да ходим на гости на почивки. Вкъщи и двамата вършим домашните рабити... За поводи винаги се старя да го изненадам и да му дам подарък, макар и евтин. В леглото винаги искам да дам максимума от себе си и нямам табута. За мен е като бог. Много го обичам. Каквото казва и прави з мен е правилно и винаги го подкрепям за всичко.
За това и нямаме дразги и караници. Изслушваме се и се подкрепяме
Но мъжете не търсят такива жени...

71.   До 69, питала ли се защо мъжете ги е страх от теб?
Мъж съм и ще предположа, че може би се дължи на това, че изглеждаш недостъпна или пък на това, че си превзета.

72.   Харесва ми коментарът на 66.
Харесвам само нежни, чувствителни, емоционални, интелигентни мъже. Артистични натури с деликатни души. Не срещам често такива мъже, а когато съм срещала, все е имало някаква пречка, която ни е разделяла - или той е бил прекалено срамежлив, или сме имали голяма разлика в годините, или разстояние, или е бил обвързан. И така съм сама. Наскоро някой отново докосна душата ми, но се боя, че и този път е невъзможно. А той е хубаво създание - деликатно и едновременно с толкова пламенна душа.
И в коментара на 69 се припознавам, отчасти. Така ми се танцува блус с някоя красива душа. Щях да го поканя, но не му подхождам.

73.   Номер 69 съм.

До № 71, моля обяснете ми, как трябва да изглежда и да се държи една жена, за не я сметнат за недостъпна?

Споделих тук реална ситуация. В заведение съм с компания, говорим си, смеем се, такива нормални неща. Просто никой мъж не ме доближава дори, за да прецени аз надута ли съм, превзета ли съм.

74.   Онези "онези свестни, добри и красиви жени, които си стоят сами" си стоят сами, защото така са избрали. Не са се скрили, че да ги търси някой, който в ежедневието си не е бил "открит" и пожелан от поне една такава...

75.   Изненадана съм колко много жени има като мен. И аз донякъде съм 67. Свикнах да се съобразявам само със себе си. Даже се плаша колко хубаво ми е да съм сама вкъщи. Гадното при мен е че има едни много особени хора, на които това че съм сама явно е най-големия им проблем. Колежките ми в офиса мине се не мина и питат "Да не си намерила принца?" или сутрин ме уведомяват "Намерих ти годеник". Една пък директно на рождения ми ден заяви "Всичко ще нареди..."А никога не съм казала че търся връзка. И аз не мога да им се тросна и да ги поставя на мястото им и само се усмихвам. Дори подигравателно ми казват че съм сексманиачка и сменям партньори всеки ден. Не ми се влиза в спорове и не искам да създавам напрежение и търпя. Както се казва днес съм при тях - утре не и повече никога няма да ги срещна
Ж 33

76.   До 75. 67 съм. Обявявана съм за:
1. лесбийка,
2. проститутка, която си кани клиентите в къщи или за бивша такава, отвратена от мъжете, но не напускаща занаята и си държа свободен терена, защото от време на време явно все пак заработва с някои приятни и неопасни клиенти,
3. постоянно сменяща мъже, т. е. к.. ва,
4. нимфоманка,
5. егоистка,
6. коравосърдечна, безчувствена, безотговорна
7. страдаща от този ужас самотата, но не показваща това, а преструваща се на щастлива,
8. жена със страх от мъжете и сексуалните контакти,
9. богаташка, която си прави каквото си иска и не се съобразява с никого, но все пак прави секс, значи е к. рва, това богат да си - никакви ангажименти нямаш, а работя за да се намирам на работа, докато дойде вечерта да се вихря, 10. луда.
С последното съм най- съгласна :)))
Честно казано за някои неща съм плакала и то неведнъж - за проститутката, егоистката, безотговорната коравосърдечна и богаташката. Работя къртовски и това се вижда ( а, преструвам се за да се отказвам и за да замазвам, че само се намирам на работа, а вечер съм сексфурия), работих до припадък за да гледам тежко болни роднини с множество проблеми и това години наред, егоитска не съм - помагам на всеки и хората, които го казват знаят и са ми ревали на рамото и са получили бърза, адекватна и сърдечна помощ. И това го казват мъже и жени с толкова фалшиви бракове, че е просто тъжно да ги гледаш как се мъчат с години. Размишлявах много И стигнах до извода че това е завист към свободата която имам. Всеки може да е свободен със или без връзка, в брак или без брак. Разбрах че хората не са свободни. Те разбрах че ужасно се страхуват от свободата. Постоянно стоят заснети и окови и гледат със завист на този който не се страхува да бъде свободен. За да го разбера ми отне години. Защото категории като свобода и завист и бяха сложни да ги разбера като дълбочина. Не си ли част от общата маса и не правиш ли като всички неминуемо си обиждан. Проста психология се оказват нещата. Вече когато стане въпрос за мъж връзка и така нататък просто казвам, че не си търся и не се интересувам и съм си много добре и го казвам с една усмивка, която е без притеснение, но за да стигна до тази усмивка минаха години.

77.   Моята доза реализъм - свестни, добри и красиви жени, които са сами няма! Вероятно едно от изредените липсва или е преувеличено в представите на съответния човек. Царе сме на това да се перчим и да си вярваме колко сме велики!

Аз ще си ударя знаете кое в тавана, ако намеря свястна жена - добра е доста вероятно да влиза в свястна /странно ми е как лоша ще е и свястна/, така че ето ти две от трите ти! А за красива - красотата ни е нужна само, за да се фукаме на останалите и до някаква степен да се мотивираме за секс. Ако ще обявя нещо за маловажно, ще е именно това! Победителят в онзи конкурс за най-красива жена да се чувства поздравен, който и да е той и когато и да бъде избран!

78.   Почти всичките описвате (или се описвате като) някакви нереално идеални жени- красиви, умни, работливи, добри в секса, не лекомислени, не меркантилни, не коври, добри, успели, приветливи и още цял букет положителни качества. Само че, както е реално и нормално човек без недостатъци и отрицателни качества на този свят няма. Затова си мисля, че просто се касае за нереално завишена (умишлено или не) оценка и самооценка. И честно казано, винаги подхождам към такива наглед красиви, умни, добри, свестни и пр. с едно наум.

79.   И аз съм е ситуацията на 67
Сама съм защото така ми е кеф. Харесва ми да си почивам у дома, да си чета, да излизам когато и с когото си искам.....и да не се обяснявам на никого.
Имам приятен дом, работа, хобита и социална среда. Оправям се сама, не дължа нищо на никого, нямам кредити и дългове, помагам на родителите си, когато мога.
Не разбирам само защо моят избор е такъв проблем за роднини, приятели и колеги. Сакън ако някоя жена и харесва да е сама и няма намерение да се омъжва и ражда деца, а е вече на възраст (почти стара мома ;))).
И не, не съм грозна и никога не са ми липсвали кандидати. Външния ми вид приятен, без да съм красавица или нещо.
Имах и дълга връзка ( 7 г), но осъзнах че това не е моето нещо.

80.   71 съм до 69 и 73. "В заведение съм с компания, говорим си, смеем се, такива нормални неща. Просто никой мъж не ме доближава дори, за да прецени аз надута ли съм, превзета ли съм. "
Кажете кои заведения обикаляте и в кой град и аз ще ви доближа. :) Шегата настрана, сещам се за няколко неща.
1. Баснята за лисицата и гроздето.
2. Обикновено ние мъжете си мислим, че получваме сигнали от жените, може да не изпращаш никакви сигнали.
3. Не изглеждаш лесна/търсеща нещо.
4. Мое наблудение е, че много мъже се плащат от умни и независими жени. Лично аз харесвам такива жени.
Но това са просто догадки, питайте някой ваш приятел.

"Много ми е трудно, но това е положението. " Може и това да е. Ние хората ги усещаме тези неща.

81.   Да споделя и аз моето мнение.
Мъж на 36 години, имам апартамент, прилична работа, кола. Но съм сам, но тук откривам, че не съм сам в този клуб.
Превърнах работата в кариета, кариерата в успехи, с упеха си мислех, че ще запълня празнотата в мен, но уви не става така. Имам приятели, социална среда, хобита, чета и куп други хобита. Но след тридесетака, като ми влезе мухата за семейство и деца, направо ми скапа психиката. С годините ми стана трудно да се сближавам с хора. Затворих се в себе си. Да си призная женско внимание не ми липса. Даже напротив, идват при мен, закачат се, усещам им желанието, но не е това което търся. И вместо да се възползвам от всеки изгоден случай аз си седя и нищо не предприемам. Лошото е, че тези жени после ме намразват, даже миналата година една ме забърка в такива интриги, че свят ми се зави, само и само защото не спах с нея.

82.   78 - Дали съм красива другите трябва да кажат. За мен винаги има какво да се желае. Секси по-скоро не съм. Имам още някакво детско излъчване, дали защото имам чип нос и заради формата на лицето не знам. Но със сигурност нямам онова перверзно излъчване тип Николета Лозанова. Не използвам тежък грим поради същата причина - не отива на детското ми лице. Много често като излизам с прияелки ме е чд. Те изглеждат секси мацки аз - като тинейджърка до тях.
Имам хубаво образование и горе-долу хубава работа. Казвам горе-долу, защото да дремя в офис пред компютър от 9 до 6 не ми е мечтата.
Но търпя, може и по-лошо да е. Обичам домашния уют. Изпитвам уважение към възрастните хора. Ако приятелят ми има баба или дядо предпочитам да минем през някой хубав магазин, да им напазаруваме разни глезотийки и да идем не гости пред това да харчим пари по тъпи дискотеки. С бившия ми това ни беше любимата петък вечер.
Иначе ако излизаме предпочитам да сме в по-спокойна атмосфера. Театър, пиано бар, тих ресторант
Меркантилна със сигурност не съм. Дори мога да кажа че ми е неудобно когато ми правят подаръци. Каквото искам си го купувам сама. По-щастлива съм, когато аз подарявам.
Недостатъкът ми е че не съм отворена към нови хора. Трудно създавам приятелства. Винаги съм била по-тиха, по-сдържана, не съм обичала да съм център на вниманието. Не съм от жените, говорещи и смеещи се колкото им глас държи. И един мъж трябва да положи повече усилия. А някой като ме видят че съм по-мълчалива хич и не се опитват да ме опознаят,
Всички бързат. А аз пък мямам желание да се променям за никого. От 3 години съм сама и вече дори започна да ми харесва това. Ходя си на кафе само събота и неделя с две - три приятелки. Продължавам да уча и да се развивам. Утре ако реша мога да напусна България. Може би не е писано тук да срещна моя човек.
К, 29

83.   До 79 ми защото си жена и сега си ти е времето за семейство не знам кво се побъркахте дапне искате деца дом и семеен уют направо не мога да повярвам докъде стигна тоя свят

84.   82, ако определяш Николета Лозанова за стандарт за секси, то това не значи, че.... ти не си секси. Николета Лозанова е "секси" само за разни "мъже", каквито не ти и трябват. На мен много по-секси ми е едно "нормално" изглеждащо момиче /жена, с приятна външност и нормална фигура, няма значение и гърдите й колко големи са дори.... ако си такава, значи ПО-СКОРО си секси...

86.   Няма такива. Има сами до 25-6 годишна възраст. След това почти всички са обвързани. Често и с неточен човек, но правят компромиси. Ако някоя е сама, значи има някакъв кусур в характера. Може да е свестна, да е добър човек, но пък трудно да се обвързва. След 25-6 годишна възраст жените започват да имат много големи претенции. Започват да подбират. Ти Може да си много точен, отговорен и добър човек, но преди да те отрази, тя ще огледа още 10, дали някой няма да е по-добра партия за бъдещо съвместно съжителство. Може да си млад лекар с все още ниски доходи и тя няма да те отрази въпреки интелекта ти, солидната професия, позициите сред обществото, а ще предпочете някой синковец с не особен капацитет, но назначен на длъжност във фирмата на баща му например. Аз съм мъж на 32 години и виждам, че интерес към мен имат основно разведени жени от 37-8 години нагоре. За тези на по 22-26 съм твърде голям. За тези от 26 до 31-32 не съм изгоден вариант, ако изобщо има свободни сред тях, защото жилище и кола и професия имам, но съм с ниска заплата и освен дом с приличен живот и отглеждане на дете повече не мога да осигуря. Почивки, нова кола и т. н. не мога да осигуря. Имал съм случай, когато млада жена, доста интелигентна, завършила американски университет, отказа да се качи в колата ми, защото е стара и директно ми заяви, че и било приятно, но не би се срещала с човек, който кара такава кола. А колата ми не е нито изтърбушена, нито разбита. Просто стара здрава кола.

87.   И на теб не ти е лесно. Имам колега на 25 години, девствен, дори не е излизал на среща с жена, колегите и шефовете го бъзикат, че не е бил с жена до сега, наричат ​​го гей и други тежки обиди, това е всеки ден. Дори колега го заведе при платена жена, той се заключи в колата и искаше да се прибира. Честно казано, ако ме третират така, щях да се самоубия, животът на това момче не е лесен да си жив не е лесно.

89.   Те са сами само в смисъл че не са обвързани, просто защото НЕ ИСКАТ да са обвързани. Осигуряват си сами оцеляването, печелят добре и не им е нужен мъж-плащач. Имат тъпкачи, които периодично ги задоволяват.

А обществото си мисли "тази жена е самичка'. Нищо подобно.

В БГ поначало младите жени са с десетки хиляди по-малко, така че си избийте от главата илюзиите за красиви самотни жени.

90.   И аз мисля, че донякъде пасвам в тази графа. На 22г. съм, никога не съм имала гадже, девствена и задръстена според днешните стандарти. Не пия, не пуша, не ходя по дискотеки, не пазарувам с часове по моловете и не се натискам с всеки срещнат... Защо не съм имала приятел? Защото нямам особен избор. Всички мъже си падат по кифлите с леко поведение, а аз не съм им интересна очевидно, пък и не се смятам за красавица, по-скромничка съм по характер и не излизам много. Признавам, че донякъде и аз имам критерии, не мога да тръгна с кой да е, само за да не съм сама, а единствените, които са се спирали при мен, са или играчи и загорели чичковци, или момпета без никакво възпитание, отхвърлени от така наречените красавици. Както вече казах, ако имах избор едва ли щеше да съм сама...

91.   От 79 до 83
И защо да сме "се побъркали"? ! Мен ми е добре и уютно сама в дома ми, и не желая да слугувам на някой бг. тъпоумник. Нямам и желание да раждам и гледам деца. Въпрос на избор. Ако реша някога, че желая дете ще си осиновя или родя такова. За това мъж не ми трябва.

92.   22, Хич не съжалявай. Гледай себе си, радвай се на младостта си, учи, развивай се. Имам приятелки, които родиха деца на разни типове на твойте години. Мъжете им дори не искат брак с тях. Едната толкова беше вманичена, че ходи да купува някакви пръстени, беше се съгласила само с подпис в общината да минат. Ама на мъжленцето и това не му допадна. И продължават да живеят без брак. А тя си пропиля младостта. Нито учи, нито работи, защото на него така му е кеф. И сега трепери, че ако господинчото реши да си тръгне тя остава на улицата с дете, без година трудов стаж, без никакви знания, без елементарни компютърни умения.
Другата спи с детето в детската мъжа й спи сам.
Трета спи в една стая с майка си и детето си, а мъжа й сам.
Та как да се обвържеш с такива типове. На тях зора им е само да посеят семето. След това жената става домашната прислужница. Българският мъж така е възпитан просто. Жената му е длъжна.

93.   Ами моите наблюдения са, че до 22г. Всичко добро е вече взето. И от мъжете и от жените. Има изключения разбира се, но са толкова нарядко, че не могат да се засекат. Не казвам че трябва да се женят на тия години, но до тогава е големият избор на партньор. После към 25-26 се женят, заживяват и на 27-8 почват да раждат. От познатите и съучениците ми, всички където си бяха гаджета тогава са женени и с деца и хубави семейства сега след 23-4 год. Тия където са сами още са все бройкаджии, кариеристи, не желаещи да поемат отговорност за партньор или крайно срамежливи. Не ги обиждам, просто там виждам причините за самотата.
Обаче има и щастливи случаи. Моя приятелка-голяма красавица, нежна, внимателна, с чувство за хумор, работлива и материално и имотно осигурена от самата себе си и цял живот сама. Все се чудех защо никой не я грабва. Единствен проблем, че е много срамежлива и изобщо не флиртува. И изведнъж бам -ожени се! Мъжът и същата работа-висок красавец, страшно мил и внимателен, много добричък с хубава работа и заплата обаче и той срамежлив. Е случайно се срещат в някаква дискотека и така-ожениха се на по 43. Вече 6 години са заедно и много се обичат. Така се радват един на друг и направо живот си живеят. Добре, че са преодоляли срама в дискотеката та да се открият.

95.   86 е много прав. Върнете се и прочетете какво е написал. Два пъти.

96.   Номер 91, съчувствам ти! Ти току-що ни сподели нещо наистина тъжно за живота си и се надявам да успееш да подобриш селекционния си процес/или самочувствието си! Все пак за да "слугуваш на някой бг. тъпоумник" първо ти самата трябва да си избрала същия този "бг. тъпоумник" пред "бг. умниците и бг. гениите". Както знаем жената, отговаря за крайният избор. Така че единственият начин да си убедена, че твоят ще е тъпоумник, е да си познаваш критериите или да не вярваш сама на себе си.

Ако имаш трудности с подобряването на критериите си за избор, пиши! Същото важи и в случай, че искаш някой да ти вдъхне вяра в теб самата. С радост ще ти дам един-два съвета онлайн! Ти можеш да избереш правилно и не всеки българин е тъпоумник! Само онези, които си намирала досега. Убеден съм, че не си "проверила" цялото мъжко население на страната ни - бройката му е внушителна и дори да зарежеш живота си /да караш само на задоволяване на физиологични нужди/, пак ще ти е нужен огромен период от време, за да провериш всеки български мъж за тъпоумие.

97.   96, от 91,
Нищо не съм споделила за живота си пич. В грешка си.
Просто казах, че не харесвам патриархалното отношение към жената от страна на масовия бг. мъж.
Не съм разочарована или нещо, но ми харесва да живея сама и не желая да се съобразявам и обяснявам пред някого.
В крайна сметка, защо човек доброволно ще се отказва от личната си свобода и комфорт? !

98.   Номер 86 наистина е прав, но според мен отчасти. Тези жени и като цяло хора, които избират по материалното състояние, в никакъв случай не мога да ги сложа в графата "свестни". Това, че някой е завършил Американския университет също в никакъв случай не го прави автоматично интелигентен. Познавам хора, които са го завършили и които си бяха средни ученици, просто родителите им имаха пари да им платят образованието там. Да не говорим, че да откажеш демонстративно да се качиш в нечия кола само, защото е стара, е признак на дълбока комплексарщина и селяния. Не знам защо хората не могат да разберат, че парите щастие не носят и нищо не може да ти замени или купи хубавите моменти с твоя човек, а не някой, с който си само заради пари, статус и т. н. Да не говорим, че живота много често поднася изненади и както днес си горе, утре точно можеш да се окажеш на дъното. Преди време излизах за кратко с подобно момиче, което гледаше единствено и само материалното. Нямаше никаква емоция в нея. Мислеше само за пари, за покупки, вещи и т. н., а като допълнение беше супер егоистична. Аз лично не си представям живота с такъв човек до себе си.

99.   Номер 86 наистина е прав, но според мен отчасти. Тези жени и като цяло хора, които избират по материалното състояние, в никакъв случай не мога да ги сложа в графата "свестни". Това, че някой е завършил Американския университет също в никакъв случай не го прави автоматично интелигентен. Познавам хора, които са го завършили и които си бяха средни ученици, просто родителите им имаха пари да им платят образованието там. Да не говорим, че да откажеш демонстративно да се качиш в нечия кола само, защото е стара, е признак на дълбока комплексарщина и селяния. Не знам защо хората не могат да разберат, че парите щастие не носят и нищо не може да ти замени или купи хубавите моменти с твоя човек, а не някой, с който си само заради пари, статус и т. н. Да не говорим, че живота много често поднася изненади и както днес си горе, утре точно можеш да се окажеш на дъното. Преди време излизах за кратко с подобно момиче, което гледаше единствено и само материалното. Нямаше никаква емоция в нея. Мислеше само за пари, за покупки, вещи и т. н., а като допълнение беше супер егоистична. Аз лично не си представям живота с такъв човек до себе си.

100.   Имам 1-2 приятелки, които май спадат в тази графа.
Около 35 годишни са, сравнително хубави (по-хубави от мен, за всеки случай), работят, издържат се сами.
От една страна не искат да са сами, но от друга просто вече не им се занимава с мъже - чакат мъжа да свърши по-голямата част от свалката.
Да, често мъжът прави първата крачка, но жената създава предпоставката за това - отива на място, където има повече мъже, общува с тях, усмихва се, добронамерена е, за да може някой мъж да я хареса и да направи първата крачка.
Та липсата на активно търсене на партньор е причина една голяма част от жените, които са сами, да бъдат сами.

101.   Сами остават крайните егоисти и егоцентрици. Хора, които не могат да обичат и да се грижат за никого.

102.   Приемай го както искаш! Ти си написала, че не искаш да "слугуваш на някой бг. тъпоумник". Тази категоричност и убеденост говори, че за теб важи едно от следните положения:
1. избираш все "бг. тъпоумници" и си го знаеш.
2. имаш ниско самочувствие и смяташ, че само "бг. тъпоумник" ще ти обърне внимание.
3. мразиш българските мъже и за теб всеки български мъж е "бг. тъпоумник".

Допуснах, че става дума за точка 1. Държиш ли да е някоя от другите две? Питам, за да не се сърдиш после, защото според мен те говорят за доста по-сериозни проблеми от този в точка 1. Неумението да избереш правилно се лекува и то относително лесно.

103.   Имам колежка, в 30те, с дете. Имаше мъж преди няколко години. И докато имаше мъж, а аз имах приятелка проявяваше открит интерес съм мен. Буквално ми се натискаше, чак стигнахме до скандал с приятелката ми заради това.
Смятах я за привлекателна (колежката)
По една трагична случайност тя остана без мъж. Аз се разделих с моята приятелка (по наши си причини). Сега вече не ме поглежда (колежката). Наду се. Заяви че не си търси мъж. Вероятно е права, вероятно чака той да я потърси. Това в никой случай не е като да си търси мъж. Не! Аз явно вече не съм достатъчно благонадежден, критериите изглежда рязко са се вдигнали. Какво се е променило не знам. Каза също че се надява да остане красива. Какво значение има дали си красива ако не си търсиш мъж? ... Както и да е, свикнали сме с такива изказвания и не им обръщаме внимание вече. Действията никога не лъжат, за разлика от думите. Дали е сама все още не знам, нейна си работа, но повече няма да се занимавам с хора които откровенно ме игнорират. Нямам нерви да поддържам чуждо самочувствие.
Аз като че ли се отказах да се напъвам вече. Имам прилична работа, стабилна. Във фирмата ме уважават и аз ги уважавам. Парите са достатъчно за приличен живот, все пак почти издържах бившата си приятелка с моята заплата, докато плащах квартирата, сметките и храната, като успявах и да спестя малко (тя имаше дълги периоди без работа). Дори си купих старо жилище. Сега просто си живея. Социалния ми кръг са колегите. Не излизам и не се срещам с други хора. Нямам нерви вече. Явно ще си стоя сам. Самотата ще е чумата на 21-ви век. Някои ще са самотни в компания, други докато са сами в къщи. Трети ще се самозалъгват че имат голям избор заради социалните мрежи. Се тая. За тоя живот толкоз.

До 90 - нямаш представа колко много мъже изобщо не си падат по кифли. Грим, нокти, високи токчета.... По-скоро отблъскват. Достатъчно е спретнато облекло, свеж външен вид и приятен характер. Ако ги съчетаеш с подходящата среда, задължително ще си намериш мъж. На 22 вероятно си студентка. Поогледай се.

104.   Номер 100, грешите много в севета си: ако жена отиде в група на мъже и е много "приветлива", на всички тях ще им светне червената лампа. Ако има някой ебач, може и да я огрее, ама мъж, който търси семейство, няма да вземе подобна жена. Жалко, че много жени всъщност правят така....
Запомнете! За разлика от това, че много женски се надпреварват за най-атрактивният селски бик/ебач, то мъжкарят (този с моралните и семейни ценности) няма да вземе курветината за да стане майка на децата му.

105.   Н 86, на жените (повечето) им писна да правят компромиси и да се приемат като даденост без да има същото отсреща. Ако започне с компромисите още преди да е започнала връзка дори, вече автоматично се поставя въпроса "и после какво още". Не става въпрос само за старата кола, с мисълта за "после" е, ти и сам го казваш- почивки, ами нужди на деца. Ако тя трябва да поема по- голяма част от финансовата страна на нещата и то в чужд дом, за нея е по- добре да си купи собствен дом и да си гради там, без значение сама или с по- добра партия.
Вече се преценява и дали мъжът ще участва на равно с отглеждането на децата. Обикновено са тези с по- скромни средства, които на всичко отгоре оставят децата изцяло на "гърба" на жената. В такъв случай е почти задължително поне да е добре финансово за да не се налага после тя хем да се скапва от работа за издръжката им, хем в децата всичко останало- игри/училище/домакинство/ възпитание/ лекари/ материалните нужди като дрехи, обувки, играчки т. н
Виж колко бекове смятат, че това е "ангажимент на жената". Вече малко жени са склонни да си губят времето с проби дали този въпреки, че е с по- скромни възможности ще е пълноценен партньор. Ако пък е за нещо временно и евентуална проба за сериозна връзка, ще избере такъв, който ще и запали всички искри от първо виждане....
Като включим и в цялата картина как мъжете се опитват да разсъждава вместо жените, да се опитват да внушават техните си представи и нужди, не изслушват и не вземат предвид женските, а пробутват своите... е, така няма да стане. Жената не губи, губи мъжът!

106.   Не знам ама мъжете са стават от зле - по-зле.. Наскоро уж имаше голямо желание да излиза с мен. Но си мислеше че ще е по неговите правила - в 11 часа вечерта и само през седмицата, защото той работел до късно. А аз пък ставам рано за работа, където няма как да си позволя да не съм спала работата ми е свързана с умствено натоварване.. Та като ми звънеше и пишеше хич не го отразявах. Изобщо не бих си нарушила рахата. Не знам как си мислеше че ще ходя по нощите да го гоня. И така съм не само в този случай. Компромиси със себе си не правя. Няма да се хвана с някой само за да имам връзка. Като гледам колежките като наближи края на работното време звънят на мъже или приятели да питат "Какво ще се прави тази вечер" и каквото каже той това е. Ами не не мога да си го представя че някой ден някой ще решава как ще минава вечерта ми. Или пък събота и неделя се влачат по села и други градове при роднини. Като стана свидетел на такива разговори благодаря на вселената, на съдбата, на всички богове и на каквото се сетите че съм сама. И че ще прекарам един хубав уикенд и ще правя каквото си искам. Може би някой ден ако намеря някой които иска само дете, но не и съвместен живот ще родя. Ако не - здраве да е. Но да се съобразявам с някой къде му се ходи няма как да стане.

107.   До 105.
Не им е писнало на жените да правят компромиси. С удоволствие ги правят за играчите.
И не. че си губят времето с проби. Просто НЕ МОГАТ да преценят правилно мъжете. Загубили тая способност. Като му. видиш колата и апартамента и те засърби отдолу - ето така се преценя.
Пък дали има заем, дали може да го изплаща, дали му пука за тебе, няма. значение. Важното е да се усеща изобилието. После ще му мислим. Щото не съществуват мъже, които симулират материално благосъстояние за да лъжат жените. Не, няма такива!
Между другото, колко са мъжете с такива материални способности? Дали ще има за всички "просветлени" жени? Дали пък тия мъже при такова изобилие ще искат да са с една жена... Не знам...
Май нещата са "по-добре сама с готина мечта, отколкото семейна с обикновен мъж". Цялата работа е да не губим позиции пред приятелките. Социален статус. "Стандарти"... Пф...
Всички страдаме. Има мъже които с удоволствие се възползват от тая нова женска стратегия. Не мисли че сте открили рога на изобилието. Когато накой много иска нещо, винаги ще се намери някой да го излъже.

51-100 от 137