Дали иска нещо истинско?
Здравейте! Аз съм момиче на 19 години. Скоро се разделих с приятеля си с който бяхме 1 година и 9 месеца заедно понеже беше доста агресивен към мен и бяхме доста различни. Не сме стигали до сексуални отношения и съм девствена. От скоро се започнах да излизам с едно момче което е на 25. Някак си той ми даде смелост и ми отвори очите да скъсам с приятеля си, но въпроса е в това че с него започнахме да изпитваме симпатии един към друг а се познаваме от години. Той има доста голям сексуален опит и дори е имал доста връзки а аз не. Казва че иска вече нещо сериозно и че не би постъпил с мен както бившия ми приятел, но се чудя поради факта че той имаше няколко тежки периода през който сменяше доста момичета всеки ден. Но после му се случиха разни неща и се кротна и се осъзна та въпроса ми е мислите ли че той найстина би се осъзнал и би пойскал нещо сериозно или му е за секса? Знае че съм девствена казва че не е проблем и че вече иска нещо сериозно?

Коментари

1.   Само времето ще покаже, недей бърза да правиш секс с него и така ще разбереш

2.   Ето - това е разликата между женското и мъжкото мислене. Тя още не се е целунала с него, но иска пълни гаранции за женитба, деца, семейство, дом и т.н. Всичко това обобщава с термина "истинско". Той - просто е привлечен от нея, иска секс, но също присъствието ѝ, общуването, приятното преживяване. Той далечни планове няма, иска теб тук и сега. Така са устроени мъжете. Дали ще съумееш да превърнеш този съвсем искрен стремеж в "истинско" или не зависи от самата теб. Но има няколко гарантирани начина да не успееш. Първият от тях е да му поискаш гаранции. Вторият е да си стоиш девствена.

3.   2, до някъде е така, но и не е така. Някъде по средата е истината.

4.   до 2: Това са само свестните момичета, но и те се поддават понякога. Масата момичета не са като авторката. Правил съм секс с десетки момичета на първа среща. Сега като съм по-възрастен вече ми е кофти за поведението ми на младини, но е факт - жените понякога са по-големи сексуални опортюнисти от мъжете.

до авторката: Вероятността този човек да се е променил е малка, поне съдейки по себе си. Може би към 30-те и след ще се осъзнае, поне при мен така стана. Ти си преценяваш.

5.   Сексът не е ли нещо истинско? Ако се замислиш, по-истински е от абстрактни понятия, като любов. Ако имаш предвид дългосрочни отношения, на вашата възраст не се знае, какно ще ви дойде на акъла след 5 минути, ти питаш, дали ще иска да останете заедно, докато смъртта ни раздели.

Дядо Торбалан

6.   Мъжете често ще ти кажат това, което искаш да чуеш.
Истината може да разбереш само от действия.
Според мен ако преди е сменял момичетата и за напред ще ги сменя. Човек, който ползва жените като носни кърпички.. често си избира неуверени жени, защото са по-податливи. Ти също ми изглеждаш несигурна в себе си. Не бързай да си лягаш с него, излизайте но се пази.

7.   Всичко започва от секса. Това дали ще завърши с него зависи и от двамата партньори. Но няма ли секс - няма любов, няма семейство, няма другарство. Изключвам платоничните и детски любови, говоря за реалността.

8.   Няма гаранция. Но според мен тук въпросът не е дали ще те остави след секса, а дали е такъв тип човек - ебач, плейбой или нещо си там.
Няма как да разберем дали ще те остави, защото за самото оставяне за един нормален човек може да има много причини. Има някои неща в поведението и отношението му, от които можеш да си направиш някакви изводи обаче. Ако е коректен (не ти връзва тенекии, не те мотае), ако те показва пред приятелите си, ако те търси често, а не от дъжд на вятър и ако разговорите ви не се въртят само около секс, флиртове и вдигане на самочувствието, то тогава може би е точен човек. Не казвам, че тези неща не ги прави и такъв, дето ще те изчука и ще те остави, но има една последователност в държанието на човек, който има сериозни намерения към теб и тя се изразява в изброеното. Общо взето ебачите не се занимават дълго време с жена, която не им пуска, но и това не е гаранция, не важи за всички.
Това, което мога да ти кажа от личен опит, е че е най-добре да съдиш за това как ще постъпи в бъдеще, по това как е постъпвал в миналото. Ако е бил с много жени за кратко е много вероятно и ти да станеш част от статистиката му. Не вярвай много-много на такива "кротвания". Ако е ебач, едва ли ти ще си тази, която ще го промени.

9.   Аз съм на 28 и съм девствена, защото не искам да играя на тото с чувствата си, прекалено силно чувствам, за разлика от много хора, които чувстват само на думи.
Така и ще си остана.
Нагледала съм се, и съм се наслушала на грозни неща, които не желая да допускам до себе, защото докоснеш ли се до мръсотията, ставаш мръсен, дори, и само като жертва на мръсотията.
Няма гаранции при хората, авторке, множеството е от лицемери, лъжци, страхливци и неосъзнати за истински важните неща - хорица.

10.   Една година и девет месеца сте били с приятеля ти и не сте правили секс! . Хмм, това е една голяма лъжа. Много девствени станахте вече, това е отчайващо.

11.   Ако бях бог, щях да влея повече разум в човешките кратуни още от най-ранна възраст. Или щях да премахна удоволствието от секса, така щяха да се размножават само осъзнатите индивиди. За твоя случай мога да кажа - където е текло, пак ще тече.

12.   Времето показва. Няма друг начин, никой не идва в живота ти с подписано обещание. Действията говорят по-силно от всички думи. Настоящият ми приятел е и първият ми сексуален партньор. Той не е бил точно играч, но не е отказвал на момичета по купони. Момичета е имало доста. Имал е тежко минало, след една загуба е спрял да обича и да търси сериозни отношения. Забавлявал се е, така ще обобщя любовния му живот. За сметка на това беше болезнено откровен с мен, но също така беше мил. Тръгнах с него някак на шега, той дори не ме попита. Не исках да ходя след него, нямах никакви надежди, мислих за момента, живях тук и сега, този младеж ме караше да се смея през цялото време и го харесвах. Темата за секса я повдигнахме само веднъж и то когато му казах, че съм девствена. Не ме е притискал. След три месеца лежахме голи между чаршафите и изживявахме мечтата. Три години по-късно му готвя вечеря и го чакам да се прибере от работа. Никак не мисля дали след още три ще нося детето му, всичко се случва, сегашният момент ми харесва и затова продължава. Не мисли толкова далеч в бъдещето, нещата са изключително прости, а ти се опитваш да влагаш една излишна мисъл, която е товар. Ако го харесваш, бъди с него, ако му вярваш, довери му се, ако искаш да правите секс, правете. Утре всичко е възможно, няма гаранция за каквото и да е било. Ако сега всичко е наред и вземеш определено решение, по-късно трябва да знаеш, че всичко случило се е по твоя воля и си имала удоволствието да си изживееш момента. Момиче, не всички мъже са агресивни към приятелките си, не съди за бъдещите по предишните.