Искам да го накарам, да се извини, за всичко, да осъзнае грешките си и това, че ме наранява с всичко това, но как?
Здравейте, имам нужда от помощ и мнения. Мисля, че приятеля ми иска да се разделим. Много се караме напоследък. В него вече не откривам онази любов, онзи нежност, онази обич и загриженост, която я имаше в началото, а сме заедно само от 10 месеца. Последното ни скарване, беше сякаш раздяла. Скарахме се за голяма глупост и аз си мислих, че съм права. Не се потърсихме 3 дни, а до сега не се беше случвало това. Накрая аз го потърсих и поисках да се видим , за да се разберем, защото наистина незнаех дали сме заедно или не.

Чуствах се ужасно... А той ми каза, че няма време и ми каза, че по - късно ще се видим. Тогава аз излязох с приятелка по - късно, той мина , видя ме, но не се обади да говорим. Аз му се обадих и го попитах " Защо не се обади, като се освободи? " Той беше с приятели в ресторант и ме отряза.. каза , че неможе сега...

Почуствах се ужасно, като парцал. Писахме си съобщения.. на последното той не отговори нищо.. На другия ден ми се обади да се видим... видяхме се... уж се оправихме , но това оправяне не беше това което е било до сега. Нито ме прегърна, нито ме целуна, нито имаше радост в очите му, че сме заедно.... Вечерта се видяхме, бяхме наресторант с приятели, но той не ми обърна никакво внимание , сякаш ме нямаше.. после отидохме в тях , а той се държеше адски студено с мен... На другия ден замина в чужбина за седмица.... ДОкъто беше там всичко беше добре държеше се много добре с мен, но дойде ли момента да си идва , започна пак се държи като парцал с мен.. търсеше си причина да се скараме, като ме обвиняваше , че съм се возила в коли и т. н, а аз не съм.

Незнам какво да правя, имам чуството , че се оправи с мен само, защото заминава и един вид да е спокоен, че нищо няма да направя.... Мисля, че неиска да е с мен... а без него ми е адски тежко. Ужасно много свикнах с него , обичам го прекалено много... През онези 3 дни за които разказах по горе , бях в ужасно състояние... не ядях, не спах спокойно, чаках телефона да звънне, но той мълчеше, постоянно плачех, пиех валериан за да мога да спя...

Моля ви кажете ми какво да правя, дали наистина иска да се разделим , затова ли се държи така? Казва, че ме обича, но защо не му пука за мен , за чуствата ми, а просто се подиграва с тях? Искам да го накарам, да се извини, за всичко, да осъзнае грешките си и това, че ме наранява с всичко това, но как? Има ли начин? НАДЯВАМ СЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

Коментари

1.   Според мен не те обича, може да е било първоначално влюбване и вече да не изпитва чувства. Поведението му е на човек, който ще обиди, ще нарани жената. по-добре му е да не се обади, да не сте заедно, избягва интимности - това на любов ли ти прилича? Според мен се отдръпни, защото няма нужда да го търсиш повече. Ако иска да е с тебу ако осъзнае, че има чувства той ще те потърси. Един мъж, който обича ще направи всичко, за да види жената, да осъществи някакъв контакт - по телефон или уж случайно. Ако не го направи няма за какво да съжаляваш. Глупаво е да пиеш валериан заради такъв мъж.

2.   Горкичката! Била съм в твоето състояние, но максимум за една нощ, никога за 3 дни... Представям си какво ти е... Според мен има 2 варианта: или вече те е разлюбил и иска да скъсате, или иска да се отдалечите преди заминаването му, защото не вярва, че връзката ви ще оцелее от разстояние и иска да ти спести страдания после. Притисни го и поговорете много сериозно.

3.   мила затвори тази страница не го търси и не се унижаваи запази поне достоинството си. не си струва да си хабиш нервите, не и когато то те отхвърля по толкова явен начин. има много по добри и свестни мъже просто се огледаи и продължи с дигната глава тва не е последния мъж на земята де

4.   През първата година от връзката винаги партньорите се карат за глупости напасват си характерите и всеки иска да покаже на другия, че имам мение и иска то да бъде уважено. Но когато те пренебрегнат по този начин трябва да се замислиш, дали за напред нещата ще са по-различни? Едва ли по добре излез от тази връзка с достойнството което ти е оставил до тук, преди да ти го е взел изцяло...
Повярвай ми, ако отложиш после няма да ти е по-леко!
Кураж и никога не забравяй да изискваш, дадеш ли му се сега не очаквай за вбъдеще нещо-по различно.

5.   Оле, бий му шута кво ше го караш да се осъзнава.. невъзможноо хаха!

6.   Най-вероятно има логична причина за държанието му.
При всичко положения, обаче, това е най-недостойния начин да ти каже/покаже каквото и да било.

Спри да го търсиш и от това ще си проличи дали чувства липсата ти. Ако дори не ти се обади... няма никакъв смисъл да си губите времето заедно. Нещо се е пречупило и навярно ще си остане завинаги така дори да се опитвате да го поправите.
Не пропускайте шанса да бъдете щастливи с други. Все пак всеки заслужава да бъде обичан и да се чувства значим, а ти не получаваш нито едно от това.

В началото ще ти е трудно без него, но с времето само ще се убедиш, че това е по-добрия вариант пред този всеки Божи ден да потъваш в терзания, незаслужена болка и какви ли не мисли, които ще ти пречат да живееш пълноценно.

7.   За три дни човек не спира да обича. Може би последната глупост за която сте се скарали го е наранила прекалено много. Според теб ти си била права, но според него той. Нормално е да се карате, просто този път е било по сериозно. Ще му мине и ще се оправи. Аз мисля, че те обича.

8.   тои я игнорира пред приятелите си на публично място и ти на тва му викаш любов 7 не мисля. ако я обичаше нямаше да го направи и да я унижи по този начин. бегаи и не поглеждаи назадне сте заедно от години поне не си загубила много време с него

9.   Миличка, подобно нещо се случи и с мен. Една година бяхме голяма любов, после постепенно започна да ме игнорира, да закаснява за срещи да не ми пише любовни есемеси накрая срещите ни бяха за 15 минути и тази мъка продалжи цяла година. Трябва ше да си тръгна още в самото начало когато усетих че започва да охладнява, мислих си че нещата ще се върната на зад но това не се случва. Разбрах едно нещо-мъжете лесно се палят и после също така лесно гаснат. Това е истината

10.   ааа да се намеся малко с друга позиция
"искам да го накарам да... еди какво си - според теб любов ли е? Ти не го обичаш този човек истински щом опитваш да го променяш. помисли малко върху себе си!

Влюбванията ни често са причинени от представата ни за идеалния партньор. Търсенето определя предлагането. Но после виждаме, че този човек не е онзи, в който да познаем истинската си половинка. Лошото при нас хората е, че вече сме се привързали, изградили сме навик да сме с него и започваме да се измъчваме. Да изискваме, да налагаме, да превъзпитаваме, та ако може някак този дето толкова сме свикнали с него да заприлича на онзи, който сърцето ни чака. Научаваме се да манипулираме, да хитреем, започват изневери, скандали, разправии.

След 10 години се сещаме, че този човек не го обичаме, ама пък тогава вече имаме деца и т. н. Трудно е, правим го още по-трудно...

Има връзки, които са предопределени да бъдат кратки. И има такива, които знаем, че са за цял живот. В които всеки божи ден обикваме пак един и същи човек, всяка сутрин се будим с мисълта си за него -независимо от това дали сме заедно, разделени и колко време е минало! Страстта и романтиката в подобна връзка се запазват.

Кратките връзки, които са предопределени да бъдат такива са за нещо друго - дошли са в подходящ момент, за да ни научат на нещо, за да ни избавят от самотата, за да ни помогнат в едно или друго. Но любовта, която съществува в тях е изчерпаема и ние не можем да направим нищо срещу това й изчерпване. Заинатяването води до емоционални кризи.

Успех! Потърси отговорите в себе си! И се оглеждай за онзи, който ще ти покаже тайните на великата любов - онази, която не променя, която не изисква, не налага и не търси доказателства, онази, която е винаги сила и щастие, и винаги развитие!

11.   Искам да се обърна към дамите. Момичета, не всички мъже се държат по този начин. Аз съм кажи-речи в позицията на авторката и всеки ден преживявам болката от отношението на любимата ми към мен. Предполагам, че просто интересът е спаднал вече, но на момчето не му стиска да й каже нещата в очите. Оставя си вратичка към нея, за да се върне евентуално. Това е. Той я третира като кей, на който може евентуално да се паркира след като походи наляво-надясно. Той не те обича, момиче. Оценява обаче, че ти го обичаш и затова оставя вратата отворена. Ти не можеш да чакаш дали евентуално някога ще се върне при теб. Върви напред и не се обръщай. Лошото е, че тия като него, тогава се сещат, но пък вече ти ще имаш "едно на ум" и вече един път обърнала се едва ли ще се върнеш към него.
Мога да ти дам мейла си, ако ти се говори точно на тая тема.

12.   6. Аз имам почти същия случай но моят приятел е с дете, и все ми казва че мн ме обича и, че държи на мен но не ми го е показал. И аз така направих не му звънях едно известно време2-3 дена, след което той сам ме потърси и намери време и начин. Но понякога продължава да се държи така студено.

13.   Като прочетох тази история просто не се сдържах... Минавала съм по този път и то не веднъж, но определено първия път е най- тежко. Много се обичахме с "моето момче" и си се карахме редовно, но.. лудо младо хах какво да се прави бързо ни минаваше и после пак любов. Докато в един момент вече не беше така, той стана студен раздразнителен дори груб. Поради това ще си позволя да дам един съвет на авторката: прекрати връзката преди да е станало твърде късно. Той вече не те обича както преди, даже и да не му се иска да си го признае и явно го е "крил" от доста време. Това ще ви измъчва и двамата докато в един момент ще стане непоносимо и той буквално ще те намрази. Тогава просто няма да има шанс да имате каквито и да било.. приятелски или просто нормални човешки отношения. Не знам защо се получава така, но любовта не винаги е вечна, а когато се насилваш да поддържаш вече несъществуваща обич става много зле. Той няма смелост, за това ти трябва да имаш. Естествено аз мога да греша и просто да се заблуждавам поради горчивия си опит, но на едно ме е научил живота, което не може никой да отрече: когато започне да те боли и усетиш, че вече не е както преди, то определено има причина която не бива да се пренебрегва.... колкото и да ти се иска да не е така. Ще ти пожелая късмет в любовта, ако не с тази, то с още по- голямата. ;)

14.   Мила авторке.. И аз съм като теб, моят се промени.. не е вече този в когото се влюбих, няма я нежността, при скарване не ме тарси, чака аз да го потърся.. общо зето като теб! разбирам те и аз не намирам решение и до ден днешен, но го обичам ии търпя.. ти предцени кое ще е по-добре за теб и ако имаш кураж се спаси, както при мен така и при теб времето няма да се върне..

16.   Здравей мила имаше някъде една много вярна поговорка и тя е, АКО ОБИЧАШ НЯКОГО ПУСНИ ГО НА СВОБОДА, АКО ТОЙ ТЕ ОБИЧА ЩЕ СЕ ВЪРНЕ ПРИ ТЕБ, АКО НЕ ЗНАЧИ НИКОГА НЕ ТЕ Е ОБИЧАЛ.

17.   10. ааа да се намеся малко с друга позиция
"искам да го накарам да... еди какво си - според теб любов ли е? Ти не го обичаш този човек истински щом опитваш да го променяш. помисли малко върху себе си! - Номер 10! Казахте една много голяма истина и почти във всички случай прочетени по-горе момичетата искат да изваят от нас момчетата нов характер. Аз съм от страната на момчето което все за нещо е крив. за най-малкото и приятелката ми се цупи. и се кара с мен. Точно когато тези цупенета и дразги станат по чести тогава казвам вии... убивате всяко желание да се държат добре с вас да искат да ви чуят по телефона камо ли да ви видят. това не означава че не ви обичаме. спрете да променяте човека до себе си обичайте го такъв какъвто сте го намерили и по добра връзка от вашата няма да има! Благодаря ви

18.   Зарежиго ако те обич ще ти се извини за всичко им а. Мн момче та той не е единственият.

19.   Според мен те обича, но последния ви скандал е бил по-сериозен и ти си засегнла егото му.. а и може би иска ти да го потърсиш първа и да му покажеш, че ти е гадно без него и да се сдобрите.. знам ли! Не се отказвай според мен.. Успех!