Да обичаш този, който не го заслужава
Просто питам, обичали ли сте някого, който не ви е обичал? Въпреки, това че сте знаели, че той не държи на вас, че просто ви губи времето. Когато сте били пренебрегвани и отхвърляни. Аз мисля, че любовта е отрова, носи само болка и разочарования. Превръща ви в друг човек, слабохарактерен и безволев. Вие как мислите?

Коментари

1.   Любовта е до време. Винаги има и добро и лошо от теб зависи коя страна предпочиташ повече. А подсъзнателното психическо тъпчене е само и единствено защото вие си го причинявате. Няколко пъти съм разговарял с хора в подобна връзка и извода ми е винаги бил един. Липса на самочувствие и самоуважение, обикновено повечето с лека ръка го приемат и продължават.

2.   Любовта е страхотно чувство, при нея всичко е леко, ако има трудност то е за да ти помогне да осъзнаеш нещо, но тогава очевидно няма да е твоята голяма любов. Знам какво е да ти се иска някой определен да бъде и задължително специалният, защото това е последният човек към който сме изпитали в действителност силни чувства. Но това просто не е любовта за съжаление, колкото по бързо го осъзнае човек за себе си по-добре. Това не значи да спреш да мислиш, а да разбереш че ще е докато срещнеш тази любов при която няма да има толкова естествени знаци затова, че е преходна.

3.   Не съм съгласна с теб. Това, което описваш не е любов. Не се обича по заслуги. Любов е когато нещата се случват без усилия, без условия, без очаквания.
Не дръж друг отговорен за твоите чувства, които са всичко друго, но не и любов. Малка си, имаш време, успех!

4.   Да, обичала съм такива хора.
Много боли, но вече знам, че във всичко това е имало смисъл.
Тези хора бяха точно това, за което си мечтаех като външен вид, хобита, характер... и всичко!
Оказа се, обаче, че този тип хора съвсем не са съвместими с мен и с моя характер и наистина е по-добре, че не са ме обичали обратно и не сме започнали връзка на много по-дълбоко ниво.

5.   Става постоянно, преживей го... детински работи

6.   не, това не е любов. не любовта по принцип, а ти сама се поставяш в положение да си слаба и безволева. това е его и самонавиване, нежелание да признаеш пред себе си, че си направила грешен избор. приеми, че този път не ти се е получило, всички сме правили несполучливи избори, поучи се от грешките си и продължи напред.

7.   Любовта е разочарование само когато не е споделена. Не си хаби времето и чувствата в такава любов, търси взаимната и тогава няма да мислиш че е отрова. Лошата новина е че човек трябва да бъде много търпелив докато срещне истинската любов. Не става току така, освен ако не си страшен късметлия.